Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Švýcaři nabízejí kvalitní sebevraždu

Zpáteční jízdenku si nekupují. Cestují pouze do Curychu a už nikdy zpět. Říká se jim "turisté smrti". Trpí nevyléčitelnou nemocí a jezdí do Švýcarska zemřít. Dobrovolně. Ale nejsou přitom osamoceni. V útulně zařízeném bytě v centru Curychu jim lékař podá poslední nápoj smrtelnou dávku barbiturátů rozpuštěných ve vodě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Honza

SSSR
Zavolali lekare k umrti generala SSSR.  Naridili mu:  Napis: "Zasebevrazdil se mochomurkama".  Kdyz uz to bylo po treti, lekar se brani:" Ale on ma v hlave diru!" " Napis otrava houbama!"  Krikne komisar.  "On ty houby totiz odmitl jist!"
0/0
8.4.2003 21:05

Achbože

Vy všichni ze zásady vtipní
Jste zřejmě všichni mladí, zdraví a (snad jen) z těchto důvodů značně omezení.
0/0
24.1.2003 14:19

lopata

je to sranda..
..asi sem totalni nut..ale delam si srandu jak ze smrti tak i ze zivota...zivot je hra...a pro nektery lidi je smrt vyhra...bingoooo
0/0
22.1.2003 19:23

lopata

Alf je nejlepsi..
..jestli si pamatujete ten serial...nic moc...ale jedna vec me tezce pobavila...,,kdyz Alf nemohl pochopit ,,ze lidi nevedi ..kdy zemrou...a doslova rekl.."jak muzete zit v takovy nejistote????"na jajich planete totiz kazdej vedel kdy umre...cooool..myslim..pohodaaaaa
0/0
22.1.2003 19:20

lopata

to by se melo uzakonit !!!
...myslim skvela vec...ja s tim taky pocitam...az prijde muj cas...,,nenecham to na nejakych pochybnych doktorech,,,aby mi rikali..jakou mam nadeji...a podobny blbosti...,,jen kdyby jste vedeli????..kolik lidi odejde dle vlastniho rozhodnuti...,,de facto zijeme jen abysme jednou umreli..ne???ale do Curychu nepojedu..zbytecny vydaje..znate to...hezky v klidku...a je to!!! ..spousta lidi odesla timto zpusobem...treba jako Brodsky.. akorat jedny veci se bojim..a to ,ze mi prestane fungovat mozek..a ja na smrt uplne zapomenu...(skleroza)...zaverem..hezkou smrt..))))))
0/0
22.1.2003 18:27

tom

vaše péče o ostatní je dojemná
to myslím ironicky.
Kromě obavy, aby to nebylo zneužito - zejména příbuznými nebo u (duševně) postižených. Právě proto je dobré, že se o tom veřejně mluví, má na to vlastní spolek (ne firmu), že v tom hrají roli lékařské posudky...
Jinak je to věc každého z nás jak svůj život naplníme, ev. na závěr ukončíme. Starejme se o ten svůj a ostatním nechme právo jejich volby.
Já osobně raději uvítám kvalitní koktejl od odborníků než abych v dané situaci spoléhal na vlastní schopnosti. Popdobně to řeším i u topenářů, instalatérů, autoopravářů ... tak proč bych při sebevraždě odmítal pomoc?
0/0
22.1.2003 13:35

Robert

Moc jasné mi to není.
Proč, chci-li si vzít pilulky, musím jet právě do Curychu? To se nemůžu otrávit kdekoliv a bez pomoci bývalého novináře??
0/0
22.1.2003 11:14

Moravak

Něco tady nehraje
1. Minelli není lékař, ale bývalý novinář
2. On sám nikdy u žádné sebevraždy neasistoval
3. Chce vždy znát přesnou hodinu úmrtí
4. Minelli pošle pacienta k švýcarskému lékaři, který posoudí zdravotní záznamy pacienta a rozhodne, zda je skutečně nevyléčitelně nemocný
5. Dignitas má v současné době kolem 2000 členů, kteří platí roční příspěvek 17 eur
6. Pokud se pacient nemůže dostavit, Minelli v doprovodu lékaře za ním přijede. "Ne všem zájemcům je vyhověno"
7. Když už pacient přicestuje do Curychu zemřít, je ubytován
8. Jak je to s pohřby, s dědictvím a majetkem, s případnými závětmi ?
9. Pokud někdo na smrti těchto lidí nevydělává, tak proč to vlastně dělá ? 
Vidíte, je to minimálně již 9 podezřelých bodů, které jenom vyplývají z tohoto článku. O dalších nevíme. Je proto naprosto v pořádku, že se tím bude zabývat švýcarský parlament a doufám, že to i zakáže.
Otázky života a smrti by neměly být v rukou soukromých organizací. Samotná myšlenka, že někdo smrtelně nemocný a trpící nepředstavitelnými bolestmi bez naděje na vyléčení, má právo požádat stát (to jest lékaře a soudy), aby mu pomohli vzít si sám život, je podle všeho správná. Nakonec platil si celý život své zdravotní pojištění, tak přece se může svobodně rozhodnout, co za ty peníze v případě své potřeby žádá. O každém konkrétním případě by však měli rozhodovat nejenom lékaři, ale i soudy, nemyslíte ?     
0/0
22.1.2003 10:22

Kája

POZOR
Všem zastáncům takovéhoto způsobu odchodu ze života. Domnívám se, že velmi snadno může dojít k zneužití tohoto způsobu. Je spousta lidí, kteří jsou nevyléčitelně nemocní a trpí, ale bojují do posledníhi dechu. A možná, že jen liknavost jejich příbuzných, nezájem a ulehčení sobě samým uvidí možnost v této metodě jak se zbavit nepříjemností spojených s péčí o nemocného. Jak může některý člověk, kterého nemoc postihla i mentálně rozhodovat o své smrti? Kdo dává právo nejbližším rozhodovat o životě nemocného? Chápu, že jsou případy, kdy nemocný si přeje odejít z tohoto života, ale i kdyby ve svém utrpení cítil lásku nejbližších tak by se mu odcházelo ze života lépe. Před rokem zemřel můj otec. Měl rakovinu průdušnice a trpěl velmi (při tomto způsobu nemoci člověk nemůže dýchat a v poslední fázi se udusí). Snažili jsme se být pořád s ním a nést jeho nemoc s ním. Trvalo to 9 měsíců. Nikdy jej nenapadlo si vzít život, myslím si, že přes všechnu bolest mu bylo bližší cítit lásku své rodiny a blízkých. A my? Všechny nás to vychovalo. Prožili jsme něco co se těžko dá popsat. Je to vjem, který člověka formuje a to pozitivně. Vychovalo nás to. Kdyby jsme řekli ano sebevraždě tak bych si nemusel nikdy uvědomit jak jsem miloval svého otce a jak miloval on mne. Naše děti viděli jak se chováme a věřím, že to byl příklad i pro ně. Nechtěl bych, aby moje dcera se v den mé smrti smířila s tím, že vypiji jed a v jeden okamžik se se mnou rozloučí.
0/0
22.1.2003 8:59

Václav K.

Re: POZOR
Zneužít se dá cokoliv, i dřevěná vařečka. V otázce eutanazie jde o právo člověka vybrat si vlastní způsob smrti. A nikdo mi nebude říkat, abych trpěl jen proto, že je to obrana proti zneužití.
0/0
22.1.2003 11:33

Richard

Re: Re: POZOR
Tak to vidim taky. Nemůžete po někom chtít aby trpěl jen proto, ze třeba jeho soused by se chtel zbavit babičky.
0/0
22.1.2003 13:19

Kája

Re: Re: POZOR
Václave, přirovnat zneužití rozhodnout o životě člověka k dřevěné vařečce svědčí o tom jak vážně toto téma bereš, nejde v této věci jen o zneužití. Více se o toto téma zajímej
0/0
22.1.2003 13:28

Rudý prd

Re: Re: Re: POZOR
Bravo, úplná smršť argumentů :-))))
0/0
22.1.2003 13:38

Pravicoid

Re: Re: Re: POZOR
omyl milánku - jeho názor je naopak docela výstižnej !!! Ano - zneužít se dá doslova cokoli - ale to přece ještě neznamená, že danou věc ( v tomto případě svobodné právo každého jedince nakládat se svým životem ) jednoduše zrušíme, resp. zakážeme !!! Dobře - je zde možnost zneužití, tak diskutujme o tom, jak ji co možná nejvíce eliminovat. Ano - jde zde o lidské životy a proto by měla být ona diskuze co nejpodrobnější a nejkomplexnější, ale to nic nemění na jádru věci - život, jenž kdokoli z nás žije, je pouze a jenom jeho životem a volba, jak s tímto životem naložíme je zas a jenom na každém z nás.
0/0
22.1.2003 21:24

Dan

V rodině jsme měli bolestivé a zdlouhavé umírání na rakovinu. Člověk se ztrácí před očima, kroutí se neustále bolestí, zvrací a klepe se zimnicí. Poté, v posledním stádiu nemoci, se nasadily silné utišující prostředky, které však zároveň způsobily, že tělo sice ještě žilo, ale duch (=rozum) už odešel. Člověk pak blábolí z cesty a rodinným příslušníkům takový pohled rve srdce. Právě tohoto stádia se dědeček obával nejvíce - že ho rodina uvidí a zapamatuje si jako bezvládnou trosku, neschopnou kontrolovat ani ty nejzákladnější tělesné potřeby, a ne jako toho v několika různých oborech vzdělaného člověka plynně mluvícího sedmi cizími jazyky, kterému se nevyrovnám zatím ani z poloviny. Několikrát si posteskl, že kdyby to bylo stoprocentní, tedy nikdo by ho nezachraňoval, a kdyby se nebál bolesti, která "amatérskou" sebevraždu (například skok z okna) doprovází, tak by to své utrpení ukončil. Je mi velice líto, že dědeček tenkrát neměl stejnou možnost volby, jako ten v článku popisovaný Angličan na své poslední cestě do Švýcarska.
0/0
22.1.2003 8:46

Miguel

a co sex?
Nechci to nejak snizovat, ale docela zajimavy zpusob by byla smrt behem souloze - tedy vypit barbituraty a s peknou slecnou se milovat, dokud neupadnu do bezvedomi.
Na druhou stranu byt tou holkou by asi bylo na palici.
 
0/0
22.1.2003 8:41

lopata

Re: a co sex?
..no to jooo..,,jedine..ze ona by chtela zemrit taky..hahahahhahaha''ale zajimava myslenka...ale pochybuju ,ze jako nemocnej clovek budes mit naladu na sex..hahahha
0/0
22.1.2003 19:09

Jura

Vám je z toho špatně?
To je problém - nejen - českého zdravotnictví. Snaží se udržet člověka naživu za KAŽDOU cenu a bolest či jiné utrpení této osoby je v takovém případě každému lhostejná. Český lékař bude stokrát raději žvanit o tom, jak tu "vydržíte ještě nejmíň dva-tři roky" a bude cpát do pacienta stále se zvyšující dávky léků proti bolesti (které často už ani nedokážou tlumit), než aby umožnil pacientovi dobrovolný odchod a zkrácení utrpení. Tak nad TÍMHLE se zase zvedá žaludek mně!
0/0
22.1.2003 8:32

go

Re: Vám je z toho špatně?
Mám pocit Juro, že žijete ve virtuálním a ne skutečném světě. Pohybujete se v iluzi, že bolest je porušením lidských práv. Vyříkejte si to s Bohem.
0/0
22.1.2003 10:02

paja

Re: Re: Vám je z toho špatně?
Jste křesťan a tedy je pro Vás utrpení zřejmně přirozené a zdá se Vám, že musíte umřít jako Ježíš - tak tedy se nechte ukřižovat - před křesťanstvím nebyl dobrovolný odchod ze života až tak TABU jako je dnes. Já si naopak myslím, že je život každého věc a že s ním může počnout co chce (i když má jen jeden) je totiž jeho a nikoho jiného (ani doktora - lékaře, ani právníka, ani politika nebo kdo by se k tomu ještě chtěl vyjádřit nebo zviditelnit). Pokud totiž lékař drží při životě tělo a duch je již pryč nožná hraje na to, že by se nějaká součástka těla (ledviny, srdce, játra ...) dala použít pro někoho jiného (má to tak být ?). Takže závěrem, stějně jako za života (při zrození se nikdo nikoho taky neptá jestli chce nebo ne), člověče starej se, si myslím, že i pro odchod ze života by mělo platit člověče starej se (i když se to třeba křesťanům a jiným nelíbí). 
0/0
22.1.2003 10:55

Libor

Re: Re: Re: Vám je z toho špatně?
Pájo, jako křesťan si vůbec nemyslím, že musím zemřít jako Kristus. To si zřejmě myslíte Vy. Ale jako křesťan vím, že život jsme si nedali sami, a už proto to není jen naše věc, jak s ním naložíme.
0/0
22.1.2003 13:59

Terazky

Re: Re: Re: Re: Vám je z toho špatně?
Omyl vážený - nevíte vůbec nic !!! Když už tak používejte formulace typu " jsem přesvědčen.... myslím si " apod. Jinak samosebou - pokud máte ten názor, že vám byl život darován jakýmsi bohem, či prostě pokud se dobrovolné ukončení života neslučuje s vašim náboženstvím, není nic jednoduššího, než jednoduše dožít do konce přirozenou cestou. ALE nemáte naprosto žádné právo komukoli v něčem podobném bránit !!!
0/0
22.1.2003 21:38

předseda

Re: Re: Re: Re: Re: Vám je z toho špatně?
Pane kolego - a jakým právem mě, když budu chtít skočit dejme tomu z Nuseláku, tak mě policie či vlastně kdokoliv jiný třeba i násilím v tom bude bránit ? A co Vy - když někdo ve Vaší blízkosti bude chtít spáchat sebevraždu, tak ho klidně necháte ? A jakým právem si pak dotyčný "zajistí" léčbu na psychiatrickém oddělení ? Jinak s Vámi naprosto souhlasím, že žádnou nedokazatelnou víru nelze prosazovat násilím, vše je totiž věc osobní víry a názorů. Tedy jako křesťan nikomu násilně v sebevraždě zabraňovat nechci a nesmím - pokud on na tom trvá, ale na druhou stranu mám právo mu říci vlastní stanovisko, že sebevražda není nejlepším řešením, co když se může ještě uzdravit a krizi přestát, a pak bude třeba rád, že ji nespáchal, dále ona i ta bolest se pod kvalitním a profesionálním lékařským dohledem dá hodně zredukovat, a dále by dotyčný měl být upozorněn na to, že ta sebevražda nemusí nic řešit - že je tudíž dost dobře teoreticky možné, že smrtí nic nekončí, a že si třeba právě tou sebevraždou po smrti připravil ještě horší bolest a utrpení... Ještě mě mrzí, že jste mi kdysi napsal, že jsme spolu už diskutovali - Vy pod jiným nickem - a nechcete mi říct pod kterým, abych byl v obraze. No třeba to ještě napravíte...-))
0/0
22.1.2003 22:33

Pravicoid

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vám je z toho špatně?
Tak především fakt, že uznávám právo nevyléčitelně nemocného a trpícího člověka na důstojný konec automaticky neznamená, že jsem pro sebevraždu kohokoli a kdykoli. A navíc ten případ s Nuselákem není zrovna ideální, protože případnej sebevrah skokem z něj riskuje i životy a majetek lidí tam dole. Jinak samosebou máte právo vyjádřit svůj názor. Jenom mám občas pocit, že vy křesťané máte neustále tendenci svoje názory neustále vnucovat svému okolí.
0/0
23.1.2003 21:40

předseda

Liborovi k zamyšlení
Libore, možná že tady je aspoň trochu vhodné místo, abych zde vyjádřil svůj zásadní nesouhlas k definici mnoha křesťanů, že "život je dar", kterou Ty asi taky zastáváš. Tady jde o to, že dar je taky možné odmítnout, kdežto život stvořený Bohem je věčná existence. Tu prostě už nelze odmítnout - ta je věčná, a tedy i pro každého živého a jednou už stvořeného člověka jaksi "povinná". Ovšem na každém je, jakou věčnou existenci si zvolí, zda-li věčnou radost a blaženost (teprve tohle je možné chápat jako "dar"), anebo jestli tuto možnost odmítne a tak si de fakto zvolí tu druhou možnost - věčné trápení. Tedy správně by se mělo říkat "život může být darem" (ale taky nemusí - viz třeba Jidáš, a co o něm řekl Pán Ježíš před tím, než Jej zradil...).
0/0
22.1.2003 22:18

kim

Re: Liborovi k zamyšlení
pokud Bůh stvořil vše živé-a všem tvorům nabídl možnost žití-jak si potom vysvětlit právo člověka,odnímat jiným tvorům to,co sám proklamuje jako jeho výsadní dialog s Bohem a odvolávat se na monopol lidské duše-to mi vysvětlete,theisto,znalei slov!
0/0
22.1.2003 22:31

předseda

Re: Re: Liborovi k zamyšlení
Pane kolego - děkuji za rychlou reakci, ale nezlobte se, já nějak nechápu, na co se ptáte, zkuste to prosím položit srozumitelněji.
0/0
22.1.2003 22:41

kim

Re: Re: Re: Liborovi k zamyšlení
proč je život povinej pro sedláka,jelikož má duši a pro jeho kravku ne,protože všichni sedláci tvrděj,že stračena duši nemá a tak hurá s ní jednou na jatka--kdo dal tomu sedláku právo odnímat život božímu tvoru?
0/0
22.1.2003 22:55

předseda

Re: Re: Re: Re: Liborovi k zamyšlení
Kime - a Vy snad nejíte žádnou potravu ?
0/0
23.1.2003 12:57

kim

Re: Re: Re: Re: Re: Liborovi k zamyšlení
kapo-podle vaši logiky by se dal tolerovat aj kanibalismus-ták dobru chutj...
0/0
23.1.2003 17:31

Libor

Re: Liborovi k zamyšlení
Děkuji předsedo. Tím život je dar je asi myšleno, že jsme ho neměli a teď máme. Bez toho, že bychom si ho zasloužili nebo se na jeho vzniku nějak podíleli nebo ho náhodně našli.... Ten dar života jistě nelze odmítnout, protože je základní podmínkou abychom vůbec cokoliv mohli. Máme v něm účast na stvoření a tak i na Životě samého Boha. Pokud to takto myslíš, máš zřejmě pravdu. Na druhé straně se mi zdá, že ten pojem dar je přece jen poměrně výstižný. Když tak nad tím teď přemýšlím, cítím tu základní otázku člověka. Možná je takto: 1. Jsme jen výslednicí téměř nekonečného shluku náhod zcela neosobního věčného vesmíru nebo 2. máme účast na plánu kohosi Nepředstavitelného.
0/0
23.1.2003 7:52

Jan Rejže

Re: Re: Vám je z toho špatně?
Bůh je mrtvý. Křesťané ho nechali ukřižovat.
0/0
22.1.2003 11:34

Dája

Re: Re: Vám je z toho špatně?
Promiňte, ale ve virtuálním světě se pohybujete podle mého soudu vy. Bolest je nevyhnutelnou součástí života a záleží na každém z nás, jak se s ní rozhodne naložit. Pokud jde o bolest nesmyslnou, vedoucí nevyhnutelně ke smrti trpícího a k totální fyzické a psychické devastaci jeho rodiny, jsem pro Curych, pokud se tak oběť nemoci rozhodne. Žádný bůh, ani křesťanský, nemá právo omezovat naši svobodnou volbu - pokud jde na náš účet, samozřejmě. Nemyslím si, že by nesnesitelná bolest, ústící jasně jen a jen ve smrt, měla být smyslem a náplní našeho života.
0/0
22.1.2003 11:40

AHA

Volba
Nevidim v tom nic zleho,naopak myslim ze je dobre mit moznost  odejit z tohoto sveta podle vlastni uvahy...
0/0
22.1.2003 8:32

Michal

Klidna smrt
Nemyslím si že je to tak špatne, ten komu kdokoli umíral v rodině na rakovinu mi da jistě za pravdu. Radši bych mamu 100* odvezl do curychu než se na její smrt koukal v české nemocnici
 
0/0
22.1.2003 8:15

Věra

Re: Klidna smrt
Dávám ti za pravdu. A ikdyž jsem věřící a neměla bych. Ale viděla jsem svého otce před smrtí. Umíral na rakovinu. Týden byl v měsíci květnu v nemocnici a právě v době největších veder a protože péče "je skvělá", nikdo s ném nepohnul a on měl strašlivé "proleženiny". Nikdy jsem nic tak strašného neviděla. Měl na pravém boku "živou" díru do těla, bolavý vřed, který poručili sestře doktoři, když si ho vzala na neděli domů, aby mu to natírala nesinfekcí. Já tam právě přijela a když jsem viděla, co dělá, tak jsem ji zarazila aby to nedělala. Otec nemohl mluvit, byl po mozkové mrtvici, ale strašná bolest, kterou cítil, se odrážela v jeho obližeji. Tak jsme jej položili na druhý bok, aby ho to tolik nebolelo. Měl i otevřené, hnijící paty, od nohou do poloviny těla - doslova hnil (měl rakovinu prostaty), ale druhou polovinu těla - srdce, plíce, játra měl naprosto zdravá (kromě mozku po mrtvici), nemohl umřít, protože SRDCE měl prý jako ZVON. Slzy mě na něho kapaly, když jsem tam byla, všichni říkali, že to nesmím, jak se může člověk v takovém případě ovládnout, to snad může naprostý KÁMEN... A on mě též poznal, viděla jsem jeho oči... I já bych ho zavezla do Curychu...
0/0
22.1.2003 9:31

lopata

Re: Re: Klidna smrt
..absolutne!!! vero...to uz neni sranda...tady uz jde o zdravy rozum...boze jak ti lide pak trpiii...nebude jim lip v jinem svete? bude...o tom zadna...neco jako moje chudak babicka...mela takovou sklerozu ,ze ani nevedela ,ze ji prasklo strevo...a doktori na to prisli pozde...dovede si nekdo predstavit tu hruzu? ja ne...
0/0
22.1.2003 19:16

Libor

Sebevražda ?
 Zajímalo by mne, jak pacient trpící celkovou paralýzou mohl sám požít rozpuštěné barbituráty. Dojemná je i péče pana Minelliho, s kterou si zaznamenává hodiny úmrtí každého "pacienta". No nevím, kdo a komu platí ten byt ve čtvrtém poschodí, kolik za to bere bývalá zdravotní sestra, zda nejsou, samozřejmě se vší diskrétností, nabízeny i další služby /pohřební/ atd..  Pan Minelli hovoří o důstojném životě a důstojné smrti, ale co vlastně ví o svých "klientech" ? Kromě nějaké lékařské zprávy zřejmě nic. A tak jediné co ho zajímá je hodina smrti. Možná si vede nějakou statistiku. Je to ostuda. 
0/0
22.1.2003 7:41

Tomáš

Re: Sebevražda ?
No, neviděl bych to až tak zle. Za byt se patrně platí nájemné, na diskrétní nabízení pohřebních služeb bych si také nevsadil - rozhodne-li se někdo tímto způsobem zemřít, nota bene v cizině, troufám si tvrdit, že o převozu svých ostatků do vlasti přemýšlel a má ji zajištěnou. Stejně jako ostatní věci, související s pozůstalostí. Na rozdíl od hurá sebevrahů, kteří hupnou pod metro/vlak/z mostu a dál nic. Do platu sestry nikomu nic není, v normálním špitále to také nikoho nezajímá. Ano, věci související se smrtí jsou nepříjemné na přemýšlení a úvahy. Ale stejně se jim nevyhneme. Ad statistika toho pána - také mi není jasné, co tím sleduje. Lidé, kteří pracují se smrtí (patologové, pohřebáci, ...) mají občas zvláštní smysl pro humor, zvláštní, či spíše pro nás neobvyklý, náhled na smrt a zřejmě se to nevyhnulo ani majiteli této společnosti. Další věc je, že si třeba kryje záda před policií, ... čert ví.
0/0
22.1.2003 8:09

Jiri

Re: Sebevražda ?
Mily a evidentne zdravi Libore... Myslim, ze sve otazky budes povazovat za dosti stupidni az se dostanes do situace, ze Ty ci nekdo Tobe blizky bude umirat... pomalu a bolestne... vermi, neni to hezky pohled... Ovsem pokud Ti jako utisujici prostredek staci, ze jako trpitel pujdes do nebe. Tak klidne trp.
Pravda, je otazkou, jak se celkove pohybu neschopny clovek sam napije...
Presto to neni ostuda. Spise bych jim tleskal, nez se cervenal.
0/0
22.1.2003 8:20

Yaroukh

Re: Sebevražda ?
zamysli se nad sebou (ne, to te nema urazit) ... fakt, ze za touto sluzbou dojizdeji zoufali lide z cele Evropy (kde se k nim jejich vlastni zeme chovaji jako k otrokum), pro tebe nic neznamena? misto toho stouras do NAPROSTO KOREKTNIHO jednani personalu ... vyjmenoval jsi spoustu cinnosti, ktere kolem ukonu doktori a sestry obstaravaji - podavas je se zjevnym despektem (BTW jak pohlizis na sluzby "obycejnych" doktoru?), ale kdyby tam nic takoveho nebylo, nadaval bys zase, ze jenom shrabnou penize a vic je to nezajima; pletu se?
0/0
22.1.2003 8:33

Najdete na iDNES.cz