Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prezident z cylindru

Na seznamu prezidentských kandidátů už chybějí jenom Bob a Bobek. Jinak stranické sekretariáty v poctivé tvůrčí práci vzpomněly si skoro na každého. Hraje se teď hra Králíci z klobouku aneb Kdo by to ještě mohl vzít?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TT

Pane Šimůnku, to jsme se nasmáli
u vašeho příspěvku. Zlé jazyky tvrdí, že takhle erudovaný příspěvek by napsal kdekdo (a ty, ve kterých se vyjadřujete k ekonomice, by nenapsal naopak nikdo), nicméně minimálně v jednom váš návrh kulhá - zmíněná zpěvačka narozdíl od všech prezidentských kandidátů, o které jinak není zájem, nepotřebuje žádnou trafiku. A naopak, kdyby všichni naši představitelé zákonodárné a výkonné moci byli takhle úspěšní ve svém oboru, dařilo by se nám již dávno lépe. 
0/0
29.1.2003 18:19

Jiří Procházka

Ale jaká přímá volba ?
Dobře, tak přímá volba. Ale jaká ? Kolikakolová ? ODA bude prosazovat jednokolovou, ale potom je už jasným vítězem Klaus a celá volba je zbytečná. Koalice nejspíše bude chtít volbu dvoukolovou, ale jde o změnu ústavy, tedy nezbytná je třípětinová většina ve sněmovně. Dosáhnout této většiny v parlamentu bude ještě obtížnější, než zvolit prezidenta nepřímo. Takže co se přechodem k uskutečnění přímé volbou vyřeší ? Naši zákonodárci se budou místo o prezidenta dohadovat o to, kolikakolová bude přímá volba. 
Prezident je jeden a reprezentuje všechny občany. Měli bychom tedy na něm najít co největší shodu. Aby pokud možno co nejméně občanů při pohledu na zeď v úřední místnosti nebo na známku trpělo, jakého máme prezidenta. Nemělo by jít o to, aby si jedna militantní skupina (strana) vynutila toho svého prezidenta a ostatní občané pět roků trpěli. To je podle mého názoru projev netolerance a sobectví.  
A ještě něco. Nemohli by komentátoři MF dnes napsat něco opravdovu fundovaného, co by opravdu analyzovalo problém ? Myšlenková úroveň třeba tohoto komentáře je zoufalá.  
0/0
29.1.2003 12:07

LADA

Re: Ale jaká přímá volba ?
Pane PROCHAZKA , podle vaseho clanku jste nejvetsim zoufalcem vy sam . Pro vas by bylo nejlepsi zvolit nejakeho soudruha s vasi strany .
0/0
29.1.2003 13:54

Jiří Procházka

Re: Re: Ale jaká přímá volba ?
Místo argumentu nadávka. Na nic jiného se nezmůžete ?
0/0
29.1.2003 14:54

Zdělanej hulyč

Re: Re: Re: Ale jaká přímá volba ?
Ne, protože tenhle názor nestojí za nic víc.
0/0
10.2.2003 12:54

Najdete na iDNES.cz