Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kynšperkem obcházejí falešní tři králové

Hned po zahájení celostátní Tříkrálové sbírky organizované farní charitou se v ulicích Kynšperka na Karlovarsku objevili falešní koledníci. Mladíci převlečení do bílých hábitů za Kašpara, Melichara a Baltazara jsou s korunkami na hlavách na první pohled k nerozeznání od charitativního průvodu tří králů. Liší se jen v tom, že se od lidí snaží vylákat peníze do vlastní kapsy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nemanický

Vlkovi koledníci
Koledníci podvádějí, kradou a ponechávají si ve jménu církve vyžebrané peníze.
Co na to přednosta této ve státě menšinové církve Vlk?  S největší pravděpodobností nic chytřejšího, než obvyklé chlísty o tom, jak křesťani napomáhají duchovnímu rozkvětu českého státu.
0/0
8.1.2003 2:03

JM

Re: Vlkovi koledníci
Kteří, kde, jak posléze zapečetí pokladničky, aby se na to nepřišlo, kde jste je viděl?
0/0
8.1.2003 7:42

Pavel MAIF

Fakani
No, to je teda vrchol.Od 12-ti do 18-ti let a takhle se předvádějí na veřejnosti beze strachu??? To je fakt politovádníhodné :(((( Kam to spějeme,tady to je fakt jak na divokým východě,ani se nedivím že ti Irové se raději zeptali lidu v referendu jestli můžou takovýhle národ pozvat mezi kulturně vyspělé země.Co to bude příště?? Sem tam se stydím za to že jsem Čech,kdybychom neměli hokejisty a jiné sportovce tak by nás ve světě téměř nikdo neznal:(((
0/0
7.1.2003 21:38

Světlana

Re: Fakani
Naštěstí máme Pavla MAIFA, mezi kamarády přezdívaného Mirek Dušín - on je správný Čech a měl by být naším vzorem.
0/0
7.1.2003 22:23

hovnival

@@
Tady taky prochazeli 3 kralove. A jeste navic jeden (ten vzadu) z nich byl nejakej zaspinenej.
0/0
7.1.2003 21:22

Júlinek šíšal

Re: @@
 
 
 
 
 
                            ktiš uš sme u tjěch pojofniku s kříškem, tak oni ktyš tachli přes EU, tak teš tosťi ssanofáli, apr na kont šidú - tokonc njěkte s pošechnánim frch-nosťí, ni, pochromi tomu u Tepe říkaj, ny? Ja Ťjě fitím, jak tut-láš , o C uš ani nyc-mlufiťi..... 
0/0
7.1.2003 22:08

zošalel !!!

súdruh dialog celkom
0/0
7.1.2003 20:07

Dialog

Kdo obchází republikou?
Nejdéle sloužící prezident v Evropě (podle vlastních slov) se k vlastní odpovědnosti za situaci v zemi, kterou spravuje, již vyjádřil, když v rozhovoru pro Český rozhlas řekl: "Politickou odpovědnost (za 'mafiánský kapitalismus') beru. To může znamenat jen dvě věci. Buďto sebekritiku a tu jsem právě provedl, anebo odstoupení, rezignaci na svou funkci. A to se mi zdá, že asi k tomu ještě čas nedozrál."
Jářku. Pan Havel nepodepisoval špatné zákony, včetně lustračního, odsuzovaného i mezinárodními institucemi? On nepřijímal rozhodnutí o jmenování konkrétních osob do vládních funkcí, mající ten - jak říká Otakar Motejl - "chlív" na svědomí? On nic? On muzikant? Co je ostatně pro něho 400 miliard korun českých, alias zhruba 10 miliard dolarů či 20 miliard marek? Ale pozor. Když někdo ukradne na stavbě pytel cementu, je sankcionován. Prezident?
Pak je tu také "student" Jan Ruml a další "demokraté". Někteří již špinavou práci udělali a dnes okupují zastupitelské úřady a poradenské posty zahraničních společností (protože disponují informacemi). Bez nich by ten desetiletý hnojník neexistoval. Mám na mysli například jeho excelenci pana profesora Václava Klause. Nejde mi do hlavy, jak může člověk s tak výraznou mírou odpovědnosti ještě volně pobíhat po zemi praotce Čecha, mého krajana. Jak může člověk s tak rozsáhlým zanedbáním povinností, plynoucích z ministerských, premiérských a jiných funkcí, šilhající na prezidentský post, stát v čele Parlamentu, odkud projektuje alternativu moderní doby pobělohorské...
A co prostí lidé? Dřou, majíce starosti, aby po čtyřicítce vůbec obhájili holou existenci. Krmí "středoevropského tygra" nadějí na lepší příští českého národa, dlouhodobě a čím dál tím výrazněji nespokojeného s politickou, hospodářskou a sociální situací. Čekají deset let na slibovaný odraz ode dna, zatímco volný pád do propasti stále pokračuje. Mnozí z nich si uvědomují, že pučističtí listopadoví vítězové se brzy stanou z vlastní vůle a viny poraženými. Bohužel ani KSČM jim zatím nedává jasnou odpověď na mnohé palčivé otázky. Například proč právě komunisté mají být dnes státotvorní a Havlův či Klausův mafiánský kapitalismus tak, či onak - třeba jen mlčky - podporovat. Proč, když se ozvou a v dobrém vzpomenou socialistickou minulost - se stávají předmětem šikany ze strany části vedení své strany? V tak složité době zaujímají strategie a taktika v činnosti strany významné postavení. Neznamená to však, že budou přihlížet hokynaření s programem či názvem své strany. Ač nerad, dávám proto v mnohém za pravdu týmu sociologů a politologů z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy tvrdících, že KSČM ... "žije v jisté schizofrenii mezi vedením a členskou základnou". Naštěstí pro Havla, Klause, Zemana, pro čtyřkoalici a všechny svaté v zubožené ČR; jde prý o nejednotný, programově "bezradný spolek". Jak dlouho ještě?
0/0
7.1.2003 20:05

zošalel !!!

Re: Kdo republikou obchází? šialený dialog,celkom
0/0
7.1.2003 20:11

chocholousek

Re: Re: Kdo republikou obchází? šialený dialog,celkom
ale,to se preci o nasich pacientech nerika,je to neslusne,oni jsou nemocni..;
0/0
7.1.2003 21:41

Mikuláš.

Re: Kdo obchází republikou?
Objasněte nám rozdíl mezi bolševismem a nacismem, nevážený bolševiku, a přihlédněte přitom ve své úvaze ke koncentrákům báťušky Lééééénina ve dvacátých letech minulého století a báťušky Stááááááááálina v návaznosti nato. Díky předem.
0/0
7.1.2003 21:49

Marťas

Jsou i koledníci...
Po uveřejněném článku se zdá, že u nás chodí na tři krále buď koledníci zaštítění charitou nebo zloději. Ale vždyť většina ze tří králů jsou koledníci, děti, které si přišli pro ovoce či drobnou minci. Tradiční zvyk je dnes snad jen pro vyvolené?
Já sám jsem jako dítě chodil na tři krále po koledě, na krku jsem neměl ani pravou ani falešnou kasičku, v ruce křídu a koší a nikdo mě nevyhazoval.
Pokud někdo tvrdí, že vybírá peníze na charitu a jdou mu do vlastní kapsy, je to podvod. Pokud jdu na tři krále oblečený jako Kašpar, Melichar či Baltazar, doufám, že mě nezavřou.
0/0
7.1.2003 19:57

E.X.

Re: Jsou i koledníci...
Jenže když obchází v restauraci stoly děcko s maskou takovou, že se kolegyně leknutím složila a namísto koledy řekne jediné slovo: "Peníze !", tak to u mě není koledník.
0/0
8.1.2003 15:31

E.X.

Falešní koledníci
Tak třeba v Brně když potkáte koledníky, dá se už dopředu počítat s tím, že jsou falešní. Dají se snadno poznat, protože nemají originál kasičku, takže díky TV osvětě zas tak moc nevyberou. Ale nedat jim peníze zase znamená, že je doma zmlátí, tak nevím...
0/0
7.1.2003 17:13

Najdete na iDNES.cz