Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

EU chce odvrátit válku s Irákem

Vojenská smyčka kolem Iráku se utahuje. Evropská unie se přesto pokouší o zažehnání války. Chce vyslat misi do sedmi arabských zemí. Londýn a Paříž se přitom postavily po bok USA, jež prosazují útok, a do koalice se míní zapojit i další země. Londýn povolává do zbraně 1 500 záložníků. Někteří vojáci už obdrželi protiantraxové injekce. Tvrdí však, že vakcína má vedlejší účinky, které zabíjejí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

youdi

Ostuda
To je fakt ostuda, co ta EU zase vyvadi - zjevne jim zase unika vlak, tak se chteji aspon nejak zapojit. Jesteze se umoudrila Francie a snad i Nemecko.
 
Co tam v tech arabskych zemich bude ten Rek vlastne projednavat? Jako, ze s nima soucitime, atd.? Vzdyt ho tam budou mit za idiota!!!!! Mel by radeji ziskavat podporu pro co nejrychlejsi svrhnuti Saddama - pokud mozno pouze prostrednictvim propagandisticke valky, do ktere se ostatni arabske staty mohou prece take zapojit, jestli jim to aspon trochu mysli (tj. jestli dokazou myslet na svoji lepsi budoucnost) - a zajisteni miru pro celou oblast, protoze mir v oblasti bude dost dulezity, jestli vypukne opravdova valka.
0/0
9.1.2003 13:34

Dialog

Už jsem opět zde na stráži míru
 a těším se na vás.....!
0/0
9.1.2003 9:05

Jan

Vzpominejte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Vzpomente si jak nas USA v dobe tzv. Kubankse krize chteli vymazat z mapy sveta atomovyma zbranema a ted, po nekolika desetiletich , jsme to my, kteri jsme jejich nejlepsi pratele v boji. Nejhorsi je, ze nasi chemici budou odklizet nasledky po pouziti zbrani hromadneho niceni. Tyto zbrane vsak nepouzije Saddam /kde by je vzal/ ale USA. No neni to skvela spina? Podivejte se ostatne sami na symboliku N>W>O jiz z roku 1996. Tato valka je jiz dlouho pripravena. Nejprve polozit ropovody /Afghanistan/ a nyni se dostat k vrtum
http://www.geocities.com/baja/5692/murals.html
0/0
9.1.2003 8:48

Dialog

Re: Vzpominejte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Proc si treba nezavzpominas na rok 1939. Stoupni si pred zrcadlo a pekne si zahajluj! To bys bez Amiku umel jako kdyz bicem mrska!!!
0/0
9.1.2003 17:17

Anonym

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.1.2003 3:19

Anonym

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.1.2003 10:39

ctenar

Lidi dost!!!
Ukoncete prosim s Dialogem veskery kontakt.
 
 
Dialog je oxymoron ktery na vase argumenty kasle. Jde mu jedine o prilezitost vest sve monology, za ktere je placen. Z pripravenych textu vybere potrebnou pasaz, okopiruje a jeho prujem se zacne valit ven. Ceka kdo se mu chyti do site aby mel podnet pro dalsi davku prujmu. Cely net je tak zk**ven jeho sr*ckami.
 
 
Proc mu davat dalsi prilezitost delat z netu chliv. Na to si tu stacime sami.
 
 
Dialog se nijak nelisi od dopisovatelu z izraelske a palestinske ambasady. 
  Je placeny sem psat demagogickou propagandu pro sve pany.     Nedavejte mu prilezitost k vydelku.     Ignorovat, nereagovat, nebavit se s nim.  
0/0
9.1.2003 2:00

Dialog

Je to BLAZEN
Dejte mi sveraci kazajku. V hlave mi vresti         
0/0
8.1.2003 23:43

Bureš

Omluva Dialogovi
Omlouvám se, ale jsem na drogách a nějak mi to nemyslí. Ovšem, že jsi třída!!!
0/0
8.1.2003 23:19

Dialog

Re: Omluva Dialogovi
Sorry, Zapomnel jsem se zpravne podepsat  - Omlouvam se sobe
0/0
8.1.2003 23:39

Bureš

Ten DIALOG to je ale třída. Co to plácá?
0/0
8.1.2003 21:15

Bureš

Ten DIALOG to je ale třída. Co to plácá?
0/0
8.1.2003 21:15

Dialog

At zije socialisticky realismum a proletarska revoluce
Ja vim ze jsem vygumovanej kul v plote, ale jinak sem nesmiritelne ambiciozni retard  
0/0
8.1.2003 18:55

Dialog

Re: At zije socialisticky realismum a proletarska revoluce
Komunisté se nemusí jen kát.
Nemají proč se stydět za svou víru.
Šli na zteč v Karpatech,
šli zpříma pod sekyru.
Snad je to dávno, snad je to už pasé,
ale ne všechno smaže listopad.
Bránili máj - a oslaví jej zase...
Komunisté si nemohou nic lhát.
Čeká je dlouhá odříkavá směna.
Budoucnost nebyla však poražena.... trapný plagiátore bez historického povědomí
0/0
8.1.2003 18:59

Dialog

Re: Re: At zije socialisticky realismum a proletarska revoluce
Poradte mi jak bych se mohl vic zhovadit? Ja se fakt snazim, ale verim, ze mam rezervy. At zije Fucik, Jakes a Bilak      
0/0
8.1.2003 19:06

Dialog

Re: Re: Re: At zije socialisticky realismum a proletarska revoluce
Hysterické výpady proti socialistickým perspektivám u nás jsou dobově podmíněny, a proto budou mít jen jepičí život. Jde však o to, aby dnešní komunisté pro nějaké dogmatické předsudky neztratili ze zřetele nutnost hledání našich vlastních cest k budování socialismu v této zemi... Mí Pražané mi rozumějí a dobře vědí, že špatný originál je lepší než dobrá kopie, plagiátore bez vlastních myšlenek!
0/0
8.1.2003 19:16

Dialog

Re: Re: Re: Re: At zije socialisticky realismum a proletarska revoluce
Kopie, Original - koho to zajima, At zije 1.Maj!!! At zije Major Zeman, hodnej okresni tajemnik a Posledni z Rodu Hamru!!! At zije socialismus a UV KSC - Se Sovetskym Svazem A Kubou na vecny casy!!!!
0/0
8.1.2003 19:26

log

Re: !členska legitimáce kaesčé!
SSem komunísta-To sou važžna slova-Chci jáko člén i v duchu -Strány žít----Vždy vecti--Poddle vzoru Lenynovva--A dny sve dobrim dilem naplnytt......Mam prukas strány-S kládivem aj srpem-ve hvjezdě miru--To je hrdý znák--Na srdci hřál jej eště-předvistupem--i Gagárin-neš stoupal do oblák.....Mam rudi prúkas-Jest mi stranou svjéřen-Tu čest--kdochape-nikdy nezklammal.....At nejni dne-V němž žil bych neprovjeřen--že sem svých členských-povinností dbál !!!!!
0/0
8.1.2003 19:22

Dialog

Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
10. května 2003 si připomeneme výročí velkého českého básníka Miroslava Floriána : narodil se před 72 léty, 10. května 1931 v Kutné Hoře a ve stejný den v roce 1996 umírá milován většinou národa. Byl jedním z těch, kteří v roce 1989 pozvedl hlas proti kontrarevoluční zvůli. Byl básníkem pravdy, života bojovníkem za socialismu, vyrůstající z poctivé práce lidu. Plným právem se v roce 1975 stal zasloužilým umělcem a v roce 1982 národním umělcem.
Zejména dnes jsou aktuální jeho verše z Podzimní epištoly...
0/0
8.1.2003 19:39

Jarda

Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Kdyby jsi byl o neco starsi, tak by jsi mozna pamatoval realitu socialismu. A pak by jsi urcite takovy blbosti neplacal.
0/0
8.1.2003 19:46

Dialog

Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Vstupte do chramu Komunismu - Podzimni epistoly hraji andele s rudymi kridly. I kdyz Florian byl senilni pomatej komediant, porad byl lepsi nez kterejkoli agent 007. Socialsmus je nase spasa a kolktivni krasa!
0/0
8.1.2003 19:47

Dialog

Re: Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Už toho nechej, soudruhu!
0/0
8.1.2003 19:49

Dialog

Re: Re: Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Ja teprve zacinam, bratre tovarisci!!!   
0/0
8.1.2003 19:51

Dialog

Re: Re: Re: Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Vnitropolitický vývoj v ČR vyžaduje jednotu všech levicových a vlasteneckých sil. Pravice od počátku 90. let vítá jakékoliv různice v levicovém táboře a snaží se je dále podněcovat a prohlubovat. Je to její stará metoda. Nedopusťme po tolika zkušenostech, aby byla úspěšná. Jde o to, aby byla dnes i zítra pochopena základní věc. Naše možnosti v boji proti pravici a proti restauraci kapitalismu jsou nemalé, avšak mohly by být menší, pokud vztahy mezi jednotlivými složkami levice nebudou směřovat k jednotě. To neznamená konec diskusí, výměn názorů apod. Podstatný požadavek doby je v tom, aby tyto diskuse nevedly k rozdělování levice. Nežádám žádný oportunismus, ale myslím si, že je někdy nutné se povznést nad věcí. Proti sjednocující se pravici musíme postupovat nově, promyšleněji, nepřebírat všechna témata, která nám jsou vnucována. Neexistují problémy, které se nedají překonat. Především jde o obranu národní suverenity; prakticky jde o všechno.
0/0
8.1.2003 20:09

Dialog

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Soudruhu, Ty ses docela chytrej. Proc tedy rozvracis nasi Stranu? Je treba bojovat za socialni mir a zalozit opet nase JZD  
0/0
8.1.2003 20:51

Dialog

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
V čele se stranou jsme budovali v naší vlasti socialismus, sociálně spravedlivý řád. V té době stály v čele za vybudování socialismu u nás velké osobnosti, představitelé dělnické třídy - Klement Gottwald a Antonín Zápotocký. Po nich nastoupil do čela strany Antonín Novotný, který však byl odstraněn příznivci Dubčekova "Pražského jara" a tzv. socialismu s lidskou tváří. Po A. Novotném se generálním tajemníkem ÚV KSČ stal Alexander Dubček - loutka, s kterou Kriegel, Smrkovský, Císař a další pravicoví oportunisté manipulovali, jak se jim zachtělo. Po A. Dubčekovi byl do čela strany zvolen Gustáv Husák a po něm na dva roky Miloš Jakeš. Po kontrarevolučním převratu v roce 1989 stanuli v čele strany přívrženec Gorbačova L. Adamec, V. Mohorita, Kanis, J. Svoboda a M. Grebeníček.
To, co tyto síly spojilo a spojuje, je společná nenávist k reálnému socialismu a antistalinismus, který se stal hlavním klackem reakce proti komunistickému hnutí. Revisionisté svůj život zaprodali sociálně demokratickému programu 'demokratického socialismu', který si bere za cíl 'zdokonalit' současný kapitalistický režim. Není náhodné, že se při svých hodnoceních stále vrací k Dubčekovu 'socialismu s lidskou tváří' z roku 1968, který byl přípravou listopadové kontrarevoluce v roce 1989 a směřoval k likvidaci výsledků Únorového vítězství pracujících.
0/0
8.1.2003 20:57

Dialog

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
A co tedy s temi kdo jsou proti JZD!
0/0
8.1.2003 21:09

Dialog

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Za Borským... za Josefem!
0/0
8.1.2003 21:13

Dialog

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Soudruhu, ja Te podporim ale potrebuji vedet jestli dostanu zpet moje JZD???
0/0
8.1.2003 21:26

pro bruna

Re: Re: !členska legitimáce kaesčé!
Bravo bruniku! Ja vedel ze na tebe se da spolehnout.
0/0
9.1.2003 1:56

Jarda

Valce se lze vyhnout
Proc porad nikdo z valecniku nerekne, proc je valka nevyhnutelna. Irak na nikoho neutoci, o tom, ze by mel ZHN nejsou dukazy a v podstate dodrzuje rezoluce RB OSN. Proc je nutne vrazdit Iracany po tisicich? Jakou hodnotu ma zivot Iracana, mensi nez Cecha, Americana ci Brita? Doufam ze alespon nekdo z valecniku ma IQ vetsi nez ona povestna tykev, a krome obvineni, ze jsem komunista napise neco rozumneho.A jeste maly dodatek. Tady v Americe vidim kolem sebe hesla :One nation under God, God bless America, God bless our troops atd. Muze krestan vrazdit?Odpusti mu to Buh. Ja to nevim jelikoz jsem zaryty ateista, ale najde-li se zde nekdo verici, nebylo by od veci kdyby se k tomu vyjadril.
0/0
8.1.2003 18:24

předseda

Re: Valce se lze vyhnout
Milý Jardo, jen jsem narazil na Vaši otázku,zda-li může křesťan vraždit. Co vím, tak ani v tomto není mezi křesťany shoda a jednota. Asi se najdou i zarytí pacifisté, kteří neuznávají ani sebeobranu. Nicméně já si myslím, že na sebeobranu má člověk právo, a pokud při ní dojde neúmyslnému zabití, pak to určitě Bůh odpustí. Co se týče samotné problematiky Iráku, tak samozřejmě nevím, zda-li je nezbytné vojenské řešení a osobně bych si jako v každém jiném případě přál mírové, jenže to nemusí být tak jednoduché a možné. Podle mě je z historie dost patrné, že u některých diktátorských a totalitních režimů prostě jaksi roste s jídlem chuť - tedy že se dříve či později budou snažit ovládnout i okolní svět, čehož jsou důkazy hlavně ten nacismus, ale asi i komunismus či islámský fundamentalismus. A právě v takovýchto případech je dost možné tyto raději zlikvidovat už v zárodku a zachránit tím více životů a zabránit menšímu zlu než při praktickém nic-nedělání k těmto militantním režimům. Třeba již ten zmiňovaný Hitler - kdyby se třeba zlikvidoval zpočátku, mohlo se předejít mnoha milionům obětem... Nota bene se nakonec stejně podařil zlikvidovat až vojenskou silou... Tohle tedy v žádném případě nepíšu jako podporu toho vojenského řešení v případě Iráku - na tohle vůbec nejsem odborník, ale spíše odpovídám na Váš dotaz, že v tomhle světě je žel použití síly v některých případech nejen ospravedlnitelné, ale vlastně žel i nutné.
0/0
8.1.2003 22:42

Slávek

Re: Valce se lze vyhnout
Mašinérie se dala před několika měsíci do pohybu a už není síly, která by ji zastavila. Ta válka bude tak jako tak. Přitom jsem pořád přesvědčen, že Saddám by mohl být odstraněn jinou cestou. Je to zrůda, ale proč se spolu s ním musí svézt do pekla desetitícíce dalších lidí? To nikdo na světě neumí pořádně udělat obyčejný atentát nebo dobře mířený útok jediné rakety? Sálih Šihada to slíznul pěkně a kdyby totéž potkalo Saddáma, válka by snad ani být nemusela. Jenže to by k tomu musela být vůle. Američané zjevně preferují válku. Já ovšem také patřím k těm, kteří by dali přednost jinému řešení.
0/0
9.1.2003 12:29

Jarda

Re: Re: Valce se lze vyhnout
Konecne nekdo, kdo je schopen slusnou formou podat svoje nazory. A dle meho soudu nazory velmi rozumne. Ne ze bych ve vsem souhlasil ale ale to snad ani nelze. Diky, panove
0/0
9.1.2003 15:33

Realista

Jak to vlastně je?
Souhlasím s Dialogem. Vy ostatní jste typickým příkladem produktu konzumní společnosti, který není schopen a ochoten podívat se pod povrch jakékoliv věci či situace. Procentuelní zastoupení, způsob a obsah vašich vyjádření odpovídá procentu této populace sledující TV Nova, ... Myslíte-li si, že válka v Iráku hrozí z oficiálně prezentovaných důvodů tak je mi vás OPRAVDU UPŘÍMNĚ líto. Příklad pro zamyšlení: každý z vás má možnost dohledat jaké byly nálady a informovanost během II.světové války. Co kdo s kým dojednal, kdo co udělal a za jakým účelem, co z toho pak měl atd. Tyto informace (z té doby) si porovnejte s informacemi, které vyšly na povrch za posledních 57 let a zjistíte... Co? Jako by se vlastně jednalo o dvě různé události. A vězte, že v zákulisí se jednalo o spoustě věcí: kolonie, rozdělení Evropy (světa), ... No nebudu zdržovat. Odhodláte-li se zabere to chvíli času. Snad vám to otevře oči. Hodně štěstí. Pohled na dnešní svět je velmi neradostný.
0/0
8.1.2003 18:16

Dialog

Re: Jak to vlastně je?
Celosvětové hnutí antiglobalistů je v podstatě protiimperialistické, jehož účastníci si je jako hnutí za socialismus dosud neuvědomují. Antiglobalisté bojují proti imperialistické globalizaci, neboli proti vytvoření jednotné světové imperialistické ekonomiky v čele s USA, proti globalizaci, jejímž cílem je dosažení maximálních zisků likvidací národních ekonomik málo vyvinutých a konkurenčních zemí. Tato globalizace, integrace vedená imperialistickým způsobem, je doprovázena rostoucí nezaměstnaností, armádou "zbytečných lidí", hladem, vysokou úmrtností obyvatel, likvidací životního prostředí. Tam, kde se imperialismu nedaří dosáhnout svého cíle politicky, podplácením prodejných vládnoucích činitelů, uplatňuje proti zemím s neposlušnými vládami agresi potlačováním "jiných názorů". Bylo tomu tak nedávno v Jugoslávii. Podobně je tomu i pokud jde o Irák. To vše hrozí začátkem třetí světové války .
0/0
8.1.2003 18:24

Realista

Re: Re: Jak to vlastně je?
Je mi to líto, ale mám podobný pocit. :-(
0/0
8.1.2003 19:00

RumCajs

Re: Re: Re: Jak to vlastně je?
Je mi lito, ale koho to zajima?
0/0
8.1.2003 19:13

Winner

No...
Divím se, že se takovéto diskuse jako tady vůbec trpí, takovou snůšku idiotů a extrémistů (na obou stranách) aby člověk pohledal. Nu což, že já se vlastně ozývám...
0/0
8.1.2003 17:55

Dialog

Zamysleme se společně!!!
Je třeba znovu přemýšlet o všem, co bylo vytvořeno od Bretton-Woodsu až do dneška. Tam nevznikla opravdová vize budoucnosti. Prosadily se privilegia a zájmy nejmocnějších. Za hluboké současné krize nám nabízejí ještě horší budoucnost, v níž by se ekonomická, sociální a ekologická tragédie stále méně ovladatelného světa se stále větším počtem chudých a hladových, jako by byla velká část lidstva nadbytečná, nevyřešila nikdy.
Je čas k vážnému zamyšlení politiků a státníků. Víra, že ekonomický a sociální pořádek, který prokázal svou neudržitelnost, může být prosazen silou, je šílenství.
Jak jsem již jednou řekl, stále dokonalejší zbraně, jež se hromadí v arzenálu nejmocnějších a nejbohatších, mohou zabít analfabety, nemocné, chudé a hladové, avšak nemohou zabít nevědomost, nemoci, chudobu a hlad.
Jednou provždy se by mělo říci "sbohem zbraním". Musí se udělat něco pro spásu lidstva! Lepší svět je možný!
0/0
8.1.2003 17:18

Ultras

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
8.1.2003 17:22

Kafe Onan

Re: Zamysleme se společně!!!
cim se chces "zapremyslet" ?  tvoje posledni mozkova bunka je v komatu s akutnim reflexnim cukanim, jenz navic znemoznuje jakoukoli znamku komunikace s bezprostrednim okolim
0/0
8.1.2003 17:32

Guderian

Re: Zamysleme se společně!!!
S utopickými pseudopacifistickými marxisty se rozhodně zamýšlet nehodlám.
0/0
8.1.2003 17:34

Radek

Re: Zamysleme se společně!!!
Muzes me rict odkud to kopirujes? Jako recese je to bezva, Fucik byla perlicka a Lide dete! uz vubec nejlepsi!
0/0
8.1.2003 18:21

Jarda

Re: Zamysleme se společně!!!
Dialogu, uvaž jestli nebude prioritou se nejprve zamyslet nad problémem spadaného listí. Uvědom si, že listí padá a zeshora prší i ve státech, kde pracující lid zvítězil. Bylo by tristní, kdyby soukolí socialismu uklouzlo po takovém sajrajtu.
0/0
8.1.2003 18:25

Dialog

Re: Re: Zamysleme se společně!!!
Kapitalismus konce dvacátého století je zcela určitě jiný než kapitalismus z doby Karla Marxe. Jeho řešení čerpala z obsáhlých a velmi konkrétních analýz ekonomických údajů té doby. Jedině proto se mluví o marxismu jako o vědecké analýze. Některé závěry Marxe jsou překonány, například v otázce vztahu výroby a obchodu (III. díl Kapitálu). Těžko ho z toho vinit: Nebyl Nostradamus a nevěštil konec světa.
Jeho hlavní přínos je v prosazení myšlenky, že chod dějin určují ne dynastičtí vládci a hovniválovo věčně se povalující spadané listí, ale rozvoj výrobních sil, se všemi dopady do organizace lidské společnosti. Jeho zásluhou byl vytyčen dialektický a historický materialismus jako ideologie socialismu, která už ve své podstatě respektuje nutnost neustálých změn a nových cest ve vývoji lidstva.
Ve Velké Británii, kde Marx strávil ve vyhnanství většinu svého života, byl nedávno zvolen v reprezentativní anketě myslitelem tisíciletí. Je to pozoruhodný úspěch v zemi, kterou dnes všichni považují za kolébku oné uctívané zastupitelské demokracie.
0/0
8.1.2003 19:19

Ultras

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
8.1.2003 17:13

Dialog

Re: DIALOG je kokot
Současný světový ekonomický pořádek představuje systém rabování a vykořisťování, jaký v dějinách nemá obdoby. Národy stále méně důvěřují deklaracím a slibům. Prestiž mezinárodních finančních institucí je méně než nulová.... Doufám, že redakce předcházející příspěvek od Ultrase vyřadí!
0/0
8.1.2003 17:17

MK

Re: DIALOG je kokot
Dialog je bratranec Ivana?
0/0
8.1.2003 17:19

Kafe Onan

Re: DIALOG je kokot
Je to stejny jako rakovina!!! DIALOG se musi vozarit, vyriznout nebo votravit nejakou chemikalii nebo co . . . ?  
0/0
8.1.2003 17:20

Najdete na iDNES.cz