Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Korupce za Kavana vzala státu 200 milionů

Korupce na ministerstvu zahraničí připravila státní pokladnu o dvě stě milionů korun. Odhadují to detektivové z protikorupční služby, kteří zmanipulované veřejné soutěže už déle než půl roku vyšetřují a kteří před Vánocemi ve vší tichosti vyslechli bývalého ministra zahraničí Jana Kavana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mil

Kavan
má sice svědomí čisté, ale ruce pěkně špinavé. škoda jen, že vláda jejíž byl členem, měla v programu nikoliv čisté svědomí, ale čisté ruce.
0/0
22.1.2003 0:11

Dan(1)

Nemýlil jsem se,
když jsem se sem podíval, abych zjistil, který socialistický fanatik  bude stát za zločineckou Kavanovou klikou. The winner is... To by se vám líbilo, bubákové, zaikazovat nám vyjadřovat se až do rozhodnutí všech možných soudů, po nejrůznějších odvoláních a dovoláních. Tedy za několik desítek let, při rigiditě naší justice. Už před volbami tady bylo dost lidí, kteří jmenovitě na Kavana, Český dům, jeho napojení na StB  a podobné kauzy upozorňovali. Socani tahali ze zaprášených archivů "kauzy" ODS a gigatunely typu Indoš zlehčovali a poukazy na fiskální manko jim byly k smíchu. Neokřikujte nás, komouši a socani, pokud je mi známo, špidla ještě nestačila zakázat svobodu vyjadřování. Cenzor německého Jugendfront si to sice myslí a bubák si to přeje, ale kdo se bude smát naposled a nejlíp? Tipnul bych si - právo, spravedlnost,  pravda, pravice. Prohrají levárny, levoty a levná předvolební hesla.
0/0
21.1.2003 21:45

vrana k vrane seda aneb kdyz se kyda hnuj, ja jsem cisty jak lilie...
copak to asi muze byt za cloveka, kterej se obklopuje takovejma lidma...? ps1: nebylo tech katovych pruseru uz tolik, ze by si jen paranoidni magor mohl myslet, ze to na neho nekdo usil.. ps2: stejne nakonec vsechno zaplati nasi mali blbi danovi poplatnici, ze..
0/0
21.1.2003 21:44

Makaira

Ani tisíciletá voda nevyčistila Augiášovy chlévy!!!!
Občan = volič má jedinou cenu a to pouze cenu volebního hlasu.pak se na 4 roky stane obtížným hmyzem,který má právo pouze platit daně a z nich veškerá doživotní zajištění těchto vládních a poslaneckých podnikatelů.Povede se jedna taková akce a doživotně vystaráno....Imunita ochrání,policie je loajální,to ošetří Standa (kausa Janeček taky v autu...).Sám nikdo nikdy neodstoupí - jediný Antl byl podle mě zbytečně příliš čestný a nebylo to úměrné jeho prohřešku.Paní Bohatá je trošku jiná...Loňská velká voda měla šanci to vše spláchnout a trochu nás morálně narovnat...Nejsem si ale vůbec jist.zase to budou mnohamilionové a miliardové státní zakázky,v jejichž spleti si ti vyvolení najdou pramínky do svých studní...To,že je školství,zdravotnictví,důchody,dálnice......v pr..li,to se jich už netýká.Oni jsou už za vodou!!!!! Myslíte,že se ještě může objevit bájný hrdina ,který ty hradní,poslanecké a sněmovní chlévy vyčistí?Možná,že by pomohlo to,co funguje v některých arabských zemích.USEKNOUT RUKU!!! A když to nepomůže,TAK I DRUHOU !!!
0/0
21.1.2003 10:31

Klema

"jenom 200 melounu"???
At opet zije  a zkveta cesky "Kocourkov",kde "zlodej krici chytte zlodeje"!Tak tomu se rika"definitivni ocistec" po cesku!!!Pritom je to tak jednoduche:prokazat se nabytim majetku!To byl "rachot mrizi"ze p.Kavan ?
 
0/0
21.1.2003 4:07

???a!

Re:
Klémo neblázni, kde u nás, kdo by potom vládl? Žádný mříže nehrozí, klucí se domluví, neboj!
0/0
21.1.2003 12:16

Myki

Naši nejdražší
  Stydím se že jsem čech,jako pán Kavan.Troubu ze sebe umí udělat každá trouba.  Ale ne každý had je tak slizský jako právě pan Kavan.Ostudou nás všech čechú jsou lidé typu-slizský trouba,bohužel. Docela bych si uměl představit  soupisku nežádoucích čechů naší republiky        
                                 MYKISA     Varnsdorf     
0/0
20.1.2003 22:57

Bubák1

Re: Naši nejdražší
Češi ale nepíší slizský ale slizký, nepíše se čechú ale čechů a není pán ale pan. Jinak se styď jak chceš, i já se stydím, pro změnu za takové voly jako Ty.
0/0
21.1.2003 10:40

lao'c

Kdo kryje Kavana?
Pan ex-ministr Katan nebyl vlasně nikdy prověřen. Přesto zastával i zastává funkce u nichž by se to mohlo zdát samozřejmým. Proč asi? Komu se hodí, že je možná loajální možná řízený a možná jenom vydíratelný? Ale názor občana a voliče v této zemi nikdy moc neznamenal. Za "staré" éry se za jiný než ificiálně povolený názor zavíralo. Dnes ani toho není třeba. Za pomocí médií zpracujeme názory voličů za jejich vlastní peníze, jak nám je třeba rozhodneme po svém. Že se občanovi zajídá úplatný ministr, nenažraný úředník s doživotním jmenováním či exhibice na zahraničním válčišti?? Ať si počká na příští volby a zkusí vybrat mezi .... toho nejmenšího.
0/0
20.1.2003 22:26

Fireboy

Gauner je v prvni rade Kavan ...
... a my muzeme tak maximalne blekotat do diskuzi. To je hruza! Dalsi gauneri : Dlouhy, Dyba, Jezek, Cermak, Kocab uz stahli ocas, ale Kavana fakt nechapu!
0/0
20.1.2003 19:24

Kirken

Šetřílek Srba
Pan Srba vlastní nemovitosti v hodnotě 40 mil. Kč a dalších 30 mil. Kč našli v igelitce v jeho autě. A vsadím se, že z toho nakonec vyjde bez ztráty květinky. Těmhle prevítům platíme daně.
0/0
20.1.2003 18:53

Franta

Re: Šetřílek Srba
Srba z toho odváděl desátky socanům. Teď to prasklo, tak ho hodili přes palubu.
0/0
21.1.2003 12:18

Mexican

Tržní svazáci z I-Dnes
Nu, přečetl jsme si to. Je to šílený. I-Dnes, MFD, LN atd., proč jste zaujatí vůči Zemanovi a dalším lidem z jeho okolí?
0/0
20.1.2003 15:55

Stepanka

Bubákovi 1
Bubáku jedničko, vám nepřipadá v pořádku, že se ty zprávy objevily právě poté, co M. Zeman vstoupil do hry o pozici prezidenta? Mně to připadá NAPROSTO v pořádku. Abychom si připomněli, jestli opravdu právě tenhle systém chceme zpátky. Já ne. Vy asi ano. Zastrašování bylo oblíbeným prostředkem skupiny, o níž je ve zprávě řeč, takže se nedivím, že jste si vybral krycí jméno bubák.
0/0
20.1.2003 15:08

Bubák1

Re: Bubákovi 1
Myslím, že pokud je ta zpráva důležitá má být zveřejněna tehdy když je aktuální a ne tehdy když se to zrovna někomu hodí, zavání to manipulací.
0/0
20.1.2003 15:23

Balabán

Re: Re: Bubákovi 1
Pokud mají být noviny profesionální a hlavně se prodávat (stát je neplatí), tak zprávy mají být načasované a zveřejněné v době, kdy budou zajímavé a nezapadnou. Nic víc bych za tím nehledal. 
0/0
20.1.2003 15:27

Bubák1

Re: Re: Re: Bubákovi 1
 Zvýšená četnost takovýchto zpráv před volbami je však zarážející.
0/0
20.1.2003 15:30

Balabán

Re: Re: Re: Re: Bubákovi 1
Asi je to tím, že se týkají kandidátů a je právě před volbami. Zprávy o Kočárníkovi, Čermákovi apod by dneska nikdo nečetl, ledaže by se vraceli do politiky.
0/0
20.1.2003 15:33

briza

Re: Re: Bubákovi 1
Ale vzdyt je to aktualni. V dobe kdy Zeman kandiduje na prezidenta je dobre si pripomenout jake to jsou dusledky pusobeni triumviratu Zeman Kavan Slouf. Ja proti Zemanovi samotnemu nic nemam, on si urcite zadnou malou domu neprihral. Ale to, ze tyhle lidi privedl do polititky a drzel nad nimi ruku i v dobe kdy jejich svinstva (napr. pripad spravce Stirina) byla zrejma. To mu bude po zcela po pravu pricteno k uctu.
0/0
20.1.2003 16:43

Bubák1

Re: Re: Re: Bubákovi 1
Potom ale musíme připomenout i minulost některých dalších kandidátů a ne je záměrně vynechat, i když o Zemanovu minulost se jedná pouze okrajově. Úpadek MfD je zřejmě neodvratný, pokud budou psát diletanti jako Slonková. Chápu, že udržet nestranost je poměrně obtížné, ovšem, že by tak postupovalo třeba pro-ČSSD Právo proti Klausovi, rozebíralo všechny jeho hříchy pořád dokola, si nedokážu představit.
0/0
20.1.2003 16:51

Dumba

vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
Vážení čecháčci, zbavte se komečně totalitního myšlení. Pokud nerozhodne soud tak je člověk nevinný a vyšetřovatel si svou verzi musí obhájit. To jen komanči při vyšetřování dovedli každého přesvědčit o jeho vině.Paní Slonková se musí živit a tak si spřádá své hypotézy, ale skutek utek. Viz Olovo, tam se vyšetřovatel ani neodvážil k soudu, nebo Český dům, také podle ní stamiliony, bohužel hypotetické. Zeptejte se jí s jakým ziskem skončil v minulém roce. kdyby to byly ty stamilióny, tak má obžaloba alespoň argument. Nebo poslední super kauza Srbova plánovaná vržda. To vás neděsí, že tvrzení jedné vyšinuté ženské vás může držet v kriminále několik měsíců? kdo to bude platit, No přece vy daňoví poplatníci. nejvíce úděsné na naších poměrech je to, že Kavan, jeden z mála jimž mužeme být vděčni za to, že ne všichni ryli držkou v zemi, je obviňován novináři, kteří právě tou držkou v zemi ryli. Komu vadí Kavan? samozřejmě bývalým STB a proto inscenují nové a nové kauzy.
0/0
20.1.2003 14:18

Bubák1

Re: vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
Zdá se, že logicky uvažující lidé získaávají na těchto fórech převahu.
0/0
20.1.2003 14:22

Karel 4

Re: vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
Holt kupříkladu zapomenuté peníze v zapomenutém trezoru v sekretariátu ministra zahraničí si vymysleli zlí agenti bývalé STB...
0/0
20.1.2003 14:27

Bubák1

Re: Re: vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
A co má být? Vlastnictví peněz v této zemi není trestným činem, pokud si dobře vzpomínám. Výborně však poslouží k očerňování u závistivců. Obzvláště takový "balík", jaký se našel u Kavana je opravdu "podezřelý".
0/0
20.1.2003 14:42

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

Re: Re: Re: vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
Trestny to neni, dokud ho nenajdou treba u tebe a ty nebudes v stavu hodnoverne vysvetlit, odkud ho mas, protoze ponekud presahuje moznosti tvejch deklarovanejch prijmu a proc ho nemas v bance (to samozrejme taky neni trestny, je to ale kazdopadne neobvykly), ju?
0/0
20.1.2003 15:12

Bubák1

Re: Re: Re: Re: vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
Díky naší milé pravici nemusíš ani vysvětlovat původ peněz. Pouze Ti musí být prokázán trestný čin.
A co se té Kavanové částky týká, je to fakt akorát červený hadr pro lemply, co si nejsou schopni našetřit ani na ojeté auto.
0/0
20.1.2003 15:19

mimi

Re: Re: Re: Re: Re: vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
škoda slov.300000  mám třeba za 2 měsíce,ale 3000000.-???
0/0
20.1.2003 21:11

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

Re: vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
Vyborne, tak to budu taky delat. Budu kras nebo aspon okradat, budu se mit dobre a az me nekdo chytne, tak ho prohlasim za blazna. A soud? Ten prece nepristoupi na vypoved nejake vyšinuté ženské, co nedokaze drzet basu.
0/0
20.1.2003 14:30

Balabán

Re: vemte končně rozum do hrsti, pokud ho máte
Presumpce neviny platí pro běžné občany, v politice to tak jednoznačné není. Je hodně příkladů, kdy v západni Evropě odstoupila celá vláda na základě podezření z korupce, přimčemž se to týkalo jen jednoho nebo několika ministrů. Někdy stačila i alkoholická jízda. I svou minulost má ministr zahraničí nejednoznačnou a neprokazatelnou na které straně byl, takže dostatek důvodů por odstoupení. Možná je to člověk na kterého se přilepila smůla a nevinně čelí několika podezřením, proto ho nikdo nechce zavírat bez soudu a podobně. Setrvání ve funkci je otázka osobní cti. PS: jinak osobně vím, že neodsozený člověk je nevinný.
0/0
20.1.2003 15:23

Markéta

jako anděl
Je úžasné, jaký je pan Kavan neviňátko, Nid neviděl, nic nevěděl, pravda jen tomu všemu šefoval, ale to se ai nepočítá.
0/0
20.1.2003 13:46

doktor

Re: jako anděl
LIDICKY, JESTE JSTE SE NENAUCILI CIST NEMECKY BULVAR???
KOLIK NOVINARU ZNATE OSOBNE?
0/0
20.1.2003 14:20

Karel 4

Že by jenom Kavan ???
Všechno má své souvislosti. Korupce na ZAMINI určitě není mimořádností v kontextu posledních 13 let a vše souvisí se vším. Vzpomínám na jistého pana profesora, který tvrdil že nezná špinavé peníze. Řekl bych, že jsme se zapsali do světových dějin jednou z největších loupeží historie nazvanou skromně privatizace. A tedy srdce na hradě - dokonalý symbol bordelu nejenom na ZAMINI...
0/0
20.1.2003 13:37

sadám

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
20.1.2003 13:33

tom

za jeho čisté svědomí nedám ani korunu
 on by ho nekoupil ani za těch 200 melounů.
Je to had.
Zajímavé je, jak všichni politici drží spolu basu. To je na úrovni mafiánské omerty.
0/0
20.1.2003 13:26

MOTÝLEK

Vy ubozí upocení knechti ...
Co si tady všichni (skoro všichni) cintáte pentli ? Jste velicí mudrlanti o to někoho odsoudit a přitom o tom víte (víme) 0,00 kulový. Všichni Sabině hupnete na to, na co si ona přeje, aby jí hupali h(l)upáci. Lidičky, buďte soudní , co tady píšete odsudky na lidi, kteří ani nebyli souzeni, natož odsouzeni. Nechte to, ať to dojede do konce. Až Srbu a spol. odsoudí soud, pak křičte a kamenujte. Zatím jen suďte spíše skutečnost, proč má nějaká Žumpa někoho v médiích pasovat na zločince ještě před rozsudkem soudu. A taky si popřemýšlejte, komu patří vydavatelství DNES. A za Kavana nebyla ani Omluva, ani Sudety a ani Majetky ... Tím neříkám, že se neděla korupce na Zamini a že jsou všichni svatí. Ale počkejme si a přemýšlejme o souvislostech.
0/0
20.1.2003 11:01

Balabán

Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Mám takový dojem, že tento zrovna prostor je určen pro cintání pentle, nebo jsem zde špatně ? A toho upocenýho knechta si nechte (vole). Hlavně, že nejsou Omluva a Sudety, to Vám stačí ke spokojenosti.
0/0
20.1.2003 11:25

Bubák1

Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Ještě bych připomenul, že onen článek vyšel "shodou okolností" těsně poté co se Zeman rozhodl ke kandidatuře na prezidenta, přestože, k výslechu došlo někdy před vánocemi. "Důvěryhodné" zdroje důvěryhodnosti článku taky moc nepřidávají. Pro ty co volají po odstoupení Kavana, či si nechají namluvit něco o potopení, či nepotopení některých zaměstnanců, připomenu, že Kavan byl ministrem zahraničí, tudíž byl zodpovědný především za zahraničně-politické vztahy naší země. Za správu budov jsou zodpovědní jiní lidé.
0/0
20.1.2003 11:39

Macek

Re: Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Přesně tak. To, co zdejší druhý největší bulvár MFIDnes předvádí za propagandu, je zkutečně už příliš. Je to tak ubohé a trapně, že je mi nablití. Ale když ho vlastní němci, kteří Zemana nemusí, tak je to jasné že... Blil bych!
0/0
20.1.2003 12:47

ptak

Re: Re: Re: Vy ubozí upocení knechti ...
JEDINY, CO TI DO TY TVOJI SKLADACKY CHYBI JE TO, ZE JE TO STEJNEJ SOCAN JAK TY NEMCOURI, CO VLASTNEJ mfd. TAKZE JSOU DOST V PRDELI A NEVEDI, KOHO VLASTNE PODPOROVAT. JEDENY CO JIM JDE, MOC NEPROPIRAT PANBICKARE.........
0/0
20.1.2003 13:25

Re: Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Tak fajn podle tvého mínění se teď s někým domluvím. Ten napovídá bance jak skvěle bonitní klient jsem a domluví za mě všechny podrobnosti včetně smlouvy o úvěru alespoň za 100 mil. Kč. Já pak smlouvu podepíšu, vezmu prachy, nic nevrátím, ale odpovědný nebudu. Bájo myšlenka. 
0/0
20.1.2003 14:15

Bubák1

Re: Re: Re: Vy ubozí upocení knechti ...
To asi patří někam jinam, ne ?
0/0
20.1.2003 14:19

Re: Re: Re: Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Proč by to sem nepatřilo? Něco podepíšu, ale odpovědnost, dle tebe nepřevezmu. Prostě to sem patří. Tak jiný příklad. Nějaký státník podepíše mezistátní smlouvu, ale pak řekne, že on ji jen podepsal, ale připravovali ji jeho vládní úředníci, takže on za ní neodpovídá a smlouva je tedy neplatná. Tomu už ruzumíš? Porád je to o jednom, když něco podepíšu, tak za to odpovídám.
0/0
20.1.2003 15:46

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Já jsem myslel, že sis spletl příspěvek, protože jsem v té době psal na jiné téma, ke kterému by se to hodilo víc.
0/0
20.1.2003 15:52

kecal

Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Odkud jsi ulítl motýlku? Nejsi náhodou  Kavanův příbuznej? Chudák malej,ten se vždycky rozpomene na něco až to ví celé okolí. Teď nabonzuje všechny okolo , aby v tom neuvízl sám. 
0/0
20.1.2003 13:52

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Nedejte na noviny, noviny lzou, kdyby jich nebylo, nemusel by bejt soud. Ted si na nej pockame. A chran vas pambu, sahat mi na Milouse
0/0
20.1.2003 14:21

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

Re: Vy ubozí upocení knechti ...
Az je odsoudi soud, pak budeme kamenovat. Prozatim kricime, aby se soud preletavy nahodou nekde nezapomel, pane milostivy Emanueli z vule bozi zazobany.
0/0
20.1.2003 15:24

Brnisko

...
... pohádky ovčí babičky...
0/0
20.1.2003 10:28

Zlý kukuč

No a kolikpak se prošustrovalo
na jiných ministerstvech. 200 MKč je podle mne úplná srandička v porovnání se skutečností, holt je to pravda - Government Through Corruption ......
0/0
20.1.2003 10:13

Pavel

JEN SE VYKECEJTE, DO PÁTKU JEŠTĚ POŘÁD MŮŽETE,
TAK SI TO UŽIJTE......
0/0
20.1.2003 10:07

Ferda

židobolševici
Kavan, jak je obecně známo, pracoval jako špion pro komouše, a tak se i chová. On z toho určitě nic mít nebude  a ty ostatní z toho taky dostana. Jsou to židobolševici.
0/0
20.1.2003 9:54

Najdete na iDNES.cz