Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Myslivec pytlačil ve svém revíru

Vysoce postavený myslivecký funkcionář z Pozlovic pytlačil. Ve svém revíru na Luhačovicku zastřelil zdravou srnu, která je v tomto období hájena a nesmí se lovit. Muže vyšetřuje policie, místní myslivci ho už vyloučili ze spolku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jerry

Myslivci
Podle mých informaci kšeftují myslivci se zvěřinou celkem čile. Dokonce na to mají akciovou společnost. Za jediný rok dokázalli zlikvidovat 80,000 zajíců (220ks denně) a přitom je jejich stav velmi nízký (okolo 350,000ks). Divoké králíky (zbývá prý jen už posledních 8,000ks !) a jeleny abys pohledal.  Co nám tu zbude ? 100,000 myslivců !
 
 
0/0
12.2.2003 15:01

boss

Re: Myslivci
Přesněji plán lovu: 102794ks, střeleno: 82017ks, odchyt. 3175ks, úhyn(převážně na silnicích): 10516. Jarní kmenový stav k 31.3.2002 byl  351990!!!!! Pozor jarní kmenový stav není celkový počet zajíců u nás, ale počed z kterého se vypočítává lov zvěře, nojsou v něm totiž zohledněny přírůstky.... Navíc lov zajíce je plánován pouze v honitbách, které jsou zaječí zvěří dostatečně zazvěřeny a splňují normovaný stav zvěře pro danou honitbu.
 
Králík, toho bylo uloveno osm kusů a to pouze k veterinárním účelům!!!! Navíc králík nebyl vystřílen, ale napaden virem mixomatozy a touto nemocí vpodstatě vyhuben.
 
Jak jsem již napsal, vše není jen černé a bílé,  a je jednoduché osočit někoho z vybíjení zvěře... Přitom chov a lov zvěře je velice podrobně plánován...
0/0
12.2.2003 15:37

Akademik Plíšek

Re: Re: Myslivci
No rozhodně nemám pocit že by myslivecký výkazy o stavu a střílení zvěře odpovídaly skutečnosti...
0/0
12.2.2003 16:00

boss

Re: Re: Re: Myslivci
Máte pravdu, třeba v naší honitbě stavy zvěře výrazně podhodnocujeme, aybysme nebyli nuceni lobistickými skupinami LČR, které tlačí na orgány státní správy, vystřílet třeba srnčí zvěř na kmenový stav 32ks/1000ha pozemků.... Což by bylo žalostně málo....
0/0
12.2.2003 16:09

boss

Re: Myslivci
A ještě k jelenům, na ty jsem zapomněl, už nebudu hledat přesná čísla, ale z podstatného omezení počtů vysoké zvěře můžeš osočit LČR! Jeleni jim totiž dělali velké škody na lesních kultůrách, proto si na orgánech státní správy (Referáty životního prostředí při OU) vymohli podstatné zvýšení odstřelu vysoké zvěře. Ovšem jelen u nás není ani omylem ohroženým druhem!! Naopak se můžeme chlubit jednou z nejlepších populací jelení zvěře v Evropě. Loňský úlovek nejsilnějšího jelena uloveného v českých zemých za posledních cca 180let, je toho jen důkazem.
0/0
12.2.2003 15:45

LaHab

Re: Myslivci
Nemáte pravdu, nebude tady 100 000 myslivců, ale méně. Na každém druhém honu totiž sami nějakého toho myslivce zastřelí
0/0
12.2.2003 15:54

boss

Re: Re: Myslivci
Taky názor.... Možná byste se měl nějakého dobře vedeného honu, ktrých je 99,9% zůčatnit, abyste viděl, jak to vypadá. Za deset let co se myslivosti věnuji jsem nebyl svědkem žádného incidentu se střelnou zbraní, kterým by byl kdokoliv ohrožen, nebo snad někdo zraněn...
0/0
12.2.2003 16:02

boss

ostuda
Jsem myslivec a hluboce se stydím za každého, kdo něco podobného může udělat nebo na to jen pomyslet... Pokud někdo něco takového udělá, měl by dostat nejpřísnější trest. Nejenže udělal ostudu sobě, ale i spoustě dalších lidí, kteří neberou myslivost pouze jako lov, ale jako péči o zvěř a snahu o zachování a zkvalitnění genetického fondu naší zvěře a dělají pro to maximum. Cítím potřebu, se za tohoto člověka omluvit a doufám, že nebudou všichni myslivci hozeni do jednoho pytle s tímto takymyslivcem...
0/0
12.2.2003 14:21

Dan

Řidič a myslivec - pytlák
Srovnání obhájce pytláka trochu pokulhává: řidič z povolání většinou nezpůsobuje karamboly úmyslně. Pytlák se většinou na akci připravuje... Třeba ale tomuhle "funkcionáři" srna náhodně vběhla do rány, když mu puška náhodně sama vystřelila....Bohužel musím souhlasit s názorem, že poctivých myslivců, kteří péči o zvěř a les rozumí, je v těchhle spolcích jako šafránu. Většinou jsem se potkal s těmi primitivy, kterým dělalo dobře mít flintu a prezentovat svoji moc (nad zvířaty, jedno jestli chráněnými nebo ne, hlavně že si zastřílím, ale například i nad majiteli psů....)
0/0
12.2.2003 14:13

boss

Re: Řidič a myslivec - pytlák
Musím uznat, že i já znám spoustu takových co si s flintou přes rameno léčí své mindráky, ale není to pravidlem. S těmi primitivy jsi se potkal asi pro to, že jsou bohužel nejvíc vidět... Nikdo nebude psát o někom, kdo dodržuje zásady bezpečné střelby, po honu odveze flintu domů a pak se teprve něčeho napije, pravidelně chodí zvěř přikrmovat, provádí správně průběrný odstřel, nezodpovědného majitele psa slušně upozorní, že pes by v žádném případě neměl po lese volně pobíhat a honit zvěř (jak mu mimochodem i ukládá zákon, neboť i ochrana zvěře před pytlačícími zvířaty je jednou z definic myslivosti), kdo by se o to zajímal.... To se raději a lépe píše o tom, jak někdo někoho postřelil(mimochodem, kolik takových případů za rok se stane? Dva, tři? Na 100 tisíc myslivců... Zajímala by mě statistika v poměrném porovnání s řidiči, jenže smrt nebo zranění na silnici je bohužel běžná věc, zato při lovu ne, takže je to hned senzace, která se musí rozmáznout), o tom jak někdo někomu zastřelil psa(kdyby ho majitel v lese nepouštěl a nechal ho dělat co chce, jistě by se to nestalo, nikdo nezastřelí psa pokud se pohybuje v blízkosti pána a už vůbec ne, pokud ho má na vodítku) Je zajímavé, jak se liší názory lidí na psy, kteří volně pobíhají v parku ve městě a kteří v lese... Jaký je v tom rozdíl??? I do lesa chodí děti, které pes může napadnout...atd. Bohužel (nebo bohudík?) žijeme v mediálním světě, který utváří názor lidí vpodstatě na všechno, ale člověk je myslící bytost a měl by si uvědomit, že všechno není černé nebo bílé.... 
0/0
12.2.2003 14:48

Včelka Mája

Vysoce postavený myslivecký funkcionář
a nejen myslivecký měl vždycky právo si ve svém revíru střílet, po čem chtěl...
0/0
12.2.2003 13:52

Hajnej

Nejlepsi myslivec, mrtvej myslivec
nebo alespon bez flinty. V malokterem spolku je tolik ozralu a primitvu, co ma flintu
0/0
12.2.2003 13:52

briza

To ma blby
Kdyby ulovil jineho myslivce (treba i zdravy kus) nebo nejakeho jineho nestastnika skoncil by (jako obvykle) nejhure s podminkou. Takhle mu hrozi 3 roky. Zajimalo by mne jestli taky ted budou hajit ty zajice co za statni penize nakoupili v zahranici aby doplnili stavy zdevastovane (udajne) povodnemi.
0/0
12.2.2003 13:35

Tom

Myslivci a myslivci
Tohle je smutný příběh o totálním selhání takymyslivce. Pokud je někdo schopen zastřelit teď srnu a říká si myslivec, tak udělal opravdu pěknou ostudu tomu mysliveckému spolku.
Prosím, hlavně ho už nepouštějte do lesa s puškou.
0/0
12.2.2003 13:27

Najdete na iDNES.cz