Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bush: Přišel čas zúčtování s Irákem

Americký prezident George Bush včera v další naléhavé výzvě na adresu iráckého vůdce Saddáma Husajna prohlásil, že už "nadešel čas zúčtování" a Irák musí za každou cenu odzbrojit, pokud se chce vyhnout konfliktu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ctenar

konec dialogu
Ukoncete prosim s Dialogem veskery kontakt.
 
 
Dialog je oxymoron ktery na vase argumenty kasle. Jde mu jedine o prilezitost vest sve monology, za ktere je placen. Z pripravenych textu vybere potrebnou pasaz, okopiruje a jeho prujem se zacne valit ven. Ceka kdo se mu chyti do site aby mel podnet pro dalsi davku prujmu. Cely net je tak zk**ven jeho sr*ckami.
 
 
Proc mu davat dalsi prilezitost delat z netu chliv. Na to si tu stacime sami.
 
 
Dialog se nijak nelisi od dopisovatelu z izraelske a palestinske ambasady.
    Je placeny sem psat demagogickou propagandu pro sve pany.   Nedavejte mu prilezitost k vydelku.   Ignorovat, nereagovat, nebavit se s nim.
0/0
9.1.2003 4:38

barbudo

Bojovníci za ten nejsprávnější svět - potřebuji ujasnit pojmy ...
.. poradí mi někdo,jak neznalý pozorovatel pozná socialismus, komunismus, kapitalismus, imperialismus, demokracii (prosím pokud možno s příklady). Předem převelice děkuji.
0/0
8.1.2003 21:12

Dialog

Re: Bojovníci za ten nejsprávnější svět - potřebuji ujasnit pojmy ...
Srovnávání komunismu s fašismem je absurdní nesmysl. Fašismus vznikl v Itálii a v Německu získal podobu Hitlerova nacismu jako produkt kapitalismu. Německá buržoazie v čele se zástupci velkokapitálu poskytla nacistickému hnutí veškerou pomoc. Bez této pomoci by nacistické Německo nikdy nemohlo existovat. Velkého rozmachu dosáhl nacismus, když Německo zachvátila krize, trvale rostl vliv politiky KS Německa, neustále se zvyšovala nezaměstnanost a existovalo reálné nebezpečí vzniku socialistické revoluce. To byl hlavní důvod, proč německý velkokapitál poskytl veškerou pomoc Hitlerovu nacistickému hnutí. Hitler zakázal KS Německa, zmasakroval její kádry a poté se pustil do sociálních demokratů a Židů. Hitlerovým programem byl antikomunismus, rasismus, pangermanismus a sociální demagogie s cílem porobit slovanské národy, vytvořit tisíciletou velkoněmeckou říši a dobýt celý svět. V Rakousku došlo k anšlusu a v roce 1939 strčily západní mocnosti na základě Mnichovské dohody do chřtánu Hitlera Československou republiku. Představitelům imperialistických velmocí se tak podařilo "zachránit mír". Avšak za jakou cenu a na jak dlouho?
Brzy nato přepadl Hitler Polsko, pak vtrhl do Francie a řady dalších evropských zemí. Hitlerova vojska však nikde nenarazila na vážnější vojenský odpor. Buržoazní vlády s válkou s Německem vlastně ani nepočítaly. Domnívaly se a dělal vše pro to, aby usměrnily výbojného Hitlera na Východ proti Sovětskému svazu, který byl od prvního dne svého vzniku jejich úhlavním nepřítelem. Proto západní diplomaté v tomto období ani neusilovali o uzavření dohody se Sovětským svazem proti hitlerovskému Německu. SSSR byl tak nucen uzavřít s Německem pakt o neútočení. Hitler napřed okupoval západní Evropu a začal bezprostředně ohrožovat Anglii. Proto byly západní velmoci nuceny jednat se Sovětským svazem o společném boji proti nacistickému Německu. Přesto si však ponechaly želízko antikomunismu v ohni. Brzy po skončení 2. světové války zahájil v roce 1946 Churchill svým známým projevem ve Fultonu studenou válku proti Sovětskému svazu.
Boj pokračuje...
0/0
8.1.2003 21:29

barbudo

Re: Re: Bojovníci za ten nejsprávnější svět - potřebuji ujasnit pojmy ...
Vaše citace neznámého klasika neodpovídá na mou potřebu definic pojmů.
0/0
9.1.2003 8:47

jurasek

Re: Re: Bojovníci za ten nejsprávnější svět - potřebuji ujasnit pojmy ...
v tom se mylis, dialogu...srovnat tyto ideologie neni vubec obtizne...komunismus a fasismus jsou varianty klasicke utopie, jedna je nacionalni, druha je internacionalni....obe vidi jednotlivce jako objekty, ktere se podridi jednotlivym ideologiim...kapitalismus je jenom dalsi variace utopie, to jenom na doplneni.....takze pokud vysvetlis fasismus celkem presne, zacni vysvetlovat komunismus take.....muzes zacit renesanci, tam je puvud marxismu, ktery ma okrajovy vliv na komunismus.....
 
0/0
9.1.2003 9:14

Dialog

Teritoriální rozdělení celého světa mezi největší kapitalistické mocnosti světa
Nikdy nesmíme zapomínat, že 1. a 2. světová válka, likvidace 80 miliónů životů, trvalý útok proti socialismu a světovému pokroku byl a je dílem světového imperialismu. Dokladem toho byla válka USA-NATO proti Jugoslávii. Dnes dlouhodobá agrese proti Iráku a KLDR. Trvalé ohrožení míru, socialismu a společenského pokroku ve světě, roztáčení nového kola zbrojení, to vše se děje pod heslem pax americana. Jak řekl nedávno G. Bush ml., "kdo nejde s námi, jde proti nám". Vše nasvědčuje tomu, že americký imperialismus je rozhodnut pro své světovládné cíle rozpoutat 3. světovou válku. O tom svědčí válečnické prohlášení Bushe v jeho první zprávě o stavu Unie z ledna 2002, kde vyhrožoval zejména Iráku, Íránu, KLDR a prohlásil, že "válka zdaleka neskončila a spíš teprve začíná".
Světový imperialismus sám klade před lidstvo volbu: Buď revoluce a socialismus, nebo válku a barbarství. Potvrzuje se názor V. I. Lenina, že "kapitalismus se nedá reformovat", jak se o to znova snaží novodobí revizionisté. Ten musí být zákonitě nahrazen socialistickým společenským řádem, kde bude mít primát politická a ekonomická moc dělnické třídy, rolnictva a pokrokové inteligence a ekonomika, věda, kultura a výsledky práce budou sloužit skutečným tvůrcům hodnot.
0/0
8.1.2003 15:03

Terazky

Re: Teritoriální rozdělení celého světa mezi největší kapitalistické mocnosti světa
Teda tohle už skoro zavání exhibicionismem ...kamkoli člověk zabrousí, všude narazí na pomatenýho grafomana dialoga a jeho ujetý vidění světa. Ikdyž logiku to taky má - ona tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou, co ty náš soudružskej šašku !!!
0/0
8.1.2003 21:17

Dialog

Re: Re: Teritoriální rozdělení celého světa mezi největší kapitalistické mocnosti světa
Takoví špindírové národní hrdost a čest vůbec neznají. Češi, kteří trpěli v druhé světové válce a za okupace od německých nacistických uchvatitelů a sudeťáků všemožná příkoří včetně koncentračních táborů, se mají podle pana Havla sudeťákům omluvit a podle politologa Doležala pořádat na ně peněžité sbírky jako odškodné. Škoda, že pan Doležal nezažil "lásku a péči" sudeťáků na vlastní kůži. V Čechách se sudeťáci chovali často hůř než pověstní esesáci. U pana Havla to Češi mimochodem nemají vůbec lehké. Jsou to prý čecháčci, kteří žijí v zapáchajícím pelechu a bydlí v králíkárnách, postavených za vlády zlých komunistů.
0/0
8.1.2003 21:19

Dialog

Britská hrdost?
Jestliže by Blair chtěl skutečně demonstrovat "morální jádro Británie", udělal by všechno, co je v jeho silách pro to, aby Izrael ukončil svou okupaci Palestiny a stáhl se za hranice před rokem 1967, tak jak mu nařídil Bezpečnostní výbor OSN, kterého je Británie stálým členem. Stejně tak by měl požadovat ukončení genocidní blokády uvalené na nevinné obyvatele Iráku před více než deseti lety, která dosud způsobila smrt půl milionu iráckých dětí mladší pěti let. To je daleko více smrtí nevinných dětí každý měsíc, než počet obětí teroristického útoku v New Yorku. Americká a britská letadla bombardují Irák libovolně téměř každý týden. Je to časově nejdelší bombardování od konce druhé světové války. V televizních zprávách se o tom nedozvíte skoro nic. Tragédie iráckých a afghánských obyvatel a stejně tak i Palestinců je ta, že skutečná pravda je naprosto odlišná od jejich karikatur publikovaných v západních sdělovacích prostředcích. Žádná skutečná válka proti terorismu neexistuje. Existuje však trvalá válka mocných proti bezmocným, s novými výmluvami, novou zradou - a novými lžemi.
0/0
8.1.2003 14:53

Dáda

Doufali jsme, že po pádu železné opony bude svět lepší, ale...
Jak řekl v očekávání 2. světové války JOSEF ČAPEK: "NEODPOVĚDNOST A BRUTALITA VYBAVENÁ MOCÍ - TAKÉ TO JSOU DĚJINY."
0/0
6.1.2003 10:02

Destructor

Jaderné zbraně ..
tak co vy zastánci válek, myslíte si že američani použijí v této válce jaderné zbraně stejně jako o tom uvažovali v korejské ... ??? Nezdá se vám že je tam američanů pro vedení války trošku málo ... ??? Pro Pouštní bouři tam bylo půl milionu spojenců, teď tam není amíků ani 100.000, navíc nemohou počítat s podporou okolních států. Myslíte si že Saudská arábie jim umožní útok ze svého území na Iraq .. ??? Pokud se nad tím vším zamyslíte s chladnou hlavou, dospějete k názoru, že buď je to ze strany USA pouze humbuk (trošku se světově zviditelnit), nebo to bude operace ala Balkan - Afganistan. To znamená rosekat co se dá ze vzduchu a čekat jestli to Sadám vzdá ... Jenže Iraq není Jugoslávie s 10 milionama obyvatel ... Nechce se mi věřit, že by do toho šli američani sami, bez krytých zád a krýt záda jim může pouze OSN
0/0
6.1.2003 8:43

Alena

Re: Jaderné zbraně ..
no, taky si celou dobu říkám, copak za tím je za kulišárnu. fakt je , že rozsekat to tam na cimprcampr nemůžou, když chtěj tu naftu. No a že by  nespali proto že je někde porušovaná demokracie - to se mi taky nezdá, to by museli bojovat už čtyřicet let a pomalu všude - pokud se pamatuju, nijak se neangažovali, když sem vlítli rusáci - no a - mezi námi - když dokázali před čtyřiceti lety odprásknout Kennedyho (a jiné pány,pokud se jim nehodili) - že by nedokázali oddělat Saddáma - dneska snad už mají lepší prostředky.
0/0
6.1.2003 9:55

Hnusoň

Re: Re: Jaderné zbraně ..
cože ??????????????????????
0/0
6.1.2003 11:13

Petr

Amerika
Jedno vím jistě. Jsem hrdej na to, že nejsem američan.
0/0
6.1.2003 8:16

Qvik

Re: Amerika
Byt Americanem je v teto dobe jenom jedna pekna ostuda a hanba.
0/0
6.1.2003 8:51

origin

Re: Re: Amerika
Tak co velemoudry vlastence kviiku, uz sis prepocital kolik si musis nasetrit  abys v penzi nedrel bidu s nouzi?
0/0
8.1.2003 14:37

barbudo

Re: Re: Re: Amerika
Pro někoho je hanba horší než bída, pro někoho je bída hanbou. Holt jsme každý jinačí.
0/0
8.1.2003 15:58

origin

Re: Re: Re: Re: Amerika
Hanba je, ze cesti duchodci dostavaji tak malo penze.
0/0
8.1.2003 16:36

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Amerika
Asi s tím něco uděláme, ale asi to budeme řešit tady u nás. Mrtvol a sirotků kvůli tomu mnoho nenaděláme, neboj.
0/0
8.1.2003 17:07

origin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Amerika
Dobre. Beru te za slovo, ale uz abyste s tim neco udelali.
0/0
8.1.2003 17:40

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Amerika
Myslíte si snad, že je mi lhostejný osud lidí, jejichž dětství zničila válka, mládí padesátá léta, potom celý život dřeli aby do penze šli těsně před rokem 89, tedy s žebráckým důchodem. Myslíte si, že nevím, že naprostá většina dnešních "úspěšných" budovatelů našeho kapitalismu se živí pouze výprodejem toho, co dnešní důchodci vytvořili?
0/0
8.1.2003 21:06

Leonid

Re: Amerika
, Petro, nemel byste byt na to hrdy, protoze to neni Vase zasluha.
0/0
6.1.2003 9:48

Leonid

Americka demokracie? Hmmm, je to dobra idea!
, Americky volby roku 2002 ukazuji, ze: 1) 93.4% of general election candidates for Congress who spent the most money won their races..... 2) 83% of itemized individual contributions to candidates, parties and PACs (hard and soft money) were made by donors who contributed at least $1,000 in aggregate..... 3) 0.11% of the voting age population of the United States made a contribution of $1,000 or more.....
0/0
6.1.2003 0:41

Bratlomej Nezapomenutelny

At zije George Bush
jak to pocitam , tak prislo jen 3 potrefenych ( vlastne zavistivych) hus. Ale ony husy sli asi spat...tak ze zitra rano v pracovni dobe se vsechny husy ozvou. Doma ten Internet asi moc stoji tak ze v hraci husicky se ozvou jak za HUSAKA!
0/0
6.1.2003 0:16

Gel

Re: At zije George Bush
Silenec se samopalem toci se na miste se zpustenym samopalem a pocita potrefene (vlastne zavistive) husy. Opravdu Nezapomenutelny. Idiot.
0/0
6.1.2003 3:30

Hnusoň

Re: Re: At zije George Bush
čtvrtá potrefená husa
0/0
6.1.2003 8:01

Lopuch

Libi se mi , ze je tady nekdo, kdo se neboji jit na nasilnika a vyrazit mu kver z ruky, jako tenkrat Saddamovi poprve a Milosevicovi. Prusvih ale je, ze je v tom USA sama a nechapajici svet to zase bude brat jako soukromou "teroristickou" akci. Vola se po miru ale nikdo se nedokaze prakticky zastat prava, jen USA. Straspytlove v OSN se chovaji stejne jako nasi "spojenci" v tricatem osmem. Maji jenom reci a strach. Anglie a Francie svoje elegantni reseni (zbabelost a lenost) tenkrat stejne zaplatila krvi a potem a stejne zadnej mir nezaridila. Vyteklo tenkrat mnohokrat vic krve, nez kdyby do toho byvali sli. Byli vtazeni do valky at chteli nebo nechteli, protoze nechali vyrust maleho teroristu ve velkeho a zradili spojence, ktery byl v trablu. Zbabelci, jak se zda, nevymreli. Tak tu spinavou praci bude delat jenom Amerika s Bushem, ktery to pravdepodobne prezene a bude o duvod vic pro dalsi lumparny.
0/0
6.1.2003 0:11

Gary

Re:
Líbilo by se Ti to, i kdybys byl v Iráku? Nezapomeň, že Sadáma USA dlouho podporovaly a vlastně mu umožnily nástup k moci. De facto jen hasí to, co sami zapálily. Mě to jako zrovna moc velká frajeřina nepřipadá. A nevím proč OSN, když místo přiblblýho chrastění zbraněma čeká na výsledky indpekce, musí být nutně zbabělá. Ostatně soudím, že OSN je tu k urovnávání konfliktů a ne jejich podněcování. USA jsou světová velmoc a ze všech zemí, který jsou na výběr, nejsou špatná alternativa, ale na druhou stranu vždycky hájily jen své zájmy. O světový mír jim jde jen, pokud pro ně bude výhodnej. Jinak se na něj můžou, víš co? Bushovi by měl už konečně někdo vysvětlit, co je to diplomacie.
0/0
6.1.2003 0:43

Bratlomej Nezapomenutelny

At zije George Bush..
jsem hrozne rad ze je zde statnik ktery dela se nesere z lenochma a teroristama . Pral bych si aby dostali po snupaku tihle cesti antibushovci, kteri jsou zhnili parcovat jen kecaji o rope a fandi svym socanum. Je nacase aby se s tou spodinou ktere jen zavidi a nic nedokaze neco udelalo, jinak oni zavisti znici vse co demokracie vytvoarila. Luza jedna !!
0/0
5.1.2003 23:34

Júlinek šíšal

Re: ...áno, snámá práft:
fráň k fráňi setá, rofny rofnycho si chletá. To pi pilo, ktipi pilo ešťjě inný témo-krác .... co Fi nafrch-újeťjě?
0/0
5.1.2003 23:40

pro julius

Re: Re: ...áno, snámá práft:
julius-ty dvje dlouhokrki bestie ti váři ribi suppu z vanočneich zbitku,čekaj,še jim brnkneš,bi tepla ešte zvostala-a ty tu meleš o rovneich franach...
0/0
5.1.2003 23:50

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: ...áno, snámá práft:
Šrafi maj rossum, je-tna truchi tá! Tíky, ja prnk, še putu na lepšejši !
0/0
6.1.2003 0:05

pro julius

Re: Re: Re: Re: ...áno, snámá práft:
do perčic-te dlouhokrkke krasávice nespící do mne furt trkaj-chtej tebe na dratek-a melou s plnou tlamou- říž žě žýžý šč--aš sem poprskanei.
0/0
6.1.2003 0:17

pro zizalu

fakt je to tvoje masina ?
http://www.elektrika.cz/mn/sprojektant/mohp021223.html
0/0
6.1.2003 10:53

Júlinek šíšal

Re: fakt je to tvoje masina ?
prúnko, muj omlúf sa tocho týno-sajra, co síc mýti suprcomp, apr nyc-jesť-fjěťjěti, náco. 
0/0
6.1.2003 12:06

Hnusoň

Re: Re: ...áno, snámá práft:
první potrefená husa
0/0
5.1.2003 23:50

Hnusoň

pardon, potrefená žížalka
0/0
5.1.2003 23:51

Stetinac

Re: At zije George Bush..
Ty vole ty jsi fakt dobre zhuleny,ale fakt kvalitne
0/0
5.1.2003 23:41

Hnusoň

Re: Re: At zije George Bush..
druhá potrefená husa
0/0
5.1.2003 23:52

Hnusoň

Re: At zije George Bush..
jeje, za tohle to od nich schytáš - ty ti daj !!!!!!§§§§§§§§§§§§
Jsem zvědavej kolik potrefenejch se ozve
0/0
5.1.2003 23:45

Júlinek šíšal

Re: Re: ...to teta jo,
takofej ostut fi-pro-tuko-faťi sfímu friend...moch pi fákt ňjěkto s tocho tref-feny,
0/0
5.1.2003 23:59

Stetinac

Re: Re: At zije George Bush..
Hlavni je ze ses  ozval TY!HURAAAAAAAAAAAAA
0/0
6.1.2003 2:32

Qvik

Re: At zije George Bush..
Zatim se nevi, co Bushik dela ve volnem casu a problemu s jezenim preclu mel dost a dost. Pane doktore Chocholousku, jake ja vase diagnoza a da se to lecit? Rikate ze ne? Diky.
 Vy si tam pracujte do zblbnuti a my si tady budem pekne zavidet kdyz budeme na 5 tydenni dovolene, s decka ve skolkach zadarmo nebo za pakatel, skoly zadarmo a slusnej zivot pred nama.
To vis, ze si tuto demokracii znicit nedame nejakou luzou, ktere delas mluvciho. Zvolili te vubec nebo ses k tomu dostal jako ten velky statnik Bushik?  
0/0
5.1.2003 23:46

Hnusoň

Re: Re: At zije George Bush..
třetí potrefená husa
0/0
5.1.2003 23:52

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: a tento
enem feny chrop-páček fal-lešny, nep sás hloupek fetle
0/0
6.1.2003 0:02

origin

Re: Re: At zije George Bush..
Kviku,  budeme na 5 tydenni dovolene, s decka ve skolkach zadarmo nebo za pakatel, skoly zadarmo a slusnej zivot pred nama je krasna utopie. Stare ceske prislovi rika ze bez prace nejsou kolace. Normalni clovek musi nejdriv delat nez si vyslouzi dovolenou. Jestli chce nekam jet, taky musi z vyplaty na to usetrit. Krasnej zivot pred sebou a bez prace maji jenom tunelari a podvodnici. Na ne bohuzel doplatilo uz hodne Cechu a museji kvuli temhle parazitum delat o to vic.
Ty skolky a skoly zadarmo vubec zadarmo nejsou. Plati je stat z tvych dani. Kdyz naklady vzrostou a to si pis, ze k tomu dojde, stat ti bud zvedne dane nebo ti napari poplatky. Cim vic stat plati na tvoje skolstvi zdarma, tim min ma na jine polozky rozpoctu. Zdravotnictvi, bezpecnost obcanu, verejna doprava, udrzba silnic, vysokoskolske vzdelani, vedecky vyzkum... A ze tady uz je slyset hodne stiznosti na nedostatek fondu. Asi nectes chaty pod prislusnymi clanky. Doporucuji.
Lidi, kteri sli na zapad s predstavou budu sedet pod stromem a peceny kurata mi budou litat do huby, na to doplatili. Lenochy po zasluze nakopali do pr*ele.  Nebo je tu druha moznost. Stat se podvodnikem ve velkem. Takovi chytrolini mezi Cechy taky jsou, doma i venku.
A jestli si myslis, ze Americani pracuji do zblbnuti, asi neznas Japonce, Indy, Cinany. To bys teprve vedel co je prace.
 
0/0
6.1.2003 6:54

origin

Re: Re: Re: At zije George Bush..
Jen dodatkem jestli porad jeste trvas na svoji utopii tak jsi bud nesmirne naivni nebo opravdu pises od Chocholousku.
0/0
6.1.2003 7:16

Qvik

Re: Re: Re: At zije George Bush..
My delame, mame se dobre, decka ve skolkach a na universitach, pekne dlouha dovolena, nemocenska kdyz jsme nemocni, jasne ze platime dane, vsak bez prace nejsou kolace, investujeme i do Ameriky, ale po tech podrazech a podfucich Bushikovych kamosu uz ne tolik a jak se nam to euro pekne vyhouplo. A kdyz jdeme do duchodu tak mame slusny duchod a nekoncime jako homelesaci s platikovyma pytlikama a nakupnim vozejkem jako jedinym majetkem. Taky nekoncime ve vezeni nebo na Kube v koncentraku a ani nam to nehrozi, ty si radeji davej peknyho majzla at tam nahodou neskoncis. FBI te sluduje tak se podle toho chovej. Ale ty se chovas slusne, podporujes Ameriku a bojujes tady na ceskym serveru, nezapome si to vytisknout nebo ulozit na disk kdyz te prijdou vysetrovat. Muzes byt trochu pricmoudly, ten prizvuk co mas a uz jedes na Kubu do chlivka.
Zlatej domov i kdyz nam cokli kousou obcany, ale i s tim se neco udela a i s tema politikama, kteri si berou moc priklad z Ameriky a podvadeji a kradou. Zlaty cesky rucicky, zlate ceska hlavicka!
Ty si bez uz lehnout at jsi rano cerstvej na ty svoje galeje. Zaclanis tady.
 
0/0
6.1.2003 8:49

Hnusoň

Re: Re: Re: Re: At zije George Bush..
tohle spíš vypadá na potrefenýho Husáka
0/0
6.1.2003 9:26

Qvik

Re: Re: Re: Re: Re: At zije George Bush..
Ty si vlez zpet do netopyri jeskyne a vyrabej guano, aspon se to da zpenezit a je to  lepsi nez tech tvych 5 slov ktery das s obtizema dohromady.
0/0
6.1.2003 9:30

Najdete na iDNES.cz