Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

NATO vypilovalo pomoc Turecku

Členské státy NATO se dohodly na vojenské pomoci Turecku. Schválily rozmístění průzkumných letounů AWACS, protiraketových systémů Patriot a jednotek chemické a biologické obrany v Turecku v případě války s Irákem. Zatím se ale neví, odkdy začnou tyto prostředky v zemi fungovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

To máš Marný

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
19.2.2003 16:08

To máš Marný

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
19.2.2003 16:08

CIVILISTA

KONEC STARYCH CASU
USA prosí Ukrajinu o vyslání protichemické jednotky do Iráku http://top.rbc.ru/index.shtml?/news/daythemes/2003/02/19/19155659_bod.shtml Tak mě napadlo, že jestli tam pošlou protichemická vojska všechny evropské státy a příjdou tam o ně, mají nás na lopatě
0/0
19.2.2003 14:56

novinar

0/0
19.2.2003 12:52

AntiMasek

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
19.2.2003 13:20

Vul

Re: Re: Zbrane dodane velmocema
Ctěný Donald H. Rumsfeld, ministr obrany USA, varuje, že Američanům a naší civilizaci hrozí další teroristické útoky. Jsme si, podobně jako samotný ctěný Donald H. Rumsfeld, vědomi, že to je nepopiratelný fakt, vlastně věc vědecké jistoty. A jak si může být vážený pan Donald H. Rumsfeld tak jistý, že Američanům a naší civilizaci něco hrozí?
Protože tyto útoky budou podníceny na rozkaz ctěného pana Donalda H. Rumsfelda, ministra obrany USA.
Tento úžasný objev je zabalen do šedi mnoha novinového papíru s inzeráty na spodní prádlo v posledním čísle nedělních Los Angeles Times. Je tam článek vojenského analytika Williama Arkina, který popisuje, jak se mohutná tajná armáda, vytvořená za byrokrata Nixona nyní vrací do Pentagonu, když odhaluje Rumsfeldův plán vytvoření "a super-Intelligence Support Activity" (super výzvědná podpůrná činnost), která by měla "sjednotit CIA a vojenské tajné operace, informační válku, výzvědnou činnost, krytí a klamání." 
Podle tajného dokumentu připraveného pro Rumsfelda jeho Defense Science Boardem (Obrannou vědeckou radou), se nová organizace s názvem  "Proactive, Preemptive Operations Group - P20G" (Proaktivní preventivní operativní skupina) bude zabývat tajnými misemi za účelem "stimulování reakcí" mezi teroristickými skupinami a provokovat je k násilným akcím, které by vzápětí měly vést k "odvetné reakci" sil Spojených států.
Jinými slovy, ještě jednou stručně, krátce a jasně zopakujme, aby nevznikly ohledně Rumsfeldova plánu žádné pochybnosti - Spojené státy plánují "krytí a klamání" a tajné vojenské operace, aby vyprovokovaly vražedné teroristické útoky na nevinné lidi. A zopakujme si to ještě jednou: Donald Rumsfeld, Dick Cheney, George W. Bush a jiní členové washingtonského nezvoleného režimu cíleně podněcují vraždy nevinných lidí - vaší rodiny, vašich přátel, vašich milých - aby naplnili své geopolitické ambice.
P2OG není uzpůsobena pouze k vyprovokování teroristů a jejich předání spravedlnosti - což je sám o sobě neuvěřitelný cíl i v cestě morálního šílenství Rumsfeldova boje s terorismem jeho podněcováním. (Nebo bychom snad měli používat již navyklou režimní terminologii a nazývat to prostě "zlem"?) Ne, zdá se, že Pee-Twos mají za úkol chytání mnohem většího kapra. Jakmile jednou přinutí teroristy k akci - zabíjením jejich rodinných členů? dělením se o kořist? jejich nadrogováním? nahuštěním propagandy o jihadu? nebo snad agenty provokatéry, kteří se infiltrují do skupiny a sami si vše naplánují a zaútočí? - mohou pak přijmout opatření proti "odpovědným hercům států či pod-států" za to, že u nich "kotví" Rumsfeldem povzbuzené gangy. Jaká opatření by to měla býti? No, tajný program Pentagonu hovoří jasně: "Jejich suverenita bude v ohrožení."
Pee-Twos se dostanou ke slovu vždycky, když si Režim zamane přílít trochu oleje do ohně, zvětšit říši, nebo jen zvýšit portfólio vojenských základen. Prostě vypátrat hnízdo násilníků, vzít je klackem a navíc: okamžité "ospravedlnění" pro kterýkoliv stupeň zásahu: intervence, dobytí, vyrabování. A pokud vaše vytoužené území zrovna žádné příhodné záškodníky neskrývá? Skvěle! Vynikající příležitost pro Proactive, Preemptive Operations Group, která je schopna vše vytvořit ex nihilo (z ničeho), ne?
Plány Rumsfelda s Bushem počítající s vražděním a terorismem kvůli politickému, finančnímu a ideologickému prospěchu mají však své historické kořeny (vedle organizací typu al-Kajda, Stern Gangu, SA, SS, KGB, IRA, UDF, Eta, Hamas, Světlá stezka a mnozí další stoupenci Bushovy etiky, slušnosti a svobody). Doporučujeme v této souvislosti navrátit se k předloženému plánu z roku 1962 - Operace Northwoods, který měl za úkol vyprovokovat konflikt s Kubou. Prezident Kennedy tento plán odmítl a o několik měsíců později byl zavražděn. Nyní Rumsfeld tento plán pouze oprášil, zdokonalením umocnil a připravil pro celosvětové využití.
Jedná se však o přestoupení a hřích. Hrou ve smrtelné symbióze se zabijáky plnými vzteku, božími bojovníky, "státními loutkami" a mafiemi už Bush a jeho věrní vrhají svět do propasti, nekonečné noci černých operací, odplat, vražd a teroru - ve velkém i malém, státem podporovaných i zprivatizovaných, podlézavosti, chaosu, snaze zvrhnout to nejlepší v nás, vrátit zpět to, že jsme zvítězili nad původními zvířecími instinkty, že jsme povýšili nad pouhé pudy ještě teplé v blátě našich opičích mozků.
Ne, to není boj za svobodu; to je ústup do tmy. A svítání bude dlouhé.... Zdroj: Chris Floyd
0/0
19.2.2003 15:23

xoxo

Re: Zbrane dodane velmocema
To kazdy vi, ze USA dodavali zbrane Iraku a taky to neni zadne tajemstvi ty negre.
0/0
19.2.2003 17:12

Najdete na iDNES.cz