Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak jsem se potkal s Klausem

Potkat Klause asi není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Postačí tomu i náhoda, která mne zavedla do blízkosti okna jeho poslanecké kanceláře u Malostranského náměstí. Klaus okno zrovna zavíral a pohlížel na zeměkouli pod sebou jako prezidentský kandidát. Shlížel i na mne a já si pomyslel: chudák, kdysi tolik znamenal a dnes jej snad nikdo už nechápe. Než to okno zavřel, stačil jsem mu říct, že bych jej za prezidenta naší země nechtěl. A on se ptal proč. Napadlo mne tolik věcí - přece jen od doby našeho posledního setkání uplynulo přes deset let. Byl jsem tenkrát na fakultě a nadšeně jsem hltal všechno, co Klaus o světlé budoucnosti naší společnosti. Byla to doba smělých prohlášení Komárků, kteří slibovali marku za pět korun za pár let. Uvěřili bychom tenkrát snad všechno a všem, ale Klaus věděl, kde je realita. Škoda, řekl jsem si, že to tak není i dnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

klaus

Děkuji Vám, že se mě zastáváte. Já Vás za to zase okradu. Cha, cha !
0/0
22.1.2003 14:40

Jiří Lukáč Kladno

Jsem rád , že mladá generace pochopila , jak se jí lhalo a slibovalo.
Taky pane Adlere bych nalítl, nebýt v té době už starší ,který si na rozdíl takových nestraníků typu V.Klause a taky aktivních členů KSČ typu Ivana Kočárníka hodně za kritiku mnohých nešvarů některých nomenklaturních normalizačních funkcionářů KSČ a jejich poskoků z řad funkcionářů SSM (keří jsou dnes jak jinak v ODS) nabyl mnohokrát ústa.Program ODS bych v roce 1991 bez problému podepsal ,kbybych neviděl jací gauneři se do ODS houfně hrnou.Proto to nemomohlo ČR pod vedením ODS jinak dopadnout.Je to bohužel horší než si myslíte a popisujete.Přesto věřím, že vy se ještě dočkáte změny k lepšímu a potrestání těch kriminálníků, kteří se schovávali a ještě schovávají za V.Klause a jeho "moudra".
0/0
16.1.2003 14:54

Alder

Nechci rozhovor! (v reakci na příspěvky)
Vážení pánové!
Rozhovor s Klausem nechci! K ničemu by nebyl. Taky by mi vadilo, kdyby trval na tom, abych mu jako politikovi říkal "pane profesore". Tento profesor na té škole, kde titul získal, ani neučí (to jen na okraj). Spíš bych si přál, aby Klaus už pochopil, že překročil svůj zenit. Doba a naše společnost se mezitím změnila. Chtělo by to spíš nového a energičtějšího Klause. Také Klause, který by věděl, co lepšího nabízí on a jeho strana namísto přerozdělovacího socialismu v podání soc-demu.
Klaus může za spousty věcí, ale tentýž Klaus také mnoho udělal. To mu (ani jiným, kdož se cítí osloveni) nikdo nebere. On je a bude i nadále velkou postavou pro svůj podíl na vývoji a směrování ČR. Bohužel to byl ale tentýž Klaus, který nepochopil, že chce-li dostat své hlasy nazpět, musí nabídnout něco jiného než opoziční smlouvy. Myslím tím především konsolidaci naší tzv. pravice. Tam byla jeho úloha a účast klíčová.
Rád bych měl jako volič alternativu k nejapným a nereálným slibům rovnostářského střihu, kterými se pak díky touze "mít co nejvíc a dělat co nejméně" (která tak bují v naší zeměpisné šířce) vstupuje do Strakovy akademie tím hlavním vchodem. Bohužel tu alternativu zatím nemám a to soc-dem ani jiné podobné nevolím. Škoda, že tohle Klaus nepochopil. Ale jiní pochopili a hlasy mají (např. Grebeníček). Taky škoda.
Zdravím vás!
0/0
16.1.2003 14:21

Petr (1)

Re: Nechci rozhovor! (v reakci na příspěvky)
Na jaky prispevky ??? Celej tenhle "clanek z pera ctenare" je nejakej vyumelkovanej.
0/0
17.1.2003 2:09

Vojtech Kotyza

Stara pisnicka
Takze za vsechno muze Klaus. Jak jednoduche! Ze se clovek sam nesnazi, ze se nechce verejne angazovat a radeji nadava politikum, ze neni ochoten jit za praci, ze si nevazi prostredi okolo sebe, ze nevi, co je to slusnost, ze podvadi a krade ,  za to vsechno muze Klaus. Tak na podobne  postoje nachytali naciste Nemce . Tenkrat za vsechno mohli Zide. Ale dam Vam radu, pane Aldere (nebo Adlere): pozadejte V.Klause o rozhovor. Jak ho znam, neodmitne.  A pak napiste.
0/0
16.1.2003 13:46

jarda

Je mi Vás líto
Než si vydělávat tímto způsobem,raději bych dělal kopáče. Vážený pane Adlere je mi Vás upřimně líto.
0/0
16.1.2003 13:21

vendelín

ADLERE , ADLERE . . .
ADLERE, TY BY SES MĚL DÁT DOHROMADY S VIEWEGHEM ! ! ! TY BYS CHODIL PO PRAZE A OČUMOVAL BARÁKY A VIEWEGH BY TOMU DAL UMĚLECKÝ KABÁT.
0/0
16.1.2003 12:08

Najdete na iDNES.cz