Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Psycholog: mladík neunesl realitu

Sebevrah z Václavského náměstí popsal své motivy v dopise na rozloučenou a třístránkovém textu Pochodeň 2003. Hlásí se v něm mimo jiné k sektě Vesmírní lidé. Její vůdčí osobnost Ivo A. Benda s názory sebevraha souhlasí, jeho čin ale neschvaluje. Psycholog Karel Humhal připouští, že mladík nemusel být zcela normální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Libor

Pomníky by se sebevrahům stavět neměly už z principu
Nebyl to blázen, ani terorista, ale chytrý hloupý zoufalý kluk. Číhněte se na http://web.quick.cz/torch2003/   . Umistil jsem tam Zdeňkův poslední DARKERSKÝ text tak, jak jsem jej vycucal z CACHE na google. Ten text bývával na http://satanik.mysteria.cz/   . Ale pomníky by se sebevrahům stavět neměly. Už z principu, aby se nedávali nikomu za vzor a nikdo je nechtěl napodobovat.  Opravdu, nebuďte líní, klikněte zde na http://web.quick.cz/torch2003/   !!!
0/0
9.3.2003 22:08

Tom

Re: Pomníky by se sebevrahům stavět neměly už z principu
Přečetl jsem si to, ale přečíst by si to měli hlavně všichni ti autoři článků (nemyslím příspěvků do diskuzí, myslím autory regulérních článků).
 
Že věci nejsou takové, jaké jsou, ale jaké se jeví, to jsem věděl. Že média ("nebulvární" nevyjímaje) vytvářejí tento dojem o věcech jsem tušil. Ale myslím si, že teď už to vím a je toho stále víc, až mi z toho  běhá mráz po zádech...
 
0/0
10.3.2003 11:36

Patrik

Pozor
Prý se dokonce ztrácejí-vymazávají, pozitivní přízpěvky z těchto stránek.Ale hoši víte co to je řetězová reakce?
Není čas..
Teď a tady, život jde dál, ale..? (Patrik, 09.03.2003 13:57) Zdeněk pro nás udělal víc než je ochotnej kdokoliv a zaslouží si přinejmenším internetový stánky, tyhle diskuzní příspěvky zachvíli Idnes smaže, stát chce aby se to příliš nevnímalo, vše o tom nasvědčuje, avšak z příspěvků je jasně vidět, že se nás to dotýká a je to věc velmi současná a vystihuje velmi emotivní pocity lidí současnosti, mě, vás, ať je vám kolik chcete, žijeme zrovna teď, možná je to příležitost. Takže dokud je to aktuální, a pokud to nekdo cítí stejně a umí dělat stránky případně ví jak je umístit na webu tak dáme dohromady tekst, nebo má nějaký konstruktivní nápad, třeba na pomníček nebo tak, tak se ozvěte. Patrik newtechnologies@seznam.cz
0/0
9.3.2003 14:09

MiM

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.3.2003 19:02

Emil

Re: Re: Pozor
Ahoj, osobně si nemyslím, že by astronauti z raketoplánu Columbie byli hrdinové. Proč by měli být? Pro jakou věc umřeli? Pro nesmyslný výzkum? Jsou to spíš lidi dobrodružné povahy, kteří si uvědomují rizika svého koníčku!
0/0
10.3.2003 10:38

Tom

Re: Re: Pozor
Neměl právo si vzít život? Ne? On se ale dobrovolně nedostal na tento svět. Nikdo tady nejsme dobrovolně. Nikdo jsme se neprosili naše rodiče, aby nás zplodilli. A když už se sem nedobrovolně dostanu, mám podle mého názoru právo dělat se svým životem, co já uznám za vhodné.
0/0
10.3.2003 11:39

Karel

Nejlepší způsob zbavení se zodpovědnosti za svět, který nedokázal nahradit to, co dává lidské existenci smysl a pocit sounáležitosti a nahradil tuto oprávněnou potřebu pouze spotřebou a majetkovým fetišismem, je považovat a označit čin studenta, který se upálil, za bláznovství.
0/0
9.3.2003 13:43

Blbá Nálada

odpověď rytíři z Blaníku
Milý blanický rytíři,
naprosto s tebou souhlasím.
Tvoje Blbá (Dobrá?) Nálada
0/0
9.3.2003 0:24

honza

Učit se je lidské?
Přečetl jsem si všechny pýíspěvky ke smrti člověka. Ať měl pohnutky jakékoliv, zemřel.
Byla to jeho svobodná vůle?
To se "snad" dozvíme všichni. Jednou každý zemře a pak se uvidí, zda měl pravdu atheista či věřící. Bůh suď!
Kde jsme vzali právo soudit smrt? Tím, že se ke všem příspěvkům vyjadřuji, nechci dávat pravdu těm nebo oněm. Sami si vyberte, sami si chvalte, sami si haňte, sami si hodnotťe a měřte.
Život i smrt jsou vječný. (pro pražské čtenáře, i zde bez humoru to nejde, v Žitný ho nehledejte!). Žijeme i umíráme, abychom se učili pro sebe sama a děti jsou naší částí, kterou nelze ze života oddělit. A pokud nám oni poukáží na naše "jakékoliv" nedostatky, "jakýmkoliv" způsobem, poslouchejme je a bude život všech lepší. A o to jde!
Utrpení i radost patří k životu i smrti. Je to součást bytí všeho živého. Tisíce let stará myšlenka říká "Nesuďme, neb´ můžeme být souzeni."
Vyprchal život dítěte, syna rodičů a jednou každý z nás jim je, doufejme. Snad něčemu věřil, snad ne, ale mám pocit, že každý z nás málo poslouchal, co mu děti říkají. A vy, co ještě nejste rodiči, věřte, že i na Vás to "poslouchání" také čeká.
Když budete hluší, může pak i Vaše dítě se octnou na rozcestí, ze kterého není návratu.
Dobrou noc!
0/0
8.3.2003 1:58

rytíř z Blaníku

Dopis Blbé Náladě
Milá Blbá Nálado,
promiň, ale myslím, že nežijeme v nejhorším z možných světů.  Znám pár dobrých lidí. Existují. V nejhorším možném světě bych žádné takové neznal. Máme co jíst a neumíráme v morových epidemiích, žádný Systém nám neříká, co si máme dát k snídani, co si máme myslet, jestli hrát za černé Pircovu nebo francouzskou obranu, anebo kterou rukou masturbovat .  A hlavně: mohl bych si myslet, že žijeme v nejhorším z možných světů, ale nemyslím si to. 
Takže se měj hezky!
Tvůj rytíř z Blaníku
0/0
7.3.2003 15:53

barbudo

Někdo realitu neunese, někdo je v pohodě.
Když holohlavci mlátili jinde na Idnes zmiňovaného černocha a zmocněnce vlády pro lidská práva Jařaba, všichni okolostojící tuto realitu snášeli docela v pohodě. Jenom nevím, je-li jejich přístup úplně to nejlepší. Možná vede k tomu, že potom méně stabilní jedinec dojde k přesvědčení, že se od takového přístupu musí vzdálit hodně daleko, aby průměr zůstal alespoň šedivý.
0/0
7.3.2003 12:15

jirka

realita světa
Já mám s unesením reality současného světa také problémy. Vypadá to, že je úplně jedno jestli je rok 1500, nebo 1940, nebo 2003. Lidi se vůbec nemění. Technický pokrok nejde ruku v ruce s morálním.
0/0
7.3.2003 10:00

Dandy

Nesouhlasím
Nemám moc času, takže alespoň stručně - co udělal on, udělá jen magor
0/0
7.3.2003 8:06

Mike

Re: Nesouhlasím
souhlasím
0/0
7.3.2003 8:19

Fidot

Re: Nesouhlasím
Kdyz nemas cas vyjadrit svuj nazor a promyslet si poradne co napsat, tak ho radeji prezentuj betonove zdi magore.
Fidot.
0/0
7.3.2003 10:10

Člověk

Re: Nesouhlasím
 A zpět ke kabanosu a Nově - ještě že ji máme, nějaký to pivínko však ono se to vystříbří
0/0
7.3.2003 10:11

Mícha

Re: Nesouhlasím
Zdeněk není blázen ani magor. Je to je naivní zoufalec, který nebyl schopnej vypořádat se z realitou.
0/0
7.3.2003 14:55

Karel

Re: Nesouhlasím
Nejlepší způsob zbavení se zodpovědnosti za svět, který nedokázal nahradit to, co dává lidské existenci smysl a pocit sounáležitosti a nahradil tuto oprávněnou potřebu pouze spotřebou a majetkovým fetišismem, je považovat a označit čin studenta, který se upálil, za bláznovství.
0/0
9.3.2003 13:39

jakaja

je to nefer
Podoba z Palachem zde je, ale nepovazuje se za vhodne o tom mluvit. Tak se zduraznuje celkem zatim neovereny motiv dusevni poruchy. Pokud studoval na stredni skole (a byl to dokonce uspesny student), tak to nezni dvakrat presvedcive.
0/0
7.3.2003 3:38

LuisCypher

Re: je to nefer
taky jsem studoval stredni skolu a jsem uplnej magor!!!
0/0
7.3.2003 13:14

GS

Re: je to nefer
Co se Vám nelíbí. Třeba chtěl říct, že se mu nezamlouvá jenom současný politický a občanský stav, ale zdálo se mu to na dopis málo a tak do toho nacpal spoustu dalších nesmyslů, jak to mají v oblibě naší politikové. A tak se už dneska zase vyjádřili, aby nebyli po zadu. Jména jsou stále stejná, pro Ty kdo by nevěřili.
0/0
7.3.2003 16:36

Milan Šumpík

Něco dělat,
mít cíl,třeba chtít být ambiciozní a dělat premiera nebo být prezidentem.Takové jsou rady v příspěvcích.Ale Vážení,pokud vím ,tak po velké sametové se mluvilo o rovných příležitostech a mnoho jiných nesmyslů.Po čtrnácti letech budování čehosi,co není ani ryba ani rak,spíše kočkopes,se mnoho nezměnilo.Sirky se při zapalování opět lámou,rohlíky jsou opět do večera gumové,obchodníci šidí kde se dá,malé a drobné podnikání je zničeno,každý člověk je dotlačen a vystaven diktátu bank,pojišťoven,vynucené solidaritě,byrokracii,státnímu terorismu přes tzv.nezávislé soudy,mizerné dopravě,bující byrokracii,hloupým zákonům,v neposledku růstu nezaměstnanosti alumpárnám všeho druhu.Prostě demokratura,což není daleko od demokreatura.Mým přáním není být prezidentem ani premiérem,ba ani pracháčem.Chci dělat práci ,která se mě líbí,chci mít kamarády,kteří se se mnou baví proto,že si rozumíme,a ne proto že mám prachy.Chci být nortmální člověk.Bohužel mám stále větší dojem,že žiji v blázinci.Pardon,sorry..vždyť Ti blázni jsou nemocní lidé,omlouvám se jim...kde tedy žiji????
       Zdraví M.Š.
0/0
7.3.2003 0:53

Marcela Lišková

Re: Něco dělat,
Tuhle jsem nedávno listovala projevy antických řečníků a některé z nich zněly úplně stejně jako kus vašeho příspěvku, Hamlet v části svého nejslavnějšího monologu naříká nad tím samým. Stylisticky lépe. To, nač poukazujete, se táhne s lidstvem věky. Nikdo vás nenutí svěřovat své peníze bankám, či pojišťovnám. Co má růst nezaměstnanosti a demokracie společeného, nevím. A pokud máte práci, která vás baví a dobré přátele, máte toho poměrně dost ke spokojenému životu. A než začnete argumentovat stavem světa, je to opravdu věc, která vám v noci nedá spát?
0/0
7.3.2003 10:10

Disident

Re: Re: Něco dělat,
No jo, jenže Hamlet našel vlastně dost rychlé řešení(:-))
My také: totální alibismus!
BTW: I já mám svou práci, kde se točí velké prachy s nulovou hodnotou rád (mám reklamku). Každý den ráno startuju auto s pocitem, že jsem právě zabil dva Etiopany. Půjdu pěšky? Ne. Někdy si říkám, že bych byl světu prospěšnější, kdybych zboural barák prodal nebo rozdal auta a sed si pod kaštan, meditoval a nic nedělal. Jenže to není, tak jednoduché, musím totiž platit výpalné v podobě daně z nemovitosti. Tak by mi ten kaštan asi dlouho nepatřil. Jsem alibista...
Ale třeba mě Zdenkova oběť přinutí zítra jet metrem (zabiju jen půl Etiopana) a pak tu nebyla nadarmo...  
0/0
7.3.2003 14:52

Jirka Vanek

Blbá nálada, pohádky a smrt
Blbá nálada, pohádky a smrt
Tomáš Haas
 
"Blbá nálada" není přímým viníkem smrti Zdeňka Adamce. Je jen důvodem, proč se tolik lidí pokouší najít řešení mimo systém. Vznikla ze stejného důvodu, pro který zemřel na Václacské náměstí jeden mladý člověk, vznikla z falešného vidění reality, jejího rozporu s naším očekáváním. Jako v pohádce se svět "blbé nálady" rozdělil na "dobré" a "zlé", jako v pohádce se definovaly kladné i záporné charaktery, hrdinové beze bázně a hany a vinníci bez jediné positivní vlastnosti. Na blbé náladě se přiživoval kde kdo, dnes se na ní a na smrti Zdeňka Adamce přiživuje hnutí, které z ní žilo protože se jeho zakladatelé sami kdysi vyřadili z demokratického procesu tím, že se pokousili jej obejít, pokusili se nátlakem donutit odejít ty kteří nevyhovovali jejím představám. Nedokázali akceptovat, že se systém dá změnit jinak, než odchodem těch, které prohlásili za "zlé". Když se nedostavil úspěch, změnili své hnutí na politickou stranu. Neuspěli ani potom, veřejnost se o ně, po počátečním ohlasu vyvolaném mediální masáží, přestala zajímat. Jejich poslední pokus o zviditelnění, černé pásky v den presidentské inaugurace se zdál být spíše komický, ve své marnosti a hlouposti. Dnes předvedli, co je "blbá nálada", a čím je nebezpečná, pokouší se oživit pohádkový symbolismus, a zcela bezostyšně se ústy jejich předsedy Brože pokoušejí svalit vinu na hromosvod "blbé nálady", presidenta Václava Klause."Cynismus Václava Klause stojí symbolicky za touto smrtí" řekl Brož ČTK.
 
Cele najdete zde:
 
Je odporny ze CTK Brozovu jedovatou slinu vubec zverejnuje.
Jirka Vanek
0/0
6.3.2003 23:40

Libor

Re: Blbá nálada, pohádky a smrt
Byl to "chytrej kluk" a byl zfrustrovaný  právě z tebe a z tobě podobných.
0/0
6.3.2003 23:45

Marek Mojzík

›› Dlouhý negativní názor
Nechci působit cynicky, ale ten sebevrah o světě moc nepřemýšlel. Svým činem toho moc nezmění a v tomto textu si docela protiřečí. Nejprve zkritizoval komunistickou totalitu a pak pochválil komunistickou demokracii. Nelíbí se mu vláda peněz... přál by si tedy svět bez peněz a to je komunismus, to je Linux. GNU licence přiřazuje myšlence cenu 0Kč - všichni mají vše a všichni budují ten "krásný přátelský svět". Co se to děje s lidmi? Je to snad šok z kapitalismu? Komunismus (i v demokratické podobě GNU) nepovažuji za lepší společenské zřízení. Ať se nám to líbí nebo ne, všichni lidé si nejsou rovni - někdo je prospěšnější, někdo méně, někdo škodí. Vláda všech lidí [jeden člověk = jeden hlas] také není ideální - mají totiž velký prostor i ti, co škodí společnému cíli (který navíc ani nejde definovat). Naprosto ideální společenské zřízení by byla vláda jednoho dokonale neomylného osvíceného diktátora, který by rozhodoval o všem... to by ale zase byli lidé jen otroky plnícími rozkazy (správné rozkazy). Naprosto ideální stav pro člověka neexistuje - je potřeba se smířit s realitou a realita je kapitalismus+politika. Kdo chce něco změnit, ať něco revolučního vymyslí, zbohatne a může věci měnit.
Odmítám respektovat názory člověka, který řeší své problémy sebevraždou. Jeho dopis je ukázkou myšlení člověka, který se chystá zabít. Schvalování toho dopisu víceméně znamená směřování ke podobnému konci.
Jsem vrstevníkem té živoucí pochodně, rovněž studuji průmyslovku (ale úplně jinde). Vím, že až přijdu zítra do školy, potkám tam ve třídě patnáct zfanatizovaných Linuxáků (plných nenávisti vůči Microsoftu, Telecomu, Američanům, ODS, Klausovi a všem těm věcem, na které se často nadává). Tito lidé budou chápat akt studenta Zdeňka Adamce jako hrdinský, jako symbol osvobození, vyjádření většiny jejich názorů. Věřím, že minimálně dva moji spolužáci by byli i schopni ho následovat...
Proč se nevyučuje politologie na základních školách? Proč se komunistické období přeskakuje a vůbec neučí (zde nelze aplikovat známé "to jste už zažili")? Proč škola nevychovává k podpoře kapitalismu, k životu v něm? Na ZŠ jsme se v dějepisu dostali na konec 2.sv.v., na SŠ (pouze prvák) jen k průmyslové revoluci (18.stol.)... Dějepis, občanská výchova (ekonomika, politika) se neuvěřitelně odbývá a toto je důsledek! Šíření pesimismu, skepse, nenávisti (proti které se tak "jako bojuje").
...V závěru svého dopisu Zdeněk žádá, abychom z něj neudělali blázna. Jsem buď blázen já nebo on...
Děkuji za čas, který jste ztratili čtením tohoto mého příspěvku a přeji hodně optimismu
Marek Mojzík
0/0
6.3.2003 23:25

Libor

Re: ›› Dlouhý negativní názor
Nepochybě sis ten dopis na rozloučenou přečetl. Písmena znáš, ale bohužel, číst neumíš. Byl to "chytrej kluk" a nebyl zfrustrovaný z Linuxu. Z Linuxu určitě ne, ale z tebe a z tobě podobných.
0/0
6.3.2003 23:40

Dan(1)

Re: Re: ›› Dlouhý negativní názor
Pisatel nejen že číst umí, ale přečtenému velmi dobře rozumí. Jestli takto zrale a rozumně uvažuje více mladých lidí, pak se o budoucnost téhle země bojím méně. Naopak Zdeňkův dopis je na úrovni slohového cvičení žáka sedmé třídy, jeho názory jsou naprosto naivní, o gramatických a faktických chybách nemluvě. Nemám rád nihilismus. Je věcí každého z nás, zda přijmeme peníze za svého Boha, zda se necháme semlít komercí, reklamou a podobnými typickými atributy dnešní civilizace. Nemám pocit, že by mne někdo ovládal, vkládal mi kamsi čipy, mám instalačky Linuxu, BeOSu i Windows, pohybuji se v rámci zákonů a nemám potřebu je překračovat. A když se mi nedaří, přemýšlím, co jsem udělal špatně já a neviním systém. Jestliže někdo touží po "totáoní demokracii", ať si zkusí zavést třeba v rodině. Ale ve své.
0/0
6.3.2003 23:57

Libor

Re: Re: Re: ›› Dlouhý negativní názor
Říkáš: " Nemám pocit, že by mne někdo ovládal, vkládal mi kamsi čipy". Ale svět komerce naprosto masivním způsobem implantuje celé populaci velmi, velmi efektivně celé vzorce chování. A důsledky? Viz. například aktuální zpráva: "Zmocněnce pro lidská práva Jařaba zbili ve středu dva rasisté. Bránil v metru napadeného Afričana. Útok nečinně sledovaly desítky lidí i dozorčí." Ten kluk určitě netoužil po "totální demokracii", ale byl zfrustrovaný z "totální komerce" a především "Z TOTÁLNÍ LHOSTEJNOSTI"! Byl zfrustrovaný z tebe!!!
0/0
7.3.2003 1:28

Marcela Lišková

Re: Re: Re: Re: ›› Dlouhý negativní názor
Můžete prosím vysvětlit, co si osobně představujete pod pojmy "svět komerce" a "totální komerce"?
0/0
7.3.2003 10:17

Marcela Lišková

Re: Re: Re: Re: ›› Dlouhý negativní názor
Můžete prosím vysvětlit, co si osobně představujete pod pojmy "svět komerce" a "totální komerce"?
0/0
7.3.2003 10:20

Karel

Re: Re: Re: Re: ›› Dlouhý negativní názor
Doufam, ze uz budes taky brzo zfrustrovanej a budes toho magora nasledovat... nejses nahodou taky jeden z vesmirnych lidi? Akorat doufam, ze budes mit aspon tu spetku rozumu, aby ses obesil nekde na pude, a neupaloval se na verejnosti jak ten exhibicionista. Jestirky na tebe!
0/0
7.3.2003 11:30

LuisCypher

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.3.2003 14:36

Disident

Re: ›› Dlouhý negativní názor
Kvalita vzdělávání jde dolů. Je to záměr. Potřeba vychovat hloupého konzumenta. Je potřeba vychovat člověka, který bude myslet v předepsaném rámci. Člověka, který nebude schopen číst dlouhé stati. Člověka přijímajícího klipy a reklamu. Učit kvalitní historii dvě generace to by milý pane vedlo ke zhroucení systému! Je potřeba vychovat člověka, který nepochopí význam LINUXu. Bude myslet v zajetých kolejích a mezích lidských i tzv. přírodních zákonů. Jenže právě historie dokazuje, že největší objevy a pokrok uskutečnili lidé, kteří tyto zákony nerespektovali a byli schopni myšlení mimo rámec. Jukněte na stránky:  http://www.larouchepub.com/lar/2003/3002believe_know.html Tam pan Lyndon H. LaRouche, (demokratický kandidát na nominaci do prezidentských voleb v USA 2004) se ve stati "Believing Is Not Necessarily Knowing" touto problematikou zabývá. Mimochodem, dost myšlenek toho "Vašeho šílence", tam v intelektuální podobě najdete. Jak praví evangelium: Neusďme nepředložené"
0/0
6.3.2003 23:51

n.

Re: ›› Dlouhý negativní názor
no ne, ja vedel ze nejsem normalni! pouzivam Linux a fandim Klausovi... Proboha, jak muze nekdo mixovat Linux, Klause a Americany? Proc ja tyhle prispevky vlastne ctu, zbytecne si kratim zivot :-)
0/0
7.3.2003 8:33

kvik

Protesty
Tak to vidite, Jan Palach se upalil na protest proti komunismu a je z neho narodni hrdina kteremu se stavi pomniky. Pitomeckove o nem blekotaji s dojetim a vdecnosti.
 
Zde mate Zdenka Adamce ktery se upalil na protest proti kapitalismu! Ze by mu nekdy v budoucnosti take postavili pomnik a udelali z neho narodniho hrdinu? 
0/0
6.3.2003 22:54

n.

Re: Protesty
Jsou to oba dva stejny pitomci! Dusevne zdravy clovek nemuze neco takoveho udelat. Nechapu, proc se Palach stal modlou, protoze nebyl nic jineho nez blazen...
0/0
7.3.2003 8:35

Spike

Jak upozornit
Pro případné další sebevrahy, kteří chtějí na něco shnilého ve státě Českém a vůbec kdekoli na světě upozornit. Buď můžete demonstrativně zabít sám sebe a pro všechny ostatní budete blázen, cvok, závislák,.....  a na to co se chtělo světu říct se hned zapomene nebo se opásáte výbušninou a vezmete s sebou na věčnost dalších 100 a více lidí. To už jen tak nezapomenou, nebudou si z toho dělat prdel, a mnoho lidí si to bude pamatovat do konce života a média o tom budou psát ještě rok poté. Ale tohle si budou do konce života pamatovat akorát jeho rodiče a ostatní blízké osoby. Já kdybych se rozhodl něco demonstrovat a byl bych do toho ochotný vložit vlastní život, muselo by se mnou chcípnout minimálně dalších 100 lidí, aby se mým poselstvím začal někdo vážně zajímat. Tak a teď ke mě domů příjde BIS a zatkne mě jako potencionálního teroristu
0/0
6.3.2003 22:41

Libor

Re: Jak upozornit
Nechtěl bys s tím jít do korejského metra???  Tam také chtěl jeden BLB asi něco změnit, a když  už do toho investoval svůj život, vzal s sebou stovku lidí. Změnil něco? Ví vůbec někdo, co vlastně chtěl změnit? A přitom například Mahátmá Ghándí odmítnutím násilí a cestou prosté občanské neposlušnosti osvobodil Indii. Přesvědčuj o správnosti svého názoru ostatní. Tím že je pozabíjíš, tím je určitě o správnosti svého názoru nepřesvědčíš. Mysli !
0/0
6.3.2003 23:19

kynedril

hm
Pozorně jsem si hodnocení přečetl, ale abych si udělal ucelenější závěr, mohu se ještě  cvičně zeptat, jaký je Váš psychologický pohled na "masochistickou realitu" a snahu někoho pořád na sebe "upozorňovat" na http://homepage.eircom.net/~gulufuture/future/mccanneyshow_030227.htm?
0/0
6.3.2003 21:32

Disident

Re: hm
Díky za link. Dva dny se to snažím najít a vyhledávače nějak nefungují... Je dobré klást otázky, někdy jsou totiž kvalitnější, než odpovědi (:-))
0/0
6.3.2003 22:41

Disident

"Odborník" demonstruje...
A je to tady, další fáze typického scénáře. Nastupuje tzv. odborník, který lidu řekne co je špatné a co dobré. Vytrhá ze souvislosti fakta a poskládá je do potřebného obrazce. Krásně to popsal Jan Keller ve svém pojednání o postobčanské společnosti... 
0/0
6.3.2003 20:32

to je prece jedno

jen neco
cesi jste chudaci a kazdej si myslite, ze tomu rozumite, ale rozumite vopravdu nicemu.
Chudak kluk mel uplnou pravdu jen idiot to nevidi
0/0
6.3.2003 20:10

idiot

Re: jen neco
já tomu rozumím .... taky proto jsem tu za idiota. Ono je leckdy leckomu nejasné, kdo je v blázinci před mříží a kdo za ní.
0/0
6.3.2003 21:36

jirka

satanik na webu
jeho stránky jak na satanik.stb.cz, tak na satanik.crolink.cz i antitelecom.crolink.cz byly zrušeny, alá dá se na ně dostat např. přes google. Stránky byly o všem co se týká phreakingu (zhotovování nelegálních telefoních přípojek), boji s telecomem (mj. radí jak ničit budky českýho telekomu), darkingu a dalších tématech. Jmenovaly se o Informační web o trestné činnosti. Asi to byl dost beznadějnej případ - viz např. jeho chat na http://www.elektrika.cz/priloha/diskuze V zápatí uvádí: Sataníkovy stránky - Informační web o trestné činnosti, http://satanik.stb.cz Autor neručí za žádné škody či jiné ilegální aktivity spojené s četbou těchto stránek. Četba jen na vlastní nebezpečí! Čtením těchto stránek se zavazujete že informace zde nalezené nebudete používat jako návod, tj. zůstanou neuskutečněny jen ve Vaší hlavě. Pokud nesouhlasíte opusťte okamžitě tyto stránky!!! V televizi taky ve filmu někdy vidíte např. vyloupení banky, vy taky nevyskočíte od televize a nejdete vykrást banku. Pokud byste to udělali tak kdybyste se obhajovali že jste viděli loupež v televizi tak by asi autor filmu by potrestán určitě nebyl ale vy byste trestáni byli. S těmito stránkami je to stejné-jsou tu jen pro informační účely! Jakákoliv část této stránky může být libovolně kopírována, pozměňována či rozšiřována. Za změněné články však neodpovídá původní autor nýbrž ten kdo je změnil. © 2002 Sataník. Jeden názor na satanika zde: http://www.novinky.cz/Index/Nazory/36413.html v závěru stránky o phreakingu píše: Než vyrazíte do akce tak si ale všechno dobře rozmyslete. Nenechte se chytit a ani neškoďte obyčejným lidem(viz etika). Pokud vám není něco jasné tak můžete zkusit diskuzní fórum. Poděkování: Děkuji zejména členům naší party že mi pomohli při tvorbě tohoto dokumentu, zejména Wild Energy, Telephone Ghost a Knight of phone wars. Další poděkování patří Českému Telecomu za vysoké ceny, nebýt jich, nikdy by tento dokument nevznikl :-) zmiňuje se i o prezidentovi: Dalším důvodem je že když jste hacker a někam se nabouráváte(např když hackujete stránky prezidenta :-) a nechcete aby na vás přišli. Myslím, že je tam vidět, že motivem sebevraždy bylo právě to chycení policií kvůli darkingu.
0/0
6.3.2003 19:58

Clovicek

smrt je na nic
ten kluk byl magor. Jen magor si vezme zivot. neni to odvaha. Odvaha je proti tomu neco delat. Treba se stat premierem - to je cil a jen malo kdo z nas si uvedomuje to, ze se muze stat premierem treba on, pokud ale bude delat jen neco vic, nez jen psat komentare do iDnes :))) Skoda zivota, skoda kluka, ale reseni to bylo zbabele.. Takove terminalni strceni hlavy do pisku - ja s tim nic nezmuzu, tak jdu... Nic vic... Navic ty duvody.. Panove, ale sorry. Kvuli tomu se nezabiji, muselo tam byt neco zkazeneho v mozku sebevrahovu.
0/0
6.3.2003 19:31

hlupec

Re: smrt je na nic
...no, stát se premiérem v dnešní době je spíš důkaz dostatečné protřelosti, sotva odvahy ... víc odvahy je třeba k tomu nestat se premiérem
0/0
6.3.2003 21:39

Martin Zaťka

yes comment
Neunesl realitu??? To je odpověď psychologa? Někdo tomu říká neunesl, já tomu říkám, že nebyl schopen dostatečně ignorovat. A myslím, že ignorovat, co se kolem mne děje není to pravé ořechové. Ignorace záporných sociálních jevů je sice v krátkodobém časovém horizontu jednoznačně nejrychlejší a nejefektivnější řešení. Ale vztahuje se pouze na jednotlivce a ne na lidstvo jako celek. Že si ten kluk poskládal dohromady to, na co ostatní kašlou, Vás udivuje? Jako psycholog takových případů musíte znát z praxe celé tucty. Je to v dnešní době nejjednodušší způsob jak přijít o rozum. Jenom si dát dohromady, co se kolem děje. Tyto tlaky pak nutí lidi hledat útočiště všude možně. A to jen proto, že je nikdo ve škole nenaučil, co si s tou špínou počít. Je super umět matiku, češtinu a bůhvíco ještě, ale nejsuprovější je být na živu. Jak přežít a neignorovat??? Ať Vaše mysl odpočívá v pokoji, pane bezejmenný psychologu. eifel7@volny.cz
0/0
6.3.2003 18:49

Najdete na iDNES.cz