Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Analýza IQ Židů

Objevují se lidé popírající nebo zpochybňující existenci vyvražďování Židů za druhé světové války. Zpochybňování holocaustu (tzv. osvětimská lež) na sebe bere více či méně rafinované podoby - od primitivnějších až po propracované. Podle toho by s nimi měla společnost zacházet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Antifanatik

SIONISTE maji to pod kontrolu
Autor asi nesleduje cesky tisk.99% komentaru tykajici se blizkovychodniho konfliktu jsou psane zidovskymi autory.
0/0
18.2.2003 12:04

Kabát

Re: SIONISTE maji to pod kontrolu
... a děvky - ty to znaj...
0/0
19.2.2003 21:48

předseda

No jen aby
pane Jandourku, totiž když se nějaké bludy - a zde konkrétně (možná) sloužící k antisemitismu - nebudou vyvracet, je dost možné, že se pak zezačátku svými stoupenci a později i masami začnou považovat za "pravdivé", což může mít dále už praktické a reálné důsledky, jako mnohokrát v historii... Vím sám velice dobře, že boj se lží a blbostí je těžký a někdy fakt marný, nicméně i přesto je nutné se do něho neúnavně pouštět.
0/0
13.2.2003 22:34

Daniel

Ehm...
Zajímavá a emotivní úvaha, ale bohužel také trapně účelová.
Proč srovnáváte knihu Tabu v sociálních vědách s díly pana Irvinga? Popírá snad pan Bakalář holocaust?
 
V čem spočívá jeho vina, jsou některé údaje v té knize nepřesné nebo snad lživé? Uveďte je.
 
Jestli požadav ky na nějaké dílčí sociologické analýzy zaměřené na jedno etnikum jsou pro Vás nepřijatelné, doporučuji Vám bližší studium této vědy - ze svého studia na Masarykově univerzitě si pamatuji třeba na "Srovnání porodnosti cikánských, židovských a slovanských žen v x-věku" atp.
 
Prostě říkáte, že jsou věci, o kterých se nemluví - ale je to pravda! Mě třeba zajímá, kolik médií vlastí židi, kolik miliardářu je židovského původu. Jsem snad zločinec?
Knihu jsem nečetl a teď ji asi už neseženu, ale už teď mne zajímá. A už název říká, že obsahuje kontroverzní studie a závěry. Když to nesnesete, knihu nečtěte .
 
Ale zakazovat si ji od nikoho nenechám.
0/0
13.2.2003 16:31

předseda

A mě by zase zajímalo
jak poznáte takového "žida" - když už Vás tolik zajímá, kolik těchto "židů" vlastní média, kolik je jich miliardáři atd... ?
0/0
13.2.2003 22:28

Daniel

Re: A mě by zase zajímalo
Pravý žid je nezaměnitelné etnikum - to je jako kdyby ses zeptal, jak pozná člověk pravého cikána.
 
Kromě fyziologických charakteristik (tvar lebky, splývající ušní boltce) se odlišují i kulturně: mají svou módu (licousy, charakteristické oblečení), jména (původní: Ariel, Jitzchak, převzatá: Kuhn, Roubicek) a odlišné sociologické charakteristiky.
 
Proto považuji návrhy na sociologické studium židovského etnika, které byly v článku uveřejněny za zcela legitimní.
 
Zneužití těchto údajů je věc jiná, ale zneužít se dá přece všechno!
0/0
14.2.2003 9:52

Jimmi

Re: Re: A mě by zase zajímalo
"...a to je mi divný... že nevypadaj... pane Daniel...!" :-)))
0/0
14.2.2003 14:26

předseda

Re: Re: A mě by zase zajímalo
Jste si tím opravdu jistý, že žid je etnikum či rasa - podobně jako Rom či jiný, tj. že to lze poznat i jen na základě genetických znaků ? Já měl za to, že je to jednak náboženská záležitost - to v užším slova smyslu, ale hlavně že se to pozná podle původu a rodokmenů.
0/0
17.2.2003 22:40

Zoro tentokrat radeji bez knirku

Re: Re: Re: A mě by zase zajímalo
Ty rodokmeny jsou bohuzel dobre zmapovany od roku 1930,az z toho beha mraz po zadech
0/0
22.2.2003 14:02

Buzna Zoro

Re: Ehm...
Mily Danieli / Lando? / Proste rikate kolik zidli nesezenu? A nazev uz rika,ze srovnani se zemi,uvedte je,zen v x veku si pamatuji,trebaze doporucuji omyvat prirozeni vlaznou vodou / ve Vasem pripade radeji ledovou pane Danieli Pittbulteririere s otaznikem / V cem zpociva Vase pusobeni na Masarykove Universite? Snad skolnik ?Ale to asi nemelo dlouheho trvani,takze si asi chvile na pracovnim urade kratite psanim tehle emotivnich uvah. Rada pritele Zora Buzny: Knihu nectete a venujte se soustavne srovnani,ktere opravdu nikde nesezenu,a hlavne mi ho nemusi nikdo zakazovat,ale abych u toho neusnul. Jste zlocinec !!! Jste zlocinec. P.S.: Naucte se psat,nebo vratte skolne,ale v pripade,ze jste skolnik,tak ty penize pripadnou zase tem prokletym zidakum,a to Vy /nerad pisu velke V,ale jsem slusne vychovany / urcite nedopustite.Jste prece Cech,Cech,Cech,tak si toho vazte herr Daniel
0/0
21.2.2003 23:35

Zoro tentokrat radeji bez knirku

Re: Ehm...
Ehm... Ehmm.... Danieli,Danieli.... Danieli ... ?
0/0
21.2.2003 23:44

Stealth

Bakaláře k Chocholouškovi
případně do péče nejbližší věznice! A to na pěkně dlouho. Uložit mu 5000 hodin veřejně prospěšných prací - nejlépe úklid Starého židovského města a pod. A pokutu, že se z toho podělá.
0/0
12.2.2003 8:21

Zoro tentokrat radeji bez knirku

Re: Bakaláře k Chocholouškovi
Bohuzel tyto prubehy nepomohly a nepomuzou.Tupost je pruvodni jev lidstva,ktery funguje od te doby,co clovek dostal to,cemu se da s lehkou nadsazkou rikat rozum.Jo jo herr Daniel Bakalarz
0/0
22.2.2003 14:10

Najdete na iDNES.cz