Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Míří Kasalová do čela ČT?

Viditelná nervozita a velké zákulisní tahy doprovázejí právě probíhající konkurz na generálního ředitele České televize. Radní by ho měli vybrat přesně za tři týdny, na mediální scéně i mezi politiky to už nyní vře. Hned několik dobře informovaných zdrojů z Rady České televize a také z řad politiků včera potvrdilo informaci MF DNES, že horkým favoritem je bývalá programová ředitelka TV Prima Jana Kasalová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michal

Kteří politici ovlivňují ČT?
0/0
6.2.2003 22:52

Pepa

Tajemna pani Katerina
Fricova figuruje ve vsech vzajemnych propojenich. Podporuje Sladecka, Prokopa pri predavani prihlasek osobne na Kavky privezla, s Jezkem se kamosi a pritom se schazi y hochy z MEFU. Opravdu zajimava postava ceske medialni sceny.
0/0
6.2.2003 12:13

karel

Re: Tajemna pani Katerina
Děkuji za pochopení.
0/0
6.2.2003 18:32

Pepa

Tajemna pani Katerina
Fricova figuruje ve vsech vzajemnych propojenich. Podporuje Sladecka, Prokopa pri predavani prihlasek osobne na Kavky privezla, s Jezkem se kamosi a pritom se schazi y hochy z MEFU. Opravdu zajimava postava ceske medialni sceny.
0/0
6.2.2003 12:13

karel

Kam zmizela Kateřina Fričová
Kam zmizela Kateřina Fričová? Bývalá ředitelka TV Prima je podivně uklizená. Zpočátku se nepochybovalo, že se zúčastní klání o post ředitelky ČT a nejadnou ticho po pěšině. Že by si čekala na místo po Vladimíru Železném, o kterém se již teď v úzkých kruzích hovoří o tom, že to má spočítané a že již dlouho nebude hlásat svá moudra z ředitelského  selfpromoprogramu. Kateřina Fričová to má totiž dost dobře spočítané. Čeká si na své teplé místečno na Nově. Na to má svaté právo. Proč však vypouští  fámy o trojských koních a škodí?
0/0
5.2.2003 20:00

maruška

Ředitele ČT vybírá Rada a ne nějaký pan Kraus
Tak já tedy nevím, o čem je tento spor. Pokud se nemýlím, ředitele ČT vybírá Rada a ne nějaký pan Kraus, který má mimojiné máslo na hlavě. Možná se pan Kraus bojí, že se bude muset zpovídat z toho, kam se podělo 14 miliónů, jejichž tajemné cesty se snažil zamlžit již během "televizní revoluce". Ano paní Kasalová by se určitě snažila se dopátrat všech různě zmizelých peněz a nadhodnocených výdajů na výrobu. A toho se mnozí bojí. Jak by si pak pan Štern (za nějž pan Kraus tak urputně díky dlouholetému přátelství za jediným společným cílem  - podsebehrabání, bojuje), mohl dále vydělávat tolik, kolik vydělává? Jak mohou vůbec takové diskuze vznikat, na základě čeho? Věřím, že se Rada nenechá panem Krausem zmanipulovat, sama pak měla máslo na hlavě. Nebo že by za tím bylo ještě mnohem víc.....?
0/0
5.2.2003 19:49

Tay

To se mi snad jenom zdá
Tak jsem si přečetl několik příspěvků a nestačím zírat. Tady snad mají Nováci rojení nebo co? To chcete aby ČT dopadla jak PRIMitiva s jejími stupidními detektivkami a jinými seriálky? Nebo už jste s těch Vovkovéch blábolů o půl 8 tak zblblý že už ani neumíte normálně uvažovat?  To je děs!
0/0
5.2.2003 14:54

...

...
 Přesně tak, dobře víte, jak takové personální agentury pracují. Berou z obou stran.
Ředitelem ČT by měl být nejen schopný manager, ale i člověk s praxí v oboru. Nemyslím, že by kanditátku Kasalovou měla diskriminovat její praxe v TV Prima. Její profesionalitu či neschopnost může velmi dobře posoudit objektivní výběrové řízení, ale o to tu zřejmě vůbec nejde, že?
0/0
5.2.2003 11:19

Kirken

Kasalovou ne!
Jak trefně uvedla nezávislá posrankyně Fischerová, je příliš spjata s komerční sférou. Ještě by Kasalouvá chtěla zavádět nějaké nepřijatelné tržní principy a různí příživníci a takéumělci by přišli o vyžírku!
0/0
5.2.2003 9:39

eno

Ředitel (ka)
Rada by si měla uvědomit, že i do čela veřejnoprávní instituce se musí postavit manažer, který je schopen zefektivnit redaktorskou práci, vysílání a vůbec chod televize a že i taková instituce jakou je ČT, se bude muset chovat tržně a objektivně. Komers, Kraus nebo Prokop podle mého takoví nejsou.
0/0
5.2.2003 9:37

bg

Paní Kasalová
Unie svobody a Táňa Fischerová z ní nejsou nadšeni a Ruml už chystá spacák. Zajímalo by mě, jestli se vyžírkům a demagogům opět podaří vyvolat nějaký mumraj. Jak je vidět, tlamovec Kraus už zbrojí.
0/0
5.2.2003 9:35

daňový poplatník

Nejvhodnějším kandidátem ...
Podle mého názoru bude nejvhodnějším kandidátem na post šéfa ČT Michal Prokop.Je to politik,hudebník s bohatou praxí ve všech dalších oborech potřebných k dobrému vedení ČT a hlavně k vyvedení ČT s tohoto bordelu,protože jinak to vše nazvat nelze.
0/0
5.2.2003 8:00

Alois

Re: Nejvhodnějším kandidátem ...
Nejsem Rudý bratr, ale pokud má někdo jenom tohle kritérium (navíc v druhé části zjevně neodpovídající realitě), pak to je "omezenec". Je zajímavé, že tu "madam" nezajímají "zákulisní" hry US a dalších politických subjektů. Domníval jsem se, že obsazení takového postu je skutečně věcí širších kvalit a předpokladů. ČT je již od "krizového" období ve vleku "vzbouřenců". A pokud budou mluvit do obsazování pánové Kraus, Komers, apod. nebude žádného "skutečného" ředitele. To je to, co jim možná na paní Kasalové vadí. To, jestli někdo byl nebo nebyl ve straně (jaké - bylo jich více i za reálného socialismu, kteří pracovali v Národní frontě) není po 13 letech od "sametové" pro mne rozdhodujícím kritériem.
0/0
5.2.2003 9:04

Keramik

Kraus, rychlik
Uz chybi jenom Komers, vyzirkove z televize se brani nekomu z komercni televize zejmena proto, protoze ten ma zkusenosti s tim jak se v dobre fungujici televizi hospodari. A unie svobody si zase hreje svoji politickou polivcicku. A nebo jeste hur - natvrdo ukazuje jak to je... kamaradsofty z nekteryma lidma z CT, kteri jim jdou na ruku a kvuli kterym oni chodi do CT na cundr :-) Ale nemam rad konspiracni teorie, tak radsi oficielne budu verit prvni moznosti.
0/0
5.2.2003 7:43

Keramik

Re: Kraus, rychlik
s nekteryma samozrejme
0/0
5.2.2003 7:44

Kajda

proč
Proboha, proč si Unie svobody nechává do rtéto věci mluvit dva z největších vzbouřenců Krause a Rychlíka? Proč zrovna tito dva by měli podat objektivní obraz o situaci v ČT? Proč už se zase o tom diskutuje v politických stranách?
0/0
5.2.2003 7:42

ABC: Aghata

causa: Kasalova
Muze mi nekdo napsat, zda pani Kasalova je taky byvala komunistka? Zda se mi, ze jenom komousi   jsou uspesni v rozdelovani si dobrych korytek!.Diky!
0/0
5.2.2003 1:31

Alois

Re: causa: Kasalova
Vy jste asi slepičí hlavička, pokud máte pouze takové starosti.
0/0
5.2.2003 7:15

daňový poplatník

Re: Re: causa: Kasalova
Lojziku,madam má pravdu.Nejseš náhodou rudý bratr?
0/0
5.2.2003 8:02

Najdete na iDNES.cz