Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bureš pořád lže

Kandidát vládní sociální demokracie na prezidenta Jaroslav Bureš včera ve všech médiích tvrdil: Nelžu! Jenom údajně nevěděl, že inženýr Heger, kterému měl za komunistického režimu svým soudcovským rozhodnutím pomoci, není chartista. Jenom se prý spletl. Nespletl. Opět lhal. Pan Heger byl až do roku 1989 členem komunistické strany. Podobně jako pan Bureš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

geo

Bucherte Bucherte tys to zase vymnouk :((
ne ze bych byl zastancem kandidatu z leve strany ale tenhle clanek ukazuje na nezavislost nasich medii  docela rad bych videl jaky duvod by uvedla MF dnes kdyby mela pracovne pravni spor s nejakym s.Buchertem ktery se snazi politicky znemoznit jednoho z kandidatu na prezidenta presne tak jako se snazily politicky znemoznit vedouci spicky Orbisu pana Hegera bylo by to asi zajimave ze s.Bucherte
0/0
11.1.2003 5:16

KLB

Re: Bucherte Bucherte tys to zase vymnouk :((
Nemyslim, ze pana Burese chce nekdo diskreditovat. Je to zbytecne, jiz to dokonale provedl sam. To co se pise v MF je pouze dusledek poctiveho soudruzskeho jednani tohoto 'kandiadta' na hlavu statu.
0/0
11.1.2003 19:32

Juras

Tak toto je taky trochu silné svinstvo
Bureš je pro mě na Hradě nepřijatelný, ale nesnáším podobné křivárny. Bucherte, pamatujte si, že boží mlýny melou. Melou pomalu, ale spravedlivě. Toto svinstvo se Vám jednou vrátí.
0/0
10.1.2003 23:35

dobrocinny Bures

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.1.2003 22:01

alice

Ostuda MF Dnes!
Teda tak nevyvážený článek, který navíc hrubě dezinterpretoval to, co doopravdy řekl pan Heger, navíc na titulní straně (!), není nic jiného než pořádná ostuda MF Dnes. Tohle nemá s objektivním zpravodajstvím nic společného. Bureše ráda nemám, za prezidenta ho nechci, ale nebudu kvůli tomu souhlasit s honem na čarodějnice!  Vážně nevím, jestli tohle někteří redaktoři dělají "jen" z hlouposti, snahy zaujmout ať to stojí co to stojí, nebo jestli v tom mají osobní (finanční) zájmy. Každopádně práci MF hodnotím:
0/0
9.1.2003 9:51

Sven

Rozhovor s Hegerem v Právu
 Lhal Jaroslav Bureš, když v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes uvedl, že začátkem osmdesátých let soudil pracovněprávní spor, v jehož podtextu bylo, že dotyčný člověk podepsal Chartu? Nelhal. Já jsem v roce 1980 dostal výpověď, ve které o mně napsali, že jsem zaměstnavateli spáchal politické a hospodářské škody. Skutečným důvodem ale bylo to, že se mě potřebovali zbavit, protože jsem v Orbisu upozorňoval na zlořády a nepořádky. Byla to hrozně velká aféra a v agentuře tehdy o mně začali šířit, že jsem podepsal Chartu, takže lidé se se mnou báli bavit. Tuhle informaci o mně šířili i u soudu. Pan Bureš se skutečně mohl domnívat, že jsem chartista. Spor se táhl poměrně dlouho, vzhledem k tomu, že jsem musel vyvracet každou lež, kterou na mě hodili, ale nakonec pan doktor Bureš rozhodl podle zákona a vNepodlehl přitom vnějším tlakům, které na něj byly, protože to byl vlastně spor s ÚV KSČ, agentura  rozsudku z dubna 1981 určil, že ta výpověď je neplatná. V druhém rozsudku, z června 1982 pak uložil Orbisu, aby opravil nepravdivý posudek, který na mě napsali. Orbis byla prodlouženou rukou ideologického oddělení ÚV KSČ. Já jsem se s ním přitom neznal, setkával jsem se s ním jen při těch soudních jednáních a jinak jsem s ním až do dnešního dne nemluvil.
0/0
8.1.2003 17:15

Sven

Při šíření báchorek nebyl přistižen Bureš ale MF Dnes
Při šíření báchorek nebyl přistižen Bureš ale MF Dnes. Jak to bylo doopravdy si naštěstí můžeme ověřit z jiných zdrojů: www.cn.cz, www.ihned.cz , ČT1.  MFD se však sveřepě dál řídí goebbelsovským heslem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.
0/0
8.1.2003 16:28

Luboš Motl, Boston

Jak jeden křivák pomohl jednomu komoušovi "očistit se" od nařčení
Situace je poměrně průzračná. Na kovaného komunistu Hegera z prorežimního nakladatelství Orbis rozšířil nějaký jeho napřítel pomluvu, že se účastní protisocialistického odboje, ba dokonce že podepsal Chartu. Hegerovi to přineslo až výpověď.
Ovšem naštěstí se objevil soudruh soudce Bureš a soudruha Hegera očistil od všech obvinění a ukázal, že soudruh Heger, stejně jako soudruh Bureš sám, miluje Komunistickou stranu Československa, diktaturu proletariátu a bratrskou pomoc Sovětského svazu. Soudruh Heger se tak dokonale očistil a všichni věděli, že je stejně neposkvrněný jako soudruh Brežněv nebo Bureš sám.
 
A po 20 letech má Bureš tu neuvěřitelnou drzost tento případ ještě vytáhnout, z kovaného bolševika Hegera udělat protikomunistického aktivistu a sám použít tuto smyšlenku k podpoře své nehorázné kandidatury na místo prezidenta ČR. Soudruzi Špidlové mají navíc dostatečně silný žaludek, aby lidský odpad představovaný soudruhem Burešem vnucovali zemi jako "kvalitního kandidáta" na prezidenta.
 
Podobní prolhaní a podřadní komunisté, kariéristé a podvodníci jako Bureš, Heger a Špidla, kteří nám 45 let vládli a soudili nás, v průběhu času nasbírali neuvěřitelnou drzost a jsou schopni čehokoliv. A budou toho schopni tak dlouho, dokud jim někdo všem pořádně nenakope do zadku.
0/0
8.1.2003 16:11

tom

nějak vám uniklo, že na presidentskou sesli se cpe Bureš a ne Buchert
noviny s průměrnými novináři můžu nečíst, ale presidenta bolševika se zbavím jen emigrací. Nechci ani jeho ani emigraci. Takže mě připadají vaše problémy s novinářem nicotné
0/0
8.1.2003 14:34

JSI

Novinářský šmok
Vážení pane novináři, to co předvádíte je výrazem toho co označoval K.H.Borovský:Takto píše pouze novinářský šmok Tím označoval pana Kuh což byl tehdejší novinářský výkvět myslím, že Vaše úroveň je úrovní paní Slonkové což je uroveň Super anebo Blesku
0/0
8.1.2003 14:33

Zbyněk

Nechci
Nebudu rád, bude-li pan Bureš prezidentem. Vaše novinářská práce a práce vašeho deníku je ale opravdu na blití.
0/0
8.1.2003 13:11

Josef Novak

Vazeny pane Bucherte
Pokud vam v redakci skutecne jde o naprostou diskreditaci MF Dnes, tak uspesne pokracujte. Pokud jste ale tenhle clanek myslel vazne, tak na zaklade informaci z CT, HN... o cele teto kauze, byste se asi mohl omluvit. Pozn. Komunisty rad nemam a osobu pana Burese si na Hrade nepreji o nic mene nez vy. Bohuzel, ale vase splaskla bublina cerne tuse mu ve finale muze spis jen prospet...
0/0
8.1.2003 12:30

Bogan

Kde jste byl
pane Viliame a Vaše ohnivé pero, když se tady rozkrádalo. Kde jste dřímal ohnivý hochu?? Skutečně to co teď píšete v MF jsou Vaše názory??? nebo to byly ty pře 5 léty neob před 10, který si máme vybrát. Nebo se snad točíte podle větru ????? Strašně by mě zajímalo, jak probíhají porady v MF - jest-li má někdo někdy jiný názor a napíšeho nebo se všichni shodnete (to už tady ale bylo) na jediné pravdě. Vylezte z Příkopu a běžte mezi obyčejný lidi a oni Vám řeknou pane Viliame, oni Vám svoje řeknou, věřte tomu Pokud máte zájem i já vám ji řeknu.
 
0/0
8.1.2003 11:26

hori ma panenko

Re: Kde jste byl
boganku klidek!
buchert je jeden z mala, kteri se nebojej napsat, co si mysli - a jestli te to rozciluje, tak se nejdriv zamysli nad tiom, proc te to rozciluje - pravda je horka a boli
0/0
8.1.2003 11:50

Bogan

Re: Re: Kde jste byl
Ale hori, já jsem úplně klidnej. Jenom mě překvapuje, jak v MF panuje naprostá jednota názorů. Přečtěte si kolik bylo už hanlivých článků na Bureše a od kterých autorů (v žádném případě si nemyslím, že Bureš je ideální kandidát). Jenom mě lehce , ale opravdu jen lehce, překvapuje, že noviny, které si žertovně říkají nezávislé, jsou závislé až hanba. Jinak naprostý souhlas opravdová pravda je horká a ještě hůř se zveřejňuje zvláště v těžce "nezávislých" novinách. Nebo se Vám to zdá všechno normální a O.K.??????
0/0
8.1.2003 13:33

Juras

Re: Re: Kde jste byl
jeden z mála, kteří se nebojí napsat, co si myslí - je k tomu zapotřebí nevšední dávka statečnosti, že? :-)))
0/0
10.1.2003 23:30

Bubák1

Díky Bucherte!
Konečně jste občanům otevřel oči! Máme my to ale štěstí, že tento deník každou nepravost odhalí. Bez Vašich článků by občané byli v tomto světě špinavostí a politikaření naprosto dezorientováni.
0/0
8.1.2003 10:36

Ladislav

Jaký to má smysl
Smysl toho celého je obsažen v poslední větě článku. A schází tam jen doplnit , kdo je ten správný a rozšafný kandidát......
0/0
8.1.2003 8:15

Marcus

Re: Jaký to má smysl
Smysl to celé opravdu nemá žádný. Celá tato prezidentská volba je jedna velká fraška. Je ovšem potřeba smířit se s tím, že atmosféra předvolebního očerňování, médii prosazování svých kandidátů apod. prostě v této zemi vždy před volbami (a to jakýmikoli) je. Ti, kdož na prezidenta kandidují, se s tímto buď smířili (a klesli do oblasti těchto nic neřešících handlů a hádek), anebo je jim to jedno, neboť mají pocit nadřazenosti nad těmi hádajícími se (Klaus, Pithart). Pan Bureš se zřejmě dosud nenaučil argumentovat, a působí, s prominutím, jako naivní panák, který by rád uvedl zemi do lepší budoucnosti, ale naprosto na to nemá. Na této charakteristice nic nezmění rozhovory pro zaujatá média. 
0/0
8.1.2003 9:49

Ondřej Nefet

Burchert nadseny DonQuijote fucikovske pravdy.
Burchert nadseny DonQuijote fucikovske pravdy. Kamarade, teda ty ses ale sasek pocmaranej. Nesud nebo budes souzen, nebo snad sud a bude ti zaplaceno za rozsudek ? Dobry Bures vypadl ze hry diky MFDNES tak koho si ta particka "vlivnych" snazi protlacit na Hrad ? Co ted vythnout spinu na Pitharta ? Nebo na Klause ???.............Ne to ne, spinu na Klase pro ODSácká hlásná trouba MFDNES neudela. Objetivita a pravda obe s nahym zadkem se zase schovaji do kouta.
Ondřej Nefet, Karlovy Vary
0/0
8.1.2003 8:09

dobrocinny Bures

Kdyz Burchert pise,....
kdyz Purchart pise, vime, ze se nejdrive poradil se starsinou Steigerwaldem.
Kdyz Purchart sdeluje, tak jen to, co slysel ve vinohradske nemocnici na koznim oddeleni.
Kdyz Purchart pise a sdeluje, potrebuje moc mista i na jednoduchou pomluvu.
On je v podstate cestny, razovity clovek. Kdyz vylucuje, byl uz vyloucen.
Mily ctenari, Purchart neni slavnosti Mlade fronty Dnes.
Mily ctenari, Purchart se libal za krovim v devadesatem roce s Evou Kropackovou z Kralup nad Vltavou.Ona-dcera komunistickeho svudce, on nadseny DonQuijote fucikovske pravdy.
To je Purchart. To je hanba.
Mareckova M. MUDr., Neratovice.
0/0
8.1.2003 0:20

hori ma panenko

Re: Kdyz Burchert pise,....
mareckova, nejsi nahodou z psychiatrie? ze si pletes asi sedm lidi.... kazdopadne by sis to mela po sobe precist
p.s. nebo jsou to nasledky unikleho chloru?
0/0
8.1.2003 11:47

dobrocinny Bures

Re: Re: Kdyz Burchert pise,....
Vam garantuju, pane , skvelou drahu, skvelou hvezdu Vaseho stesti, zarit bude potud, pokud si na ni nedovolite sahnout.
Co je to, co je me a nesmim to mit?
Muj strach, ma nemoc, ma slabost.
Hori, kurevniku sebe sama, hori.
Milan Psota, Kostelecka 437, vsetaty.
0/0
9.1.2003 22:07

Najdete na iDNES.cz