Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli vodě umírají miliony lidí

Ve světě umírá více a více lidí na nedostatek vody. Její zásoby stále mizí. V příštích dvaceti letech by se dokonce měly v přepočtu na osobu snížit o třetinu. S těmito neradostnými závěry přišla ve středu zveřejněná zpráva OSN o stavu vodních zdrojů ve světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pater Havlasa

test
test
0/0
6.3.2003 11:41

Neexist

Re: test
Co si testujete? pamět? IQ ? nebo rytířskou výzbroj? Kdo vás pasoval na rytíře?
0/0
6.3.2003 13:24

Pater Havlasa

Re: Re: test
Neee, jenom si testuju, jestli uz mam dost dlouhyho bimbasa, abych dostal tu svoji rubriku. Ten urolog to ale nejak zvrtal, porad ho sakra nemuzu nahmatnout.
0/0
6.3.2003 15:23

Neexist

Pater Havlasa
Pane Patere Havlaso nepište česky protože to považuji za hanobení českého jazyka když takoví primitivové jako vy píšou ČESKY. A nebo radši nepište nic to bude rozumější. Ten brak co jste napsal vám můžou sežrat tak možna vaši kamarádi v prasečím chovu.
0/0
6.3.2003 10:31

Pater Havlasa

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.3.2003 10:40

Neexist

Re: prosim te, co te nema????
Nemůžu se zbavit pocitu že pišete bud z Bohnic nebo z nějakého českého kriminálu, tam je takových rytířů kalichu víc než dost. Asi jste mezi ně ideálně zapadl. Kromě toho já jako ČECH se cítím jako slovan. Jestli nemáte rád germány a jste rasista tak si běžte atěžovat o stát vedle. My Češi jsme slovani. A zkuste psát radši morseovkou to bude pro vás jednodužší než psát česky. Zajímalo by mě kdo vám ublížil v ČESKU, protože tahleta nenávist opravdu není normální. Už jste se o tom poradil s nějakým lékařem? Vězenští lékaři nejsou zase tak špatní ne?
0/0
6.3.2003 11:21

Pater Havlasa

moment
o vezenskych doktorech toho vis az nak podezrele moc.    snad ne kriminalnik jak ten rozrackovanec havel co rad leze po kozatejch hereckach???
hele, ty jsi zas tak moc nenadaval.  na cecha, to je divny!!!!  taky nebudu nadavat.  to je ztrata casu.  s tim souhlasim.
 
jak jsem rek, ja jsem syn hejtmana Jana Zizky.  coz necet si me omluvy hejtmanovi za to co se z vas vyklubalo?  coz neznas me prispevky plne ceskeho nadseni a lasky k rodne vlasti?
coz ty me opravdu neznas?
je jsem tady snad nejslavnejsim prispevkarem.  iDNES pripravuje mi dat moji vlastni rubriku.  vzdyt ja jsem posledni z rytiru Kalicha.  ja vedu slovanske obrozeni s presvedcenim.  jak jinak bych mohl mluvit o nasi vlajce jak mluvim a o hymne mistra Kajetana Tyla.
jak muzes pochybovat o mem slovanskem presvedceni?
 
 
 
0/0
6.3.2003 11:38

Neexist

Re: moment
Omlouvám se všem věznům z Česka a pacientům z Bohnic. Proti Pateru Havlasovi který tady přispívá svými myšlenkovými pochody  jsou na hodně vysoké úrovni jak v myšlení tak v chování. Budu vás muset zklamat pane Patere Havlasi kriminálník nejsem oproti vám. Mimochodem slovo páter myslím znamená otec. Měl by ste se zastydět jaký jste to otec. Takového bych nechtěl ani kamaráda natož tak otce. Pana Havla si vybral za prezidenta u nás západ, za toho my nemůžeme, ale i tak byl docela dobrý prezident ale nikdo není dokonalý že? Vy jste toho vzorovým příkladem. 
0/0
6.3.2003 11:57

Pater Havlasa

Re: Re: moment
takze nic.  je videt, ze si primitiv a neumis nic nez se nejapne hadat.  na to ti kaslu, ty moulo.
0/0
6.3.2003 12:36

Neexist

Re: Re: Re: moment
Jestli vy jste ve Francii tak vás tam asi někdo vyhnal anebo jste utekl před zákonem. V tom případě lituji lidi ve Francii že tam mají takového parazita. Říkám to proto že Francii mám rád hlavně Paříž. No až vás vyženou i z Francie tak dejte vědět poradím vám skvělé místo kde si můžete dělat co se vám zlíbí.
0/0
6.3.2003 13:21

agata

re-akce
T y   s e s   a s i   t a k   p o s l e d n i   z   r y t i r u   k a l i c h a ,   t y   p r i m i t i v e .
0/0
6.3.2003 11:23

Pablo

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.3.2003 7:28

Mary

trocha statistiky
Přikládám pro zajímavost úryvek ze statistiky, která není radostná:
O mléčných produktech se má za to, že jsou hodnotnější živočišnou potravou získanou ekonomicky s jednou librou obilí, z níž se získá jedna pinta mléka (zhruba 0,5 kg ku 0,5 l, čili 1:1 - pozn. překladatele) 6 , ale "I ten nejefektivnější dobytek nedá ve svých produktech více než malou část nutrientů, které zkonzumuje." 7 FAO odhaduje, že 1 - 1,5 miliardy lidí je buď hladových nebo podvyživených, a 500 miliónů z nich má stěží dost potravy na to, aby zůstalo naživu. 8 I přesto stále pokračujeme v tom, že čtyři pětiny světové zemědělské půdy obětujeme vykrmování dobytka a jen zbývající pětinu přímo lidskému konzumu.
Tato zvířata, která jsou chována člověkem a pěstována pro něj, s ním soutěží o vitální zdroje jako je voda (veganská strava vyžaduje totální průmyslovou, zemědělskou a domácnostní konzumaci 300 galonů vody denně, míchaná živočišná a rostlinná strava 2500 galonů 10 ) a energie. Deset kalorií energie je potřeba k vytvoření kalorie vykrmeného hovězího, 3 pro kalorii vajec z velkochovů, zatímco u sojových bobů je výdavek energie 0,50 a u intenzivně pěstované rýže 0,15. 11 "Nadcházející nedostatek zdrojů… by byl velkou částí odvrácen, pokud by se ke krmení hospodářských zvířat používalo méně půdy… Trendy v konzumaci masa a energie směřují ke kolizi." 1
Na "výrobu" 1 kg živočišné bílkoviny je zapotřebí 8 - 15 kg krmiva. Dva hektary orné půdy uživí jednoho člověka konzumujícího maso, ale stejná plocha už uživí 14 vegetariánů a dokonce 30 veganů. Půda, která je v ČR k dispozici, by mohla uživit 35 miliónů vegetariánů nebo 125 miliónů veganů a to bez použití chemie (ročně umírá ve světě hlady zhruba 60 miliónů lidí, denně 38 000 dětí!). Právě chemická hnojiva a postřiky škodící přírodě, zvířatům a konzumentům jsou potřeba pro extrémně velké výnosy, jenž jsou zapotřebí pro živočišnou výrobu. Masný průmysl má na svědomí až 50 % znečištění spodních vod. Množství toxických odpadů z velkochovů a jatek činí asi 125 tun za vteřinu, mrazící boxy na uchování masa se podílejí na tvorbě ozónové díry a živočišná výroba se podílí z 50 % na mýcení deštných pralesů. Každou minutu ubyde 611 050 m2 pralesa kvůli "výrobě" masa. Každý hamburger stojí 8,25 m2 pralesa!
0/0
6.3.2003 6:56

Jirka

Re: trocha statistiky
Na tvém příspěvku je hezky vidět, jak může být statistika zavádějící. Pláč je to dobrý, ale na špatném hrobě.  Celá Evropa včetně naší země má i přes pěstování dobytka vody až moc a navíc potíže s nadprodukcí. Sedláci v EU dostávají státní dotaci za to, že svoji půdu neobdělávají. K naší obživě by bohatě stačila podstatně menší rozloha zemědělské půdy a přesto by všichni měli obilí i masa dostatek. Tvoje rada by se lépe uplatnila v zemích, kde je hlad a nedostatek vody. Obojí  je ale často způsobeno spíš místním politickým systémem, než objektivními důvody. Proč všichni ekologičtí aktivisté zachraňují deštné pralesy tady a ne v Brazílii? Ty pralesy kromě toho nevypalují monopoly, ale místní chudina. Hovězí na hamburgery se pěstuje v USA.
0/0
6.3.2003 8:16

Mary

Re: Re: trocha statistiky
Jirko, možná to nevíš, ale všechny ty tzv. vyspělé země se potýkají nebo začnou v brzku potýkat s ohromnou produkcí močoviny a ostatních výkalů zvířat, které si lidé chovají  pro maso a mléko. Prostě nebude kam tyto výkaly dávat,zněčišťují spodní vody, půdu.....
Jirko, ptej se spíš, proč to ta chudina dělá, proč??? Nevidíš věc z komplexního hlediska...
0/0
6.3.2003 10:01

Neexist

Re: Re: trocha statistiky
Myslím že chudina nezničí pralesy rychlostí 611 050m2 za minutu. Tak výkonná ta chudina zase není. nebo se pletu? Není k tomu potřeba výkonných strojů?
0/0
6.3.2003 10:40

prg

Re: Re: Re: trocha statistiky
Stačí rozdělat oheň...Největší průšvih je přelidnění.
0/0
6.3.2003 12:56

Neexist

Re: Re: Re: Re: trocha statistiky
To by potom všude jen hořelo to je nesmysl. Deštné pralesy likvidují dřevařské firmy které místo původního porostu za sebou sázejí turbo stromy ze kterých se potom vyrábí celuloza na papír atd. Co vím tak místní lidé pro ty firmy musejí z důvodu finančních problémů v celé Brazílii pracovat. Ještě hůř jsou na tom domorodci, těm to bere jejich přirozené prostředí k životu a k lovu. Třeba Yanoámové si postaví vesnici ze dřeva a banánového listí a víc dřevo nepotřebují. Na nástroje si pěstují speciální rostliny.
0/0
6.3.2003 14:24

pilot

voda na strednim vychode
tady v Emiratech se stavi odsolovacka a vodovod, cela kapacita systemu je schopna bez problemu zasobovat 8 milionu lidi vodou, Emiraty maj 3 miliony, tak premejslim, co s takovym mnozstvim vody budou delat, az se to rozjede naplno.... nehlede na to, ze uz dve odsolovaci stanice maji....
0/0
6.3.2003 6:38

prg

Re: voda na strednim vychode
Budou se moci častěji koupat (starý muslimský zvyk, kvůli kterému byli vypovězeni ze Španělska). Asi je tam i spousta "gastarbeitrů".
0/0
6.3.2003 12:59

Anonym

Kvůli vodě umírají miliony lidí
, Pilate nemas zizen???
0/0
6.3.2003 4:10

Pater Havlasa

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.3.2003 2:58

Kaca

Re: cesi vodu nahodou setrej.........
to mluvis z vlastnich zkusenosti, co?
0/0
6.3.2003 3:43

Pater Havlasa

hele Kaco...
kdyz si tak chytra... tak nam rekni jak to delas ty kdyz krvacis???  to primo do gati, co??? 
jen se nedelej, ze vis co je to tampon.  ale mozna vis protoze nepises hacky a tak jses asi jeden ze zbehu co mel dost mozku na to abys prchla z ty diry tam.
kde si???  amik co???  vsici cechaci vzdycky z lagru chteli do ameriky.  jenom par, vazne jen par, do australie.  nikdo nechtel do francie.  proto jsem tam sel ja.  od cechu co nejdal jsem si vzdycky rikal.  a mam pravdu ne?
0/0
6.3.2003 4:18

karliak

Re: Re: cesi vodu nahodou setrej.........
Kato, nevsimej si ho, on byl v mladi tyranej a utlacovanej, ale i tak za to nemuze. Cejtim ho az sem...
0/0
6.3.2003 7:31

Napalm

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.3.2003 7:06

Muki

Ahoj
Ted jiz vime proc se tlaci USA do Iraku. Je to kvuli vode, maji tam nejvetsi reky na strednim vychode, Eufrat a Tigtis.
0/0
6.3.2003 0:49

Pilat

Re: Ahoj
jo jo Muki nenecham te na pokoji, zitra si jsu koupit nejakou  flobertku at se muzu branit pred US okupantem. Za chvili se nam Davidci potlaci pro vodu k nam do Kanady a to pak budu ja je odstrelovat jako kraliky. he he he Uz ted LA zdecha suchem Colorado vysycha a zasoby podzemni vody vCalifornii a Arizone klesly o 40 m
0/0
6.3.2003 1:26

Muki

Re: Re: Ahoj
Ja to tedy myslel jako vtip. Ale o tom Coloradu, vis ze jiz vubec nedotece do more, vsechnu vodu spotrebuji, tedy myslim tim i Mexiko. Jeslize se do Californie stehuje skoro milion lidi rocne, tak je vubec div, ze jeste voda staci. Kdyby nekdo vyhodil do vzduchu akvaduct, tak asi by vubec nemusel hazet atomovku a lidi by asi umreli zizni. Jednou se protrhnul zavodnovaci cystem do El Centro a Colorado teklo dva roky do udoli, jako je udoli smrti a vznklo tak slane jezero Salton See, muzes se podivat na mapu. Vzhledem, ze je pod hladinou more, Mexiko toho vyuzilo a misto cistisky udelalo canal k hranicim a vypousteji na americkou stranu fekalie, ktere nekdy konci az tam, Rikaji tomu Rio Nuevo.Jinak pitnou vodu bude Californie, asi muset zjiskat valkou z Canady, tes se.
0/0
6.3.2003 16:31

Daniela

Voda
Vody je dost. U nás ji máme všude. Na zahradě na chatě je studna. Plná dobré vody. U babičky na venkově je taky plná studna. Tak nechápu, co tady všichni řešíte.
0/0
6.3.2003 0:10

zajic ales

Re: Voda
Danielo,doufam,ze si delas pouze srandu........pokud ne dej vedet.
0/0
6.3.2003 0:44

Daniela

Re: Re: Voda
nedělám, skutečně tam máme vodu. Dělali jsme rozbor, a je kvalitní.
0/0
6.3.2003 0:46

Kartelus

Re: Re: Re: Voda
idealni na zavlazovani Sahary nebo jine mensi pouste :}
0/0
6.3.2003 3:22

Najdete na iDNES.cz