Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Státní úředník je před soudem kvůli nehodě

Ředitel Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Josef Bednář musí před soudem vysvětlovat okolnosti dopravní nehody, při níž byli v září 2001 zraněni dva lidé. Státní zástupce je přesvědčen, že Bednář nehodu zavinil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ojoj

To je řízek
 
Pan Bednář musí být ale řízek. Jestli se ani nepokoušel dát zraněným první pomoc, to je teda paráda. Už za to by jej měli zavřít!!! Je to vrchol.
0/0
4.2.2003 15:36

Občan

A je ticho!
Ještě dvě zajímavé věci: Záležitost se objevila na webu (díky, paní Ustohalová), ale v žádných novinách. Že by novináři usoudili, že taková drobnost nikoho nezajímá? O jiných nehodách politiků přece píšou! Nebo možná teprve pátrají, ačkoli od nehody už uplynulo skoro jeden a půl roku. A nikdo se nezeptal, jak dopadla zkouška na alkohol nebo proč se jí pan Bednář vůbec nepodrobil.  Ale když přehlédl motocykl, jehož řidič ho viděl, musela policie přece zkoumat důvod jeho snížené pozornosti. Nebo byl tak oslněn ženou, která seděla vedle něj - co asi vypověděla ona?
0/0
3.2.2003 10:25

Uvidíme

Re: A je ticho!
 
Věc byla v MF a na ČTK. Člověče, vy byste měl jít svědčit. Pokud máte nějaké relevantní informace tak je předejte soudu. Jestli tam ještě někdo byl - žena, není vůbec jisté zda svědčila. Nechcete to zvážit?
0/0
3.2.2003 12:47

Realista

Diskuse jako za totality
Časy totalitního štvaní připomíná tato tzv. diskuse o nehodě šéfa Úřadu pro hospodářskou soutěž. Dobře "informovaní diskutéři" v ní popisují, jak k nehodě došlo, přirovnávají pana Bednáře k jiným vysokým činitelům, kteří také havarovali. Ve své zlobě a chráněni anonymitou ale úmyslně nezmiňují, že např. pan Antl způsobil nehodu s alkoholem v krvi. Co vede autory (či možná jediného autora) těchto jednostranných výpadů, v nichž se zcela nelogicky hodnotí i práce jmenovaného úřadu, k jejich napsání. Nejspíše to bude nějaký komplex, pocit ukřivděnosti či jen obyčejná nuda. Nebo také všechno dohromady. Nezávislý soud naštěstí rozhodne na základě faktů a podobným výlevům nedopřeje sluchu.
0/0
5.2.2003 20:41

obcan

Re: Diskuse jako za totality
To ale nemyslíte vážně? Pan Antl se podrobil odběru krve, situaci si vyhodnotil a sám odstoupil. Pan Bednář ale ujel, krev nedával a v tom je podstatný rozdíl. To se neomlouvá. A už vůbec neporovnává s totalitou.  Věc se víc jak rok tutlá a nebýt novinářů z MF Dnes tak se o tom nemluví, ale je dobře že se o tom hovoří. Opravdu není totalita. Jistě, rozhodne soud, ale člověk se odlišuje od ostatních bytostí něčím, čemu se říká svědomí a to by mělo být silnější než moc, sláva a prachy. A soud opravdu rozhodne na základě faktů. Přes rok zamlčovaných. A svědecké výpovědi nikdo nepřekroutí, těžko teď svědek po roce řekne že se asi spletl, že vedle pana Bednáře seděl pes nebo tuleń.  
0/0
5.2.2003 23:50

Pavel

Re: Re: Diskuse jako za totality
 
Hm, to je tedy zajímavé. Nevím odkud máte takové informace, ale jestliže jsou pravdivé jde o neposkytnutí pomoci. Tyto údaje by se měly dostat soudu. Pokud máte podložené zprávy, měl byste kolego (kolegyně) jít svědčit. není totiž vůbec zřejmé, že se soud o této skutečnosti dizvěděl. Je to celé nějaké záhadné. Mělo by ovšem platit Zemanovské "Padni komu padni". Takový člověk jako p. Bednář, pokud se prokáže, že neposkytl pomoc by měl z čela ÚOHS odejít. To je bez diskuse.
0/0
7.2.2003 10:07

Občan 2

Re: Diskuse jako za totality
 
Zato vy jste opravdu nezávislý. Pan Bednář má řadu nohsledů, kteří by byli schopni napsat stejnou obhajobu jakou jste předvedl (la) vy. Navíc není mi tedy jasné, že pokud kritizujete anonymní diskusi, sám se označujete jako Realista. 6e by to byla Vaše identita? Co, kolego? Asi máte zájem tohoto člověka hájit. Možná z tohot máte prospěch. Nebo, že by z nudy? Myslím, že můžeme říci o Vás totéž. Rozhodne nezávislý soud. Pokud byste se podíval kolem sebe a zhodnotil ÚOHS objektivně, muselo by Vám být jasné, že něco není v pořádku. Navíc Brno je malé město a dost lidí ví, co se na této instituci děje!!!!!
0/0
6.2.2003 8:18

Občan

Marie Bohatá to dokázala
Snad se blýská na lepší časy. Ne každý šéf centrálního úřadu se drží své židle jako klíště. Paní Bohatá zřejmě dokázala zhodnotit svoji situaci a ví, že už nikdy nebude před zraky veřejnosti zcela čistá a neposkvrněná, přestože tu chybu asi neudělala ona osobně, nýbrž lidé, které měla řídit a kontrolovat.
Vy, pane Bednáři, jste chybu udělal sám. Dokážete to také? Cítíte se být pod veřejnou kontrolou? Přečtěte si tuto diskuzi, nejděte kus sebereflexe a odstupte!
0/0
31.1.2003 17:58

Kritik

Re: Marie Bohatá to dokázala
 
Nedělal bych si iluze kolego, paní Bohatá je zcela nepochybně odbornicí ve své oboru. Když si ovšem prostudujete rozhodovací činnost ÚOHS, který vede pan Bednář a řídí jej dost centrálně (ví o všem), určitě si položíte otázku jak to s tou odborností vlastně je. Takoví lidé se pak svého místa drží zuby nehty. ÚOHS není nezávislý.   
0/0
3.2.2003 7:58

Občan

Zase autonehoda!
Josef Bednář je předsedou (ne ředitelem) Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, tj. šéfem významného ústředního orgánu. Na toto místo ho dosadila KDU-ČSL v r. 1999, protože tento post jí slíbila tehdejší vláda (ČSSD) za kladné hlasování o státním rozpočtu. Jak dlouho ještě bude naše společnost přihlížet autonehodám, které zavinili vysoce postavení politici? Vysoce postavený politik určitě obstará spoustu znaleckých posudků. Ty nebudou zcela shodné a advokáti na tom postaví obranu. Existuje něco jako morálka těchto lidí? Určitě ano – Miroslav Antl zastával nižší místo, nezpůsobil těžké zranění dvou lidí, a přesto odstoupil. Byl prvním a posledním? Ukažte, pane Bednáři, do které kategorie patříte!
0/0
31.1.2003 10:56

Občan 2

Re: Zase autonehoda!
Přesně tak. Váš názor je naprosto správný. Měl by vyvodit osobní důsledky. Nejen z autonehody, ale i z toho jak antimonopolní úřad vede. 
0/0
31.1.2003 13:31

sir

Re: Re: Zase autonehoda!
Vidím, že jste dobře informovaný. Vede opravdu úřad od desíti k pěti a povedlo se mu z něj udělat doupě práskačů, podrazáků, darebáků a podlízáků. Jeho povýšenost dosáhla takových rozměrů, že jezdí i po silnici jako mocipán. Konečně na něj došlo ! Doufám, že soud rozhodne spravedlivě a pošle ho do vězení !   
0/0
31.1.2003 14:24

Občan 2

Re: Re: Re: Zase autonehoda!
Vy asi taky. Říkám pořád. Na každého jednou dojde. Ta věc se může stát každému, ale jeho osobě to nelze nijak než přát. Ryba smrdí od hlavy. Měl by odstoupit se ctí. Alespoň by si zachoval tvář. Jinak se zjistí, že s odbornou stránkou to taky není valné.
 
0/0
31.1.2003 15:28

Dalo se čekat

Re: Re: Zase autonehoda!
Na pana Bednáře začne vycházet najevo  spousta zajímavých věcí v tisku, neboť němečtí vydavatelé majitelé Mladé fronty, Ringier a regionální křupani z Pasova chtěli ovládnout Českou republiku prostřednictvím kartelu tisku a distribuce PNS, kterou vlastní. Už jsou na to důkazy! A pan Bednář, který byl v představenstvu PNS za toho velkého tunelu Němců má nyní soudit podněty a stížnosti proti německému tisku v ČR. Takže se už brzo dozvíme v německých listech jako Lidové noviny, Mladá fronta nebo Blesk jistě víc. Čeká se velká bomba. Viz www.euro.cz.
0/0
31.1.2003 17:13

zajímavé

Re: Re: Re: Zase autonehoda!
 
Osobo, vy mě zajímáte. Nechcete se podrobněji rozepsat????
0/0
3.2.2003 8:02

obcan 1

Re: Zase autonehoda!
Nevím kam na to chodíte, ale pokud vím, tak předseda antimonopolního úřadu by měl být nezávislý odborník a nemůže být členem žádné politické parteje. Kde je pak ta slibovaná nezávislost? Jinou věcí je vyvození důsledků z autonehody. Kloubouk dolů před panem Antlem. To je alespoň formát. Pro zahraničního politika by to byl konec.
0/0
4.2.2003 23:47

Občan 2

Re: Re: Zase autonehoda!
 
No to by měl. Jenže není. Byl politicky dosazen. Myslíte si, že někdo, kdo byl členem KDU-ČSL a tešně před jmenováním si pozastaví v této straně členství, je nezávislý. To asi sotva. Zvláště, když mu jeho rodná strana pomůže do sedla.
0/0
5.2.2003 15:32

obcan 1

Re: Re: Re: Zase autonehoda!
To jsem ale nevěděl, to je pak v jiném světle. Sorry.
0/0
5.2.2003 23:57

Kestrik

Ridic ma predvidat.
I kdyz nekam nevidi. A jen tak na okraj. Ve vyhlasce je napsano,ze je ridic povinen si zajistit bezpecny vyjezd na hlavni silnici a to i s pouzitim poverene osoby. Myslim,ze by mel byt odsouzen.
0/0
31.1.2003 7:41

Najdete na iDNES.cz