Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zaplaťte dluhy, vzkazují kraje

Dluhy, které v minulosti nadělaly okresní nemocnice, nikdo nechce. Stát je převedl na kraje. Ty zase chtějí, aby miliardu zaplatil stát. A mají plán, jak toho docílit. Počínaje prvním lednem převedl stát nemocnice i s jejich dluhy na kraje. Po sérii neúspěšných protestů nyní kraje sahají k jedné z posledních možností - chtějí podat stížnost k Ústavnímu soudu. A někteří právníci si myslí, že mají šanci uspět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vlada17

Kdo dělá dluhy?
Kraje - tedy spíše páni hejtmani - křičí v situaci, kde by měli napřed prokázat svoji manažerskou schopnost a skutky, kterými sitauci v platební bilanci nemocnic aspoň nezhoršili ( když už nemají na to, aby něco zlepšili). Dluhy se neudělají samy a ze dne na den. Pro zlepšení v každé soukromé instituci platí, že musí mít dobrý management. Nikde není ale psáno, že lékař na pozici ředitele je dobrý ředitel. Je s podivem, že křik po odvolání ministra zdravotnictví přichází pravidelně v momentě, kdy ten dotyčný prozře z naivity a začne říkat neslušné návrhy - zrušíme, zavřeme, propustíme, ušetříme, spoluúčast pacienta atd. To se samozřejmě pánům doktorům líbit nebude.
A ještě k tomu vedení nemocnic - pokud nebude na místě šéfa manažer se solidní zkušeností ze soukromé sféry a odpovídající pravomocí ( jak udržet pořádek a pacifikovat militantní odboráře), nepovede politiká proklamace kteréhokoliv hejtmana ke snižování ztrát, ale spíš k prohloubení problémů. Někdy by stačilo porovnat velikost kumulované ztráty a závazků po splatnosti  v období mezi 1.1. a dneškem. Toto číslo jasně ukáže, kdo má jenom velkou hubu a kdo je schopen pracovat.
 
 
 
0/0
18.10.2003 16:58

karber

Stejně to zaplatí občané!
0/0
5.2.2003 6:45

Franta Jetel

Nevidím v tom rozdíl
Pokud byly nemocnice převedeny pod kraj z okresu který byl převeden pod tentýž kraj, tak zůstalo všechno tzv. doma. Nevidím tedy důvod proč by za nemocnici, např. z Prahy která patrně přešla pod Pražský kraj, měl platit dluhy stát. Ať si pěkně každý seže.. to co si navařil.
0/0
5.2.2003 1:36

zakládající člen ODS

Re: Nevidím v tom rozdíl. Kor když do čela nemocnic za naší vlády ODS
byli především v tzv. výběrovém řízení dosazováni naši členové nebo stoupenci ODS.A na mnohých krajích jsou hejtmani z naší ODS, kteří jako starostové také zadlužili města na několik generací občanů.A taky na nich nikdo nechce aby jimi způsobené dluhy zaplatili kraje,které vedou!
0/0
5.2.2003 6:40

Najdete na iDNES.cz