Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

US – ustrašení socialisté

Vláda zmrazila ceny nájmů. Nejenže se chová ve jménu opičí sociální spravedlnosti protitržně, protispolečensky a protismyslně. Chová se i protiústavně. Pravicová Unie svobody, která je ve vládě a má deregulaci nájemného vepsánu ve štítě se nyní rozmýšlí, zda nemá bouchnout do stolu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ledig1

Regulace nájmů je účinější než bombardování!!
Hasiči v Praze upozorňují, že za poslední dva dny spadlo 15 říms a balkonů v domech s regulovaným nájemným. Copak se musí Praha rozpadnout úplně, aby si pání bolševici uvědomili, že opravy domů musí zaplatit regulovaní nájemníci?? Oni jsou uživatelé a mají veškerý prospěch z těchto domů, tak musí samozřejmě platit za všechno co dostanou, včetně oprav a údržby majetku, který dodnes užívají téměř zadarmo!!!
0/0
17.1.2003 22:15

ledig1

Ať bohatí platí náklady svého bydlení
Prvním nutným krokem je vyjmutí z regulace všechny byty, které užívají milionáři a lidi s příjmy nad 50 tisíc měsíčně!! To je většina bytů na Staroměstském náměstí, v Pařížské, na Václaváku, na Malostranském náměstí a v jiných luxusních lokalitách Prahy!! Druhým krokem je požadovat, aby všichni nájemci s regulovaným nájemným byli povinni zažádat si o regulační certifikát od úřadu sociálního zabezpečení, který na základě jejich příjmů a majetku by jim vyměřil slevu z plného tržního nájemného o tolik a tolik procent, aby nikdo nepřišel o své existenční minimum. (obdobně jako v Německu) . Sleva by byla poskytnuta pouze na přiměřený byt, nikoliv na 4+1 v centru Prahy pro jednu osobu. Zároveň by bylo poskytnuto přechodné období, aby chudí lidé si mohli své luxusní byty vyměnit za přiměřené byty mimo Prahu nebo na periferii. Měli na to již 13 let a neudělali vůbec nic. Milionáři s regulovaným nájmem samozřejmě používají svoji moc a sponzorské dary politikům, aby nynější protiústavní stav věci zachovali!!! Chceš řešení? Tady ho máš!! A to mi trvalo celé dvě minuty to vymyslet, ne 13 let!! Tady se nechce, ne že to nejde!!!!!!!
0/0
5.1.2003 13:58

Nájemník

Bouchněte si spíš do hlavy!
Co pak Vám pořád nedochází,že statisíce domácností uplatilo majitele nehoráznými částkami ve formě odstupného za tzv. nájemní smlouvy. A přesto majitelé pořád řvou že mají málo. No vlastně se nedivím,když si za ty nezdaněné peníze dávají dopořádku své chalupy a na dům nanejvýš dají novou omítku(jen z jedné strany a to z ulice),ale že mají na svých domech často ztrouchnivělé rámy u oken do kterých navíc zatýká to už nevidí. Vážení páni z US nepochybuji,že si tímto postupem znepřátelíte hodně svých doposud věrných voličů. Doporučuji Vám si někdy koupit Annonci pro bližší informovanost. Tato patová situace měla být řešena už začátkem 90.let a nemuselo dojít k tak nehoráznému uplácení majitelů domů,které trvá až do současné doby.
0/0
31.12.2002 17:42

Jiří Kolář, Pardubice

Kdo je Unie svobody?
     Unie svobody, měla být to lepší co se vydělilo z té zprofanované ODS. Měla. Opak je však skutečností! Při každém jejím novém kroku se ptám, kde až je skutečný konec jejího sestupu po schodišti do politického pekla? A pan Pilip a jeho souputníci mne znovu a znovu přesvědčují o mé naivitě, že hloub už to nejde. Teprve ocenění voliči na úrovni dr. Sládka je snad vzpamatuje. Ale to už bude pozdě. Vlastně pozdě je už teď!
0/0
24.12.2002 21:59

ledig1

Stát bez zákonů?
Ústavní soud rozhodl, že Ústava ČR nedovoluje regulaci nájmů (zmrazení) ničím jiným než zákonem!! Co udělají vychcánkové ve vládě?? Regulují (zmrazí) nájmy podzákonným právním předpisem, t.j. vládním nařízením a tak se otevřeně příčí Ústavě!!! Navíc omezí platnost tohoto nařízení na pouhé 3 měsíce, aby Ústavní soud, který rozhoduje až po 6 měsících od podání ústavní stížnosti, neměl co rušit. Za tři měsíce znovu zmrazí nájemné na tři další měsíce a tak stále dokola, a ať se Ústava ČR jde třeba vysrat. Zákon č. 198/1993 Sb. říká, že komunismus byl zločinný režim, protože porušoval své vlastní zákony a způsobil destrukci vlastnických práv. Naše socialistická vláda svým vládním nařízením o zmrazení nájmů otevřeně porušuje nejvyšší zákon země, t.j. Ústavu, vysmívá se Ústavnímu soudu a pokračuje v 13-leté destrukci vlastnických práv majitelů domů! Jsou bolševici ve vládě zločinci?? Podejme trestní oznámení a o jejich vině ať rozhodne soud!! Uvidíme jak nezávislé jsou naše soudy a zdali je stále ještě ovládá stranický sekretariat KSČ nebo ČSSD jako za diktatury!!!!!
0/0
23.12.2002 5:30

ledig1

kde je ta naše pravice, co respektuje vlastnictví?
Kde je Topolánek, kde je Pilip, kde je Marvanová a Klaus, když zuří socialismus a neústavně konfiskuje soukromá vlastnická práva majitelů domů, potom, co Ústavní soud opakovaně rozhodl, že se to nesmí?? Pod kterým kamenem se schovává naše pravice??
0/0
23.12.2002 5:29

karel Jonak, Most, zdenka Stepanka,334,434 01

kdyz Komarek pise
kdyz Komarek pise, musime se ptat, co chce sdelit:Odpoved neni tezka, zvladne ji i ten, ktery mel ve druhe tride problemy se ctenim.Slovo volicum se musi dodrzet (tot Komarkuv pojem cti) a kompromisy v politice podle teto cestne zasady se nesmi delat.Jinak, varuje nas Komarek, politika prestane byt politikou a cest cti, banik se stane Spartou a z Komarka snad bude Urrho Kekkonen.
Inu, kdyby to bylo tak jednoduche a cestne, musime se ptat,kdyz tolik cti, ktera podele Komarka svetem vladne a vladnout  musi, kdyz uz tolik cti ke vsemu, aby to bylo spravne, nuze proc ma zurnalista-profesional Komarek pravopisne chyby ve svem prohlaseni? Cesky jazyk nestoji novinarovi za to, aby si jej vazil?
Ponechme toho, chyba sem, chyba tam, hlavni je myslenka Komarkova: zpochybnovani tvorby demokratickeho konsensu v demokratickem systemu pomoci narazek  a ironii jednoho ustrkovaneho, zbabeleho novinare.Z pozice, v ktere neni citit sila, ale jen slabost a kompromis s ni.
Komarek nezustane Komarkem, Sparta ale Spartou.
Karel Jonak, adresa je nahore.
0/0
22.12.2002 23:45

kamo

Re: kdyz Komarek pise
A Poslední emigrant zůstane posledním emigrantem, i když se zapomene podepsat. Milý emigrante, tvé příspěvky jsou nadále nicneříkající , zmatené a nemají hlavu ani patu - jako ostatně vždy :-)))). Přesto ti přeji, pane poslední emigrante, hezké vánoce a šťastný Nový rok. Možná se stane zázrak a vypadne z tebe něco kloudnějšího, co bude mít i nějáký, takříkajíc, smysluplný obsah :-) To ti přeje tvůj věrný Kamo. :-)
0/0
23.12.2002 11:31

karel Jonak, Most, zdenka Stepanka,334,434 01

Re: Re: kdyz Komarek pise
Martine Komarku, dekuju.
Preju Ti hlavne, abychom meli mir v Novem roce.
Ruka ruku...
Karel Jonak
0/0
26.12.2002 18:25

Najdete na iDNES.cz