Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tribunál potrestal Plavšičovou 11 lety

Biljana Plavšičová půjde na jedenáct let za mříže. Haagský tribunál potrestal bosenskosrbskou exprezidentku za zločiny proti lidskosti, spáchané během bosenské války v letech 1992 až 1995. Plavšičová se už předem přiznala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jen tak dal
Za 200 000 lidí dostala 11 let.. to je prece k smichu :-/ anebo spis k placi. Tech jedenact let by mela dostat za kazdeho z nich a ne za vsechny dohromady.
Myslim, ze az mi jednou rupne v bedne a povrazdim par desitek spoluobcanu, protoze se mi nelibi, ze veri necemu jinemu nez ja, tak se necham odsoudit v Hagu, tady by mi jeste mohli naparit dozivoti..
Jeste jsem kdysi videl na obrazku tu veznici, kterou tam maji, z venku vypadala jako 4 hvezdickovy hotel, no neber to :)
0/0
1.3.2003 10:01

Jan

Re: jen tak dal
Bush nechal povraždit v Afghanistánu kolem 6 - 8.000 vesničanů. Na kolik roků jsi mu vypočítal arest matematiku ? Ale ještě s těmi počty tolik nespěchej, blíží se válka v Iráku PS: La pardon, Američani odmítají stát před mzn.soudy . Inu, kdo umí, ten umí
0/0
1.3.2003 11:41

myší kožíšek

Re: Re: jen tak dal
A kdo neumí, ten jenom čumí. Nebo sem lepí smajlíky s vytřeštěnejma očičkama.
0/0
1.3.2003 19:16

Jan

Re: Re: Re: jen tak dal
to z tebe Mickey Mousi ale moc nevypadlo 
0/0
2.3.2003 11:15

lumpík lumpik@freemejl.cz

Je to k smíchu
Tak ten samý tribunál, co neuznal vinu USA ve válce v Jugoslívii a nepotrestal alianci tak Plavšičovou odsoudí a to je asi jeden a poslední člověk co bude odsouzen.Takže až USA prohrají válku v Íráku tak snad se konečně i mezinárodní tribunál přestane bát vlivu USA a začne konečně jednat a požene alianci k odpovědnosti za její činy a nesmíme zapomenout i na našeho prezidenta který na tom má také podíl.
0/0
28.2.2003 16:47

myší kožíšek

Re: Je to k smíchu
A kterého Vašíka tam poženeme, smím-li se ptát? Starého, nového  nebo oba?
A že USA prohrají v Iráku předpověděl kdo? Grebeníček, Saddám nebo Nostradamus?
Taky dřív než plácneš pitomost v podobě "jeden a poslední člověk co bude odsouzen", tak se podívej na odkaz, který sem dal tvůj spolubojovník Jeníček. Když už se chudák tak snažil, ať jeho úsilí nepřijde nazmar. Konkrétně si prohlédni List of Detainees na podstránce. http://www.un.org/icty/glance/index.htm
Uvidíš, že zadržení kupodivu nejsou jen Miloševič, Plavšičová a nově Šešelj, nýbrž jsou jich desítky (a nejen Srbové), z toho někteří již odsouzení, někteří čekající na finální verdikt. 20ti leté tresty tam nejsou žádnou výjimkou.
0/0
1.3.2003 19:12

Jan

Re: Re: Je to k smíchu
tento rukopis amerického komsomolce je mi nějaký povědomý. Jmenoval se Fanouš a s povodněmi se odmlčel, protože mu odplaval v Prachaticích kurník se slepicemi. Nějak mi tam kupodivu Myško v tom tvém seznamu chybějí autoři masakrů ve Vietnamu, Panamě, Grenadě, útoků proti civilistům v Jugoslávii, podvratných akcí na podporu Pinocheta v Chile. Ti mají zatím ten tvůj finální verdikt u zadku, viď. A nebo , že by si Karlička del Mostovojová zatím nevšimla?
0/0
2.3.2003 11:14

Jan

Přezdívka přezdívky
Tak se tady nějaké trdýlko vykecalo jakoby pod  mým jménem.  Nejspíš onen americkobritský akčně bombový internacionalista, rozsévající laserem naváděnou demokracii po celém světě  Víkendu zdar a internacionalistům zvlášť
0/0
28.2.2003 16:41

jirka

to Jan
Že ve Srebrenici bylo zabito 8,000 muslimů je stejný blábol, jako že za války v Bosně zahynulo 250.000 muslimů. Tato čísla byla hlášena výhradně muslimy. Asi 5.000 muslimských OZBROJENÝCH vojáků bylo převeleno k jiným jednotkám BAH armády, aniž byly o tom obeznámeny jejich rodiny. Tak vznikala ta příšerná čísla dodnes omílaná většinou médií. Vykopali asi 2.000 těl, na místech kde 4 roky zuřila válka a oběti byly na všech stranách!. Identifikovali mizivé množství. Nicméně cokoliv v poslední době vykopou je označeno předsedou MUSLIMSKÉ komise/ještě před identifikací/ za oběti masakru ve Srebrenici. Jinak zde se opět ukazuje, že slovo Srebrenica se používá vždy když někomu dojdou argumenty např. v souvislosti s Kosovem.
0/0
28.2.2003 15:04

Naser Orič

Re: to Jan
1000 bodů za nejlepší fór měsíce patří Jirkovi. Tak 5000 muslimských vojáků bylo převeleno k jiným jednotkám, ale protože na tom byli špatně s vozovým parkem, poprosili srbskou armádu, jestli by se jejich převozu a eskorty na jiné působiště neujala.
Radši už nic nepiš nebo mě smíchy klepne pepka.
A prozradím ti sladké tajemství. Po druhé světové válce také v koncentračních táborech pořád nemohli dohledat ty miliony židů. Z toho vyplývá, že Německo bylo z genocidy nařčeno rovněž neprávem a Hitler by vlastně měl být posmrtně rehabilitován.
0/0
28.2.2003 15:17

jirka

Re: Re: to Jan
Muslimové nahlásili 8.000 zmizelých. Později bosenská vláda přiznala, že 5.000 mužů bylo převeleno k jiným jednotkám bez informování jejich rodin. Jinak u Srebrenice se také bojovalo. Je pravdou, že osud kolem 3.000 mužů je nevyjasněn...Já se jen snažím vysvětlit jak vzniklo číslo 8.000, které se omýlá pořád do kola. Doufám, že ti také známo, že tzv. chráněné enklávy využívali mudžahedíni z různých islámských zemí k výpadům na srbské vesnice. Tyto fakta se již začínají sporadicky objevovat i v některých našich médiích. Přečti si něco jiného než MFDnes a čerpej hlavně ze zahraničních zdrojů než začneš zesměšňovat. Víš o tom prd. Přečti si alesopoň tu stupidní knihu "Srebrenica - zpráva o válečném zločinu", která u nás vyšla. I tam najdeš některé zajímavé skutečnosti i když tato kniha je dost propagandistická a různé fámy od muslimů vydává za ryzí skutečnost.
0/0
28.2.2003 15:35

Naser Orič

Re: Re: Re: to Jan
Číslo 8000 nikdo neomílá, je to jen nejčastěji se objevující číslo a také střed z rozpětí údajů, které různé zdroje uvádějí (6000 až 10000, výjimečně i více ale kromě jistého Jirky nikdy méně) a přesně to už asi nikdo nezjistí. Ostatně ta tvoje matematika i tak hapruje. Těch obětí už bylo nalezeno přes 4500.
Když tak horuješ pro jiné zdroje než MF Dnes, tak si počti o Srebrenici třeba tady:
nebo tady je kromě krátkého komentáře také odkaz na zprávu OSN o Srebrenici a další stránky
0/0
28.2.2003 16:14

jirka

Re: Re: Re: Re: to Jan
Stránky Česká Třebová jsou jedny z nejhorších a nejméně objektivních, mám je dávno prostudované a s autorem už jsem si vyměnil pár emailů. Ví o tom prd. Má to všechno opsané z muslimských zdrojů. Vyložené bláboly, k např. použití bojových plynů apod. vybájené zmatenými muslimy zde vydává za skutečnost.
0/0
2.3.2003 9:53

Naser Orič

Re: Re: Re: Re: Re: to Jan
To je zajímavé . Takže ta zpráva OSN, která je na té stránce k dispozici, je nejspíš také neobjektivní blábol vybájený muslimy. Asi to tak musí být, když Jiřík má ze srbských zdrojů (pochopitelně nejlepších a nejvíce objektivních) opsaného něco úplně jiného.
0/0
3.3.2003 8:03

Jan

Re: to Jan
Dokonce i já sám, největší nesrbský zastánce srbského nacionalismu, jsem dříve několikrát neochotně připustil, že těch zabitých muslimů bylo 6000, a mě asi nikdo nebude podezírat ze sympatií k nim. Je ovšem pravda, že v Srebrenici ty tisíce zabity nebyly. Všichni byli odvezeni kousek za město, zřejmě z ohledu k holandským modrým přilbám, aby si při pohledu na v životě poprvé spatřenou střelbu a krev nepoblili ty hezoučké uniformy.
0/0
28.2.2003 15:24

jirka

FRAŠKA
Celý proces je fraška. Byla obviněna z různých osmi trestných činů včetně genocidy. Na základě doznání k jednomu z nich - perzekucí nesrbského obyvatelstva byla obvinění z genocidy, vyhlazování a deportací stažena. Celé to navozuje myšlenku, že jí hlavně chtěli využít proti Miloševičovi, protože vývoj procesu s ním už zavání debaklem. Např. podle médií šlo v kosovu o genocidu a nazákladě obvinění z genocidy byl také původně Miloševič do haagu dopraven. Žalobci však později museli změnit ožalobu - genocisa vypadla a přibyla Bosna a Chorvatsko. Na otázku Le Monde odpověděla Del Ponteová, že Miloševič nemůže být souzen za genocidu v Kosovu, protože k tomuto činu v Kosovu nedošlo. Nicméně Miloševič zůstává pro většinu novinářů a občanů Hitlerem a maxi-řezníkem Balkánu. Naser Orič si provozuje vesela diskotéku v Tuzle a může se tomu všemu jen smát-(
0/0
28.2.2003 14:19

Jan

Re: FRAŠKA
Promiňte přátelé, zapomněl jsem se před opakováním všech svých blábolů podepsat svým pravým nickem a taky jsem zapomněl, že Orič podle mého dřívějšího příspěvku zabil 200 Srbů, zatímco Srbové muslimů jen v Srebrenici přes 8000.
0/0
28.2.2003 14:46

myší kožíšek

No jo, to se dalo čekat,
že přátelé srbského komunismu a nacionalismu, kteří ještě nedávno neochvějně tvrdili, že haagský tribunál je jen fraška s na vodě stojícími důkazy a bude srbskými předáky rozcupován na kusy, si teď musí aspoň ulevit a trošku se vysoptit.
Přeji hezký den.
0/0
28.2.2003 13:10

Jan

Re: No jo, to se dalo čekat,
Ten tvůj myší kožíšek je už poněkud vypelichaný, drahý příteli americkobritského internacionalismu http://www.un.org/icty.
0/0
28.2.2003 13:31

myší kožíšek

Re: Re: No jo, to se dalo čekat,
Děkuji za potvrzení mých slov, Jeníčku. Jen se neboj to rozšířít na americkobritskočeského, případně ještě víc.
Dám ti malou radu - když chceš, aby ti link fungoval, nesmí tam na konci být ta tečička.
0/0
28.2.2003 13:40

Jan

Re: Re: Re: No jo, to se dalo čekat,
Ty už jsi na tom voříšku s myším kožíškem jako tví kámoši z UCK před stolicí. Už ani nevíš jak se jmenuješ a kolik je 1 + 1. PS: Tu tečičku si vypárej
0/0
1.3.2003 9:57

Kato

P.S. To priznani "do jiste miry" mi pripomina jeden foustay vtip
o cikanovi, ktereho odsoudili za paleni koralky jenom proto, ze "k tomu mel pristroj". Tak se sam udal za znasilneni, protoze k tomu mel potrebny vercajk taky.
0/0
28.2.2003 11:17

Kato

Opravdu se priznala, nebo nas zase propagandiste oblbuji?
Pred nejakou dobou totiz i iDnes psala neco jineho:
0/0
28.2.2003 11:12

myší kožíšek

Re: Opravdu se priznala, nebo nas zase propagandiste oblbuji?
Ten článek je dva roky starý. Kupodivu se častokrát stalo, že zločinec změnil u soudu výpověď a pod tíhou důkazů se přiznal i během podstatně kratší doby.
0/0
28.2.2003 13:43

Kato

Re: Opravdu se priznala, nebo nas zase propagandiste oblbuji?
No urcite by bylo zajimave si precist co presne "priznala". Na mne to spise pusobi dojmem, ze stejne jako tnouci stebla, tak i haagsky tribunal se chyta kde ceho. Ta formulace o "castecnem priznani" prilis duvery nebudi. Mozna by se to dalo najit na webu se zaznamy vyslechu a jednani, ale ztracet cas hledanim neceho o cem uprimne pochybuji ze existuje se mi nechce. Pokud nekdo presne vi kde to jeji priznani je, muze mi dat odkaz?
0/0
1.3.2003 18:11

jirka

Haag
Poté co Miloševič hned na začátku procesu totálně znemožnil, zesměšnil a usvědčil z evidentních lží řadu Albánců, se naše média radši diskrétně odmlčela. Podrobnosti si už můžete přečíst jen na stránce tribunálu: www.un.org/icty. Je to tam všechno slovo od slova a každý, kdo se ne to podívá jen trochu objektivně musí žasnout. Pěkný den
0/0
28.2.2003 10:29

Jan

Americká veselohra z prostředí soudní stolice
tetka bombardérka Albrightová pouze jako svědkyně?  Ale je má to svoji logiku. Přece nebude Američany zinscenovaný soud soudit je samé. Hlavní komediantce Del Mostovojové jaksi nevyšel scénář, že Srbové budou svědčit proti sobě. Takže jí zbyli pouze Albánci, kteří u soudu ani nevědí, jak se jmenují.
0/0
28.2.2003 9:43

Janina

Komedie
Za dva roky je doma....... Ten zločinecký tribunal potreboval nejaky vysledek, kdyz Milosevice se jim nedari dostat do teplaku.......  A asi ani nepodari.....
0/0
27.2.2003 22:34

Štalcer Jindřich

Madeleine Albrightová jen "svedek"?!
Madlenka prece mela sedet jako prvni!
0/0
27.2.2003 17:22

marcus

zelezna lady
nerikalo se nahodou "zelezna lady" spis Margret Thatcher??
0/0
27.2.2003 16:33

Tyflosolis ub.

Re: zelezna lady
To máš jedno, obě jsou to podsvinčata.
0/0
27.2.2003 16:53

ixík

Sadáme pozor !
Sadám Husajn by si měl vzít ponaučení. Je totiž mladší a tak dostane minimálně třicítku. Osm let je pro babu doživotí. A stejně si myslím, že proti lidem, které má na svědomí dožije v přepychu a obklopena lékařskou i jinou péčí, zatímco její oběti chcíply někde v bahně. Zdraví Ixík . adresa na náš klub:
0/0
27.2.2003 16:13

clinton

No je dobře, ž ekonečně se začínají trestat váleční zločinci. Teď je řada na Clintovi, který bez vypovězení vályk nechal zútočit americké letectvo na civilní cíle (nemocnice). Navrhoval bych 15let.
0/0
27.2.2003 16:09

Davidek.Petr@seznam.cz

zzz
ahoj
0/0
27.2.2003 16:03

anihilator

Ať žije fraška
ICTY nemá nic společnýho s jakýmkoli právem, je to puze divadýlko. Když tam svědčí někdo jenom protože v té době zastával nejakou funci která místně ani časově s danými událostmi nesouvisí tak ptěš klobás. Takových univerzálních svědku je třeba více.!!!
0/0
19.12.2002 4:18

Najdete na iDNES.cz