Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klausova šance

Klaus nebyl za prezidenta zvolen dobře. To však neznamená, že nebude dobrý prezident. Proč nebyl zvolen dobře? Proti vůli většiny občanů dohrály politické elity hru na nepřímou volbu. Klaus v ní zpočátku neměl šanci. Nedalo se předpokládat, že křídla ČSSD jsou schopna ve vzájemné nenávisti překročit meze pudu sebezáchovy. Prezident byl zvolen za podpory KSČM, strany, jejíž předseda hlásá netoleranci. A xenofobii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jura-p

Hledal jsem v Ústavě, hledal jsem v zákonech.
Nikde jsem nenašel nic o tom, že by prezident měl být nestranický ani nadstranický. Pak jsem si spočítal, že z 10 prezidentů, co jsme jich měli, jen dva - Hácha a Havel - nebyli členy žádné strany. V průběhu svého úřadu to byli tři - Hácha , Havel a Masaryk. A to máme desátého. O čem to pořád všichni mluví. Nejvíce nadstranický by byl jistě Pithart, ten tím, že byl v pěti či šesti stranách dostatečně prokázal, že mu na jednotlivé straně nezáleží a tudíž je prokazatelně nadstranický.
0/0
4.3.2003 1:50

Včelka Mája

Nemohl by Komárek dělat něco jiného?
Třeba komentovat karneval v Riu nebo golf?
0/0
3.3.2003 19:31

Doktor

Martine Komárku,
s Vámi i s Václavem Klausem se něco muselo stát: Klaus dokazuje, že je profesionál, a Vy, že jste schopen ho spravedlivě hodnotit. Máte u mne oba jedničky: koho teď budu kritizovat?
0/0
3.3.2003 11:34

Lendys

nadstranickost
O Havlovi se také všeobecně vědělo, že není nestranný, jenže sázel na opakovanou lež, která, jak známo, se často stává "pravdou" - alespoň v povědomí nezaujaté věřejnosti.
Veřejnost považuje Klause za cílevědomého inteligentního a schopného politika-s tím souhlasím, ale amorální? - to snad ne! Trošku míň averze by neškodilo. Někoho možná Klaus  zklamal a připadal mu zkamenělý a v jeho nenadálou "proměnu"nevěří, leč každý, kdo měl s V. Klausem tu čest a nebyl úplný "pitomec", uznává jeho vstřícnost a otevřenost v protikladu s arogancí. Arogantně se možná chová právě ke zmíněným "blbcům" a to, promiňte mi to, jim ale patří. Zázrak nenastane, ten už nastal - a to, když byl V. Klaus zvolen prezidentem!
0/0
3.3.2003 9:29

Jiří Procházka

Re: nadstranickost
Klaus je dnes především symbolem všech těch ekonomických špinavostí, které se odehrály v první polovině devadesátých let  a po kterých máme dnes v ČKA těch 500 miliard, které budeme muset teprve zaplatit. Aby se o tom takto nemluvilo, to je hlavní důvod, proč se ho ODS snažila dostat dostat na Hrad a proč se tam on sám tak vehementně dral.  Komunisti mu významně pomohli proto, aby oslabili dnešní vedení  ČSSD, které se od nich jasně distancuje. A co my ostatní ? Je v našem zájmu, aby na levici dominovala KSČ ? Je v našem zájmu, aby špinavé peníze nebyly rozlišovány od čistých, protože to podle p. prezidenta nejde ? Chybí už jenom jedno : heslo Pravda vítězí na prezidentské vlajce vyměnit za špinavé peníze.  Máme prezidenta, jakého si zasloužíme, protože máme poslance, jaké si zasloužíme.
0/0
3.3.2003 10:05

Killy

Re: Re: nadstranickost
Prosím opravit konec poslední věty a to: místo "si zasloužíme" na "jsme si zvolili"!
0/0
3.3.2003 11:01

antix

Re: Re: nadstranickost
Mně by docela vyhovovalo heslo PRAVDA VYDĚSÍ. (To ale není můj vynález, poctivě přiznávám). Otázka je - koho?
0/0
3.3.2003 13:19

Najdete na iDNES.cz