Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sitta před soud nepůjde

Názorovou válku o to, zda postavit před soud velitele české polní nemocnice Jindřicha Sittu a Michala Pechu, ukončil krajský státní zástupce. Sebral kauzu svému podřízenému na městském státním zastupitelství, který chtěl Sittu a Pechu pohnat před soud za zneužití pravomoci a porušování práv a chráněných zájmů vojáků. To se nestane.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

*

Palte státní vlajky !!! Palte ty špinavé hadry !!! Močme a plivejme na státní symboly !!! Kálejme...
0/0
6.3.2003 11:05

*

Palte státní vlajky !!! Palte ty špinavé hadry !!! Močme a plivejme na státní symboly !!! Kálejme...
Kálejme na státní symboly !!! Hanobme je !!!
0/0
6.3.2003 11:05

Henoch

Šikana nemá být.............
Správný velitel má být spravedlivý ke svým podřízeným,dobré výkony odměňovat,špatné trestat!
Má k tomu dostatečné množství prostředků,ale ŠÍKANOVAT BY SVÉ PODŘÍZENÉ NEMĚL SPRÁVNÝ VELITEL ,NIKDY!
Howgh! Domluvil jsem!
0/0
6.3.2003 8:46

berija

Jak bych to udelal já.
Jak to tak kamaradickove sleduji tak se Vam v tom cesku divim. Co to mate za demokratickou praxi jeden statni zastupce je chce na zaklade vysetrovani policie postavit pred soud a jeho nadrizeny mu to zatrhne a co na to rekne nejvyssi statni zastupce CR. Vite hosani neresme problem o co tam slo , ale jak cela vec byla vysetrovana a nasledne smetena ze stolu docela mi to pripomina doby nedavno minule kdy vedouci tajemnik strany zavolal na to spravne misto a bylo to take uklizeno. Proste v tomto bude mit prsty bud pan ministr Tvrdik a jeho melody boys a nebo nekdo jiny z vlady rozhodne je to nestandartne reseno a smrdi to korupci a houpanim na lidi. jen tak  a
0/0
6.3.2003 7:56

0/0
5.3.2003 18:12

Petr

Nestandardní situace vyžadují nestandardní řešení
Nejsem sice odborník přes vojenskou problematiku a zejména zahraniční mise, ale dokáži si celkem dobře představit, že sloužit v Afghánistánu za podmínek, jaké tam panovaly, nebylo asi nic moc příjemného a proto asi někteří z vojáků ve svém chování a jednání tzv. "ulétli". Velitelům nezbývalo proto nic jiného, než za každou cenu tyto vojáky přivést zpátky na "vytýčenou" cestu. Že k tomu použili nestandardních metod vyplynulo zejména z nestandardních podmínek. Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu zharničních misí našich vojáků a vzhledem k připravované profesionalizaci armády by stálo za to přehodnotit i řády a nařízení v této oblasti a tyto upravit na nové podmínky.
0/0
5.3.2003 16:27

mh

Re: Nestandardní situace vyžadují nestandardní řešení
zmínil bych jednu věc - proti trestu se jde do jisté doby odvolat.. pokud by "pachatelé" neustále podávali odvolání a dovedu si představit, jak rychle by je mezi Prahou a Afgánistánem řešili, nešlo by je fakticky postihnout nijak.
Myslím, že celý problém spočívá v tom, že vojáci sice mají zkušenosti z mírových misí, ale takové zkušenosti chybí lidem, kteří tvoří předpisy. Pak se nelze divit, že dochází k podobným situacím. To je asi jako kdyby na frontě musel na noc voják odevzdávat zbraň do zbrojáku...
0/0
5.3.2003 16:39

mabl

Re: Re: Nestandardní situace vyžadují nestandardní řešení
Oba jste to vystihli naprosto přesně!
0/0
5.3.2003 23:04

Jioh

Kdyby to udelali vojaci zakladni sluzby, byly by potrrstani jako exemplarni pripad !!!
Je to nehoraznost, ze to tem dvema gumam projde !!!!
0/0
5.3.2003 15:58

mh

Re: Kdyby to udelali vojaci zakladni sluzby, byly by potrrstani jako exemplarni pripad !!!
seš mimo.
kdyby to udělali vojákům základní služby, tak se s nima nikdo nepáře. Kdyby vzs spáchali totéž vzs, tak se to taky trestá. V obou případech by ale byla důvodem společenská nebezpečnost takového činu. Že ale v oblasti, kde se válčí, dojde k něčemu podobnému mezi profesionálními vojáky, kteří tam jeli dobrovolně ato do míry, jaká byla publikována, to je dle mého názoru opravdu jen a pouze věc přestupkového řízení.
0/0
5.3.2003 16:11

Kremilek

Re: Kdyby to udelali vojaci zakladni sluzby, byly by potrrstani jako exemplarni pripad !!!
Ses fakt mimo...
0/0
5.3.2003 17:16

Josef

Konečně
dostal někdo rozum!
0/0
5.3.2003 15:00

Najdete na iDNES.cz