Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman chce do čela ČSSD Škromacha

Miloš Zeman znovu zaútočil na Vladimíra Špidlu. Na sjezdu ČSSD bych volil Zdeňka Škromacha, vzkázal expremiér a neúspěšný kandidát na prezidenta. Škromach je místopředsedou strany a proti Špidlovi často vystupuje. Přestože je Zeman důchodcem a pouhým řadovým členem místní organizace ČSSD v Novém Veselí, jeho útoky mohou Vladimíra Špidlu oslabit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0/0
4.3.2003 5:49

Vix

Rozmyslel jste si to dobře, Miloši Zemane?
Je Škromach opravdu váš typ? Ano, základní podmínku vaší náklonnosti a přízně samozřejmě splňuje: je to křivák, kariérista a komunista, stejně jako vy, ale přesto si myslím, že je to moc malý formát na to, abyste ho podporoval. Já si myslím, že vaší podpory by byli mnohem lépe hodni například Lachnit, Schling, Šlouf, Novotný, Kato nebo třeba přímo Srba, co říkáte? Nerozmyslíte si to? Abychom si nezačali myslet, že ztrácíte formu.
0/0
3.3.2003 13:55

Tony

Re: Rozmyslel jste si to dobře, Miloši Zemane?
Naprosto souhlasím!! A ještě by se dalo najít spoustu takových jmen. (Např. poslanec Kopecký). Brrrr, běhá mi z nich mráz po zádech...
0/0
4.3.2003 7:49

Kanystr

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
3.3.2003 11:30

Poznamka

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
3.3.2003 11:36

Host

Re: Zeman byl dobrej!
Že Miloš Zeman byla silná politická osobnost, o tom nepochybuji. I se svými chybami. A pravdou asi taky  zůstává, že mu Špidla zatím nesahá ani po kotníky. Tvrdil jsem dávno, že prezidentem může být pouze Zeman (ČSSD, komunisti a lidovci) nebo Klaus. ČSSD propásla šanci mít "svého" prezidenta tím, že volila proti němu Klause. Teď opravdu mají Klause. Což je ovšem pro Českou republiku dobrá varianta. Horší je to pro vladní koalici, pro Špidlu a celou ČSSD.   
0/0
3.3.2003 11:40

George2

Re: Re: Zeman byl dobrej!
A jeje, zas jeden mimo realitu... Jak bys chtěl donutit ostatní koaliční partnery hlasovat pro Zemana? Špidla je natolik poctivej, že chtěl postavit kandidáta, kterej nepotřebuje podporu komunistů, proto to udělat tak, jak to udělal....
0/0
3.3.2003 11:53

Host

Re: Re: Re: Zeman byl dobrej!
Jak je donutit? Nevím. Ale jak to nakonec dopadlo... Nešlo snad o to Zemana zvolit prezidentem, ale aspoň jednou porazit Klause. Copak tohle nechápeš? Klaus se stal pro mnoho lidí opakovaným morálním vítězem voleb a jeho popularita v prezidentské kandidatuře začala strmě stoupat. A ČSSD by to tak nerozdělilo.
0/0
3.3.2003 12:02

George2

Re: Re: Re: Re: Zeman byl dobrej!
Jenže pokud by zvolili Zemana, pak jedině s podporou komunistů. Ale co takhle šance porazit Klause a bez podpory komunistů?! Ta šance tu byla a ne malá a pokud by se to povedlo, pak by se věci vyvíjeli jinak. Bohužel, tohle si ČSSD prohrála sama a vlastní hloupostí (ale řekl bych spíše chamtivostí některých svých poslanců po korýtkách)!
0/0
3.3.2003 12:50

Včelka Mája

Re: Re: Re: Zeman byl dobrej!
Ale bože, svatá prostoto... Ten recept je přece vyzkoušený a jak po jeho aplikaci schvalovala celá koala jako jeden muž (s ženskou na chodbě) státní rozpočet!
0/0
3.3.2003 19:28

George2

Re: Zeman byl dobrej!
Zeman JE jediny schopny clovek v CSSD - ovsem videno ocima priznivce ODS.  Ale vsichni ostatni vidi, ze Zeman JE tou osobou, ktera CSSD rozdeluje....
Rozdeluj a panuj! 
  - a jeste bych dodal: Cim hure tim lepe!
0/0
3.3.2003 11:44

Host

Re: Re: Zeman byl dobrej!
No, rozděluje. Ale kdo? Jak dopadlo to slavné stranické referendum v ČSSD? Prostě Špidla udělal osudovou chybu, když nenechal Zemana porazit v prezidentské volbě Klausem, proti vůli většiny členů ČSSD. Bylo to lidsky dosti ponižující. Na tom rozdělení má svůj díl viny. Zeman sice taky teď rozděluje, ale jednoznačně jenom jeho vina to zdaleka není. 
0/0
3.3.2003 11:53

Sisko

Škromach jako předseda?
Vypadá jako Hardy (Špidla jako Laurel) - ale ti dva komici ze sebe blbce jen dělali. U Šprdly a Škromacha je to zcela přirozené, oni se tak narodili
0/0
3.3.2003 11:07

Sisko

Konec ČSSD!
US je už teď vyřízená, flanďáci postupně vychcípají (stejně je volej jenom kostelní báby) a socani se umlátěj sami. To je krásná vyhlídka! ODS bude mít tak 60-70% a bude si dělat, co bude chtít.
0/0
3.3.2003 11:00

Včelka Mája

Re: Konec ČSSD!
Já ten scénář tak růžově nevidím, ať je lákavý, jak chce... ČSSD se zřejmě rozdělí nebo zhroutí, její výsledný potenciál zůstane tak na 20%, komunisti si pár socialistických oveček přiberou (neskutečných 25 a více % !), k ODS se vrátí pár voličů US (protože už skutečně nemají koho volit) - 30%. A zbytek si rozdělí plazovití s nějakými Zelenými (15 + 10%). O exotech typu Evropští demokraté asi nemá zatím smysl reálně uvažovat...
A jaká vláda z toho může zase vzniknou?
0/0
3.3.2003 12:08

Marketa

Spidlu kdyz vidim .. a ctu (Marketa z Karlsruhe)
dala bych mu i Euro za ty reci o nasem vstupu do EU.
0/0
3.3.2003 10:55

Host

Je to složitý...
Těžko říct, kdo za tuhle situaci v ČSSD může víc, zda premiér Špidla nebo důchodce Miloš. Spíš si myslím, že Špidla, který není ani trochu politickým realistou, ale jenom idealistou. Největší chybou bylo nechat propadnout Zemana v prezidentské volbě. Jasné je však jedno - Škromach jako předseda by byl pro socany katastrofou. Jestli se Špidla Zemanovi nelíbí (a tomu se nedivím), tak má jít kandidovat na předsedu ČSSD Zeman sám. Vždyť je to jasný jak facka - zemanovci bez Zemana jsou vesměs političtí břídilové. I proto snad je dobře, že byl v pátek zvolen ten Klaus, byť ne v přímé volbě (to je škoda), ale hlasy komoušů. Snad Špidla (nebo spíš Gross) konečně procitnou z politického naivismu. Dřív než je Grebeníčkovci zničej. Ale zaslouží si současná ČSSD vůbec něco jiného????  
0/0
3.3.2003 9:57

Sisko

Re: Je to složitý...
Já bych snad jen dodal, že Špidlovci jsou břídilové i se Špidlou, i bez něj.
0/0
3.3.2003 10:57

George2

Re: Re: Je to složitý...
A proč jsou břídilové? Protože nechtěj lézt ODS a V.K. do zadku jako Milošek a jeho soudružská kohorta?
0/0
3.3.2003 10:59

Sisko

Re: Re: Re: Je to složitý...
ne, protože mimo nenávisti k ODS a hlavně Klausovi je nic nespojuje, sami si lžou, podtrhují se, jak jen to jde, nevěří si ani ve své partaji. Nejsou schopni se dohodnout na ničem, když už se dohodnou, tak nic nedodrží... mám pokračovat?  A hospodářství jen vzkvétá, co? 
0/0
3.3.2003 11:03

George2

Re: Re: Re: Re: Je to složitý...
CHYBA!!! Právě vztah  k ODS ČSSD rozděluje. Špidlův tábor je poměrně jednotný, patří k němu spíše mladší členové, kteří chtějí dělát poctivější politiku. Rozbroje dělají hlavně Zemanovci, na které Špidla při sestavování vlády jaksi pozapoměl a kterým se stýská po výnosných korejtkách (Lachnit, Schling, Šlouf ,Grégr a spol.) . A ODS, která o ty korejtka také přišla, je v tom vydatně podporuje. Pokud někoho něco spojuje, hledejte to tady!
0/0
3.3.2003 11:18

Vix

Re: Re: Re: Re: Re: Je to složitý...
A zapomněl jste na korytáře Korytáře a Muflona Brožíka. Ještě že Kato má korýtko.
0/0
3.3.2003 14:04

Rudý zvon

Re: Re: Re: Re: Re: Je to složitý...
Co to tady meleš. Není li v ČSSD pořádek tak to o něčem svědčí. Takže aby byla ČSSD v pořádku bylo by asi nejlepší, aby ODS dobrovolně zanikla,  ne? Vymlouvat se na druhé to by ti šlo, ale hledat chybu u sebe to nikdy, že ano.
0/0
4.3.2003 9:23

Host

Re: Re: Re: Je to složitý...
Ne, kvůli tomu ne, ale spíš kvůli tomu, že nejsou schopni zorganizovat prezidentskou volbu tak, aby vyhrál jejich kandidát. Ba co víc, vyhraje jejich hlavní protivník. Tak proto!
0/0
3.3.2003 11:05

Host

Re: Re: Je to složitý...
No jo, ale určitej rozdíl mezi například Grossem a Škromachem přece jen vidím. I když se musím trochu snažit.... Špidla je v nejlepším obyčejnej úředník, ale do politika má na hony daleko... To souhlasím.
0/0
3.3.2003 11:02

alkohoLik

skromach
je vypaseny tlusty socialisticky prase.
Zajimalo by me, jestli se socialne potrebni maji stejne tak dobre jako on, kdyz dela toho ministra soc. veci...
0/0
3.3.2003 9:53

ja

Re: skromach
jen doufam, ze se mu povede zdecimovat CSSD tak, jako zdecimoval vlastni ministerstvo. Na pracakach vyhazeli informatiky, kdo za neco stal tak utekl. Ale lidi typu ing.Cadove/ je US/ tam zustavaji. Za nic nezodpovidaji, nic nedelaji a vse jde akorat az do .....az tam.
0/0
3.3.2003 10:00

Barča

Re: Re: skromach
Také si myslím, že Škromach by zdecimoval ČSSD (jen tak dál). Může být použit také jako prodloužená ruka Zemanova. Takový jsou však NEJHORŠÍ služebníčci -bez rozhledu.
0/0
3.3.2003 13:42

Dáša

Re: skromach
Pěkně se nám ve funkcích zakulatil.Hladem zcela určitě netrpí a má se mnohem lépe než voliči,kteří volili socany
0/0
3.3.2003 10:39

Tony

AntiŠpidlovci
Když tady čtu, jak někteří nadávají na Špidlu, tak z toho mám dojem, že tedy naopak podporují jeho oponenty v ČSSD. Takže ti, co říkají jaký je Špidla lotr a zrádce by nejradši viděli ve vedení lidi typu Lachnit, Zeman, Šlouf, Foldyna a zřejmě i Kopecký.(tento člověk se poslední dobou hodně vybarvil do ruda, pozor na něj).
Nejsem vůbec příznivec Špidly, ale v porovnání s těmito lidmi vede na celé čáře.  
0/0
3.3.2003 9:47

Kremilek

Skoda, ze nezustalo u proklamovaneho objimani stromu
To by mohutnemu duchodci z Vysociny svedcilo ze vseho nejlepe.
0/0
3.3.2003 9:19

pes Novák

Chlapci nepovedlo se, snad příště (za 5 let)....
0/0
3.3.2003 8:44

George2

Více myslet, méně kritizovat a pomlouvat...
Každý, kdo dokáže sledovat našï politiku nezaujatě a s nadhledem dávno ví, že Špidla a jeho koaliční vláda je to poslední, co nás dělí od vstupu komunistů do vlády, tím či oním způsobem. Jiná smysluplná alternativa, než současná  koaliční vláda, totiž dnes není.
Jaké jsou tedy jiné alternativy? Buď menšinová vláda s tichou podporou komunistů (málo pravděpodobné) nebo přímá koalice KSČM a ČSSD (o což se, mimochodem i volbou Klause, KSČM vytrvale snaží) a nebo na druhé straně kolaborace ČSSD s ODS, ať už  koaliční, nebo smluvně opoziční, v každém případě však púsobící odliv soc. dem. voličů ke komunistům, kteří pak s velkou pravděpodobností mohou vyhrát příští volby. 
A nebo nakonec alternativa mimořádných voleb. Ty sice vyhraje ODS, ale stejně vládnout nebude, protože nenajde dostatečně silného partnera. Takže se opět vracíme k výše popsaným alternativám...
Takže vážení pravicoví přiblblíci, trošku více myslet (a to hlavně vlastní hlavou) a méně kritizovat a pomlouvat.... 
 Ať je Špidla jakej chce, v tuhle chvíli by mu měla být dána podpora a ne házeny klacky pod nohy.  
 
 
0/0
3.3.2003 8:26

DV

Re: Více myslet, méně kritizovat a pomlouvat...
Souhlas. Ackoliv jsem clenem KDU-CSL a hlasim se ke konzervativnimu kridlu, je nutno Spidlu podporit.
pokud se budou vsechny demokraticke strany oslabovat na ukor KSCM a ODS, tak v lepsim pripade dopadnou volby jako na Slovensku v roce 1998, a to neni o co stat.
0/0
3.3.2003 9:04

Re: Více myslet, méně kritizovat a pomlouvat...
A proč by nenašla spojence? Už v pátečních volbách ODS ukázala, že spojenectví s KSČM ji cizí není.
0/0
3.3.2003 9:10

DV

Česká sjednocená dělnická strana
Výborně!
Grebeníček se už klepe na to až zblajzne české menševiky. Třeba by tomu mohl Miloš Iljič Zemanin dělat čestnéhp předsedu.
Nevolil jsem je nikdy a nikdy bych je nevolil, ale myslím si, že nebolševická levice je potřebná kvůli pluralitě názorů.
0/0
3.3.2003 8:22

petr

Jen tak dal
Byla by to ta nejlepsi varianta, alespon pro Ty, jez CSSD jaksi nemusi. Tahle figura by je poslala uz zcela bezpecne do kopru. Takovy Fierlinger 21. stoleti. Jen ak dale Milosi.
0/0
3.3.2003 8:14

Pater Havlasa

kolik je ted
0/0
3.3.2003 7:49

Vdolek s marmeládou

Re: kolik je ted
 
Konečně od tebe rozumný příspěvek, Pátere.
 
0/0
3.3.2003 10:38

Bob L.

Přestaňte Milošovi ty žvásty uveřejňovat!
Ať tam na Vysočině houbaří, pije Becherovku s režnou a dá světu pokoj.
0/0
3.3.2003 7:18

Dana

Re: Přestaňte Milošovi ty žvásty uveřejňovat!
Plně souhlasím.
0/0
3.3.2003 8:01

K.K.

Škromach v čele = konec ČSSD
Tenhle ten člověk, kterej neumí dát ani dohromady větu, o smysluplné politické diskusi ani nemluvě, kdyby byl předsedou ČSSD, tak by se tahle strana v příštích volbách vůbec nedostala do parlamentu.
0/0
3.3.2003 7:14

Franta

Re: Škromach v čele = konec ČSSD
Škromach for premier!!!
0/0
3.3.2003 7:39

TOM z New Yorku

Spidlu kdyz vidim ..
Kdyz vidim Spidlu dal bych mu korunu! Je to snad nejhorsi politik v CR co snad se dostal na nejaky post! Proste nevim,ale Spidla snad dela politiku podle toho co se mu vecer zdalo!!
0/0
3.3.2003 6:22

K.K.

Re: Spidlu kdyz vidim ..
Špidla je společně s Klausem nejinteligentněnjší a nejvdělanější politik v této zemi.
0/0
3.3.2003 7:11

TOM z New Yorku

Re: Re: Spidlu kdyz vidim ..
ano Klause je zdelanej,ale jeho slava a moc mu stoupla na tolik do hlavy ,ze se moc budeme divit za par let co predvede s ustavou a jak na pomuze. A co se Spidli tyce?No k nemu nemam co dodat! Kdyz z nej neco vypadne tak to vypada,ze maslo bude za 10tikacku,10 rohliku za korunu a "makat"budou vsichni a holoubci nam poleti samotni do ust!HAHAHA no to se mu zda asi casto...
0/0
3.3.2003 18:44

Beruška

Re: Spidlu kdyz vidim ..
DOporučujuý pozorovat taky Škromacha, ten s ním silně soupeří :-)...
0/0
3.3.2003 9:46

COOLIO_comes

Špidla by měl ...
dát Zemanovi vědět, že je celá republika ráda, že pan Becherovka už není ústavním činitelem a ve straně už má jenom ten svůj jeden ubohý vychlastaný hlas. Jakkoli si o Špidlovi myslím, že je po povodních to nejhorší co naši republiku potkalo, musím se ho v této věci zastat. On přeci nemůže za to, že pár sociálních demokratů na chvíli procitlo z toho idealistického snu, ve kterém se mají všichni lidé dobře snad i bez práce. Špidla se snaží dál a dál ... a brzo nás tam dovede, až na kraj propasti ekonomické krize. Žijeme na dluh, o kterém všichni ekonomové jednoznačně říkají, že jej nebudeme moci splácet. Přeji voličům ČSSD co nejlehčí probuzení. A nám ostatním přeji, aby levičáků ubývalo.
0/0
3.3.2003 5:21

Observer

Re: Špidla by měl ...
pro svoji neschopnost odejit...
0/0
3.3.2003 5:39

Bondgirl

Re: Špidla by měl ... (to COOLIO_comes)
Absolutni souhlas. BTW ta tvoje (?) web site je moc hezka, dam si ji do mych favorites
0/0
3.3.2003 6:20

Najdete na iDNES.cz