Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mareše v čele US-DEU doplní Hadrava

Delegáti Unie svobody-DEU postupně zaplňují vrcholné posty své strany. Novým předsedou nejprve zvolili vicepremiéra Petra Mareše, který s přehledem porazil svého protikandidáta senátora Roberta Koláře. Prvním místopředsedou se poté stal senátor Jan Hadrava.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dobrotka

Falešná Dobrotka 1 !!!!!!!!!!!!!!!! POZOR
 
Kdo se mít čistou hlavu, nechoďte na BLESK jakási parazitka ukradla můj NICK a používá tam  ()Dobrotka1. Píše tam nesmysly a jen plácá. Bohužel.
Dobrotka.
0/0
21.1.2003 14:41

Karel

K čemu jsou politické strany
Jsou k tomu, aby prosazovaly to, co si napíšou do programu, a k tomu jaksi potřebují politickou moc - čemuž se v Česku uvyklo říkat koryta. Jestli se US-DEU bude držet této jednoduché logiky a bude se držet svých ministerských postů, bude to dobře přeze všechny hlasy nepochopů, zapšklíků i nepřejícníků.
0/0
20.1.2003 23:21

mates

USS - unie socialistické svobody !!!
Vítáme na našem politickém divadle novou levicovou stranu Unii socialistické svobody, aneb za koryto ho vykouřím i Leninovi.
Sočasně tímto zdravíme ty 4 % voličů. kteří ji vloni darovali své hlas jako -jediné - opravdové pravicové -  slušné a proevropské -  opoziční smlouvu neustále kritizující straně a ptáme se, co říkají na tento jistě překvapivý obrat doleva?
 
0/0
20.1.2003 16:34

Tom

Re: USS - unie socialistické svobody !!!
Matesi,nezlob se, ale jsi totálně mimo mísu a přečti si příspěvek Karla nahoře.Taky jsi asi vůbec nečetl program US-DEU.Kdyby US nebyla ve vladě tak tu mame socialistickou vladu.US chce jak se pise dole uvolnit regulovane najemné,chce razantne snižit deficit stat.rozpoctu(na rozhazovani jsou CSSD kadri)a hlavne jiz dlouho prosazuje vstup CR do EU,a to je klicove,oproti ODS.ODS byt se klasifikuje jako pravic.strana,tak ve skutecnosti ji neni ,to jsi jeste nepochopil.Je dobre,ze US je ve vlade protoze tim muze krotit prave socialisty a umravnovat KDU,ktera jednou tak podruhe tak ,jak se ji to hodi.Precti si pozorne na cem se US v Brne dohodla a co bude do budoucna prosazovat.A proc nejsou ve vrcholnych funkcich panove Kuhnl,Pilip a pod.-byli spjati drive s ODS.To jen par poznamek.Takze Matesi jsi mimo misu!!!
0/0
21.1.2003 13:46

marusja

Rychle rychle
Rychle si hoši něco sežeňte . Máte to za pár .
0/0
20.1.2003 15:13

LH

Nafoukla bublina smozvanych pucistu pekne praskla!?
Veskrna vsadil na nejhorsiho kone a padl s nimi na hubu  
0/0
20.1.2003 13:35

marusja

Re: Nafoukla bublina smozvanych pucistu pekne praskla!?
Co to je " samozvany pučista "?
Oni jsou i nějecí delegovaní pučisti nebo tak něco ?
 
0/0
20.1.2003 15:15

mates

Re: Re: Nafoukla bublina smozvanych pucistu pekne praskla!?
Nechytej za slovíčku, puntíku, víš moc dobře jak to myslel, nejsi náhodou volič Koalice?
0/0
20.1.2003 16:43

Karel

Re: Re: Re: Nafoukla bublina smozvanych pucistu pekne praskla!?
Jasně, že je jasný, jak to myslel - jako hulvát. Máš něco proti voličům Koalice?
0/0
20.1.2003 23:13

MATES

Re: Re: Re: Re: Nafoukla bublina smozvanych pucistu pekne praskla!?
Jasně že mám, kdyby vloni v červnu nemysleli prdelí tak tady nemáme tuhle bolševickou vládu. A jestli chtěli volit levici, tak měli rovnou volit socany nebo komanče ale ne Koalici, která je asi tak pravicová jako ČSSD! Navíc žádná Koalice nikdy neexistovala, takže koho tys to vlastně volil, lidovce ?
0/0
21.1.2003 13:42

Jarek

Konec US
US končí a už ji nic nezachrání. V čele má naprosto neznámý lidi, navíc zcela nezajímavý. Pravicové voliče těžko získá tím, že je v levicové vládě, která dělá levicovou politiku (mnohem levicovější než dříve dělal např. Zeman). Jakékoliv voliče těžko získá svým neviditelným a neymatickým vedením. Je dost pravděpodobný, že jako strana skončí njějak jako ODA - tj. některé zajímavé tváře přejdou jinam (Kuhn, Mlynář, Marvanová), jiné skončí (Ruml, Pilip).
0/0
20.1.2003 13:11

pepa

Co je to US-DEU?
Ostatně soudím, že v čele s figurkou jakéhosi Mareše, který je tak důležitý, že potřebuje byt za 30.000,- měsíčně, ( ne svých, ale od státu), je tato prapodivná parta zralá na jediné - spláchnutí se do záchodové mísy, tam je jejich historické místo.
0/0
20.1.2003 12:45

Direct Shooter

US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
Minimálně musí prosadit konečnou deregulaci nájemného a postarat se tak o konec nájemního parazitismu v Čechách. ČSSD tak definitivně přijde o hlasy regulovaných nájemních parazitů, pijavic, červů a dalších vykuků  tunelujících s požehnáním špidlo-křečkovských bolševiků soukromé domy ! To je historický úkol US-DEU v levicové vládě, který musí zcela a beze zbytku splnit .
0/0
20.1.2003 8:31

Zdeněk J.

Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
Ty seš ale vůl. Ta Tvá silná slova jsou zcela mimo mísu. Navíc zákon o nájemném projde jistě z "dílny" MF, který je mnohem lepší (=lidštější) než návrh MMF. US-DEU se musí naučit chovat úměrně svému vlivu, který je (naštěstí) minimální. Doufám že po příštích volbách už ve sněmovně zaclánět nebude. Kdyby místo jejich 8 poslanců sedělo ve sněmovně 8 lidovců, měli bychom poměrně stabilní vládu ČSSD-KDU a byl by klid.
0/0
20.1.2003 8:35

Direct Shooter

Re: Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
Blb jsi ty Zdendo.  Zapomínáš na tři o regulaci nájmů zrušené Ústavním soudem a všechny tři jsou v právní moci. Z tohoto hlediska menšinové zastoupení bohatě stačí. A nejsi ty vlastně také jeden ten regulovaný ........ ?
0/0
20.1.2003 8:55

Zdeněk J.

Re: Re: Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
"Regulovaný" nejsem, ale i kdyby, tak Ti do toho nic není. Jinak ÚS zrušil konkrétní vládní vyhlášky, nikoli regulaci nájmů jakožto takovou - to je podstatný rozdíl, který ale majitelé domů úmyslně zamlčují. Úpně volné nájemné není nikde ve vyspělém světě, a nebude samozřejmě ani v ČR. Jinak souhlasím, že se vláda s tím zákonem o nájemném "sere" moc dlouho - ten zákon musí být co nejdříve. V tom jsme (patrně) zajedno.
0/0
20.1.2003 9:42

Direct Shooter

Re: Re: Re: Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
Poněkud  se mýlíš. V zahraničí je regulována pouze ta složka nájemného, která představuje zisk majitele bytu.To je pochopitelně v pořádku a ani u nás jsem se nesetkal s požadavkem, aby zisk vlastníků mohl neomezeně růst. Náš problém spočívá v tom, že vláda nejen že  nepřipustí tvorbu sebemenšího zisku u regulovaných nájmů, ale ještě tvrdí, že náklady tvoří asi jen jednu čtvrtinu reálné  skutečnosti a takto také "reguluje " nájmy. Majitele tedy okrádá nejen o zisk, na který mají právo, ale jejich domy tuneluje o neuhrazeneé náklady na opravy a provoz ve výši zhruba 75% jejich skutečné výše. Toto si uvědomil Ústavní soud a TENTO zůsob regulace zrušil. Stát jistě nepovolí v masovém měřítku nekonečný růst nájmů a NIKDO to po něm NECHCE. V zahraničních systémech regulací tvoří povolený nájem cca. 6% z ceny pronajatého bytu ročně. U bytu 60m2 za 1 milion je to tedy rovných 5.000,-Kč. měsíčně holého nájmu. TOŤ VŠE . Pochopitelně i v zahraničí jsou lidé, kteří na to nikoliv svou vlastní vinou nemají. Tam pomáhá stát a to ADRESNÝM příspěvkem na nájemné a nikoliv tvrdší regulací. Ovšem regulace nájemného v našich podmínkách nemá za úkol řešit problémy okolo bydlení ale je to způsob, kterým si ČSSD kupuje hlasy bohatých voličů, kteří by ji jinak nikdy nevolili. TO JE PODSTATA PROBLÉMU. Nakonec další nález Ústavního soudu na téma "regulace nájemného" na sebe jistě nenechá dlouho čekat. Vládní moratorium na nájemné už bylo napadeno příslušnou žalobou.
0/0
20.1.2003 11:12

Zdeněk J.

Re: Re: Re: Re: Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
Jenže vláda má zákonné právo na vyhlášení moratoria na ceny (jakékoli). Takže jsem zvědavý, co ÚS zruší. Žeby ústavu ? :-)
0/0
20.1.2003 11:39

Direct Shooter

Re: Re: Re: Re: Re: Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
Vláda podle Ústavy může zavést cenové moratorium v extrémních situacích, jako je např. válka, nebo živelná katastrofa. To se viditelně netýká situace, kdy ČSSD vinou vlastního populismu vytvořila z  bytů a bydlení vůbec jeden velký bordel. ÚS může toto moratorium zrušit, stejně jako předtím zrušil tehdejší způsob regulace nájemného. Důvody , které Ústava předpokládá pro vydání takového cenového moratoria prostě nebyly splněny a soudruh Špidla zase bude mít o čem přemýšlet. A i jakýkoliv případný zákon o nájemném, který nebude respektovat uvedené nálezy ÚS, bude napaden žalobou a opět  zrušen. Domnívám se, že nás s nájemným čeká docela dobrý kabaret. Nicméně Špidla s Křečkem v konečném důsledku prohrají.
0/0
20.1.2003 12:07

Zdeněk J.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
A co by měl ten zákon podle Vás respektovat ? Přání vydřiduchů Nissla a Giomaniho (nebo jak se jmenuje) ? Co uděláte s nájemníky, kteří na takové nájemné nebudou mít ? Jsou snad levné byty ? Pozor - neposílejte sociálně slabší lidi do Mostu či Bruntálu, i v Praze a Brně mají právo žít důchodci a lidi s dětmi ! Nelíbí se mi jak kdekdo posuzuje vše podle peněz. Jsem pro, aby prošel zákon o nájemném z dílny ministerstva financí - je rozumný a hlavně lidský. Poté co se pravice (hlavně ODS( postavila na stranu vydřiduchů z OSMD, nelze ji brát v tomto bodě příliš vážně.
0/0
20.1.2003 13:09

Direct Shooter

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
Návrhy vycházející z dílny MF (s. náměstek Šulc) se snaží konzervovat existující státem organizovanou zlodějinu, tedy stav, který Ústavní soud už dvakrát zrušil. Nelze pochopiteně vyloučit, že se soudruzi z ČSSD pokusí takový zákon přesto prosadit. Pokud by snad byl schválen, není důvod pochybovat, že jej ÚS opět zruší.A co bude s nájemníky? To je velmi případná otázka mající řešení v několika rovinách:
1) Řada těchto lidí je velice dobře situovaná a tržní nájem bezpochyby snadno zaplatí. Sem také patří skupina "typických" tedy dobře placených nájemních parazitů jako např. soudruzi Křeček, Lachnit a podobné kreatury. Zde je řešení velice jednoduché. Tyto vykuky stačí prostě  a jednoduše "zderegulovat" a je vyřízeno.
2) Nejpočetnější skupinou budou ti, kteří mají příjmy v normální běžné výši, ale např. vzhledem k počtu členů rodiny  a z toho plynoucí velikosti bytu by se mohli dostat do problémů. Těm bude určen ADRESNÝ dorovnávací příspěvek na nájemné , jak je tomu v EU. Pobírat příspěvek na bydlení není žádná almužna nebo ostuda, ale právo, které si nakonec platíme z daní.
3) Zbývá skupina lidí, kteří nejsou schopni platit jakýkoliv nájem a tu bude v případě lenochů a nemakačenků třeba vystěhovat pod most a  v sociálně odůvodnných případech ubytovat (třeba úplně zdarma) ve státních, resp.obecních domech. Těchto domů je nakonec  drtivá většina. A jediný důvod, proč by měly být nějaké byty v držení státu (obce) je ten, aby se takto řešily sociální případy. Jinak stát ani obce tu nejsou od toho, aby podnikaly s realitami na volném trhu.
JAK JEDNODUCHÉ
0/0
20.1.2003 15:02

Direct Shooter

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: US-DEU bude ve vládě ještě hodně užitečná, ba přímo nenehraditelná.
Ještě jedna drobnost. Požadavky pánů Nissla a Giormaniho na výši nájemného jsou mírně řečeno poněkud přehnané. Ale to je na trhu normální. Zatím to vypadá tak, že na trhu je asi 20.000 normálně myslících majitelů domů a  někde okolo stovky pánů Nisslů a Giormaniů.To z obecného hlediska nepředstavuje žádný problém, ale je mi upřímně líto lidí, kteří bydlí u takovýchto "majitelů" Ale to chce přesně  tu deregulaci. Směšně nízké nájmy sice půjdou logicky nahoru, ale oba výše uvedení pánové spláčou nad výdělkem. Tolik jim totiž nedá ani žádný milionář. I tito lidé jsou šetrní.
0/0
20.1.2003 15:15

Stealth

R.I.P.
Víte, jaký je rozdíl nezi Inií sviné a M. Jacksonem? Žádný!  A proto U.S. - Rest In Peace!
0/0
20.1.2003 8:01

Anonym

0
Tak to vypada,ze se nam Unie tak trosku rozpada,ze jo
0/0
20.1.2003 1:08

Milan

Idealy US-DEU
Kdyz jde o 3 ministreska koryta, pak jdou veskere idealy a programy stranou. Trochu se to musi zamaskovat hesly o jedine moznosti, jak CSSD ve vlade korigovat a o nepripusteni komunistu k moci. Jsou to ubohe vymluvy (nechci rict lzi), kterym urcite ani US-DEU davno neveri.
0/0
19.1.2003 20:57

Dave

Re: Idealy US-DEU
Milane,lžeš si do kapsy
0/0
20.1.2003 20:50

???

Já se Marešovi
nedivím. Chce si zajistit práci na další tři roky a pak po něm firmy rády sáhnou, bude bývalým ministrem. No a US-DEU? Vždyť je to jedno. Do parlamentu se stejně už nedostane M(h)ajzlík se vrátí tam odkud vzešel - do zapomnění se svou partou deseti lidí. nebylo by lepší pacienta odpojit od přístrojů, případně povolit euthanasii?
0/0
19.1.2003 20:11

Frigo

Kde jsou Ti chytri ?
Ti opravdu chytri jsou davno "za kopecky", nebo si nakradli tolik, ze nepujdou do politiky.
0/0
19.1.2003 19:30

topič

Re: Kde jsou Ti chytri ?
frigo,švihej na mašinu a nefilosofuj !
0/0
19.1.2003 19:34

Frigo

Zdar Topic ! Mas tam teplo ?
Rad bych, ale zde, kde ziju , mohu muj Suzuki 1200  S( ctyrvalec v rade, 16 ventilu) vyvezt z garaze obvykle az v kvetnu. Kazdy mesic mame jeden dlouhy weekend vcetne pondeli a to najedu i 4000 km. Nenahraditelny pocit volnosti, kouzlo dalek. Pozdrav vsem dobrym lidem  ve stare vlasti ze Zapadni Kanady.   Frigo
0/0
19.1.2003 20:09

Transit

Re: Zdar Topic ! Mas tam teplo ?
téééda teď sem vážně padnul na zadek....... že vy jste ten nejmoudřejší ze všech našich emigrantů?? vážně máte motorku?? co to je??? to víte my tady ještě jezdíme na povozech za kravama. Zdravím vás z jedné zaostalé vesničky jménem Praha.
0/0
20.1.2003 0:11

Lister

Korytáři zvítězili!!!
Údajní unionisté jsou loajálnější než socani. Po pravicovosti ani památky. A já je volil. Zlatá oposmlouva.
0/0
19.1.2003 19:21

Kryton

Re: Korytáři zvítězili!!!
Vidíte, vidíte, pane Lister, já vám to vždycky říkal, že nemáte jíst tolik toho curry. Pak dostanete vždycky žízeň, vypijete spoustu piva a děláte věci, které byste normálně nedělal. Jako minule u těch voleb.
0/0
20.1.2003 11:59

Deveroux

Tak děti, 4,3,2,1,0 koalice nám dodýchala. Na podzim ji zahrabem, protože oživování nějak nepomáhá. Preference 0.0, tak dopadla Havlova klika. Šup Ruml, vezmou spacák a mažou do ČT, tohle je game over.
0/0
19.1.2003 19:08

kde jsou ti chytří??
kde jsou ty bývalé ortodoxní špičky??? asi se stydí za tu svoji koalici ...co Rumle Philipe Kunhle
0/0
19.1.2003 18:51

Peleška

Unie svobody už nějaký čas neexistuje
Od doby kdy se představitelé US rozhodli akceptovat Špidlovu politiku připomínající 50-léta min. století a stali se tak faktickou složkou národní fronty existuje značka US už jen proto aby bylo kam posílat příspěvky za poslance a senátory.  J. Peleška Ždírec
0/0
19.1.2003 18:30

Dave

Dobrá volba
Jsen rád,že US nebude dělat blbosti a zůstane ve vládě. Řekněte mi někdo rozumný argument,proč by měla odejít?
A dělat 4 roky trapnou opoziční straničku o které nikdo neví? Její síla ve vládě je samozřejmě přímo úměrná počtu poslanců,ale pořád lepší mít 3 ministry,než nic.
Jsem naprosto přesvědčen,že nebýt US,výsledná vláda bude více nalevo a třeba reforma VF by se táhla do ztracena.
Někdy mě připadne,že sem přispívají hlavně zatrpklí ódéesáci,kteří si potřebují pofoukat bebí.
Holt musíte přežít hořkou realitu,že strana s 58 poslanci má nulovou moc...
0/0
19.1.2003 18:04

Šabach

Re: Dobrá volba
vláda více nalevo být nemůže, vždyť všechny rádoby pravicové výkřiky do tmy jsou jen nezdařeným divadlem pro voliče, nebýt US ve vládě tak se její pozice nepohne ani o mm.
0/0
19.1.2003 18:09

Šabach

Re: Dobrá volba
teda hlavně chci říct že pravicová strana není pravicová tím že to o sobě prohlásí
0/0
19.1.2003 18:11

FRED

Re: Dobrá volba
No to je fór! Nevím jakou má moc strana s 58 poslanci, ať už je to cokoliv, ale tuším jakou moc (nebo nemoc) má strana s 58 členy a jedním voličem Davem. Jó a málem bych zapomněl na tři ministry, kteří jsou pro srandu celé zemi.
0/0
19.1.2003 22:07

Bohouš

Ke korytům ve vládě i koryta ve staně
Marešovo prokomunistické křídlo složené z Mlynáře, Němce, Pelce a dalších sklízí úspěchy. Nasnadě je otázka, kdy dojde ke sloučení s ČSSD.
0/0
19.1.2003 18:01

Karel

Re: Ke korytům ve vládě i koryta ve staně
Seš magor.
0/0
20.1.2003 23:26

Šabach

Co to je US-DEU
co to vlastně dnes je???? Podle chování jejích poslanců a senátorů tipuji, že jde o frakci ČSSD
0/0
19.1.2003 17:49

Dalimil

Re: Co to je US-DEU
Já bych to upřesnil jde o "C"KSČ!Nazdar soudruzi z Uhelných skladů! Čest Národní frontě
0/0
19.1.2003 20:12

Šabach

lžou si do kapsy
Musíme setrvat ve vládě abychom zajistili vstup do EU. Stejné je říci musíme setrvat abychom zajistili na léto vyšší teplotu než je v prosinci a lednu. Jde jen o dobré posty nejen ministrů za EU. Aby si koryta udrželi neštítí se hlasovat levicově. 
0/0
19.1.2003 17:46

Pepa

EU a lez.
Nasi nadrizeni neumi celit faktum.Kazdy stat je specificky.U nas se nesmi urcita jidla udrzovat vic jak den.Kdo zato muze?Ministerstvo.Neumi si obhajit narodni jidla.Svickova atd,to jsou omacky ktere se musi nakladat,kazdy kuchar vi.mi je budeme vylevat?Zase je to o penezich tech nehore.Mi nejsme povini zrat to co ty ostatni.U nas delala Dagmar take ceska jidla.Doufam ze do 18.00h.Kde to zijem?To nas zase bude nekdo ridityt?To je demogracie?To je novodoba dyktatura.Jedne jsme se zbavili a druhou prijali. Vam se to lide libi?Ja si myslim, je to muj nazor<Pepi>Nemeli jsme tech r|rusaku dost? Proc USA? To neni narod. To banda vrahu.Jak ziskali pozemky?Kolik to stalo zivotu?Kazdy vrah a lump utekl do Ameriki.A ty nas dnes zase budou poucovat a radit.Pak zbohem.Co je Amerika?Penize a jenom penize.To nema s OSN nic spolecneho.
0/0
19.1.2003 17:33

Petr Wagner

Re: EU a lez.
?
0/0
19.1.2003 17:43

Frigo

Pomyleny Pepa
Pepo, mel bys porozumet tomu, ze regulace tykajici se hygieny a vyroby potravin , pripravy jidle jsou regulacemi EU, stejne tak v pripade Tuzemskeho Rumu je to EU. Kdo Vas nuti mit na nalepce oznaceni odpovidajici tomu, co plati ve svete ktereho budete soucasti. Obyvatelum Severni Ameriky je prece uplne jedno zda Vam svickova treba i zkysne, ci zda se pokalite ze salmonely. To je prece Vase volba a Vas problem pokud se Vam to stane doma, v pripade otravy jidlem v restauraci je to otazka jina. Pokud priprava urciteho jidla vyzaduje "fermentaci" pak je na miste vyjimka z regulaci za stanovenuch podminek fermentacniho procesu. Ta je mozna. Je to tedy EU , kdo Vam "diktuje" nikoli USA ci Rusi.  Pro uplnost informace -  Platne smernice potravinarskeho prumyslu zemich EU a USA se lisi, stejne i regulace Kanady. Pro import je nutne respektovat podminky zeme kam vyrobek smeruje , vcetne "papirove vojny".
0/0
19.1.2003 18:33

Majkl

Re: EU a lez.
Ty uz to nehul ty vole...
0/0
19.1.2003 19:24

Samec

Pepa a jeho nazory
Predstav si Pepo ze potomci "tech vrahu a zlodeju" za druhe svetove valky polozili statisice zivotu za to aby Hitler nezlikvidoval lidi jako jsi Ty v plynovych komorach . Podle pravopisu a formulace myslenek presne odpovidas profilu tech ,kteri podle rasisticke teorie maji byt odstraneni z populace v zajmu zlepseni rasy. At chces ci nechce, musis priznat ze to byli vojaci USA a Rusi co zamezili likvidaci lidi nacisty a predesli jejich planu vystehovani Ceskeho naroda do Patagonie.  Nerozlisujes rozdil mezi narodem a "vladou", ci administrativou , ktera v urcite dobe vladne. Pokud kritizujes to, co pristehovalci na Americkem kontinentu vybudovali, pak si predstav Evropu, kde ziji jen cigani. Misto mest jen taboriste, misto obdelanych poli - tlupy nomadu . To by byla Severni Amerika dneska bez krve mozolu  prvnich pristehovalcu, bez talentu a usili dalsich generaci. Pokud to nedokazes pochopit, neni Ti pomoci. Zustanes tim, jakym  jsi se narodil .
0/0
19.1.2003 19:28

Najdete na iDNES.cz