Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman je nejhorší

Kdo má vzejít jako prezident z této volby? Většina občanů má jednoduchou odpověď: nikdo. Stále silněji si totiž my voliči, přejeme, aby o prezidentovi nerozhodovaly obchody nad vínem, nýbrž naše hlasy. Pokud tedy i dnešek přinese pat, nebudeme ronit slzy nad tím, že mladá demokracie byla zhanobena. Budeme rádi, že jsme blíž změně pravidel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Eiji

Kdo je nemíň špatný?
Toť otázka. V podstatě souhlasím s panem Komárkem. I když... pan Klaus by se určitě lépe uplatnil, kdyby byl šéfem našeho vyjednávacího týmu v Bruselu v době, kdy se ještě vyjednávalo. Myslím si, že jeho euroskepticismus by nám jen pomohl, už proto, že naprostá většina našich vyjednávačů zřejmě zastávala taktiku "přistoupení co nejdřív a skoro za jakoukoliv cenu". Ovšem ze současných kandidátů na prezidenta je skutečně asi tím nejméně špatným. Paní Moserová je kultivovaná žena, ale nevím, jestli by byla dost silná a rozhodná, aby mohla prezidentování vykonávat efektivně, ne jen zdvihat prst "ty,ty,ty..." O panu Zemanovi se domnívám, že nepatří do vysoké politiky. Je tu jistá možnost, že by se mohl změnit (viz Dáša Havlová... ta prošla velkou a pozitivní změnou), ale to by musel být schopen naslouchat kritice na svou adresu (tu ostatně těžko snáší i pan Klaus), musel by uznat, že se chová nevhodně a musel by se chtít změnit. A to asi nehrozí.
0/0
24.1.2003 12:24

Nývlt

Re: Kdo je nemíň špatný?
Paní Moserova je samozřejmě kultivovaná žena, rozhodnosti má na rozdávání, jenom to na ní nelze poznat.To bude"těžší kalibr", než jak se zdá.Sice malá vzrůstem, ale zřejmě velká duchem.Už proto, - ve svém věku(73)vyrazit do souboje o prezidentský stolec, to je zvláštní odvaha, řekl bych až hraničící s nevšední drzostí, (ne pejorativně).Jako by chtěla něco zachraňovat.Do počtu tam nebyla, to by do toho nešla.Tak nevím, ale vím že moudrost znamená vědět, kdy se vyvarovat dokonalosti.Také ja tady pohled do minulosti, Moserová prostě žádný vroubek nemá.Jenže, ono být slušný, je už samo o sobě trestem. K volebním kolům všech kteří kandidovali i v první volbě, žádný pokus není úplně zbytečný - vždycky může sloužit jako odstrašující příklad.To platí i k následujícímu, favorizovaný kandidát který před  3 kolem 2 volby, jde ke komunistům???!!.Z jakého materiálu jsou potom pilíře naší pravice?.Škoda, že se ti občané, kteří se sami od se řadí mezi ty soudné, nikdy nedozví, jaké hloubky dosáhla přeměna tvaru těla.Míněno, chceš-li vpřed, ohni hřbet.Před kým - je první otázka.Proč  - je druhá.
0/0
26.1.2003 16:04

Daniel

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
24.1.2003 10:26

Najdete na iDNES.cz