Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bydlení po česku roku 2003

Rok 1993 byl rokem mého návratu do vlasti. Jedním z důvodů k tomuto kroku bylo mé pevné přesvědčení, že komunisti v Čechách definitivně skončili. Má naivita byla v tomto směru bezbřehá. Druhým důvodem byla rodinná restituce dvou menších činžáků a s tím spojená nutnost začít spravovat znovu nabytý majetek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbudo

Žádná regulace nájemného není.
Jenom vláda, čas od času umožní jedné straně změnit podmínky platné smlouvy.
0/0
30.1.2004 14:27

numero uno

to je holá pravda
Pravda nic než pravda. !!!!!!!!
Zajímalo by mne kolik ze současných parlamentních a ministerských povalečů a postbolševiků bydli v bytech s regulovaným najemným.  Asi bychom koukali.
0/0
30.1.2004 13:53

Benešová Zdeňka

Nesmyslná regulace nájemného
Vážený pane Pejchale i ostatní majitelé činžáků. Máte samozřejmě pravdu. Nechuť našich politiků k deregulaci nájemného je nekonečná. Kolik jich samo takto bydlí  např. v centru Prahy? Samozřejmě, že by po určitou dobu po jejím zavedení muselo nutně nastat malé stěhování národů z , ale i do centra Prahy. bylo by to jen logické. Jak je možné, že dodneška lze vidět v nejluxusnější ulici Prahy -Pařížské parkující škodovky-popelnice? Asi proto, že jejich majitelé, kteří sice žijí možná z důchodu či podpory, bydlí paraziticky na úkor majitele domu, za směšné peníze. Stejný nájem totiž já zaplatím na pražském sídlišti. Pokud by nastalo "stěhování národů" bylo by velice rychle bytů nadbytek a samozřejmě by se srovnaly i ceny nájemného. Dovoluji si laicky tvrdit, že zatímco by takový byt v Pařížské stá¨l na nájemném 40 000 Kč (dnes asi 50 tis.) na síslišti Řepy by měl majitel co dělat, aby byt pronajal za 5 tis.Snad se toho jednou dočkáme. Podotýkám, že nevlastním žádnou nemovitost a bydlím v družst.bytě 3+1 na Barrandově. Jen mi to takto přijde logické pro všechny - bydlet budeme tam a tak kolik na to máme.
Zdeňka Benešová Praha 5
0/0
26.1.2003 14:02

ledig1

Počkáme si s deregulací nájemného až to všechno spadne?
Hasiči v Praze upozorňují, že za poslední dva dny spadlo 15 říms a balkonů v domech s regulovaným nájemným! Copak se musí Praha rozpadnout úplně, aby si pání bolševici uvědomili, že opravy domů musí zaplatit regulovaní nájemníci?  Oni jsou uživatelé a mají veškerý prospěch z těchto domů, tak musí samozřejmě platit za všechno co dostanou, včetně oprav a údržby majetku, který dodnes užívají téměř zadarmo!!
0/0
17.1.2003 22:12

Jiri Novotny

Nutna regulace?
V tomto state regulace podle jistych panu neni nutna. Ti by se zajiste nechali svezt taxikem za 1oookc za jeden kilometr v dobe zrusene regulaci cen taxiku. Jiri Novotny.
0/0
13.1.2003 7:41

Direct Shooter

Re: Nutna regulace? Nikoliv !
Nebo že by panáček také prodával regulovaný deket za nekolik set tisíc korunek ? To by ovšem při zrušení regulace také mohl mít po kšeftě a tedy i po korunkách ! (Chudáček jeden).
0/0
13.1.2003 7:52

Ekonom

Re: Nutna regulace? Ano, ale v obráceném gardu.
Regulace nájemného je opravdu nutná. Je je totiž naprosto nutné stanovit minimální nájemné, které musí být ve výši kryjící alepoň náklady prosté reprodukce bytového fondu. Jinak bychom díky hamižným nájemníkům za chvíli neměli kde bydlet, neboť by nám ty naše barabizny z větší části spadly na hlavu.
0/0
15.1.2003 15:11

Paul Nissl ml.

pro kliknuti
http://www.majitel-domu.cz
0/0
12.1.2003 22:15

Paul Nissl ml.

Kocourkov na ntou
Je to presne tak jak se pise v clanku. Kdyz o tom ale popremyslime, muze to byt jinak? Vzdyt vetsina kandidatu na prezidenta jsou komunisti. V teto zemi nebude klid do te doby, nez ti stari blosevici zemrou. Blbe se to rika, ale je to tak. Jinak, kdo bude chtit, podivejte se na www.majitel-domu.cz Dekuji
0/0
12.1.2003 22:13

residence

Dekrety se vesele prodavaji
Dekrety se vesele prodávají, lidé, kterým ostatní občané desítky let dotovali bydlení se obohacují ZNOVU a daně z toho samozřejmě neplatí, protože je vše na černo.
Podívejte se na Seznam reality !!!!!!!!
Garsoniera , Praha 5, ul.Plzeňská Plzeňská, Praha 5, 15000 Přenechání nájemní smlouvy na dobu neurčitou s regulovaným nájmem Cena: 290 000 Kč Stav nabídky: Aktivní
 
.........................
Prodej nájemní smlouvy Uralská, Praha 6, 16000 Prodej nájemní smlouvy bytu 3kat. (společná chodba se sousedy) velikost 1+1, 2.p. výtah,kuchyňka 12m2, předsíň, v obývacím pokoji krb 39m2, stropy 3,20m2, na podlaze parkety, yt je vyštukován. Vhodné pro mladé lidi. Čistý nájem 1200,-. Nutno vidět! Cena: 470 000 Kč Stav nabídky: Aktivní, Exklusivita
0/0
11.1.2003 19:51

Hakl

Bydlení po Křečkovsku
Tento článek přesně vystihuje současný stav s bydlením v republice.
0/0
10.1.2003 20:44

Jiří Březík

Jak dlouho ještě hodlá ČSS sabotovat vytvoření trhu s byty ?
Nezaměstnaných v ČR rychle přibývá a jejich počet brzy přesáhne 10 % práceschopného obyvatelstva. Podle statistik nezaměstnanost v Praze naopak trvale klesá a řada firem má problém najít nové pracovníky. Bylo by logické, kdyby se schopní a pracovití nezaměstnaní do Prahy přestěhovali a našli si dobře placená místa. Problém je, že byty s velmi levným regulovaným nájemným jsou beznadějně obsazeny příjmově a sociálně zcela náhodnou skupinou nájemníků. Zájemce o práci v Praze by si tak buď mohl pronajmout byt za neregulované nájemné, které je v důsledku regulacemi způsobené deformace trhu nesmyslně vysoké, případně by se mohl ubytovat na ubytovně, kde za jedno lůžko na společném pokoji se zahraničními dělníky měsíčně zaplatí vyšší částku než ˝regulovaný˝ nájemník za velký byt na Malé Straně či Vinohradech. Obě varianty jsou pro většinu mimopražských nezaměstnaných nepřijatelné, proto raději zůstávají doma a pobírají podporu v nezaměstnanosti. Naskýtá se otázka, kam až hodlá ČSSD zajít ve svém fanatickém odporu k narovnání cenových deformací v oblasti bydlení. Rozhýbání pracovního trhu bez fungujícího trhu s byty je bohužel nemožné.
0/0
10.1.2003 8:35

major Haluška

Pan Ing. Pejchal má ve všem naprostou pravdu.
Náměstek ministra financí pro kulišárny soudruh Ing. Jaroslav Šulc, CSc. je skutečně hlava pomazaná a navíc ukázková postbolševická kreatura usazená ve vysoké funkci. Ale abychom tohoto agilního soudruha jen nehaněli. On má i své světlé chvilky. Včera např. v ekonomické rubrice MF Dnes veřejně prohlásil, že dle jejich ministerských průzkumů je hospodaření většiny majitelů domů v červených číslech. U vystudovaného inženýra, který je navíc i kandidátem věd, se dá předpokládat, že ví, že "červená čísla" znamenají v ekonomickém žargonu ztrátu. Soudruh náměstek Šulc tedy takto konečně veřejně uznal, že státem regulované nájemné je ztrátové. Je pravdou, že závěry, které z tohoto poznání v daném článku vyvozuje jsou mírně řečeno  poněkud zmatečné a z hlediska  konečně správně uváděné nájemní ztrátovosti ne zcela případné. Nicméně domnívám se, že v případě tohoto levicového zabedněnce snad lze hovořit o první vlaštovce na jeho cestě k poznání. 
0/0
10.1.2003 8:22

Najdete na iDNES.cz