Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dělení státu

Bylo dobře, že před deseti lety rozdělili Klaus a Mečiar Československo? Otázka stejně dobrá, jako bychom se ptali, jestli je dobře, když Mach a Šebestová rozdělili kočkopsa. Československo byl nešťastný patvar. Stát s nejsmutnějšími dějinami ve smutné historii států.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Posselt

Ausgezeichnet
Herzlichen Glückwunsch, Herr Komarek. Bei nächster Gelegenheit befördere ich Sie zum Ehrenmitglied  des Sudetendeutschen Landsmannschaftes. Unterstützen Sie, bitte, unser Recht auf Heimat und Blut und Boden.                             
 
0/0
2.1.2003 23:57

K.V. Burian

Buďte rád....
....nemůžete nikdy přijít k úrazu mozku, protože v hlavě máte jiné orgány, které produkují, co vlastně produjkují Proč opisujete z Völkische Beobachter(u) a z z Vlajky? To nemáte doma či v redakci jiný zdroj poučení?
0/0
2.1.2003 23:48

J.Homuta

Bravo
Pane Komárku, u Adolfa Hitlera a Konrada Henleina jste se vyučil na excellent. Gratuluji. Nepochybnou radost budou mít i pohrobci fašistů, že zaseli dobré sémě. Zasluhujete Svatováclavskou orlici.
                                                                     J.Homuta, Praha
0/0
2.1.2003 23:36

Bureš - P.E.

Mlada fronta se uchylila k agresi
Ten prispevek , pane Komarek, je zalozen na takove neznalosti a a aroganci, ze by to stacilo na dve , ci tri vypovedi z regionalniho deniku.
Obsluhujete primitivismus drogove zavislych a tech, kterym je vsechno fuk, protoze maj na krdayno a jsou za vodou.to Vase zlo, ktere je dovoleno pod Vasim jmenem vstrikovat do zil tohoto naroda je pomstou VSECH UBLIZENYCH, MALOMOCNYCH A SLABYCH, zavistivcu a ponizenych, nepratelu dobra.
Mluvi z vas nenavist, ta vecna pliziva dvoutisicileta nenavist tech, kteri prohlasili zbabelost za dobro a opravdou lasku za agresi.
Ceskoslovensko , Mistre, zustalo v tezke dobe fasismu a komarkovstvi na strane demokracie, jedine v Evrope, pokud pominete primitivni ochodne- povrchni nezajem imperielni Velke Britanie.
Jste lhar, a proto jste zruda.
A prijde den, kdy Troja padne.
Prijde den, kdy si po vas ani pes nestekne.
Uzivejte safrovstvi, dokud je Vam prano.
Skoncil jste uz vcera.Nezacal jste jeste nikdy.
Posledni emigrant.
0/0
2.1.2003 17:12

Znalec

Pokrytectví
Líbí se mi, že pan Komárek říká nahlas to, co si spousta lidí myslí.  Československo doopravdy nebylo šťastným výtvorem, jak si můžete přečíst v porevolučních pracech různých historiků a hlavně se neohánějte učebnicemi pro základní a střední školy, ty píšou stále stejní lidé jako za reálsocialismu a je v nich ještě více faktografických chyb než tehdy. Vydavatelé evidentně šetří peníze na nesprávných věcech.
Ale hlavně: Nemůžete stvořit funkční celek ze dvou národů, tak odlišných, jako jsou češi a slováci. Češi mají doopravdy blíže k němcům (kupodivu i geneticky) než ke slovákům (to se nebude líbit zastáncům všeslovanské vzájemnosti).  Slováci chápali ČSR ve stejném smyslu jako Dolní Uhry a vždy měli odstředivé tendence. Čech na Slovensku před rozdělením federace, byl vnímán stejně jako němec za okupace v Čechách. A komu se nelíbí rozdělení federace ? To by si zasloužilo podrobný výzkum...
 
0/0
31.12.2002 17:57

VOJTA

Re: Pokrytectví
Vlast měla dve dcery (republiky). Která matka by nepřivítala samostatnost svých potomků? V "telecích letech" se děti mezi sebou hašteří, v dospělosti mají větší smysl pro spravedlnost. Referendum by vše klomplikovalo. Oba velcí hybatelé tehdejšími událostmi (Mečar a Klaus) rozhodli správně, ač sympatie k nim podstatně poklesla. Dnes ksždé dítě ví, že čestné rozdělení je bezbolestnější nežli dvojdomek rozhádaných sousedů.
0/0
1.1.2003 22:16

Bureš - P.E.

Re:Neni to pravda, co pisete
Nejenom, ze tu chybi vetsina, kteri si mysli, to, co Vy, a kterou se ohanite, jako argumentem pro pravdivost, dokonce vety, v nichz se domnivate objeviti sve slunce , jsou cerne  az hanba.
Ja bych si pral, abyste se neohanel nejakymi domnelymi vetsinami, nejakymi Nemci a Zkrachovalymi Belehradky ze Sudet, pral bych si , znalce, abyste psal za sebe a ne za druhe,
To, co vite o ceskoslovensku je velice povrchni a mizive: proto bych si pral, abyste napriste v sobe nasel tolik serioznosti, ktera Vam dovoli rici neco pravdiveho.
Vy, vetsinO!
Vy budete zas jen ten Komarek, vidte?
P.E.
0/0
2.1.2003 17:24

ukran

není to veselé
Zvláště,když k rozpadu přispěli i tito novináři,svojí stálou neschopností. No nic teď mne zajímá spíše odporná kausa policie a komprokurátorů.případ Hučín..
0/0
31.12.2002 7:02

doktor

Jsou dvě možnosti:
1.Jde o komárkovskou provokaci k oživení mdlého obsahu listu, který vlastní a který ho živí, a kterou chce vyprovokovat čtivou diskusi. 2.Jde o samostatný výplod páně Komárkova mozku. K té první: jako provokující podnět k diskusi slabé.Což přidat, že bližší, než Slováci nám vždy byli Němci a Slovákům Maďaři, že jsme na bratry Slováky za reálného socialismu hanebně dopláceli, nebo že Tatíček Masaryk byl zplozencem a zaprodancem Židů? K té druhé: Pokud si pan Komárek opravdu myslí, co napsal, doporučuji mu zopakovat si učivo (současné) základní školy, případně se věnovat četbě odbornější historické literatury, na příklad pro školy střední. Pokud jde o dobu rozpadu, kterou si všichni dobře pamatujeme a kterou někteří známe i z jiných zdrojů, než je MF Dnes nebo pravicově zideologizovaná Česká televize, šlo o jednoznačný podraz české pravice, která se třásla před důsledky sociálního cítění slovenského národa, což by jí překazilo možnost loupeže státního majetku, kterou po rozdělení republiky s úspěchem uskutečnila. Nejde o fráze, ale o konkretní lidi a jejich rodiny. Hrome,jaký zájem tam může vlastně mít pan Komárek?
0/0
30.12.2002 14:15

doktor

Jsou dvě možnosti:
0/0
30.12.2002 13:57

Jarda

Pane Komárek, chce to :
studený zábal, hodně acylpyrinu a čaj s citronem. Pokud to nepomůže, radím urychleně navštívit příslušného odborného lékaře. Takový blábol přece nemůže napsat člověk při plném a jasném vědomí.
0/0
30.12.2002 13:55

Karel z Teplic

Apríl?
Tohle přeci nemůžete myslet vážně pane Komárek?
0/0
30.12.2002 10:41

Najdete na iDNES.cz