Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nájemné a politika

Koalice se na návrh lidovců v předběžném jednání dohodla na kompromisu ve věci nájemného. Než se v roce 2005 stanoví podle složitého vzorce místně obvyklé nájemné, porostou činže maximálně o patnáct procent ročně. V bytech v majetku obcí si ho bude obec stanovovat úplně sama.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ledig1

Ať milionáři platí náklady svého bydlení
Jakmile milionáři jako pan Křeček  a Šulc začnou platit skutečné náklady svého luxusního bydlení v Praze, veškerá diskuze o deregulaci ustane jako když mávneš proutkem. Tito pánové prdí na socialně slabší, jak je vidět na výši důchodů co stát dává důchodcům, ale jen se vymlouvají na důchodce, aby sami bydleli v luxusních regulovaných bytech v Praze zadarmo!! Takových vychcánku už bylo a je!!
0/0
5.2.2003 0:55

major Haluška

Re: Ať milionáři platí náklady svého bydlení - zvláště ti z ČSSD !!
Dalším podobným parazitem je někdejší ministr Petr Lachnit. I Miloš Zeman ve svém hnízdečku 1+1 v Praze na Výtoni platí regulovaný nájem a přitom se zpíjí Bechrovkou na Vysočině  To je socanských parazitů
0/0
5.2.2003 11:02

major Haluška

Mezi ekonomy v USA a v EU koluje následující vtip:
Chceme-li totálně a se zárukou  zničit nějaké město, potom máme pouze dvě možnosti, jak to udělat. Buď na ně svrhneme atomovou bombu, nebo zde zavedeme regulované nájemné.
0/0
4.2.2003 14:48

Milan Krček

Jak to vidí jeden majitel domu.
Vážení a milí. Už delší dobu je jasné, že současný stav regulace nájmů v obecních a soukromých bytech je prostě neudržitelný. Tento stav vzniknuvší jako přímé pokračování komunistické myšlenky, že bydlení je pouze sociální službou, nechával všechny vlády až dosposud klidnými (daleko víc to vyčítám Klasouvým vládám, než současným Škromachovcům a Křečkovcům). Absurdní a protiústavní situace je řešitelná jen jedním způsobem - úplnou deregulací nájemného v bytech postavených bez přispění státu - ovšem spojenou s přijetím zákona o příspěvku na nájemné pro sociálně slabší spoluobčany současně s novelou Občanského zákoníku, která by odbourala další absurdity typu zajišťování (=kupování) náhradních bytů, smlouvy na dobu neurčitou (=nekonečnou), svévolné přechody cizích bytů na další členy domácnosti ... apod. Občanské sdružení majitelů domů považuje za rozumné 5-ti leté přechodné období.  Je ale nezbytné, aby tzv. místně obvyklé nájemné - MON bylo odvozeno od nájmů skutečně volně tržních -očištěných od nájmů sociálních (subsidovaných). Jinak se cenotvorná a vypovídací hodnota takto určených cen bydlení zcela vytrácí.
Na závěr jen tolik. Můj činžák postavila v roce 1913 babička a za 90 let v něm spokojeně prožili podstatnou část svých životů stovky lidí. Lidé se do tohoto domu rodili i odcházeli na věčnost. Jediným možným řešením současné pokřivené situace je opět nastolit stav rovnováhy mezi vlastníkem a nájemníkem kdy jeden si bude vážit druhého.
0/0
4.2.2003 13:45

doktor

Omyly Jana Macháčka
Právo na přiměřený byt je stejně silnou součástí lidských práv jako právo vlastnit majetek. Je kodifikováno jak ve Všeobecné deklaraci lidských práv, tak v Úmluvě o sociálních a ekonomických právech. Oba dokumenty naše republika v roce 1993 ratifikovala a oba jsou tak součástí naší ústavy. O právu na auto nebo kalhoty se tam oprávněně nic nepíše.Jde totiž o zcela odlišné věci. Míchat je dohromady s právem na byt je demagogie. K argumentům majitelů činžovních domů: Reregulované nájemné je ve většině civilizovaných zemí Evropy a za 2/3 příjmů, které zbudou po zaplacení nájmu si díky tamějším několikanásobným platům pořídí rodina podstatně víc, než česká.
0/0
4.2.2003 9:27

Vašek

Re: Omyly Jana Macháčka
Podle toho, co píšeš, jsem pochopil, že i já mám právo na byt, takže bych navrhoval, abys mě u sebe nechal bydlet úplně zadarmo, protože jinak budeš odporovat smlouvě, kterou jsme v roce 1993 ratifikovali
0/0
4.2.2003 11:26

major Haluška

Re: Omyly Jana Macháčka - JAKÉ ???
Pan doktor bude patrně RSDr., neboli doktor KSČ, jak se dříve říkalo. Bláboly, které produkuje na hony daleko zavánějí někdejší vokovickou Sorbonou. Pokud stát podepisuje na mezinárodní úrovni takovéto nesmysly, tak to také musí zaplatit. Závazky státu jsou závazné pouze a jenom opět pro  tento stát. Nikoliv pro soukromé osoby. Takže pokud nějaký nemakačenko či socan chce v klidu bydlet, tak ať se odstěhuje do státního sektoru. Popřípadě i kamsi jinam.
0/0
4.2.2003 11:29

doktor

Re: Re: Omyly Jana Macháčka - JAKÉ ???
Pane (soudruhu?) majore, kdybyste u čtení také přemýšlel, nemusel byste se rozčilovat a argumentovat urážkami - škodí to vašemu zdraví. Samozřejmě že slušné bydlení musí svým občanům zajistit stát - stejně jako jejich právo na soukromé vlastnictví. Tak je to kodifikováno v mezinárodně platných smlouvách, ratifikovaných všemi rozvinutými (kapitalistickými) státy Evropy. Jiná je otázka z čeho a jak. Neznám jinou možnost, než z daní.
0/0
5.2.2003 8:08

major Haluška

Re: Re: Re: Omyly Jana Macháčka - JAKÉ ???
Např. na mezinárodní konferenci o bydlení v Istanbulu se ČR smluvně zavázala zajistit fungování trhu s byty (není dodnes) na základě ekonomického , tedy deregulovaného nájemného (rovněž není dodnes). Ovšem nevím, platí-li to i pro RSDr. z Vokovic. Ale tito soudruzi jistě mají dekret na byt ještě od Milouše Jakeše , nebo od Gusty Husáka. 
0/0
5.2.2003 8:52

Michal

Re: Omyly Jana Macháčka
Právo na přiměřený byt - jak zdůrazňujete. Chcete snad tvrdit, že ony regulované byty jsou skutečně přiměřené situaci a příjmům všech jejich obyvatel?
0/0
4.2.2003 11:35

major Haluška

Bez deregulace nájmů to nepůjde.
Je to totiž jediný způsob, jak se zbavit nájemních parazitů, kteří platí velké kulové,  a  jen blokují byty, které sami nepotřebují a ve kterých by měl bydlet někdo úplně jiný. Nedivme se, že se rodí tak málo dětí. Mladí lidé nemají kde bydlet a tedy ani kde v klidu obcovat. Výsledek je na světě. Je nás stále méně ,tedy nepočítaje v to různé nepřizpůsobivé spoluobčany (nebudu jmenovat), kteří se za peníze z našich daní množí jako kobylky. Regulované byty  zatím  za směšný peníz blokují dobře situovaní paraziti v důchodovém věku jako např. poslanec Křeček, nebo někdejší ministr Lachnit a podobné kreatury. Ti nám svým zvadlým přístrojem nové plátce daní  už  nevyrobí a navíc mají dost peněz na to, aby  bez problémů bydleli za své. Český průměr je zhruba 2,1 člověka na jeden byt. Je zajímavé, že v zemích, kde jsou na tom hůře, ale nemají tak tvrdou regulaci, žádný nedostatek bytů není. Byt je holt velmi drahá záležitost. Pro  poněkud více natvrdlé jedince upozorňuji, že  je ještě  a daleko mnohonásobně dražší, než nové auto .
0/0
4.2.2003 8:13

Karl von Bahnhof

Regulovaní nájemníci by měli povinně čelit stejnému útlaku státu jako majitelé domů !
Doporučuji proto, aby všichni regulovaní nájemníci museli naopak za směšný peníz povinně zapůjčovat majiteli domu např. svoji chatu a svůj vlastní automobil s povinně plnou nádrží. Obojí budou dostávat zpět  totálně     zdevastované a bez náhrady. Zato ale budou ze zákona povinni po provedení  a zaplacení oprav hlídaných úřady dát tento svůj majetek opět k dispozici majiteli domu k další devastaci. A tak stále  a stále dokola. Nechť se potom regulovaní nájemníci nediví, že jsou srovnáváni s cikány, nebo že je někdo nazývá pijavicemi, červy, či parazity.  Oni totiž přesně takto fungují, oni to vědí a naprosto jim to vyhovuje. A právě proto o ně nikdo a to dokonce včetně včetně obecních úřadů NESTOJÍ. Není se také vůbec čemu divit  
0/0
4.2.2003 8:07

Najdete na iDNES.cz