Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Romům nenaléváme, potrestal soud omluvou

Soud v Ostravě dal částečně za pravdu ostravskému Romovi Ondřeji Holubovi. Žaloval provozovatele ostravské restaurace Vegas a jeho číšníka za to, že jeho, manželku a přítele odmítli v únoru 1999 obsloužit kvůli rase. Holub žádal v žalobě na ochranu osobnosti od obou celkem padesát tisíc korun a omluvu. Vysoudil jen omluvu v regionálním tisku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

josef

parazitická ideologie barevných
Asociální chování "barevných" způsobuje jejich "ideologie resentimentu"
 
http://www.blisty.cz/txt.php?id=11978
 
Čímpak to je, že černoši v americkém městě Indianopolis měli navzdory intenzivnímu rasismu většinové americké společnosti až do šedesátých let dvacátého století velmi aktivní a ekonomicky úspěšnou občanskou společnost. Ta se v posledních desetiletích absolutně rozložila a mezi černošským obyvatelstvem města vládnou nezaměstnanost, drogy a kriminalita.
 
 
John H. McWhorter argumentuje v článku, jehož hlavní myšlenky shrnujeme, že se černošská společnost, navzdory tomu, že se její podmínky v posledních desetiletích v Americe zlepšily, propadla ideologii vzdorné lítostivosti a začala považovat většinovou americkou společnost vůči sobě za utlačitelskou, a tedy nelegitimní.
 
 
Paralela se vztahy mezi Romy a bělošskými "Čechy" jse zdá téměř absolutní. Ze začarovaného kruhu vzájemného nepřátelství a sebeobviňování obou komunit by bylo možno vykročit pouze, kdyby se obě komunity vůči svým jednotlivým členům dokázaly programově chovat přátelsky, přičemž by zároveň bylo podle vzájemné dohody přísně trestáno asociální a trestné chování obou stran. Jak toho ale docíli t , když se mnozí příslušníci romské komunity záměrně chovají tak, aby to bylo pro bělošskou komunitu naprosto nepřijatelné, a když propadají mnozí příslušníci bělošské komunity (jak to například demonstrují zdejší fóra, ale nejen ona) hysterickým rasistick ý m výlevům při každém užití slova "Rom" v pozitivním kontextu...     Mělo by se však uvažovat o cestách k nápravě nynější situace, tvrdošíjné potvrzování nynějšího stavu slepé uličky nikam nevede. (JČ)     Citujeme z kritiky amerického autora:     V městě Indianapolis se pravidelně koná SoulFest, výroční festival, jehož účelem je oslavovat černošskou kulturu a černošskou podnikavost. Jenže už léta dochází na tomto festivalu mezi mladými černochy k násilným potyčkám a mnozí z nich tam kradou. V roce 1993 na tomto festivalu došlo k tragédii: mladí černošští chuligáni zastřelili osmnáctiletého černošského chlapce. K usmrcení další osoby na tomto festivalu došlo v roce 1998.     Důsledkem je disfunkční kultura vnitřních čtvrtí amerických měst - kultura násilí, zneužívání drog a odmítání pracovat - která zakořenila za poslední desítky let v Indianapolis stejně jako v jiných amerických městech.     Autor odmítá konvenční levicové vysvětlení, že k vzniku násilné a parazitické kultury prý došlo v důsledku ztráty pracovních příležitostí, takže si mladá černošská generace "odvykla pracovat". Autor argumentuje, že ekonomické problémy, které postihly Indianapolis, byly jen podružné, a že v minulosti tam černošská komunita žila daleko spořádaněji než dnes, přestože ži v otní podmínky pro ni byly mnohem obtížnější:
0/0
24.1.2003 9:04

josef

Re: parazitická ideologie barevných
Asociální chování "barevných" způsobuje jejich "ideologie resentimentu"
 
http://www.blisty.cz/txt.php?id=11978
 
pokračování 1
 
Černoši se začali do Indiany stěhovat z amerického Jihu hned po ukončení americké občanské války, ale největší počet přišel v letech 1910 - 1920. Původně se černošští příchozí museli potýkat se zuřivým rasismem. Ve dvacátých letech dvacátého století byl v Indianě Ku Klux Klan největší a nejmocnější společenskou organizací, patřilo k němu čtyřicet procent bělošské mužské populace. Primátor v Indianapolis patřil ke Ku Klux Klanu a tato organizace ovládala úřad g u vernéra i tvorbu zákonů. Černošští příchozí čelili silné diskriminaci i v zaměstnání a jen málokdy se jim podařilo dělat něco jiného než čistě manuální práci. Občanské povýšení černocha do vyšší funkce v továrně vyvolávalo povstání mězi bělošskými dělníky .
 
 
Navzdory tomu tehdy černošští přistěhovalci neseděli v nečinnosti a nestali se parazitickou podtřídou. Pracovali, podařilo se jim většinou najít zaměstnání. Začátkem šedesátých let rozdíly v nezaměstnanosti černochů a bělochů pomalu začínaly mizet.
    Na vzdory silnému rasismu, černoši v Indianapolis si vytvořili vlastní, aktivní, dobře fungující svět. Kolem Indiana Avenue vznikla energická černošská podnikatelská čtvrť. Existovala i malá, ale rostoucí vrstva černošské buržoazie. V černošské komunitě kvet l a občanská společnost. Vzkvétaly pobočky National Association of Colored Women a National Negro Business League - aktivně fungovaly církve, všude byla slyšet jazzová hudba. Vycházely černošské noviny. Například list Recorder se soustřeďoval na místní záležitosti, dělal publicitu černošským podnikům a vyzýval čtenáře, aby nenakupovali v bělošských obchodech, které odmítají publikovat reklamu v černošských novinách. Stará černošská Indianapolis také toužila po vzdělání - do nově založené střední školy v roce 1927 pro 1000 studentů se jich přihlásilo 1300. Lidi chodili i do večerních škol.     Koncem šedesátých let dvacátého století se však už tento duch podnikavosti černošské společnosti rozložil. K prvním rasovým nepokojům došlo v Indianapolis v roce 1969. V roce 1973 byly černošské čtvrti v Indianapolis tak nebezpečné, že musely černošské děti vodit do školy a ze školy zvláštní eskorty. Vedoucími předsstaviteli černošské komunity se postupně stali narkomani a podvodníci.     V devadesátých letech dvacátého stole tí už byla situace katastrofální. Černoši, čítající pouhých 21 procent populace v tomto městě, páchali 56 procent všech násilných trestných činů, jejichž počet silně vzrůstal. Každý desátý černošský mladík ve věku od 14 do 24 let byl ve vězení, 43 procent černošských chlapců bylo v polepšovnách. V roce 1989 došlo v Indianapolis k 68 vraždám, v roce 1998 ke 180. Pachateli i obětmi byli většinou černoši. Indianapolis má nyní mezi černochy nejvyšší kojeneckou úmrtnost v Americe. Nezaměstnanost je třikrát větš í mezi černochy než mezi bělochy.     Za tento vývoj není možno vinit ani (mírný) pokles pracovních příležitostí, ani rasismus, míní autor. Je sice pravda, že i po roce 1960 existovala v Indianapolis diskriminace, avšak situace ve srovnání s dvacátými a třicátými léty, kdy stát řídil Ku Klux Klan a černoši byli zcela vyloučeni z veřejného života, byla nesrovnatelná.
0/0
24.1.2003 9:05

josef

Re: parazitická ideologie barevných
Asociální chování "barevných" způsobuje jejich "ideologie resentimentu"
 
http://www.blisty.cz/txt.php?id=11978
 
pokračování 2
 
Autor argumentuje, že hlavní příčina nynějšího asociálního chování černochů je kulturní. Černoši totiž od šedesátých let většinou přijali filozofii, že za jejich špatnou situaci nese vinu někdo jiný: a že proto mají právo na odškodné a na sociální podporu. Je to filozofie, kterou neustále nyní v Americe opakují vedoucí černošští představitelé.
 
 
Tato "ideologie resentimentu" vedla k tomu, že se velké množství amerických černochů prostě přestalo snažit o realizaci svého vlastního "amerického snu" - dospělo - bez důkazů - k názoru, že to vůbec nemá cenu. Přijali názor (podobný názor vládne u mnohých Romů v ČR) že je Amerika příliš rasistická a mor á lně zkorumpovaná na to, aby mělo smysl se vůbec pokoušet uspět.
    Podle této nové ideologie byl každý černoch, který se snažil uspět ve většinové společnosti, "zrádcem" svým vlastních lidí. Aktivisté jako Mattie Coneyová, kteří se snažili o zlepšení vzdělání a životních poměrů černochů jejich vlastními silami, začali být odmítání jako pomahači většinové společnosti, kteří pracují pro "rasistický establishment".     Na výstavě "Černošské Expo" v roce 1971 byli černoši znázorňováni v řetězech. Bylo to pokrytectví v době, kdy - ve srovnání s předchozími desetiletími - měli černoši obrovské množství příležitostí.     V roce 1922 požadoval dopis "16 pokrokových černošských občanů", z Ligy pro lepší Indianapolis, aby žádná část městského obyvatelstva nebyla izolována a segregována, aniž by předem nedostala možnost využít výhod "všeobecné kultury".     p> V devadesátých letech naopak se v černošských školách v Indianapolis vyučuje "afrocentrická" kultura, která zdůrazňuje radikální odlišnost černochů od Američanů. Nejhlučnější místní černošští duchovní šíří protibělošskou propagandu a argumentují, že se černoši chovají dnes asociálně proto, protože je to dědictví otroctví a segregace. Není to pravda: v minulosti se černoši v Indianapolis dokázali sami o sebe úspěšně p ostarat.     V důsledku vzniku pasivní "ideologie resentimentu" jsou dnes velké počty černochů v Indianapolis závislé na státní podpoře v nezaměstnanosti. Lidé prostě nechtějí pracovat, pokud bezpracně dostanou stejné peníze od státu.     Takový demoralizovan ý a parazitický způsob života by šokoval někdejší černošskou populaci v Indianapolis. Většina černochů tehdy považovala pod svou důstojnost, aby spoléhala na podporu v nezaměstnanosti.     Od šedesátých let se však situace změnila. Národ, zněla nynější argumentace, je příliš rasistický na to, aby v něm černoši čehokoliv dosáhli, a stejně - černoši si zaslouží odškodné za nespravedlnost z minulosti. Takže proč se stydět za to, že žiju z podpory v nezaměstnanosti?     Vznikla nová kultura závislosti na státu a s ebeničivého nepřátelství vůči většinové kultuře.
0/0
24.1.2003 9:06

xray

pocházím z malého městečka Sedlčan kde operují asi 4 holé lebky. věsměs to jsou povaleči bez úspěchu a budoucnosti. v běžném životě obyčejní a ustrašení lidé.( nepatří mezi takzvané hrda core - ty pravé vyznavače. pouze si na ně hrají ) ale pokud se sejdou, tyranizují obyvatele. - mlátí menší a slabší ( zlomené kosti, pořezání atd ) a to už několik let atd. minulý týden dokonce někoho pořezali. leží stále v nemocnici. ten kluk má asi 155cm a váží 50kg takže si dokážete představit jeho obranyschopnost. na místo přijela policie, nikoho však nezatkla. nikomu nic neřekla. nechala holé lebky odejít. jen předesílám že 1 z holých lebek ( jménem DAVID HOFMAN ) studuje čtvrtým rokem ( vlastně pátým-propad )POLICEJNÍ akademii a jeho tatínek je dozorcem ve věznici. tento člověk byl nevírazný, neměl kamarády. a proto se asi rozhodl že bude ten zlý kterého se všichni bojí. začal chodit do posilovny a to co nemá v hlavě si udělal ve formě svalů. a většina holých lebek jsou takoví omezenci často poznamenaní z děctví nenávistiví díky svému neúspěchu. všem jsou tihle lidé pro smích protože každý ví že mají v hlavě nasr.áno. ale kdo z vás chce zmlátit když se v noci vrací sám domů.? myslím že by se s tímto problémem mělo všeobecně něco dělat. nebo nám přeroste přes hlavu. a tito lidé by si ve státní zprávě neměli nikdy ani škrtnout. píšu rychle tak omluvte případné chyby.
0/0
23.1.2003 15:31

Vašík

Jak to vlastně je?
Vůbec mi nezajímají Vaše rozepře kvůli pravopisu. Podstatné je pro mě jenom to, že Romové se nechtějí integrovat do společnosti, ale chtějí aby společnost uznala jejich odlišnou mentalitu a okolí se přizpůsobilo jim. Myslím si, že historicky, ani územně na to nemají právo. Jako důkaz uvádím jejich parazitismus v sociální sféře, v rámci migrace, v zájmu prosazovat zvýhodnění na úkor ostatních (i dalších menšin) v oblasti integračních snah do společnosti. Jsou to nehoráznosti a když budu uvažovat nezaujatě, tak si myslím, že na všechny musí být stejný metr. Nelze vytvářet umělé kategorie, blbý-chytrý, chudý-bohatý, většina-menšina, a když už, tak pro všechny rovným dílem. Ale mohou za to zejména naši mocipáni, kteří vytváří svým připosraženými rozhodntutími prostor pro údajnou rasovou diskriminaci. Až se mezi Romy najde jeden chytrý, který pochopí, že tyto pseudovýhody jsou vlastně kontraproduktivní, možná  vezmou kudly a vyrazí na hrad. Potom zjistí, že možná získají uznání a pochopení. Holubovi a jeho našeptávačům šlo v podstatě hlavně o prachy, protože kdyby neměli vypatlaný mozky a šlo jim skutečně o rasu, pochopili by, že kromě rezervací míst, lze například jako v Anglii vytvářet kluby, případně vymyslet jiné věci v rámci zákona. Je jasné, že pokud provozovatel bude chtít, na tyto situace se náležitě připraví předem. Čili jediný výsledek je ten, že opět přibudou pro Romy místa, kam se nedostanou. Přeji Romům, aby skutečně vytvořili jednotnou pragmatickou menšinu a do čela si postavili zástupce, kteří vytvoří potřebnou koncepci jejich integrace do společnosti. Musí však zabezpečit tzv. "zpětnou vazbu", umět vše prosadit nejenom směrem ven, ale i směrem dovnitř. 
0/0
18.1.2003 13:30

Ales

Re: Jak to vlastně je?
Ono by stacilo kdyby se neptali co vy vetsina udelate pro nas mensinu, ale kdyby se sami sebe ptali co my mensina muzeme udetat pro vas vetsinu.
Kdyz porad budou chodit a rikat mi chceme vyhody ("positivni" rasova diskriminace, tvrzeni ze asocialni chovani je soucast jejich kultury) tak se bude situace akorat zhorsovat. Kdezto kdyz naopak sami nabidno my udelame to a to a nic za to nechem podari se jim ukazat v pozitivnim svetle. Predaci jako Scuka nebo Vesely by meli spis nabadat k dodrzovani zakona a vzdelanosti nez predvadet divadlo a mlatit do stolu, ze chteji vyhody. Kdysi jsem videl Veselyho v kotli a to co tam predvadel bylo skutecne jen divadlo hodne nejakeho komedianta.
0/0
18.1.2003 13:49

Jožin

Hospodský už není pán ve svém podniku?
Majitel jakéhokoliv podniku snad má nárok vpustit si do svého majetku jen lidi zvané. U obchodů a hospod to znamená, že může vyprovodit osoby, které by mohly svým chováním nebo zjevem obtěžovat ostatní. U cikánů to platí taky a dvojnásob. Někdo tady psal, ať si hospodský dá na stůl cedulky Reservé a sundá je tehdy, když hosté nepůsobí dojmem, že by s nimi mohly být problémy. Hlavně v oblastech, kde problémy jsou.
Největší nebezpečí je rasová diskriminace naruby. Jseš bílý? Automaticky diskriminuješ!!
0/0
17.1.2003 21:36

Petr

pravopis
Vy se vsichni navazite do "Cloveka", ze neumi gramatiku, ale uvedomte si, vy pitomci, ze on umi jeste romsky. Mozna umi dobre romsky a spatne cesky, ale vetsina z vas umi jenom cesky a jeste blbe. To jenom tak na okraj, at se moc nenafukujete.
0/0
17.1.2003 19:38

Ales

Re: pravopis
1. Pokud vim tak tech vitek na jeho pravopis tu zas tak nebylo.
2. Kde beres tu jistotu ze umime jen cesky. Ja umim jeste dalsi dva jazyky.
0/0
17.1.2003 19:48

zuzana

Re: Re: pravopis
doufám, že ty dva jazyky umíš líp než češtinu a víš, jak se v nich píše výtka.
0/0
17.1.2003 20:00

Kritik

Re: Re: Re: pravopis
Začátek věty se píše s velkým písmenem.
0/0
17.1.2003 22:37

Ales

Re: Re: Re: pravopis
Jo, a taky jmena se pisou s velkym pismenem.
Mam rad lidi co nicemu nerozumi a jedine na co se zmuzou je zacit se nekomu stourat v pravopise, je to vic nez trapne! Kdy uz konecne vy cestinarsky kaspari na iDnes pochopite ze tohle neni diktat ani slohove cviceni, a tudiz to posobe nikdo nehodlame cist a opravovat pripadne chyby a preklepy.
Jo a "zuzano", muzu ti rict, ze v obou dvou cizych jazycich se pise na zacatku vety velke pismeno, stejne tak se pisou jmena s velkymi pismeny, tak zi to prosimete pamatuj a dopln s v tomhle smeru mezery ve vzdelalni! Kdyz uz nekomu kritizuju pravopis muzim ho mit sam perfektni, jinak je to trparna!
0/0
18.1.2003 11:39

KS

Slovensky a trochu Rusky?
0/0
17.1.2003 20:39

Ales

Re: Slovensky a trochu Rusky?
To led tak ty a ten cikan CLOVEK. Az budu psat zpravy obsahujici pouze a vyhradne ksichty tak se tam taky nedopistim chyby!
0/0
18.1.2003 11:41

Elev

Re: Re: pravopis
A ja sest, sice blbe, ale domluvim se
0/0
18.1.2003 17:45

Kremilek

Cikan co si nepochopitelne rika CLOVEK se pry boji o krk
To je jedine dobre.
0/0
17.1.2003 19:18

Urválek.

Cikáne - jak dokážeš, že jsi Cikán?
A jak cikáne dokážeš, že jsem gááááááádžo?
0/0
17.1.2003 18:35

Tanatos

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.1.2003 18:31

milosrdny lekar

Re: Jak si dovoluje nejakej tanatos blejt zrovna zde ?
tanatos-ty chudaku nestastnej-budu milosrdny i ktobe-eutanasie te zbavi utrpeni tveho-a familie tva nabere chut do zivota--a je to zadarmo !
0/0
17.1.2003 18:37

Honza

Re: Jak si dovoluje
Můžeš začít hned s Opočenským ten nám zabil jednoho skína, teď bude bručet v krymu tak by bylo dobrý ho tam oddělat.
0/0
17.1.2003 19:30

Ales

cikanofilni president
Ja uz pomalu neznam cloveka ktereho by neprepadli cikani. Moji kamaradku fyzicky napad cikan, meho kamarada chteli dva cikani s nozikama okrazt (jenomze jim to smejdum jaksi neproslo), dlasiho meho kamarada okrad s pohruzkou kudly pod kabatem, dceri znameho cikani ukradli mobil, ..... a takhle bych mohl pkracovat az do aleluja.
Ten hospodsky dobre udelal ze je vyrazil, akorat to spatne zaonacil. Nejlepsi je  na stoly rozhodit cedulky "rezervovano" a kdyz nekdo prijde tak se ho zeptat co chce. No a kdyz je to normalni clovek tak ho dovezt ke stolu a cedulku stopit, kdyz je to ukrajos nebo cigos tak nashledanou je nam lito vse je obsazeno.
Pockejte az bude presidentem Klaus, to vas cigose pejdou roupy. To vam nebude prochazet to vase asocialni chovani. Zajimave je, ze kdyz cikan okrade cikana, nebo dokonce zabije tak je to zavrzeni vec a je vyobcovan z komunity, ale kdyz cikan neco provede bilymu a nebo ho rovnou zabije tak je mezi svyma king. To podle vas neni rasizmus. Co rikas cikane CLOVECE?
Ty nam tady pises jak se bojite o svuj krk. Dobre vam tak, smejdi, ja se taky bojim na ulici a hlavne kvuli vam. Pokazdy kdyz jdu ven tak tam jdu s vedomim ze mne treba obstoupi banda smradochu se zakourenyma ksichtama a tou vasi dementni reci jak neumite dotet ani cesky ani slovensky ani tu vasi hatlamatilku a strkaje mi nuz pod krk mi oznamite ze jsem bila svine a mam vam vsechno dat jinak ze mne podriznete.
Jo a jeste neco, vsimli jste si vsichni, ze kdyz ukazuji zaber z vezeni at uz je to u nas, v USA, Francii nebo GB tak to tam vypada jako kdyz tam nekod zhas? Cimpak to asi bude. Paix se skutecne mylil, ne 90% cikanu ma problemy se zakonem, ale 99%.
0/0
17.1.2003 17:36

CLOVEK

Re: cikanofilni president
Nema smysl se s tebou bavit.
0/0
17.1.2003 17:39

Ales

Re: Re: cikanofilni president
A to jako proc, ktera cast je spatne? To ze jste samy prusvih a nebo ze vsechny moje kamarady uz jste prepadli?
Za kumunistu jsem bral cikany takovy jaci byli. Soce problemovy, ale kdyz nekdo z nich neco proved tak sel do bane jako bily, ale vazne jste mi zacali lezt krkem co vam ten kaspar na hrade zacal nadrzovat. Od te doby si skutecne vyskakujete cim dal vic. Vazne byste se meli nad sebou zamyslet.
0/0
17.1.2003 17:44

pavel

Re: Re: cikanofilni president
hele ze ty ses bilej a jenom tady buzerujes, co?
0/0
17.1.2003 17:53

Curro Jimenez

Re: Re: Re: cikanofilni president
Asi ho pustili do internetový kavárny, a pak že je tu diskriminace...
0/0
17.1.2003 17:57

Honza

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.1.2003 19:37

Hans

Re: cikanofilni president
Podobné zkušenosti mají i moji známý.Přesně jak jsi psal,napadnešli roma automaticky se zvažuje zda nejde o rasový utok.Pokud je to opačně,tak romove argumentuji že to je obyčejné přepadení a dokázat opak je téměř nemožné.Chtěl bych vidět jak by se tvářili zastámci cikanu kdyby někomu jejich přibuznému surově ublížili,šel by mu ten dotyčný snad ještě poděkovat?Existuje sorta lidí kteří se cikanu fanaticky zastávají a podle nich je každý kdo nezdílí jejich názor fašista a rasista.Dokavad takový lidé budou mít navrch budem se bát o své blízké a nebude bezpečno.
0/0
17.1.2003 19:14

CLOVEK

proc ta nevrazivost
Mislim ze sem normalni clovek. Pracuju nejsem zlodej nikoho nezabijim. a presto mam na uradech problemy. praci jsem si hledal jeden a pul roku. a musim tu cist o tom ze sem spatny. Zivym rodinu se sesti detma. Co mam delat ? Neni zadna obrana a tady posloucham je urazky.
0/0
17.1.2003 17:21

Bošilec

Re: proc ta nevrazivost
Chtel jsem se te zeptat dost jsem se romskou problematikou zabyval a prijde mi ze je to tak trochu neresitelny problem.A to jak z vasi tak i znasi gadzovsko strany...myslim ze kazdej kdo se zajima o tuhle problematiku by si mel precist Rican S Romy zit budeme jde o to jak. ale co rikas na to ze opravdu velky procento Romu se chova prinejlepsim receno problematicky. Tim vic to pak odnasite vy co se snazite zit slusne. proc neni vetsio osveta mezi vami lepsi,proc se osveta kona vetsinou na urovni Gadzove,Romove??
0/0
17.1.2003 17:26

Paix

Re: Re: proc ta nevrazivost
Moje slova, moje slova. 
0/0
17.1.2003 17:29

CLOVEK

Re: Re: proc ta nevrazivost
Osveta neni potreba. Romove nikomu neublizuji. Ja mam ve svem okoli spoutu Romskych rodin a sou to normalni lidi. Pokud nekteri kradou tak je to mizive procento... Asi jako u vas bilich. Mentalyta nas je jina, ale nejsme o nic horsi nebo lepsi nez vi vsichni.
0/0
17.1.2003 17:32

Bošilec

Re: Re: Re: proc ta nevrazivost
Ja se s tebou rozhodne nechci prit, ale docela by me zajimalo odkad jsi. To za prvy a za druhy me udivuje to, ze mluvis o tom, ze osveta neni potreba. Jak si sam podle tvych reakci zde napsanych uvedomujes tento stav neni normalni, je jasne ze by se mel zmenit, situace v Cechach je nesrovnatelne lepsi nez situace na Slovensku,tam by asi s tvoji vetou: Romove nikomu neublizuji nesouhlasili, organizovane najezdy a vykradani poli nici tamni zemedelce. U nas jde o pouze lokalni problemy,ktere se ale resit musi protoze jinak to bude tak za tu budes slovne napadat ostatni a spousta lidi napadat vas Romy...
0/0
17.1.2003 17:40

Re: Re: Re: proc ta nevrazivost
Nikomu? Pak asi nejsem clovek. A nebo to nebyla kradez kdyz za mnou jeden z Romu dosel at mu prectu dopis a ja blbec mu jeste napsal odpoved na svem pocitaci o ktery sem hned ten vecer prisel a jeste byl moc rad ze nemel podrezany krk. Chcete uvest i presne misto a cas a zaznam z vysetrovani ktere ovsem kvuli rasovemu problemu vubec neprobehlo?? Nabidni ruku a oni te za ni srazi na zem. Nic nez osobni nezapomenutelna zkusenost. Me a stovkam dalsich tezko vysvetlite ze nejste tim za co vas mame. Tecka.
0/0
17.1.2003 17:46

V1kt0r

Re: Re: Re: proc ta nevrazivost
No, s ohledem na uroven cestiny bych neco te osvety doporucil. Osveta je treba vzdy. A vsem. A tem, kdo si mysli, ze ji nepotrebuji, tem predevsim.
0/0
17.1.2003 18:26

Elev

Re: proc ta nevrazivost
A co? ty se nekamaradis s neromama?
Si myslim, ze kdyby jsi se kamaradil, tak by jsi nemusel chodit zadat o praci na urady, mohl by jsi se jich zeptat...................
0/0
18.1.2003 17:58

jens0013

do baru???
Je mi  lito toho jak se cerny porad hlasi o svoje prava, ale kdyz chte mit hospodu at si udelaj svoji, stejne tak jako kdyz prestanou krast tak si jich lidi zacnou i casem vazit, ale treba zpravy jako ze rodice nechali diteti umrznout nohy a museli mu pak byt amputovane- tyhle lidi si nezaslouzi respekt ale provaz. Navic cerny a cigani jsou vetsi rasisti nez byli, mi si uz zvykli, ale kdyz neco udela cigan bylimu, je to ok, kdyz mu bylej zato rozbije cifernik v obrane, je to rasismus.
 Fuck, nemam rad kdyz se lidi rozlisujou dle neceho zaco nemuzou jako barva atd, ale cigani me opravdu irituji svym zpusobem chovani.
 a cerni, to je jen narazka na to ze jsem nedavno cetl v US "cerny casopis" a to co se tam psalo o bylejch, to bylo hodne spatny, udelat to samy bylej tak jde sedet.
 zvazte si sva rovnitka a hodnoty a naucte se zit ve/se spolecnosti do ktere jste prikocovali.
nebo pak bude vzdy znit cigani do plynu....
0/0
17.1.2003 17:09

CLOVEK

Re: do baru???
Romove  tu bili driv ne vy vsichni. O jakem privandrovani teda mluvis. Sme tu stejne doma jako vy
0/0
17.1.2003 17:14

Yaroukh

Re: Re: do baru???
Hahaha. Mas v tom kapku gulage. Cigani sem pritahli ve 13. stoleti z oblasti dnesni Indie/Pakistanu. (Cimz ovsem nechci mezi tamni bezne obyvatelstvo a cigany davat rovnitko - i tam je maji "radi" asi jako my tady.)
0/0
17.1.2003 18:42

Historik

Re: Re: do baru???
Člověče dopln si základní znalosti z historie,stud by mne fackoval napsat takový nesmysl.
0/0
17.1.2003 19:19

Honza

Re: do baru???
"ale kdyz neco udela cigan bylimu" To myslis jako ten plevel na poli, nebo jsi chtel rict "bilymu"? Ty jses asi uplne blbej a meli by te taky soupnout do plynu, abys nam nekazil IQ prumer.
0/0
17.1.2003 19:47

CLOVEK

LZI LZI LZI
Nikde sem nevidel hospodu kde nenalejou bilim. To je vymislite aby ste meli obhajobu proti svemu jednani vuci Romum
0/0
17.1.2003 17:08

Curro Jimenez

Re: LZI LZI LZI
My nepotřebujeme obhajobu pro své jednání a podívej se na procentuální rasovou skladbu ve věznicích, pasťácích, zvláštních školách a dětských domovech. To není důsledek rasizmu, ale vaší lenosti a neochoty cokoli dělat pořádně a poctivě. Podívej se na svůj pravopis a pochopíš, proč jsi rok a půl marně hledal práci.
0/0
17.1.2003 17:49

CLOVEK

Rasisti !!!
STE VSICHNI RASYSTI !!!!
0/0
17.1.2003 16:50

Gazza

Re: Rasisti !!!
Ale běž ty sysle
0/0
17.1.2003 16:56

CLOVEK

Re: Re: Rasisti !!!
hele neurazej.  ja bych vam pral aby ste se museli dene bat o krk. to byste pak mluvili jinak
 
0/0
17.1.2003 17:02

Paix

Re: Re: Re: Rasisti !!!
Vy se bojíte o krk, jo? A  o co se asi bojíme mi?
0/0
17.1.2003 17:10

Yaroukh

Re: Re: Re: Re: Rasisti !!!
Zeby o podporu?
0/0
17.1.2003 18:46

Honza

Re: Re: Re: Rasisti !!!
No já nevím kdo u sebe nosí břitvy
0/0
17.1.2003 19:46

Kchan

Re: Rasisti !!!
To je nejaka slovni hricka ty RASYSTI....???? Vysvetli nam ji, at se taky zasmejeme.
0/0
17.1.2003 17:10

Kremilek

Moje hospoda je moje hospoda!
A jako majitel si budu rozhodovat komu naleju a komu ne. A vubec nejlepsi jsou zastanci cikanskych parazitu. To, ze devet z deseti krade, smrdi a chovaji se jako poloopice je v poradku, ale jinak jsou to chudinky chudinkovaty
0/0
17.1.2003 16:37

Najdete na iDNES.cz