Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lid versus Václav Klaus

Máme nového pana prezidenta. Náš stát je zase o krok dál. Anebo naopak o krok zpátky? S jakou nadějí byla jeho strana zvolena kdysi a s jakou porážkou šel od voleb v posledních volbách. Jako bych zvolením Václava Klause cítila vnitřní neklid. Je to osobnost. Silný a vytrvalý jedinec, který si jde tvrdě za svým.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

???

Když
už se snažíte tak vehementně napsat podle Vás objektivní článek, měla byste si nejdříve zjistit základní údaje.
 
1)  Jak jste přišla na to, že je Klaus od roku 1989 straníkem?
 
2) Když politická strana skončí ve volbách druhá, znamená to podle Vás porážku, ale že se do Parlamentu tak tak dostala US porážkou není?
 
3) Hodnotit někoho předtím, než se může na určitém postu projevit je důkazem diletantismu.
 
4) Lid nemohl před 3/4 rokem volit prezidenta, protože máme platné zákony, kterými se volba řídí.
 
To jen povrchně shrnuji pár chyb, neboť nemám tolik času zkoumat Váš výtvor podrobněji.
0/0
8.3.2003 16:18

Zdělanej hulyč

LIDI! TOHLE JE NÁZOR ČTENÁŘKY, NE ČLÁNEK Z PERA NOVINÁŘE!
Přečtěte si sakra už jednou vo co se jedná než začnete řvát "novináří nic neumějí"...
0/0
6.3.2003 16:06

Rudý zvon

Konec blbé nálady
Chápu, že klérus, pouliční bojovníci výzev, kejklíři a asociální patolízalové jsou nešťastni. Na hradě již není žádný filosofický všeuměl, co by se bál jakékoli diskuse.
0/0
6.3.2003 15:02

MMOKROSOVA

Re: Konec blbé nálady
A vy jste šťasten?...
0/0
8.3.2003 15:26

*1

Co je to za pisalka ta Michaela Mokrosova?!
 
0/0
6.3.2003 12:59

MMOKROSOVA

Re: Co je to za pisalka ta Michaela Mokrosova?!
klidně pokračujete, když se dorozumíváte pouze obrázkama. Co takhle nějaký názor?
0/0
8.3.2003 15:39

PavelA

Klaus nahrát!
Ano, opakuji - vzhledem k vývoji na místě reprezentanta státu navrhuji změnu prezidentské standardy  -  je třeba vymazat slova "PRAVDA VÍTĚZÍ". Je velmi pravděpodobné, že pravda vítězit dočasně přestala a za novým prezidentem teď půjdou další lháři.
Pavel Anděl
Praha 5
0/0
5.3.2003 22:38

M4P

Čím V.Klaus ohrožuje demokracii:
Čím V.Klaus ohrožuje demokracii:
  1. Neuznává rovnost občanských sdružení s politickými stranami. Jako prezident proto bude komunikovat pouze se stranami, které podle něj mají výhradní právo rozhodovat o všem (i o ekologii, ČT, atp.), ostatní občané se mohou účastnit politického života pouze prostřednictvím stran, čili jednou za čtyři roky vhodit papír do bedny a dost.
  2. Bude spolupracovat s KSČM, čímž ji morálně rehabilituje. Tím jí umožní získávat stále větší vliv.
  3. Neuznává žádné morální hodnoty. Je schopen “pragmaticky” říci cokoli, co mu přináší momentální zisk (který ovšem většinou není přímo finanční, ale spíše mocenský), aby to příště naprosto popřel a hlásal pravý opak. Tomu se obvykle říká: člověk bez skrupulí. Morálně tím ještě více oslabí celou společnost. Ryba smrdí od hlavy.
  4. Neuznává žádné duchovní hodnoty. Proto jeho postoje budou proticírkevní. Také nepovolí příjezd Jeho svatosti dalajlamy, minule byl velmi ostře proti, aby to nenarušilo ekonomické vztahy s Čínou. Duchovní rozměr české republiky bude ještě více klesat.
  5. V zahraničních vztazích bude vnímán jako arogantní vševěd, který všem radí, jak to mají dělat správně. Jeho fakticky protievropský postoj zhorší naše pozice při vyjednávání. Zhorší se vztahy s Německem. Česká republika se bude izolovat.
  6. Využije pragmaticky všech pravomocí prezidenta (i které V.H. nevyužíval) k nátlaku na parlament a vládu. Posune tím funkci prezidenta k fakticky mocenské pozici. Znemožní změnu Ústavy k přímé volbě prezidenta. Bude se snažit posouvat společnost co nejdál od přímé demokracie a občanské společnosti. Moc bude soustřeďovat co nejvíce u sebe a ODS.
  7. Bude jmenovat guvernéra Národní banky, který bude jeho člověk, čímž získá přímý vliv na ekonomiku v ČR.
  8. Bude jmenovat soudce Ústavního soudu, takže získá vliv na změny zákonů ve svůj prospěch.
  9. Svým vlivem event. milostmi zbaví trestné odpovědnosti lidi, kteří vykradli stát ve velkém. Tím uzavře kapitolu tzv. privatizace. První milost bude pro V.Železného.
  10. Jeho sebestřednost a egoismus mu naprosto brání soucítit s bezmocnými. Proto skončí jedna z archetypálních funkcí prezidenta, totiž dovolání se spravedlnosti u “poslední instance”.
0/0
5.3.2003 21:59

LADA

Re: Čím V.Klaus ohrožuje demokracii:
Placete na nespravnem hrobe .A koho ze jste volil vy ?Podle clanku nikoho , ale reci mate ,ze by se jeden po*ral .Pravdepodobne mate obavy , ze neprojdou zakony o zvyseni podpory , a jine zblechty soc . dem . Anebo jste utekl Dr . Chochlouskovi ?Ale to nic tak spatne to neni , kdyz muzete na internet .
0/0
5.3.2003 23:14

Bubák1

Re: Re: Čím V.Klaus ohrožuje demokracii:
Zatím brání zákonům o snížení podpory svorně ODS a komunisti.
0/0
6.3.2003 13:02

*1

Re: Ty musis byt ale hodne mlady smrkac?!
 
0/0
6.3.2003 12:56

erinka

slabota
to byl teda hodne slabej clanek a nazor od pi M. trochu jako od mimozemstana
jestli Klaus dostoji svym slovum z projevu (aspon z vetsi casti), bude to parada
0/0
5.3.2003 21:23

MMOKROSOVA

Re: slabota
erinko, slibuje snad poprvé? No nic, ideálům se meze neklaqdou, ale naivita není na místě
0/0
8.3.2003 15:29

MMOKROSOVA

Re: Re: slabota
Posílám zkopírovaný článek od Martina, který o slibech V.K. píše. Proto nahoře nekamaráklause, protože to není můj příspěvek.
0/0
8.3.2003 16:11

nekamarádklause

Re: slabota
 
PRO VACLAVA KLAUSE 1.PANE VACLAVE, SLYSITE? MAM DOTAZ. KDY PRIJDE TA SLIBOVANA DOBA, KDY SE BEHEM 10LET DOSTANEME NA UROVEN ZAPADNIHO NEMECKA JAK JSTE NAM SLIBOVAL? DESET LET JIZ UPLYNULO A TA DOBA NEJAK NEPRICHAZI.O PARDON! SNAD KROME TECH CO SI STACILI ZA VLADY A PODPORY ODS NAKRAST CO MOHLI TAK JAKO SPOUSTA CLENU ODS NECHCI JE ANI JMENOVAT, ALE ASPON JEDNO JMENO PRO PRIPOMINKU P. CERMAK 2.PANE VACLAVE, SLYSITE? MAM DOTAZ. JAK SE DARI VASEMU PRITELI NA BAHAMSKYCH OSTROVECH P. KOZENEMU. VZDYT JSTE HO V PRVNI VLNE KUPONOVE PRIVATIZACE TAK HODNE A VEREJNE PROPAGOVAL. MYSLIM, ZE BY BYL VAS IDEALNI MLUVCI. VIKTOR KOZENY - MLUVCI PANA PREZIDENTA...... 3. PANE VACLAVE! CHTEL BYCH VAM POGRATULOVAT K VASEMU ZVOLENI. ZITRA SI OPRAVDU VYCHUTNEJTE VAS PREZIDENTSKY SLIB A TEN SLASTNY POCIT VASI MOCI, KDY SE NA VAS BUDE DIVAT VETSINA OBCANU CR. ASI SI BUDETE OPET PRIPADAT JAKO BUH. VY JSTE PRECI KRASNY, CHYTRY, INTELIGENTNI A PUPEK SVETA ZAROVEN.  RADA NA ZAVER: ALE POZOR! ABY SE NA VASEM HRADE VE VASI ZEMI A VE VASEM SVETE NAHODOU NEVYSKYTL NEKDO PODOBNY JAKO BYL PAN RUML! TO BY JSTE MOHL SPADNOUT Z TE VYSKY A TVRDE PRISTAT NA ZEMI...        GRATULUJI K VASEMU "LEGALNIMU" ZVOLENI.  MARTIN
P.S. MATE OPRAVDU V RADACH KOMUNISTU JESTE PORAD STALE HODNE PRIZNIVCU. TO JSOU BYVALI SPOLUZACI Z DOB VASICH STUDII NA VYSOKE SKOLE POLITICKE? MUZETE MI ODEPSAT NA ADRESU NEMAMRADKLAUSE@SEZNAM.CZ
0/0
8.3.2003 15:57

nekamarádklause

Re: slabota
0/0
8.3.2003 15:57

nekamarádklause

Re: slabota
ten názor je zkopírovanej z  diskusí o článku "Poznámka ke třetí volbě prezidenta", pro erinku.
0/0
8.3.2003 16:06

LADA

Co se zmenilo ?
Hodne ! Vaclav Klaus je tam kde je a socialne demokraticka vlada s prisluhovaci je se silami a jednotou v haji .A ze Klause nevolili volici drive je proto , ze nemohl jezdit po krajich a slibovat hory doly . Zeptejte se kolik kraju uz dostalo slibovane ? Pokud vim , tak dostali zadluzene nemocnice !A sliby jako bezplatne skolstvi , pridavky na deti , pomoc v nezamestnanosti, atd je  fantas magorie . Abych mohl rozdavat tak musim od nekud vzit . Ale odkud ? Takze nechte novinari Vaclava Klause na pokoji , nechte ho normalne pracovat a pristi volby ukazou jak kdo byl uspesny .
0/0
5.3.2003 14:31

MMOKROSOVA

Re: Co se zmenilo ?
Nemyslíte, že slibuje každy, na tom je přece předvolební kampaň postavená. No, ale V.K. to jde jak je vidět přece jen nejlépe. Už to s těna slibama dotáhl daleko.
0/0
8.3.2003 12:58

Mirek

Změnilo se moc
Voláte po tom aby presidenta volil lid. A proč ho nezvolil před 3/4 rokem?  Tenkrát hodně lidí podlehlo svodům koalice a socialistů. Jejich činy, koaliční kotrmelce, Špidlova vláda, nevládalidem otevřeli oči. Z Unie Svatých  jsou trosky, dnes by se nedostali ani do prlamentu. Lidovci jsou ještě kluzštější než dříve a slizský Cyrilek neprozradí jediný vlastní názor. Proto na základě průzkumů, kdy 60% oproti 10% voličů bylo pro Klause (na internetu 1 : 4) bylo konstatováno, že přímá volba je jen dražší a delší volbou Klause. Ptroto se i členové koalice přidali ke Klausovi.
0/0
5.3.2003 8:27

Anonym

KLAUS vs havel
Novinářské bláboly. Nijak jinak bych úvodní článek nenazval. Kdo by asi tak pánům novinářům vyhovoval v čele jakéhokoliv významného úřadu? Jednak asi oni sami a potom ještě tak nějaký nekonfliktní servilní populista. Jenže vlivné funkce jsou o tom, že se v nich řeší nepopulární úkoly. A být populární vůči všem, to nejde. HAvel byl populární v cizině, protože jí servilně podlézal. I jeho zásluhou je na nás pohlíženo jako na zemi neschopných blbečků, kteří nemají co kecat do názorů těch velkých, jen být rádi, že jsme pod jejich sukní. Klaus má možná mnoho nedobrých vlastností, ale jedno mu upřít nejde. Už dlouho se nebojí na mezinárodním fóru říkat názor Čechů na to, co se jim nelíbí na chování novodobých rádobyprotektorů. Klaus zdaleka není ideální, ale ukažte mi v té bídě kandidátů lepšího!
0/0
5.3.2003 8:25

JANČA

Novinářský kec
paní Mokrošová, napsala jste tedy pěkný novinářský KEC!! Žijete poslední dobu v emigraci, či v ČR? A jestliže žijete v ČR, tak trošku sledujte dění v této zemi, od novinářky bych to čekala... Pokud píšete, že se za půl roku nic nezměnilo, připadá mi, že tady nežijete!!!! ZMĚNILO se hlavně to, že naše koala (jak se tady na netu hezky říká koaliční vládě) za toho půl roku několikrát TOTÁLNĚ selhala. Dokázála to několikrát a HLAVNĚ při volbě prezidenta!!! Jen díky této směšné koalici je V.K. tam, kde je... A dopředu (aniž by byl vůbec ještě V.K. oficiálně prezidentem) remcat a rozvádět jesli bude takový či makový, se mi zdá směšné - což tak počkat, až uvidíme, JAK si ve funkci vlastně bude počínat paní "novinářko"?????
0/0
5.3.2003 7:51

Eva F.

Re: Novinářský kec
Zase jedna chytrá paní novinářka (údajně)! Kdyby už konečně nechali Klause na pokoji a začli něco dělat nebo pracovat na sobě. Kdyby vypadal jako šedá myš, tak by nikomu nevadi....co třeba dluhy ODA které nikdy nebudou splaceny ? Co exministr financí Svoboda - podvody prokázané. Nebo slavný "mesiáš " Havel, kterému lezou novináři až do p..... - prodej Lucerny Chemapolu, dosud zdevastované barrandovské terasy, ti chudáci z koaliční vlády co se mezi sebou perou - to je témat, které by mohla paní novinářka probírat - ale Klaus jí zřejmě bude strašit i ze snu ! Je to směšné.
0/0
6.3.2003 22:50

MMOKROSOVA

Re: Novinářský kec
"Paní novinářko"? Co ten titul? Psala jsem svůj názor, kdybych byla novinářka psala bych do novin. "Jen díky směšné koalici je V.K. tam, kde je".Hhm, těch směšných věcí bude přibívat a koala,( jak se tady na netu říká koaliční vládě s tím nebude mít nic společného.) Smát se bude Václav a komunisti.! Je zaděláno a těsto je právě výsměch a jediný cíl:"Mít moc".Ale vy asi vidíte člověka V.K. jako nadčlověka, jelikož nepřipouštíte chyby.  Václav taky ne, hlavně ty svoje. Jenom Vás upozorňuji, že V.K.. selhal taky, už několikrát během své politické kariéry, nebo myslíte, že ne!!!?? Co si od jeho zvolení slibujete vy?( Vy o tom vlastně nepřemýšlíte, vy počkáte). Že už nikdy nic neselže, že vše bude fungovat a že nám to prospěje? No nic, vyčkáme.   MM
0/0
8.3.2003 12:33

Killy

Míšo!....
... ještě že Vaše starosti nemá několik milionů lidí v této zemi.
0/0
5.3.2003 7:41

MMOKROSOVA

Re: Míšo!....
Jaký starosti máte vy? žádný? naprostá spokojenost?
0/0
8.3.2003 12:38

Svědomí národa

Ad: Proč versus
Nikdy jsem nemohl pochopit, proč a jak se Hitler mohl dostat k moci. Když si člověk uvědomí, jaký drzý "nýmand" nám vládne, podoba s Hitlerem co do původu je téměř identická. Přitom stejně jako v Německu jde o lotku, která kryje skutečně vládnoucí figury v pozadí. Rozdíl je snad jenom v tom, že Hitlera dosadil socialismus nacionální, zatímco Klause socialsmus sociálně demokratického a komunistického ražení. Na výsledku to však nic nemění, protože nás nečeká budoucnost o nic lepší, než Německo 30. let   
0/0
5.3.2003 0:59

Ra

Re: Ad: Proč versus
nepozvracel sis klávesnici?
0/0
5.3.2003 9:23

Tom

Re: Ad: Proč versus
kde asi přišel na svůj podpis? nejspíš ve svém ústavu
0/0
5.3.2003 9:26

Radek

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.3.2003 11:52

MMOKROSOVA

Re: Ad: Proč versus
A o tom to je! Myslím, že jste pochopil !
0/0
8.3.2003 12:44

MMOKROSOVA

Re: Ad: Proč versus
A o tom to je! Myslím, že jste to pochopil! 
0/0
8.3.2003 12:45

kom-ex

Klaus je každopádně tvrdý, bezohledný a nelítostný jedinec !
0/0
4.3.2003 23:06

Dan(1)

Proč versus?
Mokrošová, Mokrošová... Jak se můžete ptát, proč "lid" nevolil pravici už před půl rokem? Ony totiž volební preference nejsou nic konstatního, ale s časem se mění. Ten váš "lid" v nynějších průzkumech uvádí, že kdyby byly volby dnes, ODS by vyhrála. Tentokrát ne kvůli nějak zvlášť oslnivým výkonům politiků ODS, ale díky naprosté neschopnosti stran vládní koalice, z nichž zejména ČSSD připomíná vor na rozbouřeném moři.
0/0
4.3.2003 17:47

idiot

Re: Proč versus?
no vidíte, daníčku vaníčku, když se člověk ovládá, tak ono to chvílema i jde. Což tak si to otestovat? teď by "lid" volil takto, proč asi tehdy "lid" volil jinak? Máme se kouknout na tehdejší vaše příspěvky? Ale ne, tehdy to bylo také kvůli jisté neschopnosti ODS být trochu morální, ne? Málem by šlo říci, že u nás se nevolí ani tak strany jako spíše protistrany, ne? Proč asi? Což takový fakt nějak důsledněji zpracovat, třeba legislativně. A hádejte, jak k této situaci přispíváte i vy?
0/0
5.3.2003 3:50

Ra

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.3.2003 9:25

MMOKROSOVA

Re: Re: Proč versus?
Je to dobry, moje forma přesýpacích hodin. Volme toho, kdo nám zrovna nevládne, abychom za pár let volil opět toho, kdo nám vládl. Znouzecnost a věčná nespokojenost s tím, co je a návraty k tomu, co bylo. a kam to vede? kde jsou dnes komunisti?  
0/0
8.3.2003 13:04

MMOKROSOVA

Re: Proč versus?
ODS by vyhrála a vše by se změnilo k lepšímu, ale ta pohádka se stále opakuje a mě už nebaví.|Podle Vás by vyhrála, a pak zase ne, protože by něco udělala špatně, tak jako vždy, když byla zvolena, jsou to přesýpací hodin. Stále stojí na jednom místě jenom se někdy otočí a život plyne a u nich se nic nemění, stále stejný plášť, pohyb a výkon. 
0/0
8.3.2003 12:51

mickey@mouse.com

Něco se přece změnilo
Nesouhlasím s pisatelkou! Za půl roku s přece něco změnilo, ZÁSADNĚ.
ČSSD v čele s panem Špidlou ztratila důvěru. Především pro neobratnost vlády.
Ano, lid by nejspíš zvolil Klause, protože neviděl žádnou jinou opravdu výraznou osobnost, která by se za prezidenta hodila.
Rozhodně nešlo o volbu proti vůli lidu. Ostatně i v dalších názorech pisatelka projevila přesně vlastnost, kterou připisuje panu Klausovi. Svoje tvrzení považuje za jediné správné bez ohledu na fakta a mínění jiných.
0/0
4.3.2003 17:40

Bobr

Re: Něco se přece změnilo
Jak to ze autorka vyjadruje i moje nazory? Navic vnucovani nazoru vypada uplne jinak - viz prechozich 40 bolsevicke propagandy.
0/0
4.3.2003 22:21

Tom

Re: Re: Něco se přece změnilo
asi že si taky hlupák
0/0
5.3.2003 9:28

MMOKROSOVA

Re: Něco se přece změnilo
ZÁSADNĚ se změnilo to, že jsme zase tam, kde jsme byli.  ČSSD ztratila důvěru, tekže podle Vás ji dáme tomu, kdo ji ztratil již předtím?
0/0
8.3.2003 12:55

Najdete na iDNES.cz