Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Žena sražená policistou je ve vážném stavu

Žena, kterou na přechodu srazilo policejní auto, je stále ve velmi vážném stavu. Policista ji přehlédl, když v pátek přecházela čtyřproudovou ulici V Olšinách v Praze 10. "Pacientka je na anesteziologicko-resuscitačním oddělení," řekla ředitelka vinohradské nemocnice Marie Alušíková.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan

Pri hustem provozu v Praze chodce poustim malokdy, je sice hezke zastavit a nechat nekoho prejit (zvlaste pak pohlednou slecnu), ale je to k nicemu, kdyz vam zadek nabori nekdo, kdo se na vas celou dobu lepil. :/ A co se tyce situace na ctyrproudovkach, tak v mistech, kde je povoleno 70 km/h neni sance zastavit kdyz nejaky "dobrak" v pravem pruhu pusti nekoho, kdo dobiha tramvaj (Plzenska) a to je potom hukot. Jsem pro chodecke semafory na vsech ctyrproudovkach a osvetlene prechody na dvouproudovkach. Typicka situce je, ze se tranzit pred vami zarazuje do praveho pruhu, to pak alespon 4 vteriny neni videt, co se deje na prechodu, ktery je 60 metru pred vami a potencialni chodec vas taky nevidi. Hnus.
0/0
17.2.2003 20:32

Taky Jan

Re:
S tím tranzitem máš úplnou pravdu - taky se mi to jednou stalo a moc nechybělo a srazil jsem chodce. Samozřejmě na mě všichni v autech okolo poťukávali na čelo, ale já toho chodce neviděl a ani vidět nemohl! Tranzit jel ve vedlejším pruhu o chlup přede mnou a celou dobu mně zakrýval výhled - a pak najednou zastavil před přechodem. Ještěže ten chodec nestihl doběhnout po přechodu až do mého pruhu. Já myslím, že často je chyba na straně chodců - měli by se nejdřív přesvědčit, že je řidiči přijíždějících aut ve všech pruzích vidí, než "vlítnou" na přechod.
0/0
18.2.2003 13:52

Pavela

A co pohled z jiné strany?
Přechod jsi však musel vidět a chce to trochu předvídavosti a myslet na to - což zatím moc NEUMÍME. Stačilo ubrat a nenechat se dohnat do situace, kdy už nestačím reagovat. Lehce se to říká, hůř provádí, ale kdo umí - umí...
0/0
19.2.2003 15:18

Taky Jan

Re: A co pohled z jiné strany?
To co říkáš se opravdu lehce říká, ale hůř v některých situacích provádí. Ten tranzit tomu chodci dle mého soudu zastavil dost narychlo, a to se na mě nezlob, abych já zastavil stejně rychle, to se prostě nedá stihnout. Já jsem taky zastavil, ale už jsem stál na předchodu - to je ten zlomek času zpoždění. A to jsem určitě nejel víc jak 50. Ten chodec byl kluk s kolem, který do přechodu opravdu po zastavení tranzitu hned vběhl, aby byl rychle na druhé straně. Ještěže to nestihl až do mého pruhu. Víš, opravdu se snažím jezdit velmi slušně, ale tahle epizoda mě před časem přivedla k zamyšlení, že i při sebevětší snaze za volantem se ti může stát průšvih, ani nevíš jak.
0/0
19.2.2003 16:50

Pavela

Re: Re: A co pohled z jiné strany?
Já o tom přemýšlím snad vždycky, když se na ulici vyskytuju v jakémkoliv dopravním prostředku... Dávám na ty přechody pozor a myslím, že to jde, ale je nutná velká dávka předvídavosti s nutností zpomalit v podezřelých situacích (i když to vypadá, že zbytečně - a mnohdy tomu tak bude). Řidičské umění spočívá podle mne ve schopnosti vyhodnotit nejnebezpečnější variantu vývoje situace - a třeba člověk v tu chvíli mrkne jinám než by měl a ta desetina vteřiny rozhodne, že má najednou plný ruce pazourů - pak ale měl jet pomaleji.... Ne, nechci tím soudit konkrétní situaci, nebyl jsem tam, jen se snažím zamýšlet, co s tím.
0/0
19.2.2003 17:42

chodec

Semafor na tlačítko
Řešení: přechod se světelnou signalizací na tlačítko. Semafor je nepřehlédnutelný a jednoznačně určí, kdo teď musí stát. Mnohem lepší než prahy, ploty nebo opičí dráha v podobě nad a podchodů.
0/0
17.2.2003 18:10

Petr

nepřípustné výrazy byly málo na chování policajtů
hmm tak nepřípustné výrazy? Zajímalo by mě jaké. Takže znovu, za tu nehodu jednoznačně může policista, viděl jsem nehodu a byl jsem rád, že jsem neprojel oním místem o fous dřív. Jel jak pra** a málem to do mě nabořil.  Je to čím dál častější jev, policejní vůz řítící se po městě i bez použití majáku a sirény. Policisté by měli být ti první, kdo budou dodržovat pravidla. Buď jedou jako ho**** nebo se plíží 30 a mají tu drzost řidiče co je rychlostí do 50 předjede zastavit a buze**** řidiče za rychlou jízdu, sám jsem to několikrát zažil a není to náhoda..... a víte že nemáte ani právo požadovat na místě prokázání překročení rychlosti?
0/0
17.2.2003 17:16

Martin

Přednost chodců § (netýká se konkrétního případu o kterém z článku stejně nic nevím)
Už v základní škole nás učili rozhlédnete se nejdříve vlevo,potom vpravo a pokud nic nejede můžete vstoupit na přechod pro chodce.Od změny zákona se tady na idnes člověk může dočíst i takové parádní komentáře jako že je úplně jedno jestli svítí chodcům červená nebo růžová,mají přece ABSOLUTNÍ přednost.Já jsem obojí řidíč i chodec a proto vím že sice mám přednost,ale abych někomu vstoupil do vozovky 10 metrů před vůz a ohrozil nás oba,neudělám.I pokud jede řada aut,nevlezu tam nějakému opozdilci za kterým už nic dalšího nejede.Auto nezastaví na místě a veřím že spousta takovýhle tragických nehod nebude z potřeby muže nebo ženy za volantem někoho "sejmout",ale hloupost lidí kteří nekoukají napravo,nalevo.Mám přednost,tak si si to auto zastav jak chceš.
0/0
17.2.2003 16:12

Petr

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.2.2003 15:01

Plzeňačka

Jsem chodec
a když si vzpomenu, jak jsem dřív přebíhala přes ulici, dodatečně mi naskočí husí kůže. Jsem, pravda, už starší, na frekventovaných komunikacích si drtivou většinou zajdu k semaforu. A když přijedu do Prahy a musím někam od metra  pěšky - lezu do podchodů a hledám semafory, protože se prostě bojím. Tím chci říci, že jsem disciplinovaná ze strachu, žádná vyhláška mi nepomůže. Nedávno jsem šla po Plzni se skupinou kolegyň, čekaly jsme na přechodu, jedna z nás se utrhla a přeběhla na červenou. Najednou se objevil policajt a dal ji stovku pokuty. Sice jsme se snažily ho ukecat, aby jí to odpustil, ale on trval na svém a měl pravdu
0/0
17.2.2003 14:43

Luke

Neustále ve střehu...
Tak doufám, že se tahle mánie dávat pokuty za přecházení na červenou moc v Praze nerozšíří ... ono totiž když jdu üvědoměle na zelenou, tak už mě takhle 2x téměř někdo přejel (ještě jsem uskočil), a jelikož se mám rád, využívám hluchých chvil, když ještě svítí červená. Jinak nedat si při přecházení pozor i na auta jedoucí v levém pruhu, to už je pro chodce chyba přímo záškolácká. Je snad jasné, že na prvním místě je váš život, pak teprve kdejaký (přiblblý) zákon...
0/0
17.2.2003 14:54

Dábelský rider

Jedu takhle po cestě...
svým panceřovaným baborákem a nehledim na chodce ! Cedulka je moc malá a je prd vidět.  Před přechody nebrzdím, pouze zapínám stěrače ! Silnice jsou pro AUTA , pro chodce je CHODNÍK !!  Jsem totiž absolutním vládcem silnic a  vládcem nad životy daňových poplatníků - jsem POLICISTA (A KDO JE VÍC !) !!
0/0
17.2.2003 14:40

johny

je to v lidech
Všechno je jen a jen v lidech. 99 % lidí v tomhle státě by se zaručeně přejelo, kdyby měli tu možnost potkat se na silnici jako řidiči a chodci zároveň
0/0
17.2.2003 14:03

Nazdárek

Re: je to v lidech
Souhlasím. Ale kdyby bylo jasně a jednoduše řečeno, že chodící na přechodu má ABSOLUTNÍ přednost před vozidly a nikoliv jako nyní, kdy je dáno, že vlastně chodící má přednost - čárka - mezera - ale - a mnoho nejasností, která tu přednost chodícího vyvracejí, bylo by všem jasné, že když zrovna jedu za volantem a blížím se k přechodu, mohou pro mne nastat těžké potíže. Domnívám se, že vše je zakleto v hloupých a důmyslně nepřehledných zákonech, které jsou navrhovány lidmi, kteří se jimi stejně nakonec řídit nemusí, neb mají imunitu . . . !  
0/0
17.2.2003 14:09

Nazdárek

Podle mne je nutno, aby ti lidé, kteří přecházejí přechod (nerad
používám termín chodci a tudíž to nesmyslné dělení společnosti na chodce a řidiče), tedy aby tito lidé měli ABSOLUTNÍ přednost před vozidly. Pochybuji, že "chodící" přecházející přechod  vstoupí náhle do vozovky, ledaže by to byl sebevrah. Naopak "jedoucí" v autě rychlostí vyšší jak 50 km/h už se vůbec nezaobírá myšlenkou, že by před přechodem zastavil a pustil jiného člověka přejít . . . Bohužel takové nesmyslné formulace, které dovolují dvojí výklad, jsou v mnoha českých zákonech . . . Ti "jedoucí", díky hloupým zákonům, zapomínají, že z auta jednou musí vystoupit a budou stejně ohrožováni jinými chodícími, kteří však již nyní jsou jedouci . . . .    
0/0
17.2.2003 13:48

Filip Procházka

Re: Podle mne je nutno, aby ti lidé, kteří přecházejí přechod (nerad
ani jeden z vás, co píšete o absolutní přednosti si neuvědomujete, že ti, co už jsou ve statistikách mrtvých chodců si mysleli, že absolutní přednost mají. to znamená, že vstoupili před auto v takové vzdálenosti, že řidič už nestihl zabrzdit. to by se opakovalo. dosavadní vymezení je srozumitelné.
0/0
17.2.2003 14:22

Posleda

Hlavní problém je jinde
Zákon o provozu na pozemních komunikacích je v ohledu přecházení na přechodech v zásadě v pořádku (už to dávno není jen vyhláška, jak si zde stále ještě myslí). Chodci nemají absolutní přednost - nesmí vstoupit do vozovky vždy. Zákonodárci se v tomto případě snažili jen přiblížit civilizovanému světu (tj. v tomto případě i Polsku). I tam mají řidiči princip přednosti chodců již desítky let(!)ú v krvi.
U nás je problém v tom, že se značná čádt řidičů chová tak, jako by nikdy pěšky nechodili.
Hlavní problém ale vidím v tom, že jsou přechody nedostatečně označené a všichni - včetně policie a strážníků - tolerují parkování před přechody a v křižovatkách. To mi vadí jako chodci i jako řidiči. Pokud chodec (zvláště dítě menšího vzrůstu) na přechodu není vidět vinou toho, že těsně před přechodem stojí auto, nemohu jako řidič včas reagovat. Pokud je to auto vyšší, nemusím ani vidět značku, přechod označující. Takto stojící auta bych nechal bez milosti odtahovat.
Řešením by bylo začít před přechody budovat zábrany bránící parkování. Stačí cca 30 cm vysoká plastová žlutočerná "ohrádka" zasahující necelý metr do vozovky. V některých městech je prý již budují. V Praze jsem je viděl zatím jen na Korunní před přechodem u křižovatky s Kladskou. Chtěl se s nimi potkávat všude, kde auta parkují podél chodníku. nejen v centru, ale i na sídlištích! 
V cizině je navíc běžné, že bílá zebra je podbarvena červeně, Přechod je již z dálky na šedé silnici vidět.
U nás situaci zatím řeší občas zvýšením intenzity osvětlení nad přechodem. To ale samo o sobě není moc platné, pokud tam řidiči jezdí osmdesátkou.
0/0
17.2.2003 13:33

JeD

Re: Hlavní problém je jinde
Souhlas, akorát naopak velmi oceňuju lepší osvětlení přechodů, za šera a ve tmě je to 100% lepší, než doplňující červená barva. Nejlepší by bylo oboje a hlavně na každém přechodu přes hlavní silnici.
0/0
17.2.2003 13:48

marsellus

a jak jel rychle?
Podle mého názoru musel vidět, že auto vpravo dává před přechodem přednost...
0/0
17.2.2003 13:22

weaktor

není co řešit...
dokud nebudou lidi, kteří někoho srazí na přechodu, posílání bez milosti a natvrdo do basy, tak bude takových případů stále přibývat... jinak budou stále jezdit některá prasata přes přechody osmdesátkou a stále budou umírat lidé...
0/0
17.2.2003 12:56

bug

Re: není co řešit...
souhlas
0/0
17.2.2003 12:59

commander

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.2.2003 13:25

mickey@mouse.com

Re: Re: Re: není co řešit...
Taky by v levem pruhu nemel reagovat na chodce! Ale na styl jizdy tech vpravo, protoze stejne nikdy nevi, cemu se budou muset na posledni chvili vyhnout. Proste: kdyz brzdi ridic v pravem pruhu, musim brzdit i vlevem, prave proto, ze nevim co se deje! Kdo tohle neumi a nechape, neni ridic
0/0
17.2.2003 13:33

Nazdárek

Re: Re: Re: není co řešit...
Souhlas!
0/0
17.2.2003 13:38

Posleda

Re: Re: Re: Uvažuj trochu!
Taky moc nevíš, co plácáš! Auto jedoucí padesátkou nezastaví na fleku. Potřebuje na to minimálně 25 - 30 metrů. Nemůže to zašlajfovat, protože by mu někdo vletěl do kufru. Pokud tedy začne brzdit někde 30-40m před přechodem a ty pojedeš 1-2m za ním , během 1 vteřiny budeš   minimálně 1-2m před ním a budeš to ty, kdo bude mít nejlepší výhled! Pak už se nebudeš mít na co vymlouvat!
0/0
17.2.2003 13:48

Nazdárek

Re: Re: Re: Re: Uvažuj trochu!
To teda napiš, které odobní auto potřebuje na zastavení z 50 km/h 25 až 30m metrů!!!!!!! Leda nějákej starej neudržovanej šrot. To je jen pěkná blbost a argument pro hospodský rozpravy typu  "jak mi tam tem vůl skočil na přechodu a já jel 50, takže jsem měl co dělat, abych se mu vyhnul, protože brzdit nemělo cenu". V tom případě, když to tak vidíš by bylo lepší nařídit ve městech rovnou pouze třicítku (zejména pro nákl.vozidla)!!!!!!!!
0/0
17.2.2003 13:57

Posleda

Re: Re: Re: Re: Re: Halihou (= nazdárek)
To není o autu (zvláště ne  "odobáku"), ale o řidiči. Dobrý řidič brzdí s rozmyslem, včas a s přehledem o tom, co se děje okolo něj i za ním! Samozřejmě to neplatí pro jednoznačně krizové situace, jako když mezi stojícími auty vyběhne bez rozhlédnutí malé dítě. Ale pokud je trochu vidět, nemůže mne zaskočit ani dítě, které vběhne za míčem do vozovky, ani opilec, který spadne z chodníku. Nechci-li se přimotat do bouračky, musím předvídat, co který "blbec" okolo mne v provozu udělá. Pokud vidím na chodníku hrající si dítě či na obrubníku klátícího se ožralu (ale také když objíždím autobus ve stanici či tramvaj s otevřenými dveřmi u ostrůvku), sundám nohu z plynu, brzdím motorem a nohu mám připravenou na pedálu brzdy.
Jen úplné pako brzdí vždy z plné rychlosti smykem!
(Ale že jich ještě po našich silnicích a ulicích jezdí!)
 
0/0
17.2.2003 14:39

PK

Re: není co řešit...
Fajn, ale jen v tom případě, že pokud mají chodit na tvrdo do basy řidiči za sražení chodce, měli by tam chodit taky chodci, kteří přecházejí mimo přechody, na červenou a kteří zaviní nehodu. Bereš?
0/0
17.2.2003 13:38

Herodes

Kde se stala chyba?
To ti soudruzi v NDR netušili,že to takhle dopadne.
0/0
17.2.2003 11:35

karlos

Vrahy jsou naši zákonodárci
a meli by jit sedet.Stupidni napad s prednosti chodcu se mohl vylihnout jen v prazdnych hlavach.Navic takovy chodec ve tme vubec neni videt ale to nikoho z tech imbecilu nezajima.No a ted na to doplatil fizl, ktery by mel tento stupidni zakon respektovat nejvic.Mimochodem, nase firma navrhla reseni zabezpeceni, ale bylo nam vysvetleno, ze to nejde.Je treba pockat, az neco podobneho vymysli Eltodo, aby ksindl z magistratu mel prachy do kapsy.Proto na chodce opatrne a nejlepsi prevence je ohleduplnost
0/0
17.2.2003 10:42

weaktor

Re: Vrahy jsou naši zákonodárci
a co to takhle otočit - co kdyby byla povinnost jezdit v místech, kde jsou přechody pro chodce třicítkou ? podle mě jednoznačně lepší a logičtější řešení... !
0/0
17.2.2003 12:58

Vlad.

Re: Re: Vrahy jsou naši zákonodárci
A co tak zakázat jezdit v autě vůbec, tam kde jsou přechody. To by vyhovovylo???
0/0
17.2.2003 13:31

Jan M.

Re: Re: Re: Vrahy jsou naši zákonodárci
Tak rozumnou věc jsem už dlouho nečetl... (To byl vtip, samozřejmě).
0/0
17.2.2003 14:48

mickey@mouse.com

Re: Vrahy jsou naši zákonodárci
Stupidni neni vyhlaska, ale nasi ridici. Stejne nebo jeste tvrdsi predpisy plati na zapad od nasich hranic a chodci prechazeji naprosto v pohode (nekde dokonce nemusi koukat ani na cervenou!).
Problem je v tom, ze tam si to kazdy tezce rozmysli, protoze musi platit bolestne ve vysi nekolika rocnich platu a automaticky prijde o ridicak! Nikdo se nepta, jestli se chodec rozhledl, jestli byl videt, nebo jestli byl opily!
Takze tam kdyz ridic vidi prechod automaticky brzdi na 20 a kouka, kdo mu tam chce skocit. A teprve za prechodem se zase rozjede. Stejne tim strati max. 30vterin a to neni zadny cas.
0/0
17.2.2003 13:14

RAT

Re: Re: Vrahy jsou naši zákonodárci
Ty si taky blbej jak 3 dny starej pes! Pokazdy kdyz prejede auto chodce (a neni to na chodniku), tak za to muze chodec, mel se rozhlednout, nez nekam vleze! Zadna absolutni prednost neexistuje!
Za rucicku bys pres ten prechod vodit nechtel?! (viz. nekoukani na cervenou)
Jo a s tim brzdenim, je videt ze nejezdis autem, kam bych se asi dostal 20km rychlosti za hodinu? 30 sekund na jednom prechodu je 10minut na 20-ti prechodech a cestou do prace jich mam tricet!
0/0
17.2.2003 14:30

Arnošt

Re: Re: Re: Vrahy jsou naši zákonodárci
Když si stěžuješ na přechody pro chodce, tak se zkus dopravovat jinak, např. MHD.  A  nepospíchej tolik, pospíchaš jen k  vlastní smrti.
0/0
19.2.2003 12:33

kanibal

Trefovat se v tomto pripade do policajtu je trochu mimo misu.
0/0
17.2.2003 8:34

Pavel

Re:
No to teda není. Chovají se jako páni světa i když jedou bez majáku a tohle je jen jeden z mnoha případů. Osobně jsem neviděl ani jednou, aby policejní vůz zastavil chodci na přechodu. Nebo vlastně viděl, ale to byla městská (a teď to vypadá, že se jich zastávám, ale to rozhodně není pravda....)
0/0
17.2.2003 13:05

kanibal

Imbecilni vyhlaska
Srazeni te pani neni problem policie, je to problem obecny, na ktery upozornovala rada lidi v dobe schvalovani vyhlasky a to ze tam sedel v tomto pripade policajt je nevyznamne. Nicmene autori vyhlasky na to neslyseli a tvrdili pravy opak - ze dojde ke snizeni nehod na prechodech. Realita je jaka je a nikdo z nich se neciti byt zodpovedny. Vsichni, kteri jezdi vi, ze se chodci chovaji, jako kdyby zadny z nich nemel ridicak, ze kazdy chodec zapomina na alespon na elementarni opatrnost a zakony fyziky. Zapomina, ze i za stojicim autem je dobre se podivat do druheho pruhu a zapomina, ze tuna jedouci rychlosti 50 kilometru neni krabicka od sirek, ktera nema setrvacnost zadnou. Imbecilni je vyhlaska a jeji autori.
0/0
17.2.2003 8:33

Petr

Policie stále více zneužívá naplňování funkce veřejné služby a stává se škodnou
Je zcela obvyklým obrazem v ulicích našich měst vidět policejní auto bez houkačky a bez zapnutého modrého blikače na střeše, jak uhání v uzavřené obci mnohem vyšší rychlostí, než je povoleno, jak jezdí zákazem vjezdu, opačným směrem v jednosměrkách, zakázaným průjezdem, či jak zcela nedbá obezřetného chování při přechodech pro chodce. Mám pocit, že toto nehorázné chování některých policistů, kteří se naparují v uniformě a vychutnávají si lidi z moci úřední, nelze dále tolerovat. Stejně jako v jakékoliv jiné profesi či společenské skupině jsou i policisté nadprůměrní a příkladní, průměrní a podprůměrní a špatní. Problém podprůměrných a špatných (nemluvě již o zkorumpovaných) policistů a ostatních zaměstnanců veřejné správy spočívá v tom, že jsou placeni z našich daní proto, aby nám zajišťovali pořádek a bezpečnost, a rozhodně ne proto, aby se na nás naparovali, pokořovali nás a dělali nám pakárnu. Mám pocit, že by jim občané měli v rámci vší slušnosti dát velmi najevo, co si myslí o zneužívání policejních uniforem, policejních vozů, policejního statutu. Když vidím entitu v policejní uniformě, jejíž výraz má daleko k tomu, aby byl nazýván inteligentním, a když slyším tuto entitu promluvit, ve své domněnce se zcela ujišťuji, nabývám dojmu, že toto není "moje" policie, že tato policie nechrání mé zdraví, život a majetek, a že já mám setsakra právo dát najevo, že se mi tato práce a výkon policejní služby pranic nelíbí. A když navíc tito "lidé" přejíždějí a zraňují, či dokonce usmrcují ty, jimž mají sloužit, je to skutečně na zvracení.
0/0
16.2.2003 21:49

radomirmi

Re: Policie stále více zneužívá naplňování funkce veřejné služby a stává se škodnou
Je to tak, ví to každý. Policajti se hlavně zaměřují na bezbranné a snadno lapitelné osoby. (opuštěné auto nechají vítězně odtáhnout, frajera na motorce jedoucího 150 přes vesnici nevidí). Otázka je, zda se daňovým poplatníkům samotná existence policie (především dopravní policie) vůbec vyplatí.
0/0
17.2.2003 12:45

Zuzi

Prechody
Je faktem,ze nekteri chodci si mysli,ze maji absolutni prednost a ze auto pred nimi ihned zastavi.Ale to prece neni pravda.I chodec musi odhadnout sve moznosti a moznosti ridice.A hlavne jsou nebezpecne viceproude silnice.V pravem pomalejsim pruhu se rozhodnes zastavit chodci,ale ten rychlejsi v tom levem pruhu to tak jednoduche najednou nema,aby v pohodicce rychle a spravne zastavil..Ten jede 50,rychlejsi 80.Je pravdou,ze ridic ma predvidat pomalu vsechno a davat si pozor na vsechno...ozralce,skolaky,kolare atd.Ale tohle jsou fakt desne a nebezpecne situace,hlavne kdyz ve zpetnem zrcatko vidite idi..y,co se na vas lepi a vy mate najednou zastavit.Vsichni ,jsou vinni.Chodci jsou take bezohledni,nejenom ridic.
0/0
16.2.2003 10:14

Posleda

Re: Levý rychlejší pruh?
I v levém pruhu v obci (není-li povoleno značkou více v obou pruzích) může podle zákona jet vozidlo maximálně 50 km/hod. Tedy stejně jako v pruhu pravém. Pokud jede 80, jede 30 "přes" a měli by řidiči sebrat řidičák. Je to v zásadě stejný problém, jako když auto zastaví chodcům na přechodu a další do něj zezadu narazí. Ta paní se zřejmě podívala, co jede v levém pruhu, ale pokud byla menšího vzrůstu či stojící auto bylo vyšší, musela do volného pruhu alespoň částečně vstoupit. Takže ji auto zřejmě srazilo stranou. Kdyby tam "vběhla", tak je zřejmě po ní, protože by ji ten pirát srazil a navíc přejel...
 
0/0
17.2.2003 13:02

mickey@mouse.com

Re: Prechody
Blbost Kdyz v pravem nekdo brzdi, musim v levem brzdit taky, protoze nevim, co se deje. Taky se muze stat, ze tam nekdo vlitnul a ridic to strhne do leva, aby se vyhnul. A na co se ridic v levem pruhu vymluvi? Proste v levem pruhu musim na tohle byt pripraveny!
0/0
17.2.2003 13:30

xy

To byl jiný přechod na stejné ulici. Tehdy tam Igor nechal udělat prahy a dal dvacítku. Teď i snad i jemu dojde, že tudy cesta nevede.
0/0
16.2.2003 3:14

pavel

předpisy...!
Nemají na tom všem náhodou vinu naši zákonodárci? Poslanci a politici? Ti co jsou tak chytří a mají patent na všechno...? Víte třeba o tom, že pojedete-li rychleji ve městě o max. 30km/h tj. do 80km/h (není-li tam nižší rychlost) a mimo obec o max. 40km/h, tj. na silnici do 130km/h a na dálnici do 160km/h, takže to není postižitelné?! Takovou máme legislativu!
0/0
15.2.2003 14:54

RS

rozohněný Bambas
Je to tak 2 dny, co na Nově hřímal Bambas o bezohlednosti řidičů a tvrdých postupech policistů. Není nad to, jít příkladem, že pane řediteli dopravní Policie /ožralý náměstek polic. prezidenta, tihle blbečci, rozsekaná Audi A8 před zased. NATO na D5 atd. atd. / Na to že "JICH" je cca 40 000 a co dělají průserů, to by se republika vymlátila za chvíli, jezdit jako oni všichni. Horší jsou snad jen poslanci, těch je cca 300 a není měsíc, aby někdo neměl nehodu. Kdyby to neodnášeli nevinní, tak bych jim to přál, před fyzikou jsou jim placky i průkazy na h...
0/0
15.2.2003 11:56

RS

0/0
15.2.2003 11:49

Jiří Havelka

Policie na straně jedné nesmyslné přechody na straně druhé.
Je s podivem jak policie nectí co sama má prosazovat. Líbí se mi jak na ni všichni nadáváte a zajímalo by mě kolik z vás odmítlo zaplatit pokutu když vás měřili z neoznačeného nebo skritého vozidla. Kolik z vás si stěžovalo na jejich postup (jen tak mimochodem v čechách si nesmíte ze zákona stěžovat na jejich rozhodnutí ale jen na jejich postup). Na druhé straně bych rád věděl kterýho stupidu napadlo dát na čtyřproudovou silnici přechod. To že tam dáte značku na stupiditě neubírá. Více proudé silnice by měli mít buď semafor (hnus) nebo podchod/nadchod. My ale radši nakreslíme čáry přidáme značku za rok přidáme značku nebezpečné místo a snížíme rychlost na 30 než abychom budovali bezpečné komunikace jak pro chodce tak pro řidiče.
0/0
15.2.2003 8:01

Jirka

pred pul rokem tam ridic na prechodu zabil dite
a ted zase tohle. Myslim, ze za prejeti chodce na prechodu by mel ridic dostst trest jako za zabiti - tak 5 az 8 let. Za tezke zraneni jako za pokus o zabiti se zbrani. Ja nechapu jaktoze pokud nekdo nekoho prejede, tak dostane maximalne podminku. Fakt to nechapu.
0/0
15.2.2003 3:32

Najdete na iDNES.cz