Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Havel: Rozchod se Slováky byl správný

Mimořádně smířlivý, s jedním překvapivým momentem, byl poslední novoroční projev prezidenta Václava Havla. Jako dlouholetý zastánce společného státu Čechů a Slováků Havel poprvé připustil, že rozpad federace před deseti lety byl správným krokem. Zalitoval pouze, že rozdělení Československa neprovázelo referendum, čímž se celá událost přiblížila spíš nějaké účetní operaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kamo

Havel u mne klesl, zapomněl na Moravu
Ať je Havel jaký chce (je to totiž hodně rozporuplná a rozmanitá osobnost), jednu věc, vlastně dvě věci, mu v souvislosti s Novoročními projevy neodpustím. 1.1.1998 se ani slůvkem nezmínil o povodních na Moravě v létě 97, přesto, že při nich zahynulo 50 lidí. Nyní si na povodně vzpomněl, řekl doslova toto: "Uplynulý rok nám přinesl ovšem i jednu velikou, dosud nám v tomto rozsahu téměř neznámou zkoušku: povodně." !!!! Zase si nevzpomněl na Moravu 97 a jestli tou Moravou myslel to, co je rozdílem mezi vše a téměř, pak je to ještě horší! Jsem rád, že prezident, pro kterého je Morava pouze okrajovým a jakýmsi nadbytečným a problémovým přívěškem, konečně odchází ze své funkce.
0/0
3.1.2003 16:34

Orniga

Re: Havel u mne klesl, zapomněl na Moravu
Je asi starý a myslel to zřejmě takto: "...nám  přinesl" - MY, PAN PREZIDENT - "... neznámou zkoušku: povodně" (MY PREZIDENT BYDLÍME NAD VLTAVOU!). A v r. 1997 skutečně pod pražským hradem ani na nábřežích povodeň nebyla, jak by ji mohl poznat (z vrtulníku to bylo vysoko)?
0/0
3.1.2003 16:43

kamo

Re: Re: Havel u mne klesl, zapomněl na Moravu
Dobrý :-))))))) to mne opravdu nenapadlo. Všechno sem a všechno ven!! My císař se ukrutně zlobíme! :o))))
0/0
3.1.2003 17:01

Orniga

Re: Re: Re: Havel u mne klesl, zapomněl na Moravu
President Slobodan Milošević  
UN DETENTION UNIT POSUS 878 10
2508 DE
THE HAGUE
THE NETHERLANDS
 
Vaši podporu a solidaritu můžete projevit S. Miloševićovi na této adrese.
0/0
3.1.2003 19:04

orniga

Václave, promiň!
Ono totiž bude hůř (a nebude to za dlouho ):
"Budu dobrým prezidentem", sděluje uchazeč o post hlavy státu Petr Pithart senátorům. Lidovecký kandidát rozjel prezidentskou kampaň a už navštívil senátorské kluby sociálních demokratů, unionistů a nezávislých. Chystá se i do sněmovny. Ostatní kandidáti jsou zatím pozadu. Jaroslav Bureš, kterého chce jako prezidenta prosadit ČSSD, se zatím do parlamentu nevydal. Ale telefonicky už kontaktoval některé poslance. Komunistický kandidát Miroslav Kříženecký se do parlamentu nechystá vůbec. A za Václava Klause vede kampaň skupina poslanců. "Navštívil mě pan poslanec Miroslav Beneš z ODS a řekl mi, že žádá o podporu pro Václava Klause. Já jsem mu na to řekl, že máme vlastního kandidáta Jaroslava Bureše," řekl včera předseda senátorského klubu sociálních demokratů Petr Smutný. Pro kandidáty je návštěva stranických klubů v parlamentu poslední šancí, jak pro sebe získat hlasy. Nový prezident se totiž volí už 15. ledna. Zatím však každá strana trvá na svém kandidátovi. Neoficiální vyjednávání mezi jednotlivými stranami totiž nikam nevedla. Volba prezidenta bude pravděpodobně tajná, i když to nenařizuje ústava ani jiný zákon. V parlamentu však není vůle hlasovat otevřeně.
Zlatý Václav... A k těm Slovákům: Sorry, Tony!!!
0/0
3.1.2003 15:27

Júlinek šíšal

mamese ráti, nycmamese ráti,
innycho sfáti, sa innym pátí ..... pressenti, ktoste čajs ten kopr-etin?
0/0
3.1.2003 14:54

sulinus

Re: mamese ráti, nycmamese ráti,
  esli maj manko takovej prehled skrze spiknuti ekologu jako skrze rodnou mluvu,mam obavu,ze v cesku rychle vychcipaj stromy i ta nestastna materstina.
0/0
3.1.2003 16:34

Júlinek šíšal

Re: Re: mamese ráti, nycmamese ráti,
perfekt, jasem pil uš čekaťi, kti ňáki copy-maniofí fískyt schiso-íta se trf-fiťi to kláfes 
0/0
3.1.2003 16:49

Miroslava Pernicová

Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
Styďte se. Většina z vás. Pan Václav Havel je.. naprostá jednička! Je veliká škoda, že pan prizident již odchází. Je mi smutno... M.
0/0
3.1.2003 14:28

JsemTuChyběl

Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
je to jednička a s manželkou vydali za deset. Kdo z nich je ta nula, to si vysvětlí na chatě...
0/0
3.1.2003 14:37

Pyroslava Mrnicová

Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
Vazena slecno, domnivam se, ze vas platonicky vztah k soucasnemu vudci jiz presahl rozumne meze. A bacha: nesesmilnis! (Vy provokaterko !)
0/0
3.1.2003 15:03

Jsem stejná ženská!

Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
Vstupuji do debaty: Jsem (pravděpodobně také) žena pokročilejšího věku (i přesto docela technicky zdatná) a chci se touto cestou paní Pernicové zastat. Nejen ona, ale i spousta mých blízkých přítelkyň, zastává názor podobný. Vážím si jí a ráda bych ji poznala blíže! Paní Pernicová, odpovězte na moji výzvu a zkusíme to spolu. Apolenka, 71 let, Uherský Brod
0/0
3.1.2003 15:17

ciril

Re: Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
ogare,takto si strilet z uprimnej starenky,styd sa,apolenko jeden!
0/0
3.1.2003 15:21

:-)

Re: Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
Tož kurnikšopa, tož to ne, dělat si z babky prču! Takovú ti liščím, žes to ještě nevidél....
0/0
3.1.2003 15:30

Bedřich

Re: Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
Původně jsem se chtěl diskuze zúčastnit také, ale nejspíš se trochu zvrtla do seniorska.. Takže: zhasněte monitor, odcházím! ..k lásce jenom schůdeček, zdraví Béďa Hudeček.
0/0
3.1.2003 16:14

Miroslava Pernicová

Re: Re: Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
Béďo, nejsem žádná seniorka - pozor jsem velice zachoválá a vtipná dáma míry 94cm 68cm 94 cm to čučíš co? Měj se!
0/0
3.1.2003 16:28

Cajzl

Re: Re: Re: Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
A do Brna jsem přišla už s praotcem Moravou....
0/0
3.1.2003 16:31

John Smith

Re: Já, Brňačka, stojím za panem Havlem
Vážená Miroslavo, vážím si Vaší upřímnosti. Člověka pohladí po , když najde někoho, kdo se dnes nebojí sdělit své pocity veřejně! Jak milé by bylo potkávat takové lidi častěji. Škoda. -- Takto anonymně se, bohužel, mohu jen sám pohladit po
0/0
3.1.2003 16:35

Milan D.

Ještě jste zapomněli
obvinit Václava Havla za způsobení loňských povodní...
0/0
3.1.2003 11:37

orniga

Re: Ještě jste zapomněli
Ale nezapomněli... to je tak známý fakt, že jej ani netřeba připomínat
0/0
3.1.2003 11:41

Derek

Lenin na Hrad
bylo by to gusto vetsiny cechacku
0/0
3.1.2003 11:05

BOB

Alienka - díky za velmi rozumný příspěvek .
Musím se Vám omluvit za ty hlupáky , kteří Vaše myšlenky a chybu kritizují . Na nic jiného se stejně nezmohou . Jsou to svým způsobem ubožáci , které zajímá tak akorát překlep a nebo tvrdá kritika Havla jeho špatných rozhodnutí . I já nejsem nadšen nepochopitelnými milostmi , ale neznám důvody , které k tomu Havla vedly. Ale jednou je prezident a toto právo má . Jenže v tomto státě je moderní druhému do všeho remcat , i když kritikům schází informace . Ona "školení o morálce" se zásadně "nenosí", protože morálka je k životu zásadně nepotřebná . Důležité jsou především peníze . A to je to hlavní , v okamžiku , když trh si se vším poradí . To dneska vidíme , jak vypadá právní stát a jak to lumpům vyhovuje . Havel i přes fůru chyb a nemocí , zůstane i přes nadávky nakonec pro slušné lidi velmi dobrým prezidentem . Měli jsme štěstí , že Havel byl , jak píšete , jen filozof . Jakákoliv jiná "profese" by nepřežila ani jedno volební období . Co se týká rozdělení , já jsem si přímo přál , aby k tomu došlo , protože Slováci to opravdu chtěli . Že se pokoušeli mít svůj stát s Českou pojišťovnou by se jim jistě hodilo , ale tak to už zase bysme byli velcí hlupáci . Pro Slováky byla národní samostatnost nadevším a to vše kolem bylo jen divadlo a pokus o podojení Českého státu . Díky za Vaši větu : " A to iste prajem aj vam, nasim ceskym bratom, ktori vzdy pre mna budu najblizsi narod a dufam, ze aj my pre Cechov!" .
0/0
3.1.2003 0:06

kamo

Re: Alienka - díky za velmi rozumný příspěvek .
Bobe, ty si opravdu myslíš, že o milostech rozhoduje prezident? No, o některých možná jo, ale o drtivé většině rozhoduje zkorompovaný úřad paní Chalupové. nezapomeň, že žádostí o milost je každoročně podáno na 3 a půl tisíce. Prezident by musel denně pečlivě probrat 10 žádostí denně včetně sobot a nedělí! Jinými slovy o milosti opravdu rozhoduje zkorumpovaný úřad. Některé jazyky (a já jim věřím, neboť sám znám osobně jednoho člověka, který dostal milost a trošku jsem díky tomu slyšel, jak to na úřadě milosti chodí), tak tedy některé jazyky tvrdí, že milost stojí od 0,5 do 1 milónu korun. Takže pokud to prezident ví a nic proti tomu nedělá, nemá tam co dělat a pokud to neví, rovněž tam nemá co dělat zvlášť, když nesmyslné milosti jsou mu vyčítány úplně všemi. Dát milost někomu, kdo v ožralosti přejede dítě a zdůvodnit to tím, že viník má rovněž dítě, je šílené!
0/0
3.1.2003 16:58

BOB

Re: Re: Alienka - díky za velmi rozumný příspěvek .
To kamo .   Já si v žádném případě a ani omylem nemyslím , že o milostech a dalších povinnostech rozhoduje osobně prezident . Je logické , že na má na vše štáby lidí . Prezident je denně schopen číst ze své pošty akorát nadpisy a to možná . Vzhledem k tomu , že je varovný nepořádek v celém právním systému a legislativě , není se čemu divit . Zde má prezident ze zákona milosti a amnestie udělovat a tedy je na všem OSOBNĚ podepsaný . Je proto za vše osobně odpovědný a já ho té odpovědnosti ani v nejmenším  nezbavuji. Pokud se obklopí lidmi , kteří se za jeho jménem ukrývají a dělají mu tak špatnou pověst , pak to je jeho problém . Že naše úřady jsou na korupci založeny , tak se nedivím , že i zde je korupce . Dokonce by bylo neuvěřitelné a velmi povzbuzující , kdyby nebyla . Problém by měl takto zřejmě každý prezident . Aby se tento stav na úřadech změnil , je třeba pomocí zákonů všechno zprůhlednit a zjednodušit . Pokud třeba prezident  objektivně nemůže časově stíhat nastudovat jednotlivé případy , tak je menší zlo , když nebude milosti udělovat vůbec . Bylo mi neskutečně líto nemocného člověka , který si pro utišení svých bolestí pěstuje konopí a je soudem tvrdě , absolutně nelidsky odsouzen . Havlova milost byla namístě . Kdyby ale soudy soudily moudře , tak se toto nemohlo stát a prezident by se o milosti nemusel vůbec starat . Ale to už jsme u našich zákonodárců a ty jsme si zvolili sami . A pokud mezi námi nežijí slušní lidé , kteří mají chuť ( nebo zde žijí a možnost nemají ? ) vstoupit do politiky s cílem změnit tento stav v oblasti spravedlnosti obecně , tak se nehneme z místa . Tento národ je komunismem a Klausovou nechutí se spravedlností zabývat , neskutečně poškozen . A tak zde opravdu trh řeší "spravedlnost" tržně - za peníze . A to je ta korupce . Já se nedivím absolutně ničemu a další ukázka , co jsme zač , bude volba nového prezidenta . 
0/0
4.1.2003 9:32

alienka

Prajem Stastny novy rok do Ceskej republiky
hmm, fakt neviem preco vsetci Cesi tak zbesilo kritizuju svojho prezidenta. Ja si Valcava Havla velmi vazim, myslim, ze za tie roky co bol vasim prezidentom sme vam ho my Slovaci mohli len zavidiet...Myslim ze funkcia prezidenta, ktora je viacmenej reprezentativna a symbolicka vyzaduje prave takehoto prezidenta - filozofa, ktory ked niekde nieco povie, tak to stoji za to, a nad jeho slovami sa zamyslia mienkotvorcovia aj na zapade. Pretoze o tom je tato funkcia a o nicom inom..Nuz a porovnavat slovenskych prezidentov (Kovac, a teraz tento uboziak Rudo, ktoreho nam bol cert dlzen, vsade len hanbu robi a uz ked ho vidim v TV tak viem, ze opat tresne nejaku perlu ducha..)
Inak musim napisat este osobnu spomienku na janura 2003, ked sa rozdelila federacia-vtedy mi z toho vazne bolo do placu, narodila som sa v Ceskoslovensku a v nom som chcela aj zit, neverila som, ze to dopadne dobre. Ale dnes som nakoniec rada, lebo ti najvacsi hejslovaci uz aspon nemozu za vsetko zle obvinovat Cechov a Cesi nemozu hovorit, ze stagnuju vdaka nam...Takze sme si kvit, ukazalo sa, ze aj my Slovaci, napriek patrocnemu zavahaniu sme sa nakoniec dostali na spravnu cestu, verim ze nam bude stale lepsie a lepsie, ze postupne zabudneme na stare komunisticke metody a mlada generacia uz bude rozmyslat uplne inak - demorkaticky a co najmenej korupcne.
A to iste prajem aj vam, nasim ceskym bratom, ktori vzdy pre mna budu najblizsi narod a dufam, ze aj my pre Cechov!
a este verim, ze vy Cesi nezabudnete nasu slovensku rec...lebo viete-kolko reci vies, tolkokrat si clovekom!!!:-)))
 
0/0
2.1.2003 12:59

Virus

Jenom detail, alienko - federace se nerozdelila v january 2003, ale uz v january 1993. Uz to chvili je, jestli sis nevsimla :o)
0/0
2.1.2003 13:18

alienka

Re: Jenom detail, alienko - federace se nerozdelila v january 2003, ale uz v january 1993. Uz to chvili je, jestli sis nevsimla :o)
hop, sorry, pomylila som sa...to vies, po silvestri clovek eset nie je stopercentne v poriadku:-))
0/0
2.1.2003 13:49

Remek

Re: Prajem Stastny novy rok do Ceskej republiky
Díky za hezký příspěvek. Mnohé z toho co píšeš je pravda. Já osobně prezidenta Havla zrovna rád nemám. Udělal řadu tzv. " kopanců " , které měly často tragické následky ( např. ta jeho téměř generální amnestie z roku 1990 ). Na druhou stranu je  nutné uznat, že je to jeden z nejznámějších Čechů a tím pádem je oblíbenější v cizině, než doma. No a ten rozpad Československa, ten mě i po těch deseti letech mrzí. Společně jsme toho v Evropě mohli dokázat daleko víc. Na trpaslíky si každý dupne.  Hezký nový rok !     
0/0
2.1.2003 14:19

Marcela

Re: Prajem Stastny novy rok do Ceskej republiky
Ja preji Slovensku  stastny novy rok a doufam, ze se vam povede lepe. Ale neverim tomu. S moji kamaradkou, Slovenkou, pozorujeme z Ameriky to, co se deje a u vas to jde z kopce. Zdrazovani elektriky a plynu o 50%, to je hrozny. Je mi vas moc lito, doufam, ze si vase vlada uvedomi, ze to takhle nepujde.  Je mi lito, ze jsme se tenkrat rozdelili, mam na Slovensku pribuzne.  Ja jen doufam, ze se vsechno ubere tou spravnou cestou a ze nas cekaji lepsi casy.
0/0
3.1.2003 23:20

Karel

Novoročním projevem jsem byl opět zklamán, i když nutno přiznat, že novoroční projev není jistě od toho, aby v něm odcházející prezident bilancoval své působení na hradě, popřípadě hledal recepty na to, jak co udělat lépe. Co mi ale dost pohlo žlučí, byla jeho pasáž, kterou jsem si dovolil zkopírovat - "Co je ale podstatné: dorůstají nové generace, generace lidí, kteří nabývali rozum už ve svobodě, a nejsou tudíž zdeformováni životem v komunismu, lidí, kteří nové poměry přijímají už jako samozřejmost...." - mrazí mně pomyšlení, že já, zdeformovaný komunismem, kdy jsem byl vychováván, že se krást, podvádět a lhát nemá, zažívám po slavném sametu jedno lhaní, podvádění a rozkrádání za druhým, bez výčitek(?) a obavy z trestu, a mám doufat, že nastupující garnitura mladých to přijala jako samozřejmost...
0/0
2.1.2003 12:36

Iris S.

Re:
Vy jste me predbehl, ja se zrovna chystala o tom napsat, " zdeformovana zivotem v komunismu". No on to asi tak nemyslel, ja si myslim, ze mu to nejak uniklo. Anebo ?
0/0
2.1.2003 13:03

Iris S.

Re:
To nikomu nevadi, ze Havel se o nas, co jsme "dorustali v komunismu" vyjadril tak nestydate?? Jako bychom za to mohli, ze jsme se narodili a vyrustali v komunistice diktature!!! Haze nas vsechny do jednoho kose!!!
0/0
2.1.2003 18:49

osiris

Re: Re:
kouknou iris-nekdakaj tak vydesene-kde maj tu jistotu ,ze venca horekoval ausgerechnet nad vasi osubkou-a i kdyby,tak aspon nekdo projevil litost,kdyz to teda vy sama nedokazete.
0/0
2.1.2003 19:33

Iris S.

Re: Re: Re:
Milej hochu, a ze vy vubec reagujete na nejaky kdakani?
0/0
3.1.2003 10:47

chocholousek

Re: Re: Re:
pane Zizalo,zapomel jste si vzit leky..;
0/0
3.1.2003 10:51

BOB

Re:
To Karel . Kolik je Vám let , že jste tu pasáž nepochopil ?
0/0
3.1.2003 0:17

Karel

Re: Re:
Nevím, jestli můj věk je rozhodující pro to, jestli jsem danou pasáž dobře pochopil, či ne. Možná jsem ji opravdu špatně pochopil, když kolem sebe vidím mladé podnikatele, a ať mi to budete věřit či ne, ani jeden z nich se ve svém podnikání, a nejen podnikání, nebojí hrdě hlásit k tomu, jak se mu podařilo "obelstít" finančák, pojišťovnu .... (dosaďte si co je libo). Tito lidé přitom těžko ve svém věku 20-30 let mohli tyto praktiky nějak hodně "nasát" v komunismu. Čili nezatíženi komunismem bez zkrupulí přejímají jako samozřejmost takto "nastavenou morálku" a hrdě se k ní hlásí. A já mám díky tomu doufat v lepší budoucnost? No, nevím .... A do projevu to dle mého bylo bylo "přimontováno" jen jako jeden (ne -li) jediný optimistický prvek ve vývoji (nejen) naší společnosti. Bohužel mi to opět připomíná mé rodiče, kteří za komunistů říkali, to nevadí, že my se máme špatně, učte se, studujte, hlavně aby vy jste se měli lépe. A mi nezbývá, než že to samé mohu opakovat svým dětem. Přitom mám ale strach, že ač výborní ve škole, skončí jako mí rodiče a já, a budou to samé říkat svým dětem. Nemám totiž ani moře peněz, ani známe bůhvíkde, a ani neumím současnou právní džungli využívat tak jako jiní. A zo to svým rodičům děkuji, protože ač asi zemřu chudý (a tím pádem určitě i nemocný), tak to aspoň bude s čistým svědomím, které už bohužel dost lidem nic neříká.
0/0
3.1.2003 9:47

Dr. Fe

Protože se množí dotazy.......
.....ohledně toho, kdo je to strejdomrd, rozhodnul jsem se reagovat a problematiku patřičně vysvětlit. Strejdomrd je chlápek, kterej když uvidí nějákýho strejdu, tak ho vojede. Strejdomrd často taky sám jako strejda vypadá, takže se strejdomrdi často vojíždějí mezi sebou. Tolik tedy snad to základní. Klidně se dál ptejte.
0/0
2.1.2003 11:52

VitaminA

Nemůžu si pomoci...
Nemůžu si pomoci, ale stále více mi projevy prezidenta Havla připadají jako mírně senilní, místy až trochu dementní. Jeho zásluhy v počátcích politické kariéry byly jistě znatelné, nicméně dnes už působí trochu idiotsky. Stejně jako např. "politicky průchodný" Pithart či Bureš.
0/0
2.1.2003 11:39

Laco

S názorem na rozchod má Havel pravdu
Akorát neřekl pravdu proč byla federace neudržitelná. Není možné soužití hrdého národa s plivající Prahou. Slovák není Moravák. Ten si do tváře nenechá bez odpovědi plivnout.
0/0
2.1.2003 9:43

Remek

Re: S názorem na rozchod má Havel pravdu
Ale, ale ! Nechtěl snad někdo suverénní Slovensko s Českou pojišťovnou ? O jakém plivání hovoříš ? To jako, že jsme industrializovali  Slovensko, odstranili negramotnost, vybudovali školství, zdravotnictví, komunikace....? Kolik jen stovek MILIARD KORUN Češi na Slovensko nacpali ! Nevím o žádném případu, že by Češi házeli na svého prezidenta shnilé ovoce. Zato v Bratislavě v roce 1992 se to Havlovi stalo !                
0/0
2.1.2003 14:27

vendelín

NO JASNĚ ! ! !
HAVEL MOC DOBŘE VĚDĚL, ŽE SNĚMOVNOU NÁRODŮ - TOU SLOVENSKOU - NEMŮŽE JAKO PREZIDENT UŽ NIKDY PROJÍT, TAK SE DAL DO DÍLA A PODOBNĚ ,JAKO SLOVENŠTÍ LOVCI KORYT - ČARNOGUR, KOVÁČOVÉ, HÚSKA, ANDEL ATD., ZAČAL PRACOVAT OD ROKU 1991 NA ROZPADU. A TATO PRÁCE, PODOBNĚ JAKO GLORIFIKACE BLBÉ NÁLADY U ZNEUZNANÝCH LEMPLŮ MU VYŠLA!!!
0/0
2.1.2003 9:32

night

Re: NO JASNĚ ! ! !
No1: Proč tak řveš??
No2: Těžko to V.Havel mohl vědět. Rozdělení ČSFR byl výsledek populisticky vedené politiky na Slovensku - Mečiar atd...
0/0
2.1.2003 11:23

vendelín

Re: Re: NO JASNĚ ! ! !
MOŽNÁ, ŽE JSI V TÉ DOBĚ NEŽIL V ČESKO-SLOVENSKU, MOŽNÁ ŽE SES V TÉ DOBĚ UČIL NÁSOBILKU A VYJMENOVANÁ SLOVA, ALE KDYŽ SI PROČTEŠ STARÉ NOVINY, ZJISTÍŠ KDY HAVEL ODSTOUPIL Z ÚŘADU PREZIDENTA / A ŽE SE POTOM NEFLÁKAL, ALE SNAŽIL SE ABY MU TITUL PREZIDENT Z VIZITEK NEZMIZEL A TO ZA JAKOUKOLI CENU JE JASNÉ/ A ZJISTÍŠ, ŽE NE MEČIAR CHTĚL DĚLIT V 1991 A NA JAŘE 1992 STÁT. NEBYL TO ON , KDO TRVAL NA POMLČKÁCH A STOLIČKÁCH.
0/0
2.1.2003 11:54

Klíma

referendum
Že si pan prezident neodpustil zmínku o referendu při dělení Československa, je jen dalším důkazem, jak je už mimo mísu. V roce 1990 neudělal nic pro to, aby byl zrušen zákaz majority v Národním shromáždění, a tak při všech důležitých rozhodnutích parlamentu měl každý Slovák dva hlasy proti jednomu hlasu každého Čecha. Na to se velmi zapomíná a je to jeden z hlavních důvodů, proč bylo posléze rozdělení naprosto nutným a jediným možným řešením (a Klausova historická zásluha, že si uvědomil tuto možnost soustavného vydírání ze strany Slovenska jako první a okamžitě jednal). Jak by vypadalo za tohoto stavu referendum? To by měl také každý slovenský hlas cenu dvou českých? Fifty-fifty by to být nemohlo, to by Sněmovnou národů neprošlo! Škoda, že pan prezident technické řešení své představy o referendu nepopsal a že nedal důkaz o tom, jak by jeho řešení prošlo parlamentem při trvání zákazu majority! Bez toho je to jen blábol.
0/0
2.1.2003 9:02

Arnold

Nazor
Pan Havel je mezinarodne znama osobnost a to nasi zemi dost pomohlo.Ale udelal i dost chyb,nektere z nezkusenosti,ty jsou pochopitelne a nevycitam mu je.Neco vsak zavanelo dosti podivne ale zminim jen jeho milosti.Chapu ze nekomu da milost kdyz ma dojem ze se jedna o nespravedlnost ale ty ktere byli v mediich prezentovane se me zdali doopravdy podivne.
0/0
1.1.2003 22:46

Pongo

Odpovězte si sami
zda je náš národ zralý na přímou volbu prezidenta. Převažuje u mne názor, že ne.
0/0
1.1.2003 21:52

<^>

Re: Odpovězte si sami
   A co si myslis , ze ti nenazrani a  ready to be corrupted  politici jsou vyjimky ???
0/0
1.1.2003 23:59

kiv

Re: Re: Odpovězte si sami
Pripraven byti korumpovan a následně zkorumpován je naprosto kazdy clovek na tehle planete jiz od praveku. To za prve. Za druhe, je zcela jedno je-li hlava statu volena primo ci neprimo. V prvem pripade se z toho stava show na urovni rozdelovani Oscaru ci volby Miss cehokoli, v tom druhem pak trapas ve stylu handrkovani konskych handliru na trhu. Oba zpusoby volby pak zarucene dosazují do dané fce cloveka, co nejmene sere tzv. obycejneho cloveka, chcete-li vetsinu jinak též Mr. Joe Normala.
0/0
2.1.2003 14:46

Bohous

A co tak nejakeho hokejistu dat na HRAD ??
Myslim ze by jsme byli velice pysni na hokejistu-prezidenta, ne ? Hokejisti ( zvlaste ti nasi) hodne klickuji ( i kdyz to nema zadny efekt) hraji chytre ( mytus vsech ceskych fanousku) a maji hroooooozne stesti ( viz Nagano) . Tak ze "dotoho"  a volme nase hokejove hvezdy.
0/0
1.1.2003 21:48

Najdete na iDNES.cz