Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Řidiči dostanou trestné body

O tisícovku vyšší blokové pokuty, roční zákaz řízení za extrémně rychlou jízdu, zabavování řidičského průkazu přímo na místě a zavedení bodového systému za přestupky. To jsou namátkou některé návrhy změn v zákonech, které ministr dopravy Milan Šimonovský hodlá v březnu poslat do vlády a jež mají velkou šanci na přijetí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ota

Snad je potřeba...
zabavit auto a ne řidičák. Nebo si policie myslí, že opilého řidiče odradí od další jízdy zabavený řidičák???
0/0
6.2.2003 10:05

Speedy Jim

Doporučení
Přečetl jsem si jenom dvě stránky dozadu těchto příspěvků a mám pro všechny pouze jedno doporučení: zkuste jít na pár dní na nehodovku a jenom se dívat. Přejde vás humor, snížíte svou průměrnou rychlost o 30 km/hod. a budete se divit, co všechno může být pravou příčinou dopravní nehody. A k některým vyjádřením - příčinou nehody nemůže být počasí ani silnice a její povrch. To je jenom výmluva těch, kteří nehodu zavinili a dobré sousto pro média.  
0/0
5.2.2003 19:41

Řidič

Myslíte si že
Ztráta nějakého posraného papíru jménem řidičák mi zabrání otočit klíčkem v zapalování a vyrazit do ulic?
0/0
5.2.2003 14:48

Vojta

Re: Myslíte si že
Ano
Pokud budeš praktikovat během jednoho nebo dvou roků řízení bez řidičáku, tak je dost velká pravděpodobnost, že tě policie chytí. A pak to bude ještě horší. Nemluvě o účasti na dopravní nehodě.
0/0
5.2.2003 18:09

Jimmi

Užitečný návrh:
Bodový systém je asi jediná možná páka na určité typy řidičů. Jestliže však s ním mají v Německu tak dobré zkušenosti, zabezpečil bych zároveň nějakým způsobem přenos dat do jejich systému. Již několikrát mě totiž na silnici sejmulo auto s německou SPZ, řítící se naprosto neúměrnou rychlostí. U nich doma by si to řidič právě vzhledem k bodovému systému a podstatně lepší práci policie prostě nedovolil...
0/0
5.2.2003 14:01

Lidožrout

Co úpravy předpisů dokázaly.
Uvítal jsem, že právě dnes se článek objevil Jezdím do práce autem a zažil jsem následující. Na řízené křižovatce a na červenou přecházel chodec typu žlučovitý dědek. Pomyslel jsem si něco neuctivého, nicméně bylo zjevné, že než k přechodu dojedu bude děda v bezpečí. Přepočítal jsem se. Dotyčný mne totiž zmerčil a provokativně zpomalil, prakticky zastavil. Teď už to bylo horší, dupl jsem na brzdu a měl kliku, že mám zimní pneumatiky a auto neuklouzlo. Stáhl jsem okénko abych mu řekl své, ale nedostal jsem se k tomu. Nejslabší výrazy, které jsem vyslech byly "pacholek" a "vrah" s tím, že jsem patrně slepý že nevidím přechod, kde on má přednost. Bylo zjevné, že se domnívá, že má přednost i v případě, že mu jasně svítí červená.Ponaučení? Řidič může být sekýrován, pokutován, lze mu odebrat průkaz. Duševně omezenému chodci se nestane nikdy nic, nelze mu nic odebrat a namísto toho aby věděl, tak si jen myslí (špatně) a svých domnělých práv taky plně využívá. Nevím, co by se stalo, kdybych byl dědka porazil. Mohli mi také říci, že mám být schopen zastavit na vzdálenost, na kterou vidím.  Ale i kdybych z nehody vyvázl se zdravou kůží, jen to vyšetřování vyslýchání, atd.Toto jsou výsledky neuvážených, rádoby ohleduplných ustanovení v zákonech a předpisech.
 
0/0
5.2.2003 11:54

Bubák1

Re: Co úpravy předpisů dokázaly.
Myslím, že by řidiči i chodci měli k sobě být ohleduplnější a hlavně více tolerantní. Nikdo nejsme dokonalý, každý může udělat chybu, chodec i řidič. Nepomůže vzájemné obviňování, politiků, řidičů, chodců, policistů. Na silnici předpisy sice napomáhají stíhání těch co pravidla nerespektují, ale nemůže stát policajt na každém rohu, i když podle toho jak to u nás vypadá, tak by asi měl.
0/0
5.2.2003 12:05

Lovec KOAL

Re: Co úpravy předpisů dokázaly.
Ho, hóóó ! To je ještě prd ! Před obchodákem v N. Jičíně se na přechodu pan "Manager" tak vehementně pustil do mobilního rozhovoru s "obchodním partnerem" že zůstal stát na přechodu, dal kabelu mezi nohy a drže hlavou mobil, lovil v kabele nějaká lejstra. Chvíli jsem se smál, až za mnou stálo asi pět aut, tak jsem promptně vyskočil pomohl mu kabelu držet - čile jsem s ní mrštil na chodník a pana "Managera" za límec odtáhl za chechtání okolojdoucích mimo vozovku. Neprotestoval, neb mám 192 cm a 95 kg brutálních svalů. Holt ještě naštěstí není v zákoně, že se na přechodu může - telefonovat, vykonávat soulož, kakat a čůrat ! I když, nevíme co poslancům rupne v bedně ?
0/0
5.2.2003 12:44

Lidožrout

Co úpravy předpisů dokázaly.
Uvítal jse, že právě dnes se tento článek objevil. Jezdím do práce autem azrovna dnes jsem měl typický zážitek. Na řízené křižovatce
0/0
5.2.2003 11:40

Karel

Korupce-policajti=vláda
Tak tohle vypadá na nové proti korupční opatření naší vlády.Naši milí nenažranci ze soc.dem.party V.I.Špidly se asi rozhodli ušetřit na platech policajtů,s tím že si je stejně mohou vybírat na místě.
 
0/0
5.2.2003 11:15

Sven

Uplatky
Kdyz tak ctu ty vase prispevky do debaty tak nestacim zirat. Ono se da podplatit policistu? To by si tady ve Svedsku zkusil clovek jenom jednou, pak by si to ve vezeni rozmyslel....
0/0
5.2.2003 11:08

Dan

Re: Uplatky
Muzu ti duverne prozradit, ze zrovna pred tydnem jsem strcil policistovi ve Stockholmu 300 Eur a prestoze jsem jel po meste asi 120 km/h, tak ani necekl. Btw. na Sveda umis celkem obstojne cesky.
0/0
5.2.2003 12:46

Sven

Re: Re: Uplatky
Mel si ceskej nebo svedskej ridicak a pas?
0/0
5.2.2003 13:29

navsteva

Extremne vysoka rychlost
Tak to opravdu nevim co tim kdo mysli. Ale jestli to presne v tomto duchu zapracuji nasi posranci do zakona tak nic platit nebudu. Podle mne je nebezpecnejsi 20 let stara Skodovka jedouci 100 KM/H nez novy auto jedouci 140 KM/H. Muzou se se mnou soudit jsem si jistej ze vyhraju
0/0
5.2.2003 11:06

Sven

Re: Extremne vysoka rychlost
Kdyz do tebe vrazi auto ve 100km/h tak je to jedno jestli to byla Skodovka nebo BMW. Rozmasiruje te stejne.
0/0
5.2.2003 11:09

Cartman

Re: Re: Extremne vysoka rychlost
No já osobně bych radši kdyby do mně nabourala škodovka, než to BMW. (Pokud bych teda byl také v autě, pokud bych byl chodec tak je to asi vážně jedno...)
0/0
5.2.2003 13:49

Bubák1

Demagogie s odebíráním ŘP.
Nemožnost odebírat řidičský průkaz na místě je hlavním argumentem policistů při zdůvodňování zvýšené nehodovosti. Podle mě je to spíše snaha udržet si v rukou určité pravomoce, kterými by policisté na silnicích mohli vyhrožovat řidičům, případně slouží k vybírání úplatků. Zvýšený počet odebraných ŘP to dokládá. Nejsou zde už cestičky jak získat řidičák zpět, pokud mám na policii známé. Argumenty o řidičích, kteří řídí opilí a po zadržení policí pokračují v jízdě jsou nesmyslem, protože řidič, kterému nedělá problém porušit zákon, tím, že řídí pod vlivem alkoholu, nedělá problém, řídit i bez řidičáku. řidičák nejsou klíče od vozu, a jeho přítomnost není k jízdě nutná.
0/0
5.2.2003 10:48

Lidožrout

Re: Demagogie s odebíráním ŘP.
Nazdar Bubáčku, zcela vyjímečně s Tebou dost souhlasím i když mám určité výhrady. Že je minimálně polovička policie zkorumpovaná, souhlas. Jen nevím, kde bereš tu jistotu, že naše úřednictvo vyřizující následnou agendu s odebráním téhož je neúplatné.  Nicméně opakuji, že souhlasím. Navrch bych řekl ještě něco. Opět se projevuje to, že úřední šiml se, jako vždy,  ubírá cestou nejmenšího odporu. Tedy hurá na občana. Když je témuž občanovi, kterému byla před týdnem napařena jedna ze zvýšených pokut, popřípadě odebrán řidičský průkaz, ukradeno auto (v mojí rodině již dvakrát) dostane za šest neděl cyklostylovaný, prefabrikovaný dopis na téma, že se případ odkládá. Že by totyčné auto někdo hledal, no co bys občane ještě nechtěl? Jiný příklad, jak se tento "právní stát" chová k občanovi. Sokromou firmou mi byla uradena částka 800 000Kč zaplacená za byt, který firma nedodala. Pozor, v době o které píšu firma existovala, nezbankrotovala. To přišlo až později. Nicméně jsem pojal určité podezření a v souladu se smlouvou jsem ji vypověděl. Firma nereagovala a začala rát mrtvého brouka. Abych to zkrátil. Nakonec jsem se obrátil na soud. A pozor. První, co jsem musel udělat bylo zaplatit cca 30 000 Kč, protože v tomto státě platí okradený, nikoliv zloděj. Soudní přelíčení proběhlo kupodivu brzy. Výsledek? Soud poslal firmě takzvaný Platební rozkaz, na kterém je zhruba napsáno: " Ty, ty, ty, ošklivý, musíš ty peníze vrátit". Čímž byla pro stát situace vyřízena. Dotyčná firma použila patrně tento elaborát jako podklad k vytapetování sociálního zařízení, pokud ho tamtéž nepoužila ještě razantněji. Mrtvého brouka hrála dál, až do doby, kdy s dvouletým odstupem vyhlásila úpadek. Takže sečteno a podtrženo jsem kromě ukradené částky zaplatil dalších zhruba 100 000 Kč na soudy, advokáty, exekutory aniž  z toho kdy uvidím jedinou korunu. Když ovšem ujedu po dálnici 500 m bez příslušné nálepky...... Toto jsou důvody proč říkám: moje děti v tomto státě žít nebudou. Není to jejich vlast, ale pouze země, ve které měly tu smůlu se narodit. 
0/0
5.2.2003 11:30

Bubák1

Re: Re: Demagogie s odebíráním ŘP.
Úředníci samozřejmě mohou být úplatní také, ovšem se změnou systému se zapojuje do odebírání průkazů více lidí, celá organizace vzniká od základu znovu, takže zde nejsou ještě nějaké silné osobní vazby, které korupci umožňují. Napřed se musí úředníci "zaběhat" a najít si cestičky jak korupci bez velkého rizika provozovat, někdy změna může pomoci, někdy ne. Ovšem na silnici požadovat úplatek je poměrně málo riskantní, uplácet úředníka v kanceláři nebo komisi až tak jednoduché nebude, riziko je velké pro obě strany a úplatek by tudíž opravdu musel stát za to. Budeš riskovat úplatek 5000 když můžeš přijít o zaměstnání s platem 20000 měsíčně? Asi ne.
A teď dál. Naše policie není ve vyšetřování nijak vyjímečná. Pokud jsem měl možnost poznat "horlivost" policistů jinde v Evropě a u nás, je to téměř stejné.
S penězi máš bohužel pech, možná jsi se měl snažit o exekuci dřívě, teď to asi bude obtížné. Z toho plyne ponaučení: nikdy nedávej tak velkou sumu nikomu dopředu. Chceš podnikat? Zajisti si finance. Podnikatel podniká, ty neseš riziko.  
0/0
5.2.2003 11:46

Lovec KOAL

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.2.2003 11:49

Lidožrout

Re: Pane Lidožravý troubo
Tak pozor, možná, že si sám myslíš, že nadsazuješ a přeháníš. Je-li tomu tak mýlíš se. Moje manželka má dva bratrance. Jednomu z nich bylo ukradeno auto (Golf). Druhý z bratrů objevil dotyčné vozidlo, kde? No nemlich před policejní služebnou (ve Školské ulici Praha 1). I vletěl dovnitř  s dotazem, zda jsou si vědomi, že (údajně) hledané vozidlo mají zaparkováno přesně před vraty. Dlouho, předlouho byl vyslýchán.
0/0
5.2.2003 12:16

Lovec KOAL

Uf, to jsem se lekl !
Jak vidíš sám - vůbec nenadsazuji ! Doufám, že byl ten zlotřilý bratranec za své zasahování do práce policie na služebně alespoň zmlácen a odsouzen promptně na 5 let nepodmíněně za zasahování do pravomoci policie. Kradené auto bylo doufám deponováno na pět let do provedení expertíz na hlídané policejní parkoviště (slouží  policii k tomu, že si tam libovolně demontují jakékoliv potřebné díly). A doufám, že majitel byl vyšetřován, kde vzal peníze na pořízení auta, zda nemínil krádež fingovat a zda nefetuje či nepije a nebije manželku a zda provádí bezchybně v místě bydliště metení chodníků a úklid chodeb !
0/0
5.2.2003 12:30

Tom

Nejprve...
Nejprve by si všichni měli zamést před svým prahem a nedopustit,aby na všechno stačily jen a jen peníze!!!Když někdo jede jako...a způsobí třeba celkem vážnou dopravní nehodu,ještě k tomu pod vlivem alkoholu a nakonec z toho vyjde neposkvrněný a škodu hradí ten druhý,tak asi vše s naší policií v pořádku nebude,že?Bohužel ze mě mluví jen a jen má vlastní zkušenost!!!
0/0
5.2.2003 10:21

Vladimír Kalina

Váženým pane ministře
Vážím si Vaší snahy o zlepšení poměrů na našich silnících. Bohužel jsem se v tomto článku nedočetl, kdy náš právní řád opustí "gumové paragrafy", které každého motoristu staví do role přestupce případně viníka jenom tím, že usedne za volant. Je jasné, že toto jsou právní pohrobci dob minulých. Jedná se přdevším o účelově definované právní normy:
  1. Nepřízpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky - zde bych rád upozornil na podstatnou část zodpovědnosti, kterou zatím pouze morálně nese správce komunikace. Špatný technický stav vozovek je nezanedbatelnou příčinou nehodovosti, ale kdy konečně správce komunikace ponese hmotnou zodpovědnost za škody, které jsou prokazatelně důsledkem nečinnosti takového správce?
  2. Dodržování bezpečné vzdálenosti - které je definováno naprosto ABSTRAKTNĚ. Pokud by takto byly definovány i jiné hodnoty, které běžně v životě používáme, pak by to asi vypadalo zajímavě. Co třeba bezpečné napětí - to je takové, které Vás nezabije. Narozdíl od Silničního Zákona Vám ale vyhláška č.50/1978 Sb. PŘESNĚ definuje, v jakém prostředí je jaké napětí nebezpečné. 
  3. Předvídání - to už je dost silná káva. Kdyby člověk (řidič) měl schopnost předvídat, pak by asi neexistoval pojem "dopravní nehoda", možná ani "pokuta". Možná mají tuto schopnost zákonodárci, ale zatím jak se zdá tak nepříliš rozvinutou.
  4. Obecné posílení míry zodpovědnosti každého účastníka silníčního provozu - zde mám na mysli především chodce, kteří v mnoha případech nechápou, že silnice je určena vozidlům a chodníky právě jim. V případě nehody pak leží míra zodpovědnosti i na řidiči, kterého je možné pronásledovat na základě předchozích třech bodů, i když onen chodec vlastně vůbec neměl co dělat na dané komunikaci ...
  5. Dbát zvýšené opatrnosti - toto je opět pojem, který lze aplikovat snad bezvýhradně kdykoliv, kdy se hodí.
  6. K Vašemu návrhu na trestné body : Je správné, aby byl řidič trestán DVAKRÁT za stejnou věc? Pokud mu byla uložena bloková pokuta nebo pokuta ve správním řízení pak je to POSTIH za přestupek. A není morální přidávat postih další. Pokud by dostal trestné body, pak zase není morální udělit zároveň pokutu. A navíc: jaké trestné body budou dostávat ostatní účastníci silničního provozu, kteří nepotřebují pro pohyb na pozemních komunikacích řidičské oprávnění (chodci, cyklisté)? A co potom, dostanou domácí vězení?
Už můj dědeček říkaval, že usednutím za volant je člověk "jednou nohou v kriminále". Pak tedy je omezena svoboda určité skupiny lidí (řidičů) na úkor neomezení svobod ostatních účastníků.
0/0
5.2.2003 10:08

Antisocan

TOTÁLNÍ SOUHLAS !
Jsem stavař, takže přepis  zákona "Nepřízpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky " do mé branže by asi znamenalo : "Nepřizpůsobení způsobu obývání stavu a charakteru budovy " - na obyvatele domu by spadl strop, ši se s ním urval výtah, já, jako majitel domu bych byl z obliga, neboť bych řekl, že asi nepřiměřeně kýchal nebo dupal na podlahu. Takové "zákony" by se asi našim spoluobčanům moc nelíbily ?
0/0
5.2.2003 10:43

Jiri Kosut

Re: Váženým pane ministře
Nelze nez souhlasit - se vsim a bezezbytku!
0/0
5.2.2003 11:04

Antisocan

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.2.2003 10:01

ANTHONY

Re: No a ještě ...
Jo už to chápu! Pán je řidič kamionu. Takovej ten, co je nasranej, že ho předjede osobní auto když zabírá celou silnici ( Š 105 to asi nebude) a co si myslí, že ON je silnice král a nikdo jinej tam nemá co pohledávat. Chodci mají přednost v celém civilizovaném světě a kupodivu to funguje. U nás máme holt o 40 let delší vedení. Čest práci. 
0/0
5.2.2003 10:09

petr

Re: Re: No a ještě ...
Vížený pane Anthony,přečetl jste si článek ke kterému odpovídáte?Píšete totiž o něčem jiném.Tím se nechci zastávat řidičů kamionů.Jsou mezi nima pěkní exoti,jako všude jinde.Ale to nač odpovídáte je prostě tak jak píše pisatel.Přeji hezký zbytek dne.
0/0
5.2.2003 10:21

Antisocan

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.2.2003 10:35

Antisocan

Nebo takhle ?
V PRAXI TO BUDE VYPADAT NÁSLEDOVNĚ : "Pane řidiči, dopustil jste se závažného přestupku, budeme vám muset dát trestný bodík" , "Ehmm, pánové strašně pospíchám, nešlo by to jaksi..... Jako přimhouřit... ? " "Pane i my jsme lidé, zdá se že tady mezi doklady něco chybí, doplňte to prosím" (řidič vkládá mezi doklady bankovku 5 000 Kč a podává je zpět) "Zdá se, že to bylo menší nedopatření z naší strany, prosím pokračujte ale rozumně"  Audi odfrčí a Pepa říká Rudovi : "Mnoó, tak ještě ze dva pupkatý hejly a jdu si koupit toho nového Soňáka, na tu starou kraksnu se nedá koukat !"  Přijíždí hejl v Š105, Pepa s Rudou nemilostdně kopají do sjetých pneuší a rezavé kastle, socka čumí jak sysel a blekotá, Pepa nemilostrně vypisuje trestné body, jó plnit plán se musí, ještě by si náčelník myslel, že místo u štreky sedíme v hospodě !
0/0
5.2.2003 9:41

ANTHONY

Re: Nebo takhle ?
Takže co? Protože víme, že policie je zkorumpovatelná, tak vyhlásíme na silnicích anarchii? Ten tvůj blábol je opravdu konstruktivní! Možná bys to taky mohl vyřešit tak ( jako antisocan, tedy zřejmě komunista), že bys dal všem stejné Š105 a stejné platy. Místo těhle jalovejch výkřiků by ses měl zamyslet nad tím, jak trestat bez možnost korupce. He?
0/0
5.2.2003 10:03

Řidič

Re: Nebo takhle ?
Další, podle sebe soudím Tebe. Znám spousty poctivých poldů , kterým jde o dobrou věc.
Ty nepatříš ani mezi slušný lidi!!!
0/0
5.2.2003 10:13

petr

Re: Re: Nebo takhle ?
řekl bych několik slušných poldů
0/0
5.2.2003 10:27

john

Re: Re: Nebo takhle ?
poctivy policajt? to u nas existuje? mozna by ho meli zapsat do cervene knihy wwf jako ohrozeny druh:)
0/0
5.2.2003 10:34

Pedro

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.2.2003 9:38

Petr

Konečně už i vládě došlo, že je třeba konat
V současnosti platný Zákon o provozu na pozemních komunikacích je jedním z výsledků "skvělé práce" námi zvolených zástupců. A jak se stalo již běžným jevem, je třeba jej novelizovat a to zejména o pasáže, které byly "aktivními" poslanci vypuštěny přesto, že odborníci toto nedoporučovali. Jsem naprosto pro navrhované změny, neboť situace na našich silnicích je katastrofální. Slušný řidič aby se bál vůbec vyjet. Celý problém je ale v tom, že dopravní policie je zkorumpovaná a úplatná. Toto v podstatě bude celou novelu negovat, neboť pokud policista neudělí pokutu oficielně, ale nechá si "strčit do kapsy" příslušný obnos, nemůže přestupek ani zaevidovat a tím pádem řidič žádné body nedostane. Jediné řešení je, aby policie více a efektivněji tyto projevy monitorovala a provinilé policisty ze služby jednoduše propustila (ale ne stylem, že si polisita požádá o odchod do civilu a pobírá do smrti rentu). Bylo by také vhodné převzít praxi z Německa a to, že policisté nevybírají pokuty na místě, ale pouze na mstě sepíší krátký zápis a zpracování předají dále. Provinilec dostane domů doporučený dopis, ve kterém je přestupek detailně popsán, je uvedena výše pokuty, dále poplatek za zpracování (ne malý) a počet trestných bodů do karty řidiče. proti tomuto se lze samozřejmě v zákonné lhůtě odvolat. Jsem opravdu zvědavý v jaké podobě bude nakonec zákon schválen a zdali něco z v.u. se bude v praxi používat
0/0
5.2.2003 9:33

TYLAk

Re: Konečně už i vládě došlo, že je třeba konat
Demente
0/0
5.2.2003 9:48

ehm sorry, tak znovu...
Takže budeme jezdit všichni devadesát po dálnici, aby si blondýny s ještě teplým řidičákem mohly cestou malovat nehty... Chci lepší silnice a na nich 100 mimo obec. Chci víc dálnic a ne jezdit neustále Plzní kolem dětí jdoucích ze školy. Myslíte, že mě to baví jezdit pořád obcí?!? Na daních platím nehorázný peníze, nevolím socdem a je mi to stejně na h...! Vždycky bude víc flákačů, který než aby šli pracovat a něco vydělali, tak budou čekat, až to Špidla sebere mně!!!!! a dá jim to prostřednictvím přiblblejch dávek. A nakonec mě ani jezdit nenechaj. Zdravíčko EU, balím a jedu.
0/0
5.2.2003 9:24

chmila

znacky
Co se treba zamyslet nad mnozstvi zakozovych a prikazovych znacek, ktere rostou na silnicich jak houby po desti. Neni neobvykle, ze je zakaz predjizdeni na prehledne rovince a kde to jen jde je narvana sedumdesatka, rekl bych, ze je tech zakazu, prikazu, znacek tolik, ze na to uz vetsina lidi kasle
PS: mene je nekdy vice
0/0
5.2.2003 9:18

karber

Kolik let se o tom jenom kecá!!!!!!
Příkladů jak se to dělá v tzv. civilizovaném světě je dost. Poslancům ovšem jde nejlépe "napříč politickým spektrem" schvalování svých brebend a zamítání útoků na jejich "vybojovanou" imunitu.
0/0
5.2.2003 9:18

0/0
5.2.2003 9:17

Borik

Já bych nejásal...
Zajímavé příspěvky, zajímavý návrh zákona. Bohužel si myslím, po zkušenostech v mé práci, že na rozdíl od příspěvků zde zákon dozná ještě podstatných změn a otupení, takže si myslím, že finální podoba bude zase pamflet... U policie jsou úplně stejní lidé, jako jinde, takže se stačí rozhlédnout a víme, na čem jsme. Dokud se nevytvoří určitá morálka v každém z nás, nelze házet vinu jen na ostatní, másla na hlavě máme všichni dost, přiznejme si.
0/0
5.2.2003 9:14

Pavel

restrikce - to umi kazdy
koukejte postavit bezpecnejsi silnice.
myslim, ze na danich (zejm. spotrebnich) zaplatime dost a dost.
 
0/0
5.2.2003 9:07

Pavel

restrikce - to umi kazdy
koukejte postavit bezpecnejsi silnice vy parchanti. myslim, ze na spotrebni dani z benzinu a silnicnich a dalnicnich danich platime dost.
0/0
5.2.2003 9:06

Homer

Vyborne semeniste pro korupci
Nejdrive lze financne zainteresovat policajta pri bodovem ohodnoceni prestupku. Pka lze take zapusobot na urade, kde se ueventuelne muze pri vkladani do databaze na nejaky ten bodik zapomenout. Podle urovne korupce je za nami z evropskych zemi jiz jen ALbanie, >Rumunsko, Bulharsko a Rusko. Takze vzhuru do hlubin rozvojoveho sveta!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
5.2.2003 9:05

Řidič

Re: Vyborne semeniste pro korupci
K tomu můžu jen dodat - DEMAGOGU zkorumpovatelnej, podle sebe soudím tebe, což?
0/0
5.2.2003 10:10

saldo

Bezohlednost
Konečně se pohnuly ledy. Je nejvyšší čas zakročit proti nedisciplinovanosti, bezohlednosti a aroganci na silnicích. Samozřejmě, že se tu a tam vyskytnou přehmaty ze strany dopraváků, nejsou to naprogramované stroje, ale je to pořád mnohem lepší, než nechat situaci takovou, jaká je. Přitom nemohu říct, že by se policisté na silnicích chovali nějak bezohledně, spíš naopak. Takže je zřejmé, že největší reptalové jsou ti, kteří se sami na silnicích chovají jako hulváti a většinu dopravních předpisů nedodržují. Jezdí na červenou či nepřiměřeně na oranžovou, vysoko překračují povolené rychlostní limity, bezohledně předjíždějí v místech, kde je to zakázáno, dělají myšky a na upozornění reagují sprostě a agresivně. Takoví řidiči na silnice nepatří a je v pořádku, když jsou přísně postiženi. Myslím, že by se mělo přitvrdit ještě víc.
 
0/0
5.2.2003 9:04

Pete

Re: Bezohlednost
Přesně tak.
0/0
5.2.2003 9:22

Marmil

Re: Bezohlednost
Naprosto souhlasím a navíc bych začal pokutovat takové ty "gentlemany", kteří vás nepustí třeba v dopravní zácpě přejet z pruhu do pruhu. V Německu a západních zemích jsem se s podobnou bezohledností nikdy nesetkal.
0/0
5.2.2003 9:49

Najdete na iDNES.cz