Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Válka a Evropa

Napětí kolem Iráku vrcholí - a právě tuto chvíli si dvě klíčové země Evropy vybraly pro svůj protest proti vojenskému zásahu. Lze to odsuzovat i vítat. Lepší je pochopit, oč Paříži a Berlínu jde. To neznamená, že jakákoli válka proti Iráku je a má být úplně vyloučena. Jisté je jen to, že Francie a Německo odmítají vojenský zásah nyní - přestože USA na jeho provedení tolik naléhají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josef II

Bezmezný souhlas s příepěvkem p. Kratochvíla
Výborně pane Kratochvíl. Souhlasím naprosto s Vámi.  "Ukažme Američanům, že jsme suverénní stát, že máme svoji hrdost a že nepůjdeme bezhlavě tam kam nám ukážou." ....Sakra odkuď mě je to jenom povědomý...jako by jsem to už někdy slyšel...asi tak kolem r. 1938...to jsme my "Pacifisti" taky zachraňovali světový mír... 
0/0
26.1.2003 11:30

Petr

Irák
Jsou ještě daleko horší režimy, než ten v Iráku. Proč nezakročí USA tam? Proč třeba neosvobodí Tibet od čínských komunistů? A když měli před 12 lety Sadáma na lopatě, proč ho nezlikvidovali? Tenkrát se jim ještě hodil. Je to pěkné pokrytectví!
0/0
26.1.2003 10:09

Jan Kratochvíl, Praha

Konečně!
Konečně se našel někdo, kdo ukáže Američanům, že nebude vždy jen po jejich. Že si nemohou jen vybrat jakýkoliv suverénní stát, označit jeho obyvatele za teroristy a klidně si proti němu naplánovat válku. A drze prohlásit, že když to neodsouhlasí ostatní státy tak Amerika ten Irák vybombarduje sama. Jak by se asi tvářili oni kdyby ostatní země začaly posílat k americkým břehům válečné lodě, budovat armády na hranicích s Mexikem a Kanadou a strašit válkou? Teď si Amerika vybrala Irák, kdo bude další? Pod průhlednou zástěrkou zbraní hromadného ničení (které se však nenašly a to USA určitě štve) se prostě potřebují dostat ke zdrojům ropy, která jim pomalu ale jistě dochází. Každá země má právo si budovat svoji obranu ať se to někomu líbí nebo ne. A nevím, jestli je nebezpečnější bláznivý Iránec nebo bláznivý Američan. Pokud mají přístup ke zbraním, jsou hrozbou oba. Oba jsou si rovní, Američané se nemohou neustále povyšovat ani nad Araby ani nad příslušníky evropských národů. A my bychom se neměli ponižovat - když se nebojí Němci a Francouzi nějaké "ostudy" že nepůjdou do války, proč my bychom z toho měli mít obavy? Ukažme Američanům, že jsme suverénní stát, že máme svoji hrdost a že nepůjdeme bezhlavě tam kam nám ukážou. Jediné rozumné poselství do USA je: Dejte ruce pryč od Iráku, zameťte si před vlastním prahem, máte doma problémů dost a nevnucujte pořád všem národům svůj pohled na svět!
0/0
24.1.2003 16:17

Najdete na iDNES.cz