Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidem končí smlouvy na náhradní byty

Právě v těchto dnech končí nájemní smlouvy pro více než čtyři stovky lidí, kteří při srpnových povodní přišli v Praze o své domovy. Magistrát jim sice pronajal byty nové, ale někteří přijdou o bydlení znovu. Nájemní smlouvy totiž dostali na tři měsíce pouze s ústním slibem možného prodloužení v případě řádného placení nájmu a poplatků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gaston

REDAKTORE, PROČ BEZDŮVODNĚ MAŽETE NEPOHODLNÉ PŘÍSPĚVKY?
Ve svém příspěvku jsem nepoužil žádné sprosté ani hrubé slovo. Nic co by zavánělo rasismem ani ničím podobným. Příspěvek byl smazán i když obsahoval pouze informaci, že podle nyní platných zákonů má nájemník na náhradní byt právo a majitel povinnost mu jej zajistit.
0/0
13.1.2003 15:09

hufv

Re: REDAKTORE, PROČ BEZDŮVODNĚ MAŽETE NEPOHODLNÉ PŘÍSPĚVKY?
Gastone,
jednou se mi stalo, že mi smazali příspěvek s tím, že jsem v něm pouze vyjádřil názor  a doprovodil přesně definou citací z Haškova Švejka - tedy klasického díla, které se učí ve škole. Takže, buď to dělá program, který je zaměřený na určitá slova, nicméně je nekontroluje přesně a stačí aby hlídané slovo bylo součástí nějakého jiného slova (skoro se přikláním k tomuhle názoru), nebo to dělá člověk, který nedosáhl ani na středoškolské vzdělání a jakákoliv kultura, vzdělání aj. je mu naprosto cizí. Pokud je to druhá varianta, pak je MfD v ještě horším stavu, než je obecně známo.
0/0
13.1.2003 16:18

Eva

To byla samozřejmě ironie, protože jednu takovou paní domácí znám a takhle se o komunistických nájemnících vyjadřuje. Je to hnus, majetek je nezcizitelný, ale ty restituce z mnohých lidí udělaly ještě větší hnusáky, než byli za komunistů. Jsem pro regulované nájemné, protože jedině pak snad bude pokoj. Do té doby budou domácí vymýšlet nové a nové sviňárny. Ale kam všichni lidé půjdou? To bude věc. No, nic, on to trh upraví, jak říká s oblibou pan profesor Klaus.
0/0
13.1.2003 14:26

hufv

Re:
To by mě opravdu zajímalo, jak dlouho ještě budou existovat takovýhle Evy, jejichž jediná vlastnost je parazitování na jiném. Ano, pokud někdo není ochoten za cokoliv zaplatit tržní cenu, tak to nemá mít. A platí to jak pro rohlík, tak pro televizi ale i pro byt nebo dovolenou.
Nevidím jediný důvod, proč já mám platit tržní nájemné, nebo si koupit družstevní byt nebo byt do osobního vlastnictví a nějaký komunistický keťas má žít skoro zadarmo v regulovaném bytě, nota bene v okamžiku kdy ten byt spadne z jakýchkoliv příčin má majitel shánět ještě náhradní byt. Proč se konečně jednou tyhle Evy nepostarají sami o sebe? Proč už konečně nezačnou dělat? Jasně, že je lehčí jenom natahovat ruku a parazitovat na ostatních.
0/0
13.1.2003 14:42

Eva

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
13.1.2003 14:21

Direct Shooter

Ap proč by měl majitel domu platit náhradní byty regulovaným parazitům ??
On zmíněné problémy nezavinil a díky regulaci nájemného asi nebude mít po ruce pár milionů na nové byty. PROČ SI REGULOVANÝ NÁJEMNÍ PARAZIT NEZAJISTÍ SVÉ BYDLENÍ SÁM A Z VLASTNÍ KAPSY
0/0
13.1.2003 11:01

Gaston

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
13.1.2003 12:49

Najdete na iDNES.cz