Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

iDNES spouští E-mail-service

Nejčtenější český zpravodajský server přináší novou službu. Jmenuje se E-mail service a je zdarma. Čtenáři, kteří si ji objednají, budou neustále v obraze i ve chvílích, kdy nemůžou sledovat stránky iDNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Standa Hrabovský

Válka v Iráku
Dobrý večer přátelé,
myslím si,a je to můj názor,že USA na jednu stranu velice pochybila a na druhou stranu ať si dělají co chtějí,ale ať do toho netahají druhé,kteří s tím nemají nic společného!
0/0
30.3.2003 20:28

Barbara Medáková

Dokonalý vět- reakce na válku
                              
„Existuje dokonalý svět?“ Ne, neexistuje! Všichni to víme, ale přesto po něm podvědomě toužíme, i když chápeme, že je to nemožné. Kdyby byl dokonalý svět nebyly by války, lidé by neumírali hlady, netrpěli zimou, neumírali na nemoci. Nebyla by rakovina, Aids a další smrtelné choroby. Lidé by si neubližovali, nezáviděli si, neponižovali jeden druhého. Naopak by se měli rádi a pomáhali si. Každá sebemenší křivda by trápila jejich svědomí.
I když dokonalý svět neexistuje a nikdy existovat nebude, přesto jej můžeme hledat v našich srdcích. „Že vám to něco připomíná?“ Ano, už Komenský napsal dílo „Labyrint světa a ráj srdce.“ Věděl, že jej nalezne pouze na jediném místě a to právě ve svém srdci.
Chtěla jsem vám jen říci, že pozorně sleduji události týkající se možné války. Ano, i mne pomyšlení na to, že se dohady stanou skutečností děsí! Jsem zásadně proti ní, protože jak už to bývá nejvíce to odnesou nevinní lidé, kteří si žijí svůj poklidný život, než jim ho vládní rozpory mezi zeměmi naruší. Ať už se jedná o náboženství, či jiné politické neshody. Ale pokud se opravdu jedná o organizovaný zločin, který ohrožuje celou naši společnost, měli bychom bojovat proti tomuto zlu. Nejsem na ničí straně! Ani na straně Ameriky, či na straně Iráku. Jen bych si přála stejně jako jistě mnozí z vás, aby ten náš svět byl aspoň o něco dokonalejší. Ne, v oblasti techniky a vynálezů, ale v lidské snášenlivosti a toleranci. Aby se rodiče nemuseli tolik strachovat o své děti, že se už nevrátí, třeba jen, když jsou ráno do školy. Nebo, že umřou někde v temné uličce na předávkování. Přispějme k tomu, aby naše společnost byla bezpečnější   pro naše děti. Protože právě děti mají právo být slyšeny.
Žádná válka nemá vítěze!!! O tom jsme se již poučili v minulosti, proto ať už nastane nebo ne, neztrácejme víru a nezhasínejme světlo.
 
„ Je lepší zapálit svíci, než proklínat tmu.“
 
                                                                                           Barbara M.
 Redakci:prosím napište mi,zda můžete můj příspěvek zveřejnit.:BáraMedáková@seznam.cz
0/0
18.2.2003 19:40

Bures@c.zv

Re: Dokonalý vět- reakce na válku
Dobre receno. Amen.
0/0
2.3.2003 5:03

marian

volby ????
muze mi nekdo vysvetlit jak si ty nase volby poslanci prectavuji  co vlasne chteji od nas ,kdo bude prezident ???????????
0/0
28.1.2003 15:31

Chosse

Dobré
Velice dobre...
0/0
21.1.2003 21:44

Najdete na iDNES.cz