Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus obsadil další hradní posty

Do týmu, který na Pražském hradě obklopí novu hlavu státu, přibyla dvě jména. Diplomat Ladislav Mravec obsadí post ředitele politického odboru. Ředitelkou odboru právního se stane dosavadní šéfka legislativy Poslanecké sněmovny Jana Vomlelová. Neobsazený však stále zůstává post hradního mluvčího.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Croc

DOST DOBREJ POHLED "ZVENCI" :-D
BRATISLAVA 6. března (zpravodaj ČTK) - Jeho hvězda vyšla, když zašel komunismus. Stal se apoštolem trhu, soukromého majetku a standardních politických stran. Tím mentálně předstihl většinu politiků z Československa a právem se zapsal do dějin. Již tehdy se občas projevil jako arogantní narcis, ale vize, kterou sledoval, ho ještě svou velikostí držela při zemi, píše v úvodníku o novém české prezidentovi Václavu Klausovi slovenský týdeník Domino fórum. Jenže když pak s Mečiarem to nezreformovatelné Československo tak rychle rozdělili, začal nový příběh. Velkou vizi v jeho mysli přerostla velká moc v jeho rukách. A tak se postupně obnažil jeho sklon vidět sebe sama jako neomylný střed světa. Přišlo české premiantství, neschopnost vnímat sousedy z Visegrádu, urážení oponentů, infantilní přetlačování s Havlem a nakonec i rozkol ve vlastní straně. Velká část ODS od něj neodešla kvůli politickým názorům, ale "jen" kvůli jeho nesnesitelné povaze. Vždy, když zeslábne vize, nabírají sílu kompromisy. I proto zachoval Klaus v Česku bankovní socialismus, i když slovně zvěstoval Friedmana, a také proto bránil toho našeho "burana", když nám tu s Lexou téměř zavedli mafiánský režim. Už nesledoval hlavně ideál, už si chránil hlavně moc. Bylo vlastně pochopitelné, že místo dosavadních reforem přišly tunely, že se kolem ODS začali místo myšlenek rojit podvodníci a že místo do té doby šarmantního Klausova projevu přišlo jeho tupé poučování. Vrcholným číslem byla smlouva se Zemanem - on, pravicový ctitel standardnosti, pomohl na svět nejenom levicové vládě s opilcem v čele a se Šloufem v pozadí, ale hlavně takové podobě politiky, v níž už nerozhodoval pohled na svět, ale jen podíl na moci. Dnes je prezidentem. Rozhodli komunisté, ale to není nejpodstatnější, protože oni poprvé zvolili i Havla. Bylo by také velmi nespravedlivé říci, že pan profesor je pro Česko podobnou katastrofou, jakou byl Mečiar pro Slovensko. Klaus na rozdíl od otce Hnutí za demokratické Slovensko začal s myšlenkou a navzdory všemu bude patřit mezi klíčové osobnosti, které na začátku pozitivně formovali československou realitu. Je také faktem, že kromě maločeské arogance v sobě nosí i jistou anglosaskou eleganci a směrem k EU je schopen jako jeden z mála diskutovat. Mimochodem - v okolí jsou nudné hlavy Schustera, Kwasniewského, Mádla, Klestila a Raua. Tak jaká katastrofa? Něco podstatného se však v Česku minulý pátek přece změnilo. Václav Havel byl při vší své ješitnosti a intelektuálské nechuti k politickým stranám pro Česko skvělým alibi. Ano, krademe, lžeme, podvádíme a nesnášíme Němce, ale máme prezidenta, který svým rozměrem naše čecháčkovství i provinčnost před celým světem nechtěně ukrývá. Právě toto krytí je dnes minulostí. Klaus je nefalšovaný Čech, který se proti sudetským Němcům nezdráhá spojit s komunisty a jehož naturelu vyhovovali vždy více svazácký Langr a Bobošíková než originální Ruml a Šíma. Léčba českých iluzí Klausem právě začíná. knm ank
0/0
6.3.2003 14:54

Jan

Nechá nebo vyhodí?
chlupatého dr. Chalupu, ředitele prezidentských milostí? To je to , oč tu běží!
0/0
6.3.2003 12:20

*1

Ty dobytku nepouzivej moji hvezdu ksindle socanskej!
Jses Sisko nebo podobny dobytek 
0/0
6.3.2003 12:13

FaBeR

To jsem zvědavý, jak se noví předvedou
Z bývalé Havlovy sestavy osobně znám jen Jana Matulíka, šéfa právní sekce Hradu. Good guy, učil nás základy práva na SSOŠŽ. Z "Klausíků" neznám nikoho, tak nezbývá, než si počkat...
0/0
6.3.2003 11:45

Rudý zvon

Klaus bude dobrý president.
Porážka Sokola je porážkou českého kléru v čele s hlavním představitelem prosudetoněmeckého odškodnění, neoprávněného vydávání majetku, panem Cyrilem Svobodou (a stranou KDU*), exponentem německého klerikálního fašismu.
0/0
6.3.2003 11:33

marti

Re: Klaus bude dobrý president.
Neuvěřitelné jak odeesáci přebírají stalinistickou rétoriku.
0/0
6.3.2003 11:46

Rudý zvon

Re: Re: Klaus bude dobrý president.
A je ještě neuvěřitelnější kolik je v tomto státě jedinců, kteří nejsou schopni samostatně myslet, natož se vyjádřit konkrétně k určité problematice. Ale taková je celá KDU* již několik desítek let. Jaksi pozapoměli, že byli členy národní fronty, společně s KSČ.
0/0
6.3.2003 12:28

FaBeR

Re: Klaus bude dobrý president.
Škoda, že jste se nenarodil v roce 1920, mohl jste to dotáhnout daleko!
0/0
6.3.2003 11:47

Jan

Re: Klaus bude dobrý president.
Prý už má s Graubnerem pozvání na příští sudetoněmecký sraz. Černoprdelník Graubner, prý elita našeho národa, bude sloužit mši a Sokolík bude ministrovat a taky se budou  foukat bebínka.  Chtěl bych u toho být, možná to bude větší pr..el, než s feldkurátem Ottou Katzem.
0/0
6.3.2003 12:26

xx

Proč nesmažete ty nechutnosti od "hvězdy" ?!
0/0
6.3.2003 11:32

rejpal

Soudruh marti a Zlatorudá muška mají po hehe
Táhněte do Pchjongjangu, proletáři!
0/0
6.3.2003 11:20

Renek

Růžová Praha - pryč se škarohlídy
Pojďme tu zítřejší slávu oslavit tím, že se oblečeme do veselých barev. Třeba do růžové, ta se mi zdá nejvhodnější - v žluté či oranžové jsem viděl šaškovat Grunpies, červená se hodí ke KSČM. Co vy na to přátelé ?
0/0
6.3.2003 11:19

*

Palte státní vlajky !!! Palte ty špivavé hadry !!! Močme a plivejme na státní symboly !!!
0/0
6.3.2003 10:54

*

Palte státní vlajky !!! Palte ty špivavé hadry !!! Močme a plivejme na státní symboly !!!
Hanobme státní symboly !!! Je za co se sydět !!!
0/0
6.3.2003 10:54

rejpal

Vivat Václav Klaus!!!
A zdejší rudá lůza ať se zalkne vlastní žlučí!
0/0
6.3.2003 10:43

marti

Re: Vivat Václav Klaus!!!
Nastupuje modro - rudá luza. Jako jsi ty.
0/0
6.3.2003 10:46

rejpal

Re: Re: Vivat Václav Klaus!!!
Konečně Ti zklaplo, komanči, cos tady před volbou jen prudil! Čest !
0/0
6.3.2003 11:19

zlatorudá muška

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.3.2003 10:50

rejpal

Re: Re: Vivat Václav Klaus!!!
Máš mozek?
0/0
6.3.2003 11:18

Petr

Re: Vivat Václav Havel !!!
Proč by se zalykalo žlučí něco, co Klause na Hrad dostalo ?!
0/0
6.3.2003 11:16

zlatorudá muška

Den smutku
Před nějakými 20 lety jsem se za prezidenta styděl, takže vlastně nic nového. Takže zítra černé stužky..........
0/0
6.3.2003 10:38

marti

Klaus pozval stalinisty na oslavu Stalina v CEP
Viz dnešní tisk
0/0
6.3.2003 10:32

xx

Re: Klaus pozval stalinisty na oslavu Stalina v CEP
Kde to konkrétně píšou ?!
0/0
6.3.2003 11:21

marti

Re: Re: Klaus pozval stalinisty na oslavu Stalina v CEP
Dnes MF Dnes na stránce komentářů dole - komentář od Macháčka. Klaus pozval dva komunisty na seminář o Stalinovi- Ransdorfa a ještě jednoho. Kromě toho tam jsou myslím dva ideologové ODS a moderátor Klaus. A pravděpodobně nikdo jiný. Neříkám, že je to oslava (možná jsem to trošku přehnal) ale jak znám Klause, tak to určitě nepojme jednoduše antikomunisticky, jak říkal před volbou prezidenta.
0/0
6.3.2003 11:28

xx

Re: Re: Re: Klaus pozval stalinisty na oslavu Stalina v CEP
Už jsem to četl. Macháček se mi zamlouvá na rozdíl od servilů typu Steigerwalda v MFD, Čermáka v LN či Štěpánka v Denících Bohemia
0/0
6.3.2003 11:31

marti

Re: Re: Re: Re: Klaus pozval stalinisty na oslavu Stalina v CEP
Steigerwald dříve psal o velkém nebezpečí komunismu, vždy obhajoval ODS, myslel jsem si, že je naivní (ODS prováděla velmi vychytralou politiku). Ale zřejmě se jedná o kalkul. Jeho komentáře mají jakési jakoby literární pozadí, píše květnatě ale nikdy se nedotkne podstaty věci. Vždycky psal, že nesmíme zapomínat na nebezpečí komunismu, že je stále velmi živý. Teď, když komunisti zvedají hlavu, tak psal ve svém komentáři, že upadnou sami od sebe, že vymřou apod. mám dojem, že postupně směřuje k osobám typu Jakla, Hájka, Petra Žantovského. Slovo ODS je pro něj svaté. Možná, že cítí příležitost politické kariéry po boku Klause. Tiskový mluvčí ? Nebo něco podobného. Nevím.
0/0
6.3.2003 11:42

marti

Koalice skřetů a kreatur ODS - KSČM - fuj
To je nechutné
0/0
6.3.2003 10:31

Zdělanej hulyč

Centrum pro ekonomiku a hospodářství?
A co takhle Centrum pro blbost a blbost? To si "profesionální" novináři nejsou schopni zjistit ani takovouhle trivialitu? Je to Centrum pro ekonomiku a POLITIKU
Nemám příliš široký rozhled, takže takovou chybu odhalím jen málokdy. Nutně mě ale napadá - kolik takových "chyb" tito novináři denně udělají? Kolik z nich je nevědomých a kolik je úmyslných? A kolik lidí jejich články bere jako skutečnost, jako absolutní pravdu, o které se nediskutuje?
Obchází mě hrůza...
0/0
6.3.2003 10:30

Petr

Černé stužky
Prý je v LN, že někde na internetu je výzva, aby si demokraté na počest Klausovy inaugurace zítra připnuli černé stužky. Víte někdo o tom něco, kde to je ?
0/0
6.3.2003 9:39

M

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.3.2003 10:29

jura-p

Těm, co mohou za volbu klause nadáváte oprávněně, zklamali Vás.
Nadáváte jim za zvolení Klause oprávněně.
Zklamali Vaše očekávání i Vaše naděje. Všichni, co nadáváte, že byl prezidentem zvolen Klaus, nadávate jen a jen na strany vládní koalice. Vaše nenávist k nim je oprávněná. Nikdo jim nemohl zabránit, aby zvolili, kdyby chtěli, Sokola. Protože ho nechtěli, v rozporu s tím, co jste chtěli Vy, tak část z nich nevolila nikoho a část uznala, že Klaus bude dobrý prezident a volila Klause. ODS jen normálně a slušně prosazovala svého menšinového kandidáta. Já děkuji zvláště těm poslancům z koalice, kteří Klause zvolili. Splnili to, co stojí ve volebním zákoně, že poslanec nepřijmá rozkazy od nikoho, dokonce ani od Vás. Mě by také vadilo, kdybych měl hlasovat podle Špidly, Svobody nebo Mareše. Zvláště proto, že je všechny znám.
0/0
5.3.2003 23:33

Saruman

Re: Těm, co mohou za volbu klause nadáváte oprávněně, zklamali Vás.
Vy znáte Šprdlu, Mareše a Svobodu? Upřímnou soustrast, to jsou známí, jen co je pravda!
0/0
6.3.2003 9:24

Poradce

Samí sympaťáci
Pane prezidente, opravdu si myslíte, že Vás národ bude respektovat, když se opět obklopujete kreaturami, které neumí nic jiného než lézt do vašeho prezidentského zadku a které jsou bez Vás absolutní nuly? Lucka Bílá možná bude řvát nadšením, Dědečková psát oslavné ódy stalinského střihu na virtually, ale osmdesáti procentům národa budete přinejlepším pro smích. Nejsou všichni nepřátelé, kdo Vás kritizují.
0/0
5.3.2003 23:17

ODSak Eda

Re: Samí sympaťáci
80% ??? Zajimava statistika! Odkud jste cerpal tuto informaci? Zajiste ted mluvite za tech 80 procent!...
0/0
5.3.2003 23:46

Akéla

Re: Samí sympaťáci
Poradče, poradče! Co výzkumy veřejného mínění STEM?! Odtud těch vašich 80 procent jistě nemáte, že?! Ano, obě dámy si možná pobrečely radostí. To vám vadí? Oceňuji vaši poslední větu - vy opravdu nejste nepřítel a ani kritik. U vás jde o cosi jiného.
0/0
6.3.2003 2:38

Pavel

Re: Samí sympaťáci
Dobrý, ale co takhle předchozí kreatury typu soudruha Čalfy, dr. Cahlupové a další,  tihle Vám nevadili?Máte zajímavý metr. A patřím asi do těch 80 %, jsem s volbou spokojen, Klaus bude dobrým presidentem, rozhodně nejlepším z těch kreatur, které vládní národně-frontovní koalice (Špidla, Čurda, Pilip-Mareš) předhodila. 
0/0
6.3.2003 6:42

Realista

Re: Re: Samí sympaťáci
Máte všichni pravdu. Modrý ptáci, socani, koalice a komouši, všechno stejný. Slovy Miloše Zemana "hnůj a póvl".
0/0
6.3.2003 8:36

marti

Re: Re: Samí sympaťáci
Kreaturní skřetí koalice ODS - KSČM
0/0
6.3.2003 10:30

marti

Re: Re: Samí sympaťáci
Kreaturní skřetí koalice ODS - KSČM
0/0
6.3.2003 10:30

sokar

Špidlovité socky, Cyrilovi chameleoni a politické mrtvoly z USdeu...
Špidlovité socky, Cyrilovi chameleoni a politické mrtvoly z USdeu tady brečí na nesprávném hrobě. Měli by si stěžovat na politickém hrobě svých neschopných a průměrných politiků. Klaus vyhrál v demokratické volbě, zvolen hlasy všech politických stran, tak o co vám jde ubrečenci podělaní. A jak bude vládnout na Hradě, to uvidíme; zatím nechte toho strašení...
0/0
5.3.2003 22:13

Jan

Re: Špidlovité socky, Cyrilovi chameleoni a politické mrtvoly z USdeu...
a) bez výrazné podpory komoušů by prezident nebyl
b) opravdu je normální že když mě někdo 6x nezvolí, abych se i nadále pokoušel projít?
 
No, některým prasatům jde fakt jenom o koryta - a Klaus je jedním z nich.
0/0
5.3.2003 22:55

ODSak Eda

Re: Re: Špidlovité socky, Cyrilovi chameleoni a politické mrtvoly z USdeu...
V.K se o nic nepokousel! Pouze jej opetovne Poslanci za ODS navrhovali.
0/0
5.3.2003 23:48

Mirek K

Re: Re: Špidlovité socky, Cyrilovi chameleoni a politické mrtvoly z USdeu...
Já se předem omlouvám,ale jseš vůl jak tágo.To jsou názory to by jeden blil.Ty komunisti maji celkem v parlamentu 41 křesel,jestli ti to uniklo.To je furt papouškování o hlasech komunistů,příčina je v tom,že to vládnoucí stádo tupců se nedokázalo domluvit.Vždyť proti Klausovi stálo celkem 5 jejich kandidátů které slavná vládnoucí koala sama podrazila či z nich udělala blbce ( Bureš ).Tak co je to tu za keci ?
0/0
6.3.2003 3:21

M

Re: Re: Špidlovité socky, Cyrilovi chameleoni a politické mrtvoly z USdeu...
Jestliže je někdo 6x po sobě suverénně nejlepší proti různým protikandidátům, tak je jeho povinnost to v zájmu státu udělat.
A co, Havla zvolil čistě komunistický parlament, po revoluci jkiný nebyl. A kdo prosadil komunistu do vedení poslanecké sněmovny? Vládní koalice USDEU, KDU a CSSD.
0/0
6.3.2003 10:32

Klausofil

Desatero novodobého věrozvěsta
PROFESOR AKBAR!
Není jiného boha než Profesora Klause a Jakl je jeho prorokem.
Protož, věrný ódeesáku, hledej Klause, slyš Klause, uč se Klausovi, miluj Klause, prav Klause, drž Klause a braň Klause až do smrti, neboť Klaus tě vysvobodí.
V jednoho Klause věřiti budeš.
Já jsem Profesor, tvůj Bůh; já jsem tě vyvedl z domu otroctví. Nebudeš míti jiného boha mimo mne.
Nevezmeš jména Klausova nadarmo.
Pomni, abys Klause světil.
Nezobrazíš si Profesora zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Nebudeš se ničemu takovému klaněti ani tomu sloužiti. Já jsem Profesor, tvůj Bůh, Bůh žárlivě milující. Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteří mne nenávidí, ale prokazuji milosrdentství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají.
Nezneužiješ jména Profesora, svého Boha. Profesor nenechá bez trestu toho, kdo by jeho jména zneužíval.
0/0
5.3.2003 21:39

ODSak Eda

Re: Desatero novodobého věrozvěsta
Muj buh je PREAMBULE ODS !!! Cetl jste ji vubec?!  A nesouhlasite s necim?!
0/0
5.3.2003 23:50

radegast

Re: Re: Desatero novodobého věrozvěsta
Preambule je jedna věc a to, že ODS je levičácká lůza převlečená za konzervativní liberály druhá.
0/0
6.3.2003 17:00

Brundibarus

Mezi změnami na Hradě musí být i nová zástava!
Vzhledem k vývoji na místě reprezentanta státu navrhl můj 13letý syn změnu státní zástavy -  je třeba vymazat slova "PRAVDA VÍTĚZÍ". Je velmi pravděpodobné, že pravda vítězit dočasně přestala a za novým prezidentem teď půjdou další lháři. Praktiky a lobbování teď zkušený harcovník zatáhne i do prezidentské kanceláře. A voliči i nevoliči se budou jenom dívat? Kolik jsme toho už zaplatili a kolikrát ještě mávneme rukou? Chystám se k emigraci a doplňuji slovy p. M. Knížáka: "Nechci být v takové radě!" 
Pavel Anděl, Praha 5
 
0/0
5.3.2003 21:38

tráva

Re: Mezi změnami na Hradě musí být i nová zástava!
nejlepší bude, když se i se svým synkem- mudrcem odstěhuješ. Prezidentem je lhář, což je v naší čestné,pravdou proslavené republice opravdu k nesnesení. Lobbování, které se nikdy v prezidentské kanceláři neobjevilo se roztáhne na hradě. Ty jsi jistě hodně zaplatil- sice nevím komu, platíš daně ( možná) už pěkných pár let někomu jinému než Klausovi, tak seber zbylé úspory a utíkej, co ti nohy stačí. Jen ještě prozra´d kam se chystáš a kde na tebe čekají.
0/0
5.3.2003 22:00

Parkinson

Re: Mezi změnami na Hradě musí být i nová zástava!
Proč ta histerie? - argumenty žádné, prostě ho jen nesnášíte - takových je cca 20 proc v populaci, zhruba stejné procento jako u jeho předchůdce. Akorát bych doporučil neblbnout synovi hlavu - on se později zorientuje sám. Dobře se vyspěte
0/0
5.3.2003 22:03

Najdete na iDNES.cz