Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Strážníci nesmějí za rychlost pokutovat

Strážníci městské policie mohou měřit rychlost vozidel a filmovat je. Nesmějí však řidiče, kteří povolenou rychlost překročí, zastavovat a podle letošní novely zákona o městské policii ani pokutovat. Trestat mohou jen státní policisté nebo pověřené městské úřady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jan jan

výzva k vysvetleni prestupku
jake jsou vase zkusenosti s ignorovanim listecku za steracem: "dostavte se k vysvetleni prestupku...parkovani"?
0/0
14.2.2003 13:48

karel

Parkovani
U nas jsou nejcasteji MP videt u nemocnic a zdravotnich stredisek, kde je chronicky nedostatek parkovacich mist. Jak nejaky chudak z venkova prijede autem do nemocnice a ze zoufalstvi zaparkuje spatne protoze parkoviste je uz od 7 rano beznadejne plne, hned ma boticku. Na druhou stranu je zase squashovy centrum, kam se sjizdi mestska smetanka luxusnimi auty a zasadne parkuje ted uz na byvalem travniku, tak tech si strachy ani nevsimnou :-(((
0/0
14.2.2003 12:29

Karel

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.2.2003 11:04

Ratkin

MP
Já mam s MP opravdu jen ty nejhrůznější zkušenosti. Někdy by to bylo k smíchu, kdyby to nebyla vážná věc /protože ty paka nosí na zadku bouchačku/. Mám na ně opravdu "štěstí" a v drtivé většině případů sem narazil na strašně "důležitý" zakomplexovaný trubky, který neuměli ani pozdravit. Nejvíc mě zamrazilo když mi botičkáři přijeli sundat ten jejich nesmysl z auta. Ten člověk vypadal jako bezdomovec, na tvářích strniště, špinavý límec, kravata na gumičce mu planda u břicha a mluvil jak hotentot. Potom mi vypisoval pokutu a ulici Washingtonovu mi tam napsal jako Vašingtonova!!!Koukal jsem na něj a neměl sílu mu říct, že v takovéhle ulici opravdu nestojím.. Vrcholem všeho bylo, když potom tu botičku nemohli sundat a ptali se mě, jestli si nechci ještě někam skočit, že to snad nějak sundaj....
0/0
14.2.2003 10:54

měřič

texas ranger
Za všechny mluví příklad v Lázních Bohdanči: Nejdříve byl potřeba jeden " strážník " známý ( nebudu jmenovat čí aby mě nezavřeli ) , kterého vykopli od státní policie pro neschopnost, pak druhý aby mu ten první mohl dělat velitele, pak jedno auto, druhé auto, radar atd. A nakonec mají těch šest pravomocí uvedených v tomto článku? Je to jenom zašívárna a dobrej flek pro spousty tupců. Výsledek je ten, že v Bohdanči je jednou za týden vidět projíždějící auto s nafrkaným strážníkem ala americký kovboj. PS: Mimochodem zákaz venčení psů na náměstí a u hřbitova se vztahuje i na MP, nebo ne? 
0/0
14.2.2003 10:48

Aleš

Obecní strážníci
Rozšiřování pravomocí obecních strážníků je stejně tak nesmyslné, jako jejich zřizování. Na jedné straně byla sice vytvořena " nová pracovní místa" , na straně druhé byl dán prostor pologramotným, zakomplexovaným lidem k tomu, aby se seberealizovali. Nic dobrého však  obecní policie nepřinášejí. Vychvalování jejich činnosti, jak jsme toho často svědky, je svým způsobem motivováno pouze snahou, aby nedošlo k jejich zrušení, čímž by mnoho " málo schopných" přišlo o své, dobře placené funkce. Policie by měla být pouze jediná. Až zvítězí rozum, nebudeme žádnou obecní policii pořebovat.                                                             
0/0
14.2.2003 10:40

marťan

Empíci
Kamarád, který dělá empíka, je situací u MP celkem znechucený. Služba u nich funguje tak, že měsíčně musí napařit 30 pokut. Pokud to nedokáže, přijde o dost peněz ve výplatě. K čemu to vede? Empíci dobře vědí, kde jsou problémy s parkováním. Celý den si válí šunky někde v závětří, pak si zajedou na oblíbená místa dát pár botiček, pokuty naskáčou a plán je splněný. Tak se bojuje proti pouliční kriminalitě. Mimochodem, jaký že byl původní smysl městské policie? Zná ho ještě někdo? Na druhou stranu, nechci odsuzovat všechny empíky, znám jednoho, který je slušný. Ten ale chce od MP odejít, viz začátek příspěvku.
0/0
14.2.2003 10:38

Polda

Potřebujeme vůbec městskou policii?
Klasická otázka. Můj názor na věc je, že městská policie je zbytečnost, která odvádí značnou část toku peněz daňových poplatníků! Takových pravomocí, kterých se městské policii v novém roce dostalo, je na nic! Mám s nimi vždy jen špatné zkušenosti! Jsou pomalí, nevzdělaní, většina z nich neumí cizí jazyk, ale pokud jde o to někoho provokovat nemístnými žerty o pokutě, jsou to ti praví! Prostě a stručně jsou to jen poloviční policisté, tak proč jim nedávat jen poloviční plat!
0/0
14.2.2003 9:52

HomeRun

Odtáhnout vozidlo, které brání dopravě?
Můžou odtáhnout cokoliv a odkudkoliv, já bránil dopravě jedním kolem na chodníku - na místě kde se smí parkovat. Zkuste se bránit, že za tohle vás odtáhnout přece nesmí!!! Stejně to auto musíte vyzvednout nebo se nedoplatíte - a vymáhat to po městských - jakou mám šanci???
0/0
14.2.2003 9:48

Jean

Městská policie - ano.
Mě je městská policie mnohem sympatičtější, než státní. Jsou mnohem víc vidět v ulicích a to se mi líbí. U nás třeba stojí na přechodech před školou, když jdou děti do školy. Navíc nemoho člověka příliš buzerovat. Vám se toto nelíbí? Já jsem rozhodně příznivec MP.;o) No ale taky bych jejich pravomoci příliš nezvyšoval.
0/0
14.2.2003 9:27

Zulu

Re: Městská policie - ano.
Dalsi vycuranej. Policie ano, hlavne ze je videt, ale jen za predpokladu, ze na me nemuze
0/0
14.2.2003 9:35

Shadow

Re: Městská policie - ano.
Za současných podmínek je to drahá a neefektivní služba, která toho moc nepřináší. Buď jim přidejte pravomoce,nebo je zrušte.
0/0
14.2.2003 9:44

Martin

Re: Re: Městská policie - ano.
Pravomoce v žádném případě,souhlasím s tím druhým
0/0
14.2.2003 11:16

jiřík n

korupce
U nás v Chrudimi pravidelně vídávám služební auto městké policie schované za kanceláří sběrných surovin. Sedí uvnitř, skvěle se baví a pijí kafe - osobně jsem je tam patkal. Myslíte, že taky kontrolují, zda na dvoře nemají vykoupené kradené kovy, kříže ze hřbitovů, dekly od kanálů atd? Pochybuji, ale něco si asi přece jenom odvážejí.
0/0
14.2.2003 9:24

freespeech

Funguje to asi takhle
Pan starosta nechá postavit parkoviště tam, kde ho nikdo nepotřebuje a pronajme ho za 1 kč svému kumpánovi (znají se ze základky, jinak neměli příležitost, kromě hospody). No a městská policie pak nahání panu starostovi řidiče z celého města na to JEHO parkoviště. Jo, peníze ležejí všude kolem a doba schopným přeje...
0/0
14.2.2003 9:22

Martin

No samozřejmě že nemůžou
Přeci nemůžou mít stejné pravomoce jako státní policie kde každý musí mít minimálně maturitu a ještě jejich policejní školu.Městská policie byla zřízena pouze k tomu aby bylo více strážníků v ulicích tzn."šlapat chodník" a tomu odpovídali i náborové požadavky=základní vzdělání,číst a psát.Po listopadu 89 kdy se začla vysoce zvyšovat pouliční kriminalita!!!! se rozhodlo o založení městské policie.Ne na to aby měřili rychlost a pokutovali dopravní přestupky,k tomu už si platíme jinou policii,kvalifikovanější  a inteligentnější.
0/0
14.2.2003 9:18

Ota

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.2.2003 9:01

Pavel

zkušenost
Byl jsem u toho, když příslušník státní policie psal protokol o dop. nehodě. Text jsem mu diktoval, aby to alespoň vypadalo jako úřední dokument, ale nadělal tam tak strašný hrubky, že se to ani nedalo číst. Mimochodem, k protokolu přispěl i svědek, který viděl auto, které mě nabouralo a ujelo a oba jsme si pamatovali SPZ. Po měsíci jsem dostal vyjádření: pachatel nezjištěn, odloženo... .
0/0
14.2.2003 8:51

Franta Kocourek

Jasně Šárko,majitelů bez náhubku je také sposta
Já taky nemám rád když po městě pobíhaji majitelé psů bez náhubku. Všem majitelům psů bych nasadil náhubek a běda jestli se ještě jednou vyčuraji na kolo mého auta!
0/0
14.2.2003 8:41

kedves

zastaveni
da se to pochopit tak, ze me mestsky nemuzou zastavit????:)
0/0
14.2.2003 8:28

Šárka

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.2.2003 8:22

Re: Bydlím ve městě, které má městskou policii.
To jste tedy zcela impotentní občané města - cožpak si nedokážete na veřejném zasedání měststké rady na tuhle skutečnost pořádně postěžovat, případně poslat starostovi písemnou stížnbost, podpepsanou aspoň 50 občany města, aby na ni musel dle zákona reagovat? Zkuste to, a uvidíte, že vaše rada města rychle udělá pořádek i v nepořádné městské policii. Pokud ne - pak interpelujte krajský úřad, svědčí to o tom, že vaše městská rada je zcela tupá - ale nebuďte tupí vy - občané. Palce drží Péťa.
0/0
14.2.2003 8:39

2525

Super zákon
Měřit smějí, ale pokutovat ne!!!! To ale,pokud bude mít radar, může každý, neboť zákon to nezakazuje. Je to k pláči, ale našim zákonodárcům by chytrá horákyně jen tiše záviděla ... :-))
0/0
14.2.2003 7:50

novis

Hmmm
Váňo, ty si prostě tupeee Váňa!
0/0
14.2.2003 7:12

kryptokomunista

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.2.2003 8:37

hovnivál

měšťani jsou líní tupci
kteří si troufnou tak akorát na starou babičku nebo bezdomovce - když se někde objeví gauner, tak rychle vyklidí pole - jsou to žrouti peněz - zrušit a posílit státní policii
0/0
14.2.2003 2:29

hovnivál

měšťani jsou líní tupci
kteří si troufnou tak akorát na starou babičku nebo bezdomovce - když se někde objeví gauner, tak rychle vyklidí pole - jsou to žrouti peněz - zrušit a posílit státní policii
0/0
14.2.2003 2:29

karas

Re: měšťani jsou líní tupci
vole, měšťáci jsou potřeba!
0/0
14.2.2003 5:06

Váňa

Re: Re: měšťani jsou líní tupci
Ano, městská policie je teoreticky potřeba, ale prakticky k ničemu není. Jak já to vidím (v Praze) dříve pouze nasazovali botičky, teď si koupili nová auta a odtahují. Je to podnikatelská ekonomická činnost, proti které se nikdo nemůže bránit. Pokud na nich něco chceš, pošlou tě na státní policii. Když začnou dělat cikáni bordel, tak se městskou policii najdeš na opačné straně města, co nejdál od problémů. Je nejjednodušší vybírat pokuty od obyčejných "slušných" občanů a ne se hádat s problémovými skupinami. Z těch stejně žádné peníze nevytáhnou a jak mají potom plnit plán.
0/0
14.2.2003 7:06

kovboj2053

Re: Re: měšťani jsou líní tupci
Ty Karas, nejsou. Je to banda poloidiotu co mela problem ziskat titul ze zakladni skoly ;-). Sorry, ale pri kazdym kontaktu/konfliktu s mestskou policii si pripadam, ze jsem se vratil o desetileti zpatky. btw. statni taky nic moc - jen si k zakladce udelali rocni kurz a maj „policajtskou maturitu“ :)))). Troufam si tvrdit, ze uroven inteligence nasi policie je na urovni pana prazidenta Bushe, tedy nic. Mame co dohanet. Treba rakousti policajti jsou na urovni, maji respekt a taky vzdelani.
0/0
14.2.2003 7:14

andrewdžekill

Re: Re: Re: měšťani jsou líní tupci
Řekl bych, že když Ti bude chtít dát jakýkoli policista pokutu, tak to bude blbec, i kdyby měl Harvard.
0/0
14.2.2003 7:24

Milan M3

Re: Re: Re: Re: měšťani jsou líní tupci
  
0/0
14.2.2003 8:10

Milan M3

Re: Re: měšťani jsou líní tupci
No, o jejich potřebnosti by se dalo leckde polemizovat. Tady u nás na hranici východních Čech a severní Moravy jsou měšťáci pouze na to, aby dávali bločky za stěrač a botičky na kolo, ale pouze za hezkého počasí. Když prší, nikde je venku neuvidíte. Navíc spousta z nich ani nezná zákony, podle kterých zdejší lidi buzerují, např. jejich bývalý šéf zastavuje vozidla svislým pohybem ruky s otevřenou dlaní směrem dolů (což jinak znamená "zpomal") a když se ho zeptám, proč zastavuje tímto způsobem a on mi odpoví, že "on může", tak by se mi chtělo je všechny tady s prominutím nakopnout do prd*le takovou silou, že by se zastavili až v jiné galaxii. Na druhou stranu nejsou všichni takoví, ale těch "lepších" je menšina. Na mysli mi pořád vyskakuje, když mi jednou dali za stěrač lísteček a na něm v kolonce typ vozidla byla napsáno "BMV" - prostě ten dement nebyl schopnej opsat z víka motoru ani tři písmena ... Tak co si o nich má člověk myslet ? Pokud můžu tedy mluvit z titulu mého subjektivního názoru, tak jsou tu u nás na dvě věci.
0/0
14.2.2003 8:19

kuba

Re: Re: Re: měšťani jsou líní tupci
Kdyz jsme u ty jejich tuposti.Minuly tyden jsem stal v Praze na placenem parkovisti. Na ceduli stalo, ze se plati v hodinach mezi osmou az osmnactou. Tak jsem si zaplatil do osmnacti nula osm. Kdyz jsem prisel. Mel jsem za steracem vyzvu, ze se mam dostavit k vysvetleni prestuku. Myslim, ze to mluvi za vse.
0/0
14.2.2003 9:31

Najdete na iDNES.cz