Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ricin dovedl policii do mešity

Britská policie pokračuje v novém tažení proti terorismu, které začalo odhalením výrobny smrtelně nebezpečného jedu ricin v Londýně. Posledním cílem Scotland Yardu se stala mešita v britské metropoli. Hrála významnou roli ve verbování a podporování možných útočníků, míní vyšetřovatelé. Za mřížemi skončilo sedm lidí. Policie v mešitě nenašla žádné chemikálie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Podivný Ptakopysk

Na dobré cestě
Policie nemá důkazy, ale "věří", kázání byla "buřičská". Duchovní si stěžuje, že mu odebrali pas...hurá! Konečně se začíná přitvrzovat! Bude třeba znovu otevřít internační tábor Long Kesh (pokud jsem zmrvil ten název, promiňte) a tam všechny "buřiče" pořádně zmáčknout. Jako ty zrzavé Irčany...tenkrát jim to Angláni nandali! Mlácení přes ledviny, nucení stát dlouhé hodiny v nepřirozených pozicích, celé týdny trávit s neprůhlednou kápí přes hlavu, týrání nepříjemnými zvuky pouštěnými do uší, bránění spánku, slzný plyn...to jsou ty pravé metody, jak učinit svět příjemnějším místem k žití.
0/0
20.1.2003 17:36

Muki

Re: Na dobré cestě
Ja myslim, ze budou opatrni, kdyz by to prehnali, muslimove by se mohli na protest odstehovat z Anglie do nejake muslimske zeme, kde by tyto problemy nemeli
0/0
20.1.2003 18:23

V Max

Nikdy nepochopim
,že stát jako je VB dopustí na svém území agitátory pro bin Ladina.Proč nezakročí proti tomu egypťanovi.Pokud chce hlásat nenávist proti v zemi které žije,měli by ho vypakovat odkud přišel a ty ostatní tmáře a potencionální teroristy kteří ho poslouchají taky.Nebo pozavírat až zčernají-je to vlastně šíření terorismu a to ještě v zemi která s ním bojuje.
0/0
20.1.2003 14:09

hugo

Re: Nikdy nepochopim
UK je svobodne zeme. Tak je tu musi trpet. Nikoho se nezastavam. Meli by je vyhazet. Ale takovy maj zakony a je to tak. Proto je tak tezky se dostat do anglie snad ze vsech zemi krome USA.
0/0
20.1.2003 14:18

Vendula

společně kupředu
USA se snaží udržet nad vodou svoji chatrnou ekonomii tím, že budou mít kontrolu nad světovými zásobami ropy. Na světě jsou nevyčerpatelné zdroje zcela bezplatné energie (jedním z mnoha je entropie absolutního vakua) , které jsou zakazovány CIA a vynálezci jsou často fyzicky likvidováni. Tato agentura je pod pod přímým vlivem několika nejvlivnějších rodin na světě (tzv. Illuminati). Současný Illuminatus Primus - George Bush se nevzdá bez boje. Američané jsou na rozdíl od Evropanů nesmírně pohodlní. Evropa se bez ropy obejde. Vyzívám všechny k bojkotu ropných produktů! Zahoďte kličky svých amerických smrdutých vozů do kanálu a ukažme Bushovi, že vývoj se kvůli jeho plné peněžence nezastaví...
0/0
20.1.2003 14:04

technofreak@centrum.cz

Re: společně kupředu
Venouši, tak takhle ujetou argumentaci jsem zažil naposled za Komančů. Ty budeš dobrej model...
0/0
20.1.2003 14:08

Muki

Re: Re: společně kupředu
Co se rpzcilujete? Jak priznava, zna nekolik zpusobu jak prejit na jine zdroje energie a jak rika toto lide jsou likvidovani CIA. Je to tedy pravdepodobne jeji posledni clanek. Nac se hadat s nekym, kdo je jiz prakticky mrtev?
0/0
20.1.2003 17:59

VitaminA

Re: společně kupředu
VyzÍvám Vendulu ať se naučí nejdříve trochu česky.   Jako obvykle, co bolševik, to "hótentót".
0/0
20.1.2003 14:59

mates

Zbourat mešity!!!
Zbourat mešity, vyhnat Araby, na východě spustit pořádnou závoru, přejít na jiné palivo než je ropa a nechat ty šmejdy mohamedánský at pochcípaj hlady. Pomalu začínám rozumět Srbům, jak to vlastně v tý Bosně a v Kosovu mysleli. Ono je asi něco jinýho tady sedět zašitej a o hrůzách pachaných stoupenci Alláha si číst a pohoršovat se nad tím, že je se jich někdo pokouší zbavit než je mít za sousedy a snažit se vedle nich žít. Takže SMRT militatnímu a odpornému náboženství zvanému islám a všem jeho stoupencům!!!
0/0
20.1.2003 13:46

Zbysek

Re: Zbourat mešity!!!
Bud jste tak vymyty mozek, nebo provokater, kazdopadne Vase nazory jsou opravdu usmevne. Inu na koho ta propaganda pusobi vice, na jineho mene. Co si vsak zaslouzi lide, kteri maji mozek ale nepouzivaji ho? No preci otroctvi
0/0
20.1.2003 13:50

KVK

Re: Zbourat mešity!!!
http://www.sweb.cz/bez_valky/
0/0
20.1.2003 14:05

Leopold

Re: Re: Zbourat mešity!!!
Zkusil jsem to. Fakt moc hezké. Když máš tak pěkné informace, proč pak se s námi nepodělíš i o také drobnosti, jako je natpříklad:
 1) Proč ti skvělí arabští chlapci a děvčata mají za věc vlastní cti  zabít každého nevěřícího psa?
2) Proč nesedí na tom svém písku, pod kterým je ta jejich zatracená ropa na zadku, ale lezou k nám, za severozápad?
3) A když už sem, nebo jinam přilezou, proč se nenaučí jazyk, proč nedodržují zákony, ani naše, ale dokonce ani ty jejich?
Poznal jsem jich dost na to, abych jim nikdy ani kůrku nepodal. Každého doběhnout, podfouknout, okrást. Lidské je vyjednávat, ale když již to překročí určitou mez, tak se vyjednávat již nedá. Chápu velice dobře proč někteří jedinci mají potřebu obhajovat tyto jedince.
0/0
20.1.2003 15:08

star

Re: Re: Re: Zbourat mešity!!!
Dam Vam zaludnejsi otazky:
1/ pokud jde v pripade utoku na Pentagon o podvod, co z toho pro Vas vyplyva
2/ Kam odplynuly penize danovych poplatniku USA kdyz bezprostredne po utocich doslo k navyseni rozpoctu na zbrojeni
Ty ostatni veci - ta omacka -ohledne boje "za svobodu se tim padem stava podruznou. Nezamenujte pricinu a nasledek mily pane a vemte rozum do hrsti
0/0
20.1.2003 15:29

Rosco

Re: Re: Re: Re: Zbourat mešity!!!
proletari,bordelari,komuniste,fašiste,anarchisti a teroristi celeho sveta spojte se !!!!!!
0/0
20.1.2003 16:39

idiot

Re: Re: Re: Re: Re: Zbourat mešity!!!
nezapoměls na sebe? kterej ze jmenovaných má tu čest být?
0/0
20.1.2003 17:16

Lotka

?
Veřejný zástance Usámy? Co dělá ksakru ještě na svobodě??? A k tomu ho nechjí ty jeho žvásty kázat v mešitě,není to nějaký trestný čin,ideové šíření terorizmu??
0/0
20.1.2003 12:25

copy

PRAVDA,JAK JI NEZNATE??
The Morning Star: "Poslední překážkou Bushe v cestě za nadvládou je OSN"
Prezident USA George Bush junior nevede válku proti terorismu, ale proti OSN, která je poslední překážkou na jeho cestě za světovládou.
Přes intenzivní propagandu, která má svět přesvědčit, že válka s Irákem je nutná a nevyhnutelná, probíhá mimo zorné pole jiný, daleko důležitější boj. Bush se totiž prostřednictvím krize kolem Bagdádu snaží vyšachovat OSN. Napsal to list Morning Star.
Bushovým plánem podle listu je odstavit OSN na vedlejší kolej a USA přivést do pozice jediného vládce světa. Tak by Washington dosáhl absolutní kontroly nad světovými zásobami ropy, které jeho ekonomika potřebuje. Tato agresivní politika byla zformována už před 11. zářím 2001, když si Bílý dům začal uvědomovat, že životně důležitá ropa ze Středního východu by mohla přestat proudit. "Irák byl nepřítel, Írán nespolehlivý a Saúdská Arábie, která není žádnou velkou demokracií, mohla být ovlivněna muslimskými nacionalisty, jež chtějí stažení jednotek USA ze země," vysvětlil Tony Benn, komentátor listu. Pozornost USA se tedy soustředila na Afghánistán, kde byl nejdůležitější postavou Usáma bin Ládin, vůdce al-Kajdy. "Washington chtěl postavit ropovod přes tuto zemi, aby přivedl kaspickou ropu na západní trh. Před Bushovým nástupem k moci byla sice vedena jednání s afghánským vládním hnutím Tálibán, ale v této věci nebylo pokročeno," vysvětlil Benn a naznačil, že USA události z 11. září vlastně potřebovaly. Zároveň ale nemají zájem na dopadení Usámy. "Pokud by byl Usáma chycen, mělo by to devastující účinek. Na teroristickou dráhu byl totiž dosazen USA. Jeho úkolem bylo škodit Sovětům v Afghánistánu. Před tribunálem, kde by již neměl co ztratit, by tato fakta vyšla napovrch," zamýšlel se Benn.
Právě kvůli své neschopnosti lapit Usámu a ze strachu před prozrazením závažných skutečností, přesunul Bush ostří křížové výpravy z Usámy na iráckého prezidenta Saddáma Husajna. "Saddám nemá s 11. zářím nic společného. Navíc se zde Bushovi naskýtá možnost přímého úderu proti OSN," prohlásil Benn. Podle něj Bushův úder proti OSN začal ve chvíli, kdy prezident USA předložil Radě bezpečnosti (RB) ultimátum, v němž požadoval, aby mezinárodní společenství podpořilo útok proti Bagdádu, nebo do války půjde sám.
Saddám však Bushe převezl, když souhlasil s návratem inspektorů OSN do země. To spustilo ve Washingtonu poplach. Na nejvyšších místech zavládl strach, aby svět kvůli inspektorům nepochopil, že Bushovi nejde o mír, ale o ropu. "Prvořadým cílem tedy bylo diskreditovat inspektory OSN a iráckou zprávu o zbraních," začal ze široka Benn. "USA si iráckou zprávu o 12 000 stranách opatřily v předstihu a využívaly ji tak, aby ostatní členové RB viděli jen ty části, které měli podle Washingtonu vidět," dodal.
I přes zvrácený plán jestřábů je stále více jasné, že RB povolení k zahájení války nevydá. Bush tedy doufá, že se mu podaří OSN tak znemožnit, aby lidé nabyli přesvědčení, že je nutno jednat samostatně, i bez příslušné rezoluce RB. "Bylo by fajn, kdyby se britský premiér Tony Blair namísto přijímání rozkazů z Bílého domu podřídil OSN," míní ve svém sloupku Benn. "Poté by pro Bushe nastala složitá, ne-li neřešitelná situace. Těžko by zvládl americké veřejné mínění, kdyby šel proti Iráku bez jediného spojence," uzavřel myšlenku s tím, že Británie je pro Bushe takovou "pokličkou nad hrncem, kvůli níž může Bílý dům vařit, co mu přijde na chuť. Blair má v každém případě právo veta, proto bychom na něj měli tlačit, kdekoli je to možné."
Stejně důležité, jako tlačit na Blaira, je podle listu Morning Star spolupracovat s milióny Američanů, kteří jsou proti válce a demonstrují za mír. Jejich pozici se totiž nedostává v médiích dost prostoru.
Přes všechny své slabosti je OSN nejlepší nadějí lidstva na mírumilovné řešení rozporů. "Pokud dovolíme americkému impériu zničit OSN, budou mít velké země otevřené dveře k napadání těch malých. Ve světě pak nastane jediný zákon - zákon džungle," uzavřel problém Benn myšlenkou bývalého prezidenta USA Jimmyho Cartera, jíž vyřkl při přebírání Nobelovy ceny za mír.
0/0
20.1.2003 11:52

Josef

Re: PRAVDA,JAK JI NEZNATE??
Není The Morning Star náhodou plátek anglických komunistů ? Již jsem ten název někde slyšel.
0/0
20.1.2003 12:59

Jana

Re: Re: PRAVDA,JAK JI NEZNATE??
Nepripomina Vam vyrok:"buřičským politickým kázáním" obdoi kdy kazal i nas J.Hus? Existuje jeste vubec nekde na svete neco, jako je svoboda projevu, nebo uz se cely svet zblaznil pri hladani "strasaka" terorismu kdykoli potrebuje postrasit sve obyvatelstvo a presvedcit je o nutnosti valky
0/0
20.1.2003 13:33

JardaM

Re: Re: PRAVDA,JAK JI NEZNATE??
Morning star
   cesky Jitrenka
       v rustine  zvana Aurora
To by vam melo stacit, abyste videli presne odkud vitr veje.
0/0
20.1.2003 14:00

Thomas

Re: PRAVDA,JAK JI NEZNATE??
Tony Ben, komentátor Morningu je přesvědčený marxista, který jako jeden z mála britských novinářů veřejně obhajuje Lenina a Stalina. Jeho komentáře mají nulovou informační hodnotu, jsou plné levicových frází a otřepaných klišé. Jedna pikantnost. Před dvěma roky psal o nenasytném kapitálu, který vysává milióny dělníků, což mu však nebránilo se zúčastnit velké párty na kterou ho pozval časopis Forbes, tiskovina právě bohatých. POdle svědků se tam choval tak nemožně, že jej museli umravňovat. To je pro pořádek. Je třeba velmi pečlivě sledovat zdroje informací. Drtivá většina médií používá služeb velkých agentur a více či méně si zprávy upravují. Právě v těchto úpravách je obrovské nebezpečí. K problému mešity. Dříve nebo později bude prokázáno, že islámský terorismus je úzce spajat s náboženskou elitou islámu. 6ijí ve vzájemné symbióze. Proto je velmi důležité tvrdě zatlačit islámské duchovní k tomu, aby se veřejně distancovali od teroristů, byť by své zločiny halili do hávu svaté války. Pokud se tak nestane jsou islámští duchovní zodpovědni za teroristické zločiny, splu se všemi, kteří islám omlouvají.
0/0
20.1.2003 13:34

Marek

Re: Re: PRAVDA,JAK JI NEZNATE??
Kazdy spravny novinar by mel mit sve presvedceni, jinak to neni novinar. Jen nechapu, proc by jeho presvedceni melo byt na ukor uvadenych faktu S tim preci nema ideologie cokoli spolecneho
0/0
20.1.2003 13:38

Yaroukh

Re: Re: Re: PRAVDA,JAK JI NEZNATE??
A co bys rekl na fakt, ze ze clenskych statu OSN pouze mensina je demokraticka?
0/0
20.1.2003 13:47

Ron

Re: Re: Re: Re: PRAVDA,JAK JI NEZNATE??
I vetsina si vybrala, byla to JEJICH VOLBA! To jako ze mame pravo prostrednictvim sily privest ty ostatni "barbary" k rozume jen proto, ze vyznavaji jine hodnoty? Co ale potom zbylo z demokracie, jenom slupka
0/0
20.1.2003 13:53

Petr

Ricin?
No jo, antrax už vyšel z módy a tak je třeba vyhledat dalšího veřejného strašáka, čemuž novinářská obec vydatně napomáhá. A co takhle nebezpečí spadaného listí na pozemních komunikacích - oblíbené téma ve zdejších diskuzích? Nestálo by to taky za článeček?
0/0
20.1.2003 11:48

Samotny

Normálně při výsleších mučit
Pro takový póvl,jako jsou tyhle rádobyspasitelé světa používající ricin, bych povolil mučení-torturu. A po tom co by se pos..... bolesti a vyklopili,kde to schovávají bych je šupem vrátil do jejich země na stromy. Západní svět by neměl pomáhat zemím, odkud se tenhle lidský odpad rekrutuje,když nebudou mít co žrát, tak buď pochcípou,nebo zlikvidujou ty co jim ty nesmysly ala Al-Kajda mlátěj do palice...
0/0
20.1.2003 11:46

LH

Vsechny staty by mely vratit takove lidi do jejich zeme!
A byl by klid!
0/0
20.1.2003 9:43

Tomas

Re: Vsechny staty by mely vratit takove lidi do jejich zeme!
Presne tak! Ichtyl nadava na zapadni staty ale sam si tam vyzirka zije, ichtyl ichtyloidni. Nesnasim takovyhle ichtyly - nezavisle na barve pleti. Znam takovy i v Australii - nadava to na Australii ale pak si to jde zas stoupnout do fronty na viza - no co takovymu rict...
0/0
20.1.2003 11:43

Dan

POAHADKA NA DOBROU NOC
Libilo se mi, ze ten udajny "terorista" /kdo vi, zda-li neslo jen o vyrobce drog/ zautocil na policistu kuchynskym nozem. Od teroristy bych ocekaval minimalne plastickou trhavinu. A nebo to snad opet nebyl nikdo z Al Kakajdy?
0/0
20.1.2003 9:40

diana

Re: POAHADKA NA DOBROU NOC
dane - víš co ti říkal včera na pohotovosti doktor! že když si nevezmeš ty prášky, tak je to nebezpečné pro tebe i pro tvoje okolí! tak honem, šup šup a běž si vzít typilulky, co sis ráno nevzal
0/0
20.1.2003 9:50

Dan

Re: Re: POAHADKA NA DOBROU NOC
No jo pravda, zapomel jsem kdyz jsme se tam vcera spolu s tebou potkali. RIkal :"Vem si ty prasky pro tu Dianu". Diky za pripominku!
0/0
20.1.2003 11:31

Yaroukh

Re: Re: Re: POAHADKA NA DOBROU NOC
"juuuchuchuuu! to je ale legrace!" ... uz tu chybi jenom "az po tobe" a "epi-epi-epicky"
0/0
20.1.2003 13:49

Guderian

Re: POAHADKA NA DOBROU NOC
Ať byl nebo nebyl...nějakou chvíli si teď posedí...
0/0
20.1.2003 10:12

Honza

Bojujou za mir
dokud nezustane kamen na kameni!  Tyka se ovsem pouze "neislamskych territorii.
0/0
20.1.2003 8:57

Najdete na iDNES.cz