Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Internetová strana se rodí těžce

Zatím jen necelou padesátku podpisů získal přípravný výbor vznikající Internetové strany. K registraci politického subjektu je přitom třeba podpisů celý tisíc. "Máme zatím velmi málo," přiznává zakládající člen strany Jiří Večeřa. "Rozdali jsme mezi známé podpisové archy, ale zatím se nám nevrátil žádný plný. Odhaduji, že dnes máme do padesáti podpisů," dodává.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Franta7

Posílám zrušený příspěvek ještě jednou.
Myslím že "přímá demokracie" existuje v Libyi a šéfuje tomu Kadáfí. Všichni občané se ve vesnici sejdou a všichni hlasují a každý de*bil se může vyjádřit. A ke všemu má stejný hlas. Jinak pro MF de*bil je korektní lékařský výraz. Nevím proč ho máte ve slovníku nepřípustných výrazů.
0/0
10.1.2003 8:39

Keramik

IDNES
už napíše o každej pitomosti
0/0
9.1.2003 10:37

Franta7

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.1.2003 7:02

Franta7

Re: Přímá demokracie už existuje v Libyi !
Tady by to bylo podobné. Někdo by navrhnul ukamenujeme, toho a toho politika protože je nám nesympatický, kvůli němu naše firma neprosperuje a všichni prostí lidé by to odhlasovali.
0/0
9.1.2003 7:06

Franta7

Re: Přímá demokracie už existuje v Libyi !
Současný stav je také špatný. Protože lidé nevolí menší strany, protože se obávají že by jejich hlas propadl a tak raději volí "menší zlo" Navrhuji aby každý mohl volit dvě strany najednou, jednu velkou (ČSSD, ODS,4k)-vybrat menší zlo a jednu malou s menší pravděpodobností zvolení ale pro voliče sympatičtější, aby se otestovala její šance zvítězit. Centrální počítač by neprve vyhodnotil případ volby sympatičtější strany. Pokud by tato strana nezískala 5% hranici pro vstup do parlamentu tak by počítač znova přesčítal hlasy už, ale s první volbou.
0/0
9.1.2003 7:30

Ing. Jiří Večeřa Přípravný výbor IS

Reakce na ohlasy na článek a na dnešní glosu v MF DNES
 S Internetovou stranou je to  natolik jiné, že to narušuje vžité představy o politice. Když jsem testoval myšlenky IS na cizích lidech během přípravy, první reakce byla: "A mohl bych být místopředseda?" Politické strany jsou v představách naprosto spojeny s mocí a osobními výhodami.
IS strana nemá předem program, kromě toho, umožnit svým členům rozhodovat aktuální společenské otázky. A to bude stát i ve stanovách strany. Námitka, že členové strany mohou rychle změnit názor a tím i politiku strany jde mimo terč.
Pokud členové změní názor a jsou to svobodní, svéprávní a vzdělaní lidé, pak právě jen stávající politické strany by jim poskytovali dobrodiní  a prosazovali něco co členové nechtějí, naše strana tyto ambice nemá./Možná by se stávající strany mohli náhodně dostat do výhody, že by už od začátku prosazovali opak toho co chtějí členové a pak by nebyli změnou zaskočeny/
Politik IS v diskuzních pořadek zaskočený rychlou změnou názorů strany je absurdnější než se naprvní pohled zdá. Zástupce IS v diskuzním pořadu může vysvětlit a obhajovat myšlenku IS, ale nemůže vysvětlovat a obhajovat nějaký její názor. Snad může sdělit jaké stanovisko IS k tomu zaujala. Vedení strany, žádné názory nevytváří, nenavrhuje a nemůže je ani  zdůvodnit. Proč si to strana myslí - je to jenom proto, že to členové chtějí.
IS bude jen zastupovat zájmy členů a obávám se, že se bude proto jevit médiím jako málo poutavý objekt.
S pozdravem
Ing. Jiří Večeřa Přípravný výbor IS
  
0/0
7.1.2003 22:45

DV

politická orientace?
( ) ultralevice
( ) levice
( ) levý střed
( ) střed
( ) pravý střed
( )pravice
( ) ultrapravice
() pitomost
0/0
7.1.2003 13:42

Dialog

Re: politická orientace?
Nejde však jen o tyto aspekty. Věci jsou vážnější. Zeptá-li se někdo, co nám v této zemi po řadě privatizačních vln ještě patří, nedostane se mu odnikud jasné odpovědi. V zemi, jež se chlubí informačními přetlaky, se o těchto věcech neví nic. Nebo ví? Sem tam se přece jen nějaká ta zprávička objeví. Aspoň kuse. A člověka pak přechází mráz po zádech. V pohraničí - ale nejen tam - vlastníky pozemků a různých materiálních statků se ve stále větším počtu stávají Němci, Belgičané a čert ví, kdo všechno. K čemu jsou pak řeči, že o naši "identitu" nemusí mít nikdo žádné obavy. O čem to vlastně blábolí?
0/0
7.1.2003 20:27

petr paral

Anonymita
Myslím že je to zajímavý nápad, ale jeho realizace by  fungovala jen čistě virtuálním státu. V reálu tato strana asi nemá šanci. Jak její členové budou vystupovat pod nickem nebo pod přiděleným jménem? Je zde příliš velký prostor pro anonymitu, podvody, nátlak. Internet je o svobodě informací bez hranic a plotu, a svobodě jako takové, strana je ať chceme nebo nechceme o kázni a stádu.
0/0
7.1.2003 12:51

Jan

Cíl strany a straníků
V jednom příspěvků se objevilo, že cíl strany je vyhrát volby. Ještě ale autor zapoměl na jeden cíl a to ten skutečný - dostat moc a peníze. Skutečnou stranu nezajímají lidé, ale to co mají straníci z této činnosti a vedení strany ve svých kapsách. Je to vlastně taková pyramidová hra - kdo se prodere nahoru ten má a ostatní jen doufají že také budou mít.
0/0
7.1.2003 12:35

Petr

Moorhuhn
Vážení, zakládám stranu přátel počítačových her Moorhuhn - střílení do slepiček. Bližší informace o této gamese na http://www.moorhuhn.de/ Volební program - každému právo střelby do pipinek !!!
0/0
7.1.2003 11:37

Petr

Re: Moorhuhn
Přihlašovat do této strany ( SPPHM) se můžete zde!!!  ZABIJTE SI SVOU SLEPIČKU  MOORHUHN DO KAŽDÉ RODINY!!!  Právě rozjíždím  internetové stránky : http://mujweb.cz/spolecnost/moorhuhn/index.htm
0/0
7.1.2003 15:00

Jantárek

zajímavý nápad
Bohužel,  když pohlédnu na webstranu www.istrana.cz ,  přemítám nad historií její geneze asi takto:  a/  pár nadšených lidí po příchodu z hospody sesmolilo narychlo tento náčrt a aby to už tady bylo rychle, vyvěsili to na  web,  snad se to chytne.
Tak tohle přesně vystihuje můj názor, protože bych to snad spíchnul i líp a to se tím vůbec nezabývám.
0/0
7.1.2003 11:00

Jirka

Ať žije major Zeman
A co tak strana přátel Předlistopadových TV seriálů?
0/0
7.1.2003 10:35

.

Re: Ať žije major Zeman!
0/0
13.1.2003 12:06

.

Re: Ať žije major Zeman !!
0/0
13.1.2003 21:41

Hnidopich

Rozhodl jsem se teď založit frakci internetové strany pro příznivce Netscape a ve volných chvílích hry Wolfenstein.
0/0
7.1.2003 7:54

DV

Re:
menševiku!!
bolševici dávají přednost značce Microsoft a ve volných chvílích hře Heores IV.
0/0
7.1.2003 13:45

JirkaVanek

Pripoji de nekdo z Internetove strany?
Věc: Petice za veřejný soud s politickým vězněm Vladimírem Hučínem http://exeat.com/xbox/vanek/Petice.html
 
 
 
Hlasovani o osobnost roku (Hucin)
0/0
7.1.2003 6:33

KK

Beránka vlku se zachtělo...
Můj hlas dostane ta strana,která,mimo jiné,začne s návrhem řádného zákona o Prokázání nabytého majetku od roku 1990 u všech občanů ČR,abychom měli minimálně jeden roční rozpočet k dobru!
0/0
7.1.2003 6:11

Eso

Re: Beránka vlku se zachtělo...
To jako myslite nejake komunisty?
0/0
7.1.2003 10:18

.

Re: Re: Beránka vlku se zachtělo...
jo
0/0
10.1.2003 17:26

.

Re: Re: Re: Beránka vlku se zachtělo...jo jo
0/0
10.1.2003 19:14

.

Re: Re: Re: Re: Beránka vlku se zachtělo...jo jo jo
0/0
11.1.2003 17:58

jo

Re: Re: Re: Re: Re: Beránka vlku se zachtělo...jo jo jo jo
0/0
11.1.2003 20:22

.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Beránka vlku se zachtělo...jo jo jo jo jo
0/0
14.1.2003 12:56

Vlkysh

Nešťastně, nebo promyšleně ?
Myšlenkou  založit  pružnou stranu či hnutí na bázi internetové komunity jsem se již zabýval delší dobu. Zatím bylo několik důvodů,  proč jsem od takových úvah nepřešel k podílu na realizaci projektu ( ano, podílu, na takovou věc nemůže být člověk sám, a obávám se že i trojice je málo ).
1. Dlouho byl problém v rozšíření účasti na internetu v ČR. Avšak asi právě teď nastává doba, kdy je tato překážka překonána. Už i u nás je internet schopen sdružit relevantní skupinu jedinců,  kteří jsou schopni shodnout se na určitém programu. Častým pobytem na českém interetu jsem dokonce získal dojem, že existuje něco jako "názor internetové obce", samozřejmě ve smyslu většinovém;  extrémům se zde meze nekladou - přesto je zřejmý jejich poměrný podíl. .... A   výsledný hlas je začasté dost nepohodlný tomu či onomu establishmentu,  což není na škodu.
2. Čili když už můžeme překážku 1 pominout,  je tu další, a ta už aktuálně souvisí s nynější  aktivitou "zakladatelů" internetové strany. Tou je problém precizní přípravy, a tedy i času věnovanému takovémuto počinu, než s ním vylezeme na světlo boží.  Bohužel,  když pohlédnu na webstranu www.istrana.cz ,  přemítám nad historií její geneze asi takto:  a/  pár nadšených lidí po příchodu z hospody sesmolilo narychlo tento náčrt a aby to už tady bylo rychle, vyvěsili to na  web,  snad se to chytne. Bohulibý záměr, ale smutně amatérské provedení.  Nebo b/  někdo si uvědomil budoucí moc internetu a  velmi rafinovaně předešel seriózní síle, která by se toho ujala... Nechci být moc paranoidní,  nicméně i toto mne napadlo nad onou stránkou. Hmm,  radši bych aby tomu tak nebylo.
3. jakkoli si nemusíme dělat iluze, že by i ta nejlepší INTERNETOVÁ STRANA okamžitě vyskočila na pódium  politického dění a převálcovala etablované strany, na druhé straně jsem přesvědčen,  že by v blízké budoucnosti mohla těmto pořádně zamotat hlavu ...  hmm,  v době elektronických podpisů .... nelze to brát na přííliš lehkou váhu a asi se ještě lecčeho dočkáme.
Nemám tu prostor pro rozbor úskalí přímé demokracie, kteréžto téma je v dané problematice  silně obsaženo.  KAŽDOPADNĚ  je ale podle mne nebezpečné pro demokracii  avízovat  novou, byť internetovou stranu jako čistě referendovou,  aniž  začneme  dříve diskutovat o jejích zásadách, programu, cílech. Možná zpočátku dost obecně, ale aspoň nějak .
ŠKODA , ŽE TO ZAČALO TAKHLE ..
 
 
0/0
7.1.2003 0:51

jeminačku

Re: Nešťastně, nebo promyšleně ?
..tak za tuto zářnou úvahu bruno zcela jistě nemůže !
0/0
7.1.2003 1:03

Bivoj

Fuck Off !!! Nemáte co práci, holoto líná ???
0/0
7.1.2003 0:05

Václav XX

Zajímavá aktivita
Velmi zajímavé. Fandím této iniciativě, nicméně pokud si strana opravdu klade ambice prosadit reálný vliv v politice, musí dříve či později z virtuálního světa vystoupit a profilovat se i ve "fyzickém světě". Pokud tyto ambice nemá, jde pouze o zajímavou virtuální hříčku. Handicapem je, že dosud nemá jasně profilovaný program. Doufám, že chápu myšlenku těch, kteří jsou autory této výzvy, jako způsob uplatnění přímé demokracie, správně, ale to pro oslovení širokého okruhu občanů nestačí. Snad se nová strana časem vyprofiluje. Omlouvám se všem seriózním přispěvatelům, že neuveřejňuji své plné jméno a adresu, ale svoboda tohoto média umožňuje kromě seriózní diskuse i nestoudné osočování a chráním tak své soukromí. Přeji nové straně do vínku jasnou vizi budoucnosti. Uznávám názor ostatních, že je to celé bláznivé, ale možná jsou všelijaká překvapení. Aby celá tato "bláznivost" získala smysl, je potřeba jediné - volební úspěch. Ten se ale nedostaví bez jasné vize. A ta tu zatím není. S přáním množství vytrvalosti
                                                                                    Václav XX
P. S. Jsem zvědav, kdo si na mně smlsne.
0/0
7.1.2003 0:04

Lopuch

Re: Zajímavá aktivita
Co povazuju za nejvetsi klad teto veci neni moznost se usnaset a mit vliv ale moznost demokraticky diskutovat. Poslouchat (cist si prispevky) toho druheho i kdyz se mi nelibi to co povida. Pokud nam o neco jde tak se v te diskuzi nekam dopracujeme a na hodne veci prijdeme. Internet,i kdyz je hodne anonymni, prave dava moznost probrat veci odshora az dolu aniz by do toho mohly proniknout nase "blbe" nalady a podobne. Je to skvela vec. Dik.
0/0
7.1.2003 2:37

Strycek Skrblik

Nadseni skonci velmi rychle ....
...... a to pri prvni ustavujici schuzi - ta totiz musi zvolit organy a to i pri pouziti elektronickeho podpisu jinak nez rucne jaksi nejde.....
Mili nadsenci. Vase idea je jiste velmi bohuliba. Predstava o strane bez vedeni, bez sjezdu apod svedci nejen o Vasi naivite, ale i o neznalosti pravniho radu.
Panove, kdyz uz nic jineho, strana musi mit vedeni a statutary ze zakona, kdo by za ni jednal ?  - §6 Zákona o sdr. v polit. str. a hnutich
odst. 5) Pokud stanovy neurčují něco jiného, jedná jménem strany a hnutí až do ustavení orgánů uvedených v odstavci 2 písm. b) bodu 6 přípravný výbor. Orgány strany a hnutí musí být ustaveny nejpozději do 6 měsíců od vzniku strany a hnutí.  .... A hotovo.
... velmi pekna myslenka je ohledne permanentniho referenda, ale toto vsechno je proste utopie a blbost. Jedine k cemu dojde je bezbrehe tlachani teenageru na chatu.
Ale hlavne !!! Strana, ktera si neda za cil vyhrat volby je k nicemu.
Uprimne receno, kazdej trochu schopnej a pritom poctivej clovek se radsi zivi vlastnima rukama nebo hlavou a s politikou nechce mit nic spolecnyho.
Takze panove, vasi iniciative a nadseni trikrat hura, hura, hura !!! Preju Vam vse dobre, ale nevsadil bych si na Vas uspech ve volbach ani halir.
0/0
7.1.2003 0:02

vaclav hanus

Re: Nadseni skonci velmi rychle ....
Jaky bys mi to z huby vsechno vyndal. A mimochodem, taky jsem skrblik..
0/0
7.1.2003 10:26

vaclav hanus

Re: Nadseni skonci velmi rychle ....
A jeste me napada...kdyz muze nekoho napadnout takovato blbost, pak tedy cekam ze se nekdo bude pokouset zalozit internetovou akciovku, nebo s.r.o. Autori asi moc nepochopili co je to distribuce odpovednosti. A mechanismy jejiho ustanoveni a udrzeni. Hnacim mechanismem politickych subjektu je ziskani prebend (a castecne jesitnost). Nechapu jakym zpusobem si tyto prebendy budou 1.ziskavat bez ustaveni vedouciho organu, 2.prerozdelovat....aha, jeden napad byc mel ..mohou si ty prebendy odfotit digitalnim fotakem a pak si je rozesilat vzajemne do mailboxu, nejlepe kryptovane, abych se na jejich politice nemoch prizivovat jiny subjekt...
0/0
7.1.2003 10:33

Tonda

Celkem dobrej nápad,
není třeba zakládat novou stranu, těch máme dost hlavně před vlolbama. Podle mne by stačilo diskusní forum . První naléhavé téma : návrh a volba prezidenta. Toto téma jsem chtěl původně navrhnout   idnes.cz. 
 
0/0
6.1.2003 23:55

.

.
0/0
7.1.2003 16:20

youdi

co to je???
To nemuzou myslet vazne! Si z nas delaj prdel, nee? To jako ze ja vznesu tema a 999 Masku o nem bude hlasovat? (s zadnym Maskem bych nechtel byt v jedne strane!!!) Nebo permanentni elektronicke referendum? To jako ze Maskove nebo Juraskove budou rozhodovat o vysi statniho rozpoctu a presunech prostredku mezi jednotlivymi jeho kapitolami, napr.? Co by jako rekli volicum-neclenum sve strany pri volbach? A jak by se rozhodovali, tj. podle jakych programovych cilu by se ridili pripadni poslanci teto strany? Mohli by vubec vytvorit poslanecky klub? Byla by to liberalni, konzervativni, krestansko-socialni, socialisticka nebo komuisticka strana? Nebo jen konzervativne-komunisticka nekdy, a jindy zas krestansko-liberalni, podle situace, resp. podle aktualniho poctu svych clenu a jejich momentalniho svetonazoroveho rozpolozeni?
 
Bud je to nejaky nejapny zertik, anebo se zase vyjevila ta nase ceska pripitomelost a neznalost zakladnich pricipu fungovani demokraticke spolecnosti, vcetne role politickych stran. Spis by mela vzniknout petice za okamzite zavedeni predmetu vyucujiciho tyto veci na zakladni skole, aby mladsi braskove nebo synovci nebo deti od sousedu mohli temto trumpetum poradit, ze to nema smysl, kdyz to oni nevedi.
0/0
6.1.2003 23:26

pavvel

Názor
Není to zcela od věci, na škodu by nebyl průzkum podobných aktivit po Evropě i dál. Obecně souhlasím, problémem bude kvalifikovaná ochrana proti zneužívání.  Nicméně je to pokrok a každá nová věc naráží na více odporu než podpory!
0/0
6.1.2003 23:03

drfox

fandím
je třeba podrobně znát  myšlenky  ,v zásadě cíle této strany, doporučuji podrobněji rozvést.Jinak tomuto fandím.Proti všudypřítomné blbosti na každém kroku je třeba bojovat nemilosrdně a neustále,do posledního dechu
0/0
6.1.2003 22:41

Mikus

Re: fandím
Blbost porazime jedine zase blbosti. Blbost zvitezi! At zije Blbost! 
0/0
7.1.2003 0:00

Anonym

Re: fandím
Asi te zklamu, BLBOST JE NESMRTELNA   Jinak ta strana se mi docela zamlouva! Co myslis budou mit taky Cesi v zahranici pravo se vyjadrit a volit, nebo to bude jen pro mistni postizene?
0/0
7.1.2003 2:59

Mikus

Re: Re: fandím
Podle toho, cemu rikas zahranici. Pro tuhle stranu je to vsechno, co je mimo Internet. V siti jsou vsichni krajani a maj stejny prava.
0/0
7.1.2003 4:56

Roman Košťál

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.1.2003 21:56

Mikus

Re: příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
Aby se mi to nekdy nestalo taky: najdu nekde seznam nepripustnych vyrazu?
0/0
7.1.2003 16:29

Zajic

Me se libi vyrok pana Lebedy - cituji:
"Rozumím tomu, že je tu poptávka po rychlém rozhodování. Politici ale nemohou papouškovat názor většiny. Zvlášť u internetu nemohou vědět, jaké zájmové skupiny se mezi členy skrývají," soudí Lebeda.     Zde je krasne popren pricip demokracie a vyjadren pricip novodobe diktatury, ktera prolina celym soucasnym politickym zivotem. Ano - co je mi do nazoru voluci, ti jsou zde aby papouskovali moje nazory, pravi politik.
0/0
6.1.2003 21:51

ERIK

Re: Me se libi vyrok pana Lebedy - cituji:
Výstižné a bohužel pravdivé.
0/0
6.1.2003 22:21

peca

Zní to docela dobře.
Byla by alespoň alternativa existujícím stranám. Diskuze ve straně po internetu ve straně by spojovala lidi ze všech regionů.
0/0
6.1.2003 21:36

Dr. Zelezny

Nekdo je blbej jako stoudev
Budto jsou to uplny dementi s nedostudovanou 3ti tridou pomocne skoly, nebo nekdo opil iDNES hodne  pitomouckym rohlikem. C/ je spravne - pravda je kombinaci obeho.
0/0
6.1.2003 21:29

dabfy

JO
zajímavé
0/0
6.1.2003 20:53

morous

BYLO NEBYLO
trochu mě matou ty tiluly, jinak bych se domníval, že vám třem dohromady je tak 25 let a právě jste dočetli nějakou báchorku....i v těch však je nějaké poučení nakonec, tak tady také jedno je....pokud si neděláte srandu a myslíte to alespoň z 10% vážně....tak opravdu neztrácejte čas a věnujte úsilí k něčemu méně zhovadilému. PS pro idnes: příspěvek vhodný tak na 1.4....apríííííííl
0/0
6.1.2003 20:07

Najdete na iDNES.cz