Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nigerijské dopisy trápí policii

Policie řeší případ nigerijských dopisů. Podvodníci ze zahraničí žádají poskytnutí účtu pro převedení větší částky peněz. Slibují až pětadvacetiprocentní provizi. "Cizinci pak z lidí vymámí sumu údajně nutnou pro transakci. A tím to skončí," sdělila iDNES mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pavel

podvod se potrestá sám
Je zřejmé, že když si někdo nemůže založit vlastní účet a na něj peníze převést, tak že to není jen tak. Pokud se má zde někdo neoprávněně prohlásit za dědice a shrábnout za to provizi, tak je to jasný podvod. pokud použiju svůj účet na převod peněz, které není možné převádět jinak (proč???), tak by mi asi taky mělo být jasné, že to není v pořádku. Na takové vějičky tedy naletí jen lidé, kteří od začátku vědomě jdou do něčeho nelegálního ..... a sami se potrestají. Podvodníkům jejich zisk nepřeji, podvedeným jejich ztráta patří.
0/0
19.2.2003 16:13

Lukáš

Češi
No jo, na blbce v Čechách nenarazíš. Jen tak mimochodem, nechce někdo důvěřivej(blbej) poslat nějakej obnos na můj účet. Nemusí to být ani cizí měna.
0/0
19.2.2003 15:43

beef-eater

Dobry den. Jmenuji se Abulu Kumbele Bubu. Jsem statni urednik v Nigeria a potrebovat prevest do zahranici 16,50 USD dedictvi po mych predek.U nas doma platit velke dane, u vas v cechy ne. Potrebovat bych je tajne prevest do CR. Jestli mate nekdo ucet a byli by ochoten, tak mi ozvat Abulu.Kumbele@bananovnik.ngr. Jako odmenu ja dat vam 25%. Vy Cecha nebat se, nic podvod...
0/0
19.2.2003 15:42

grayshadow

"skrt jeden..." :o)
Ze ja vzdycky narazim na nejakeho chamtiveho "skrta". Muj "African" ma totiz "pouhych" 8.5 melounu dolaru a slibuje mi "jen" 10 %. Zato 85 % pry hodla investovat v nasi zemi - no neni to super? Jaka bohuliba cinnost! Sli byste do toho?
0/0
19.2.2003 15:18

M

Jsou to idioti a dobře jim tak
Na takovou cipinu skočit. To mně přijde 2x měsíčně. Myslíte, že v Africe znají něco jako konta a peníze? To bych se divil.
0/0
18.2.2003 20:27

David

Re: Jsou to idioti a dobře jim tak
Je sice blbost na to skocit, ale v Africe samozrejme znaji penize a konta. Oni tam neziji v praveku. ;-)
0/0
18.2.2003 20:54

Anti-opicak

Re: Re: Jsou to idioti a dobře jim tak
Opice umi pouzivat karty?
0/0
18.2.2003 22:09

Jack

Re: Jsou to idioti a dobře jim tak
Troubo, byl's někdy dál než v okresním městě?
0/0
19.2.2003 18:01

Nemanický

Oslovení kontra luza
Takových dopisů už mám celou sbírku, na žádný z nich jsem nepovažoval za vhodné reagovat. To by samo o sobě ani nestálo za řeč, ale chápu, že někteří z adresátů mohou považovat riziko takovéhoto podnikání za přijatelné. Je to jejich problém, kde ale luza, nepostavená nikdy před takovéto rozhodování, bere sebevědomí nazývat je dementy a blbci, to skutečně nechápu.
0/0
18.2.2003 19:51

Pavel Kucera

Dalsi sportovni odpoved :-))
Pro pochopeni souvislosti: Kamarad odpovedel za me (Pavel Kucera) tesne pred svatbou a jsem narozen v Australii...
*******
DEAR MRs. KabUILTA:
i aM honored and touched (myself) in RESpONSe To you are KIND AND GenEROUS OFFHER!! It IS a GOD ideA tHat u ConTACTED ME and not YET another GREEDY OZZIE!!
I AM CURRENTLY busy HOwEveR helping the sons, bodyguaRDS, MiSTRESSES, cOUSINS Thrice REMOved, CorrUPT (or RATHER MIsUNERSTOOD) govt OFFFiciaLS, and others from various AFRICAIN NatioNS in DeaLS Quite SIMILar to WhAT YOU are KINDly OFFHerring TO ME.
NOT WANTING TO BE GREEDY LIKE THAT DAMNED OZZTRALIAN FELLA YOU MENTIONED EARlLIER, I WOULD LIKE TO KINDLY PASS YOUR OFFHER ONTO A KIND FELLOW THAT I KNOW COULD BE TRUSTED w THICK WADS OF CASH & KRUGERands.
HE IS GETTING maRRIED NEXT WEEk (UnLESS YOU ARE NOw AVAILABLE thAT IS -- sinCE YOU r A WIDOw NOw R u in the MARket for LUv 2?). As A weeidding GIFT to HIM can I send U his bank deTAILS or set up a luv WEekend for you 2? MR CookCERA is the head of the GREATER moorOVIAN - TooToo FRIENDshiP SocieTY and his luv of AFRICAIN interRELATIONSHiPS is rigid and HARD.
He IS not a Real GREEADY AusTralopithiCUS either.
Yours in the wonder of TRUST and the MAGGIC of LUV,
Tond.
--- "MRS. THADDEE KABILA" <thaka@lycos.com> wrote: > STRICTLY > CONFIDENTIAL > FROM: MRS. THADDEE KABILA > TEL: +31-625-433-679 > ATTN: > > AN APPEAL FOR YOUR PERSONAL ASSISTANCE TO INVEST IN YOUR COUNTRY I AM FORTY-NINE YEARS OLD WIDOW (THE THIRD WIFE) OF THE LATE PRESIDENT LAURENT KABILA OF THE DEMOCRATIC REPUBLIC OF CONGO. MY HUSBAND WAS ASSASINATED BY ONE OF HIS BODYGUARD ON THE 16th OF JANUARY 2001. AT THE MID OF THE REBELLION WHICH IS STILL ON IN MY COUNTRY,MY SON AND I WENT OUT OF CONGO ACCORDING TO MY HUSBAND INSTRUCTION BEFORE HIS DEATH BECAUSE THE FAITH OF OUR COUNTRY WAS YET TO BE DECIDED. WE CAME TO AMSTERDAM WITH THREE SEALED BAGGAGE CONTAINING THE SUM OF TWENTY-TWO MILLION UNITED STATES DOLLARS (US$22,000,000.00). ON ARRIVAL IN AMSTERDAM THE NETHERLANDS, WE SOUGHT FOR POLITICAL ASYLUM. WE WERE NOT ALLOWED TO OPERATE A BANK ACCOUNT AND DECIDED TO DEPOSIT THE SEALED BAGGAGES CONTAINING THE FUNDS WITH A PRIVATE SECURITY COMPANY. (UCL DIPLOMATIC SERVICES) FOR SECURITY REASONS, I DECLARED THE CONTENT AS PHOTOGRAHPIC MATERIALS of high security value BELONGING TO MY FOREIGN AFFILIATED BUSINESS PARTNER. SINCE THEN WE HAVE BEEN LOOKING FOR A RELIABLE AND TRUSTWORTHY PERSON TO HELP ME FOR SAFE KEEPING OF THE MONEY PRIOR TO INVESTING IN ANY CONDUCIVE COUNTRY IN OVERSEA. I GOT IN CONTACT WITH SOMEBODY IN AUSTRALIA,HE BECAME GREEDY CONSIDERING HIS SHARE IN THE TRANSACTION, HE ASKED FOR 40%. LUCKILY, I RAN INTO YOUR PERSONAL INFORMATION AND DETAILS, AND DECIDE TO CONTACT YOU AND SEE IF YOU COULD BE OF ANY HELP TO ME AND THE TERMS OF THE TRANSACTION IS AS FOLLOWS: 1) 25% OF THE TOTAL SUM TO YOU FOR YOUR ASSISTANCE IN PROVIDING ACCOUNT AND SAFE KEEPING OF THE FUNDS. 2) 5% OF THE TOTAL SUM WILL BE SET ASIDE FOR ANY EXPENSES THAT MAY BE INCURRED IN THE PROCESS OF THIS TRANSACTION. 3) 70% OF THE TOTAL SUM WILL BE FOR ME AND MY FAMILY INVESTMENT IN YOUR COUNTRY OF WHICH YOU WILL BE A GUIDE TO US. PLEASE SHOULD THIS MEET YOUR ULTMOST CONSIDERATION, CONTACT MY SON (KEMBO KABILA) THROUGH TELEPHONE: (+31-625-433-679) PLEASE FEEL FREE TO ASK ( KEMBO ) ANY QUESTIONS YOU MAY CONSIDER NECESSARY, HE IS FRONTING FOR ME; AS I LOOK FOWARD TO HEAR FROM YOU. YOURS TRULY, MRS. THADDEE KABILA. NOTE: YOUR PHONE NUMBER IS VERY NECCESARY AS BUSINESS OF THIS MAGNITUDE AND NATURE IS NOT SUPPOSED TO BE DONE VIA E-MAIL.
0/0
18.2.2003 17:55

.
Proboha, kde bych vzala tisíc dolarů. Asi proto mi tyhle maily ani dopisy v životě nepříjdou. Madla
0/0
18.2.2003 17:50

Barvajs

Re: .
Milá Madlo 
 nepotřebuješ dolary, stačí Ti český koruny . a zavolat nebo zaskočit do různých fondů, bank či kampeliček ...
0/0
19.2.2003 22:55

Re: Re: .
Díky za radu, to si těma pětitisícovkama raděj připálím cigáro. Madla
0/0
20.2.2003 12:55

Pavel Kucera

Muj oblibeny sport
Hey there West Halan. Was your name inspired by the Pet Shop Boys single "Go West"? Sorry, I forgot. In Togo they don't have radios. Maybe you should take a really large sea shell, put it to your ear and see if you can catch a tune. Even better, I hear that sea shells make great Franco Phones. That's a special wireless phone made from sea shells.
But hey, jokes aside, why don't you send me a first class ticket to Togo for me and my partner, Usi-nan Milimita. He has expressed much interest in meeting you and your friend at the Togolese Chamber of Commerce and Industry.
Best regards,
Pavel Kucera.
-----Původní zpráva-----
Od: West Halan [mailto:westhalan@yahoo.com]
Odesláno: 6. srpna 2002 0:29
Komu: Pavel Kucera
Předmět: REPLY
Attn:Pavel Kucera
Dear Sir, Thank you for the email message. As it would interest you to know, I got your personal contact info through a friend working at the Togolese Chamber of Commerce and Industry who informed in confidence your reliability in relationship which really motivated me to contacting you, you need not to panic there is no risk o any sort involved, all the legal documentation to have this are available. There are no reason whatoever for discriminating, this Bank or deal is not for Togolese but the for our mutual benfitBank belongs to Franco Phone countries which Togo is one of them. Please I'll appreciate if you could once again inform me of you willingness to participate in this transaction so that I can forward to you the procedure of the transaction. Hope to hear from you soon. Regards, West.
0/0
18.2.2003 17:39

Aleš

Re: Muj oblibeny sport
0/0
18.2.2003 17:55

hovnival {hovnival007@hotmail.com}

dopisy
takove maily mi chodi pomerne casto. zhruba 3-4 krat tydne. Kdybych na ne odpovedel a vyslo by to, byl bych jiz multimiliardar. To by se mi libilo. Ale nechapu lidi, kteri na to skoci... Vzdyt je to tak pruhledny podvod, ale lidi jsou zrejme nepoucitelni.
0/0
18.2.2003 17:16

MK

Ukázka dopisu
Podobné nabídky mi chodí cca 10x do měsíce už více než rok....  Vždy jsem to mazal, ale teď už jim odpovídám a posílám je do pr.....  Kdo na tohle nalítne, musí být úplný magor.
*********
MD/CEO BARR.I.MOHAMMED EMAIL:mohidris21@indiatimes.com TELEPHONE:234-80-23033021 FAX:234-1-4400461 I am a Barrister and a member of Nigeria Bar Association (NBA). I decided to contact you believing that by the grace of God that you will accept to be my partner in this business. Hence, I made up my mind to introduce this business to you in confidence for the mutual benefit of both of us. The sum of USD48M (Forty Eight Million United States Dollars) was lodged into one of the leading private banks here in the Country by the late Head of State (GEN.SANI ABACHA) this money was lodged in a DEFACED FORM and in vaults / boxes. The money was originally meant to be used for his political campaign. Because I was his family Attorney as such he confided in me with the relevant document papers relating to this Bank before he died of cardiac arrest. As a matter of fact, I have adequately agreed with the family members to negotiate with you a trustworthy person to provide an account where this money could be transferred to your country through your Bank account, because we cannot claim the money here in Nigeria. We have concluded all arrangement with an offshore Security Company to move this money through diplomatic means to a country where it could be directly transferred to your nominated account to ensure absolute safety and risk-free transfer of the money. After a successful transfer,30% will be for you for your assistance, 5% will be for any expenses that may arise during the course of this transaction both side , and 65% for us. You are required to send by e-mail immediately your Telephone and Fax numbers and where this money will be lodged and your personal contact address. Once you notify me your willingness by sending the above requirement. This transaction will be concluded within 10 (ten) working days. Immediately you reply and indicate your interest, I shall furnish you with the details and how to go forward.call me on my mobile phone 234-80-23033021. I will be waiting for your urgent reply through email or:mohidris21@indiatimes.com You can check this out at: http://www.marcosbillions.com/marcos/Dictators%20Abacha.htm Best regards, Bar. Idris Mohammed.{SAN)
0/0
18.2.2003 16:24

www.hajzlove.cz

Pche
Bankovní úředníci, advokáti, to mě o pomoc žádala manželka zavražděného prezidenta. Snad ten dopis ještě někde mám, musím ji odepsat.
0/0
18.2.2003 16:14

max

Re: Pche
jo jo, taky me zadala manzelka po prezidentovi - a prej ze ma 30mil usd :-)) tak jsem ji poslal takovou dlouhou vetou do pr... :-)
0/0
19.2.2003 18:32

Pif

Stare zname
prislovi Za blbost se plati :o))
0/0
18.2.2003 15:48

Mar

.
Pánové, ti co se nachytaj jsou sice dementi ale podvod by se proboha trestat snad měl, ne? Policie je však nechává na pokoji, protože vypátrat takového podvodníka přece není problém, vždyť si musí peníze vyzvednout  - chce to jenom mezinárodní spolupráci.
0/0
18.2.2003 15:13

Lipi

Re: .
Ano.
A napomahani trestnemu cinu, je take tresny cin. Napr. poslani penez za ucel umozneni uplatku.
Zavrit takoveho stezovatele!
0/0
18.2.2003 15:25

dojička

nigerijci
S takovym emailem jsem se taky setkala a nejednou. Napsala jsem jim, aby oni sami poslali par tisic jako zaruku a od tý doby se už neozvali :)
0/0
18.2.2003 15:10

brtnik

Re: nigerijci
To jses dobra, ja ty jejich dopisy rovnou mazal. Ale zajimalo by me, jak se dostavaji k nasim mailum (?)
0/0
18.2.2003 16:07

Mass

Re: Re: nigerijci
treba automatiše vygenerovavaj ruzny kombinace - podle toho kolik je ruznych adres je jasne, ze se sem a tam trefi...
 
0/0
19.2.2003 16:14

Jan Kraus

Pokuta za blbost
když je někdo tak blbej, že na takovejhle stupidní trik skočí, tak si zaslouží o svoje peníze přijít.
0/0
18.2.2003 14:48

Homer

Re: Pokuta za blbost
Souhlas, ten kdo tomuhle uveri si zaslouzi, aby ho obrali i o posledni kalhoty
0/0
18.2.2003 14:57

miki

Klienti kampeliček,
to je něco pro vás. Ta vidina vysokého bezpracného zisku. Ale tady už vám stát, dojná kráva, nepomůže.
0/0
18.2.2003 14:45

DeCourcy

Re: Klienti kampeliček,
To je tak, kdyz lidi nevi roupama co delat s penezma, ktery za ty roky nastradali na regulovanym najemnym...
0/0
18.2.2003 14:52

pes Novák

Re: Klienti kampeliček,
A když vác bude hodně, tak vám náš stát vyplatí z kapes daňových poplatníků náhradu až do výše 90% zisku slíbeného tím nigerijcem!
0/0
20.2.2003 15:52

miki

0/0
18.2.2003 14:42

Bubu

Nigerijské dopisy
Lidská blbost je neomezená!
0/0
18.2.2003 14:41

Dan

Na blbech se vždycky nejlíp vydělávalo
Když už je někdo takový blb, že poskytne číslo konta s vidinou vydělaných tisíců dolarů od neznámého "dárce" a pak brečí na policii, tak co k tomu říct....snad to těm lidem i patří, ale jak známo, mnozí jsou nepoučitelní. Tyhle dpisy se objevují pravidelně jak epidemie chřipky...
0/0
18.2.2003 14:32

ekue

Re: Na blbech se vždycky nejlíp vydělávalo
Viz. Technologie množení bankovek  Ty lidi sou tak blboučký, že se ani nestyděj se k tomu přiznat
0/0
18.2.2003 14:38

Magor

Re: Na blbech se vždycky nejlíp vydělávalo
Cislo uctu, to jeste chapu, ale jeste jim za to dat 1000 dolaru, to je fakt sila. Takove podvody bych nestihal, protoze ty obeti si to zaslouzily.
0/0
18.2.2003 14:44

Najdete na iDNES.cz