Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Radní chtějí vybírat za vjezd do centra

Za vjezd do centra hlavního města by měli řidiči v budoucnu platit. Podle pražského radního Radovana Šteinera (ODS), který má dopravu na starosti, by tak Praha chtěla získat peníze na stavbu důležitých komunikací. "S poplatky souhlasí většina stran v pražském zastupitelstvu, takže by to neměl být problém," řekl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vašík

Komu to prospěje???
Motivace řidičů, aby nejezdili do centra, zavedením mýtného nemá žádný význam a nic to neřeší. Řešení dopravní infrastruktury musí být komplexní a vyvážené a jakékoliv rozhození koncepce celý systém destabilizuje. Vážení radní, navrhuji, aby jste si doplnili vzdělání.  Vytváříte pouze prostor pro různé vyjímkáře a pro podplácení a uplácení. Případná argumentace na přínos do rozpočtu je také zcestná. Spočítejte nákladovost na potřebné výdaje a návratnost a zjistíte, že jste vedle. Pokud však potřebujete nenápadně zaplatit z peněz daňových poplatníků firmám z okruhu Vašich příbuzných a známých tak máte plnou pravdu. Je to opravdu dostatečně neprůhledná hovadina. Pokud se odvoláváte na praktiky  v jiných velkoměstech, máte pravdu pouze v tom, že skutečně jsou vytvářena určitá omezení, ale pouze v rámci komplexního řešení celého dopravního systému. Výhodnost nespočívá v tom, že mám etalón k něčemu dražšímu, ale naopak, k něčemu levnějšímu a výhodnějšímu. (např. v Americe možnost někde používat rychlejší pruh pouze při přepravě nejméně dvou osob v autě, pořád ale v těch pruzích napravo je spousta aut, ve kterých je pouze jedna osoba velice zvolna se pohybující kupředu.) Ale i tak, a v Praze obzvlášť je nejméně jedna třetina lidí, které jakékoliv placení neirituje a to už stačí na slušnou dopravní zácpu. Velkoměsta, a potažmo lidé se musí s dopravními zácpami naučit žít, patří to zkrátka k době, protože nic lepšího a alternativnějšího než auto, zatím člověk nevymyslel. Až bude třeba, doba se ozve sama a nepotřebuje na to stádo radních. Co se týká auta, může mi někdo oponovat, ale vyjadřuji pouze posto většiny.
0/0
30.1.2003 11:47

***

Velebnosti,
 
 
to je ale hnus!
0/0
9.1.2003 3:29

Karlos

Zlodějskej DP
Vážení radní, kolik jste těch tramvají koupili?DP Praha je zlodějskej ponik a vy do něho cpete horem dolem prachy a ono to nikde není vidět.A kde jsou peníze z už tak předraženého jízdného?Nehledě na to, že například tramvaje a tělesa po kterých jezdí jsou nebezpečné a jen náhodou se ještě nic nestalo.A kolik z vás, naši zástupci, si namastilo kapsu na koupi "moderních tramvajích T6 "?Vím o čem mluvím, protože jsem u DP dělal 10 let a jakékoliv pokrokové nápady se tam potlačovaly.Zato je tam vývojové oddělení, kde neschopní lidé vymýšlí věci už dávno vymyšlené.To se už vůbec nebavím o praktikách s materiálem a jeho obchodováním s různými firmami a zadávání zakázek těmto firmám.Vždycky tam je někdo známý a že je to ve finále 3x dražší to vůbec nevadí.Stejně mě rozesmálo k slzám, když mluvčí podniku na stížnosti tramvajáků kvůli horku v kabině řidiče vysvětlila, že neexistuje klimatizace na trakční napětí 600V.Ta klimatizace existuje, ale na 24V a tu má zdrojová souprava tramvaje.Místo toho se koupili řidičům větráčky.Ateď ta perlička:stejný větrák seženete v prodejně autodílů za 280,-Kč a DP zaplatil za kus 5600,-.Tak kde jsou ty peníze? Ato je jen kapka v moři a ještě jenom DP Elektrické dráhy.Co Metro a autobusy, tam se krade a kontrola žádná.Pokuď chtějí ty chorý mozky na radnici, mimochodem maj MHD zadarmo, ušetřit, tak maj kde.Ale platit za vjezd do centra pokud není postavený okruh, je zlodějna.Nezapomeťe,že magistrála vede centrem a oni chtějí za ten bordel ještě platit.
0/0
12.12.2002 17:33

Keson

Re: Zlodějskej DP
Opatrně, moc opatrně, za takový znalosti může bejt i sudový ubytování na přehradě. Oni nejsou "vážení", vědí to a to pálí. Sebranka ve funkcích majetek má, ale nemá tu úctu, proto třeba vznikl před časem návrh zákona o trestnosti slovního útoku na společenskou skupinu (stvořila ODS). Řekneš třeba: "Vedení DP je..." dosaď co libo a odpověď bude tvrdá, po bolševicku.
0/0
13.12.2002 12:55

Viados

Jsem pro, ale ...
Co poslanci a zastupitele? Tem to jiste "nekdo" zaplati, vzdyt oni to budou potrebovat vjet do centra "vic" nez ostatni ... Zname sve Pappenheimske.
0/0
12.12.2002 15:42

Amos

Radní chtějí vybírat
Radní nejsou schopni koncepčně řešit pražskou dopravu, tak sáhnou motoristům do portmonek. Po jejich příkladu to udělají nejprve ve velkých a pak v menších městech. Rozjásaný automobilista tak bude platit za cestu odkudkoli kamkoli třeba desetkrát mýto, k tomu ještě silniční daň, předražený benzin, dálniční známku, parkovné i v místě svého bydliště... (Já sám  auto nevlastním a jsem odkázán na nefungující pražskou dopravu tzv.hromadnou, kde dopravní podnik za hromadu miliard není schopen přepravit cestující tam, kam se chtějí dostat - ale to už by byla jiná kapitola.) A co se tím vším vyřeší? Kolik třeba získává město Praha zpoplatněním parkování ve středu města? A čemu takto vybrané peníze napomáhají? A úplně stejně to dopadne s penězi za vjezd do centra? A ti, kteří v centru bydlí, budou denně platit za to, že se dovezou ke svému bytu? Ti budou jistě radostí celí bez sebe. Asi jim někdo navrhne, ať se přestěhují anebo auto za 350.000 mají zaparkované na okraji města a jezdí výbornou hromadnou dopravou. Anebo ať auto prostě nemají.  Není nad to mít osvícené radní, kteří si vždycky vědí rady. Koneckonců k víkendovým bytům ve Špindlu dojedou bez mítného (zatím)...
 
 
0/0
11.12.2002 16:44

Molybden

K čemu!
Do centra jezdí jen ten kdo tam bydlí,blázen nebo ten kdo tam musí.A ti všichni tam budou jezdit i dál.Zaparkovat se tam nedá a třicet nebo čtyřicet korun za hodinu parkování není zrovna málo na to abych si tam zajel z plezíru.V tomhle případě nejde o snížení provozu automobilů v centru.To že se někteří toho hned chytí s problémem  "čistšího vzduchu,atopických ekzémů apod." pánům radním jen nahání vodu na mlýn.Město potřebuje zoufale peníze.Mýtné do centra je nejlepší způsob.Bez větších prvotních investic a s trvalým příjmem.Nakonec na to doplatí jen ti co tam bydlí,nebo ti co tam musí (živnostníci,zásobovací firmy,služby).Zřejmě pro ně zavedou nějaká povolení,ale na něj zase kolek(aspoň za 500) a za rok znovu.Nebydlím v centru,nejezdím autem,ale vadí mi jak se snaží zpeněžit naprosto cokoliv a za cokoliv pod záminkou našeho vlastního zájmu
0/0
10.12.2002 22:28

Mirek

Re: K čemu!
Asi tak!
0/0
10.12.2002 22:30

Jimmi

Re: K čemu!
Nesouhlasím. Podívej se třeba na Náměstí Republiky a podobné lokality. Neustále tam vznikají nové a nové kancelářské prostory, s nimi související podzemní garáže nikoli pro rezidenty, ale pro zaměstnance. Mohou tam být jedině firmy které vydělávají hodně peněz, je to drahá lokalita a ještě bylo třeba uplatit památkáře a jiné úředníky  takže se tu objevuje skupina hodně vydělávajících lidí, ktří prostě do práce MHD jezdit nechtějí, ač tam přímo staví metro. Nic proti vydělávání peněz! To je v pořádku. Ale tito lidé zřejmě bydlí někde na okraji a jezdí každý den autem do práce. Je to jen příklad, nechci zobecňovat. Chyba je možná už v celkové koncepci rozvoje města, v centru by podobné stavby již vznikat prostě neměly. Pro takovéto lidi by se měly prostě budovat parkoviště P+R a v centru samotném už by měla být přípustná pouze MHD. Třeba by pak takovéto firmy naopak přesídlily jinam. Samozřejmě, MHD by se měla výrazně zlepšit. DP má obrovské náklady a výsledek nikde. Řešní není jednoduché, ale někde se začít musí.....
0/0
11.12.2002 12:15

Keson

Re: Re: K čemu!
Jo, dobře si vystih` co zatim nezaznělo. Čím větší prestižnější firma, tím dostřednější kancelář...a jenom fakt velký zvíře může v centru i na správný úrovni bydlet. Takže kolony vozů střední třídy a vyšší, denodenně pendlujou mezi periferníma novostavbama a centrem. Kdo by je donutil přestupovat někde na P+R?
0/0
12.12.2002 17:19

Vojta

A co parkovné?
Souhlasil bych s poplatněným vjezdu do centra za předpokladu, že odpadne omezené a zpoplatněné parkování. Snad bude radním jasné, žekdyž už si zaplatím vjezd do centra, tak tam taky budu muset zastavit. Samotné zpoplatnění vjezdu mi vůbec nevadí, historická centra měst by měla mít omezenou přístupnost, chrání se tím i historické památky.
0/0
10.12.2002 18:36

Karel 4

Co skvělé je jěště napadne ???
Nedávno jsem se podivoval nad tím, že ve starém carském Rusku existovala tzv. vousatá kopějka - byla to daň za vousy
0/0
10.12.2002 15:25

Trutnov

Radní chtějí vybírat za vjezd do centra
Hlavně,aby to platilo i pro Papaláše a né za naše prachy!
0/0
10.12.2002 15:16

Jiří Mašek

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.12.2002 15:14

Chaim

Re: Jiří mašek www.osud.cz
Vole! Jdi nazpátek do jeskyně.
0/0
10.12.2002 18:38

Karel

nesouhlasím
Vydělal jsem si peníze, takže mám na to, abych si koupil dobré auto. Protože na to mám, musel jsem vydělat dost a tudíž zaplatit dost vysoké daně. Znamená to tedy, že platím vysoké daně a ještě budu platit navíc mítné. Věřím, že ten, co vydělává cca 15000 tis. měsíčně nemá na auto a potom je pro něj snadné radit "choďte pěšky" a "jezděte MHD", popř. "plaťte mítné". U něj je to totiž znouzecnost. Teď se samozřejmě ozve tuna lidí "já mám auto a jezdim MHD". Odpovím: jezděte si, pokud vás to baví. V mnohých přispěvcích líčená snadná dostupnost momocí MHD je takdy nesmysl. Rady typu "proč máte kancelář v centru - mějte ji jinde" jsou taky dost liché. Prostě je zde tendence lidem, kteří vydělávají peníze a nejvíce svými daněmi prispívají na tento stát, co nejvíce znepříjemňovat život.
0/0
10.12.2002 15:09

Re: nesouhlasím
Sorry, neuvedl jsi jediný argument proč nezpoplatnit vjezd do centra a tím ho omezit. Taky si neuvedl proč je snadná dostupnost blbostí. Nejsi žádnou výjimkou stejně se chvají i tvoji nazorový souputníci.
0/0
10.12.2002 15:21

Karel

Re: Re: nesouhlasím
Snadná dostupnost je v mnoha případech blbostí, protože je zkrátka špatná. Jsou místa, kam se dostanu pouze po čtyřech přestupech a trvá to třeba hodinu, dále tlačenice v přervaném MHD. Pokud by mým jediným úkolem bylo jezdit jednu stanici metrem denně, tak mě samozřejmě taky nenapadne vyndavat auto. Ale když člověk musí denně jezdit na několik míst a tahat s sebou spoustu věcí, tak už se to bez auta hůře realizuje. Argumenty typu "vaše mínus", že máte kancelář v centu a meeting někde na okraji, odkud musíte dál pokračovat třeba do Brna, mohou napadnout opravdu nějaká nemakačenka. Ono z hospody, kam dorazím pěšky nebo jednu stanici tramvají, opravdu moc peněz nevydělám. Nebylo mým úmyslem argumentovat proti zavedení mítného. Mým jediným argumentem je v tomto případě zkrátka to, že se mi to nechce platit, když už tak dotuju ze svých daní tunu nemakačů.
0/0
10.12.2002 15:37

Kamila

Re: Re: Re: nesouhlasím
Karle, vy sice hodně vyděláváte, ale vyjmenovaná slova po "m" jste asi zapomněl. Mýto je rozumná regulace vjezdu automobilů do centra, kam se prostě všechna auta, ať se Vám to líbí nebo ne, prostě nevejdou. A město za ty vybrané peníze může urychlit stavbu obchvatu. Vám se nechce platit mýtné, ale předpokládám, že když pujde do tuhého, tak ho zaplatíte a pak si ho šikovně stejně odečtete z daní, jako všichni podnikatelé. Odečítáte si prakticky všechny věci denní spotřeby, které potřebujete k životu. To my, zaměstnanci, jsme na tom hůř. My všechno zaplatíme opravdu ze svého. 
0/0
11.12.2002 14:24

Karel

Re: Re: Re: Re: nesouhlasím
Jsem také zaměstnanec. Mimochodem, vozit se po jednom překlepu (u mě to skutečně překlep byl, ať si myslíte cokoli) je hodně levné.
0/0
12.12.2002 12:58

Petr

Re: nesouhlasím
No jo, Kája si vydělal na auto, Kája je línej ujít 200 metrů od zastávky tramvaje, a tak si všichni kecněte na zadek, neboť Kája už vyjíždí, pač je to frajer ...
0/0
10.12.2002 15:27

Re: Re: nesouhlasím
Petře dostal jsem takový nápad. Co ty na to? Zajdem do Obchodu se zbraněma a koupíme si třeba pistol. Museli jsme tedy na ní vydělat a tudíž jsme zaplatili daně a máme tedy dle Karlovy logiky právo střílet kde se nám zachce a po kom se nám zachce. Možná by pak problém aut v centru byl vyřešen. Doufám, že z těchto slov je patrné jak moc doslovně to myslím.
0/0
10.12.2002 15:42

Chaim

Re: Re: Re: nesouhlasím
Co to sakra, vy bando komunistů, plácáte? Proč by někdo měl hájit názor, který je proti mýtnému. Nikdo z vás tu neřekl jediný rozumný argument, proč ho zavést. Platím daně z výdělku, daň za auto, daň z benzínu, parkovné...co bych ještě podle vás měl asi platit, abyste mi dovolili jezdit autem. Je to jinak, vážení! Ať je MHD co nejkvalitnější a nejdostupnější, pak si to možná rozmyslím, ale takhle nikoli, drazí.
0/0
10.12.2002 18:42

Jimmi

Re: Re: Re: Re: nesouhlasím
Vtip je v tom, že mi neplatíš nic za průjezd autem kolem baráku kde bydlím. Asi by to bylo nejlepší, peníze by se vybíraly cíleně. Já jen chci dýchat čistší vzduch a nechci aby můj čtyřletý capart musel jednou při cestě do školy kličkovat mezi auty. Zakázal bych auta ve městě úplně, rád se i podřídím. Vím, že to nejde hned, ale jednou se k tomu snad dostaneme. Tedy žádné mýtné, aby si tady panáček nestěžoval, zákaz, absolutní...
0/0
10.12.2002 19:26

Kiru

Re: Re: Re: Re: Re: nesouhlasím
Za průjezd kolem baráku kde bydlím já taky neplatí a je mi to ůplně u prdele.A když se ti nelíbí že tvůj čtyrletý capart musí kličkovat mezi auty odstěhuj se někam na vesničku se třemi ulicemi.Tam klidně zakažte vjezd automobilů ůplně.Ale příteli tohle je Praha a nežiješ tu sám.Tak trochu tolerance a méně sobectví pak se nám tu bude žít všem o něco lépe
0/0
10.12.2002 21:57

Jimmi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: nesouhlasím
Připomínáš mi svou logikou kuřáky. Také pořád vykřikují, že je nenechají nikde v klidu kouřit a pořád je nějak omezují. Máš to trochu otočené, ne? Já v té Praze také bydlím, očekával bych víc tolerance od těch co nějak škodí. A to jsou všichni, co jezdí autem. I já, když někdy jedu autem po městě, jsem si toho vědom. Jak je v Praze úžasně třeba v létě v době dovolených, kdy poklesne provoz jenom asi o třetinu.....
0/0
11.12.2002 11:00

LAND

Re: Re: Re: Re: Re: nesouhlasím
HAHAHAHAHAHA vazne jsi me pobavil ......... te chci videt jak se pak dostanes sockou treba na misto za prahu kde bude pristavenej autobus smer hory ( pac dovnitr nemuze) mas 2 caparty manzelku lize veci a jedes na 14 dni ???  a to chces provez mestskou hromadnou dopravou uzij si to ... jo a co treba nakupy  diky politice nasi vlady do par let nejspis zkrachujou male kramky a budes nucenej jezdit na kraj centra na nakupy ..... a to budes jezdit kazdej den nebo jenom jednou tejdne a budes rad kdyz se stim vsim vubec dotanes domu ...... a co zasobovani ....... joooo ja zapomel neni problem najmout partu lidi na zada jim nalozit zbozi a hupsky hejsa do provozu ...... a propo nazenem tam kone kdo bude potrebovat zavola si drozku....... aaaaa jsme tam kde jsme pred parset lety .... a zakazou psi proc protoze za par let zjistej ze jsou zdravi skodlivi a pakk............. zpoplatnej vzduch jooooo proc ne co ??? da se na tom skvele vydelat ...... MHD MHD MHD MHD MHD MHD lituji ty co chteji zustavat dal v praze  protoze jizda mimo prahu bude asi tezzzzcceee draha (hlavne ten navrat ) pani radni co takhle premejslet trochu jinak ?? a zpoplatni rovnou i to ze musime chodit po chodnicich a co hned za kazde slapnuti uctovat 10Kc
0/0
11.12.2002 19:09

Jimmi

Re: nesouhlasím
Milý Karle, předpovídáš zcela správně. Reaguji tedy: auto mám, dokonce dvě. Do centra zásadně nejezdím, protože je to časově neúnosné. Nemluvím o současné popovodňové situaci, kdy nejezdí metro, ale pokud bych nevezl nějaký větší náklad, tak je rychlejší použít MHD. Navíc ušetřím spoustu nervů, protože průměrný český řidič je hlupák, který vjede do křižovatky i když ví, že se kvůli zácpě uprostřed zastaví. Pak dostane zelenou druhý směr a opět všichni vjedou do křižovatky. Pak všichni stojí, gestikulují, troubí... a nedochází jim, jací jsou troubové. A pokud chci být slušný a do té křižovatky nevjedu, vždy se najde gauner, který mě s troubením předjede a ucpe to tam za mě.
Shrnu to. Čili, pokud tedy použiji Karle Tvou logiku, že pokud jsi zaplatil dost na daních, a o tom nepochybuji, na daních jsem již také zaplatil více nežli dost, nesmí od Tebe nikdo mýtné vybírat, nezbyde tedy, než ten vjezd do centra úplně zakázat. Bez mýtného. Líbí se Ti to víc? Ona totiž alternativa není. V centru Prahy stále přibývají kanceláře a stále více lidí tam jezdí denně do práce autem. Proč... nechápu...
0/0
10.12.2002 15:30

Karel

Re: Re: nesouhlasím
A drahy Jimmi, jak to mam resit ja? Bydlim v centru a nepracuji v Praze. Mam podle vas parkovat na okraji a rano opet vyrazit. Rano neni v 8 dopoledne, alebrz mezi 4 a 6 hodinou. Ja se domnival, ze sve zastupce v zastupitelstvu nemam od toho, aby mi vytahali prachy z kapes. Dle meho plac nad zlepsenim MHD jsou jen zasterky a kecy. Tramvaje a autobusy se stejne musi obnovovat a opravy silnic - to je snad jen vtip! Pokud jde o omezeni dopravy, tak by snad bylo lepsi se podivat do zahranici, jak se to resi tam. Okruhy, tunely a je vymalovano. Mnichov, Frankfurt a dalsi maji okruhu nekolik a nepomerne vetsi dopravni zatez! Nechapu proc bych mel platit za neco, co je me nezadatelne pravo - bezplatny pristup do mesta! Ze pritom budu hodinu sedet v aute a vztekat se? Do toho nikomu nic neni.
0/0
10.12.2002 15:48

Jimmi

Re: Re: Re: nesouhlasím
Milý Karle, Tvá argumentace mi připadá velmi nelogická a zavádějící. Zavedení mýtného asi nemá prvotní význam ve vybírání peněz, ale v omezení počtu aut vjíždějících do centra města. Možná by ses pak divil, jak snadno by se Ti po jeho zavedení po městě pohybovalo, a o kolik více peněz bys naopak díky takto moudrému kroku mohl vydělávat. Tedy předpokládám, že ve Tvém životě je vydělávání peněz tou hlavní zábavou... Já bych naopak uvítal, pokud bych se mohl se svým jistě zdravým čtyřletým capartem (momentálně má problémy většiny dětí žijících ve městě, dýchací cesty, atopický ekzém...) bezpečně pohybovat po městě, kde bydlím. Místo toho zcela vážně zvažuji opuštění tohoto stupidního místa, které si někteří pletou se závodní dráhou atd., a to nikoli z finančních důvodů. Každý má svá nezadatelná práva, Ty máš Karle právo na volný přístup do města, já zase na zdravé dítě. Čí právo je závažnější? Odpusť si prosím poznámky o řízených katalyzátorech, ten mám v autě taky a jako technicky vzdělaný vysokoškolák i vím, na jakém principu pracuje. Prostě... něco je špatně.
Dále, ukaž mi prosím, kde bys v Praze chtěl budovat ony okruhy. Praha má z hlediska automobilové dopravy naprosto šílenou polohu a členitost, vlastně bys musel pro auta vybudovat další metro. Připádá mi mnohem lepší výrazně zlepšit MHD ve městě a individuální dopravu co nejvíce omezit. Navíc, spousta autobusů MHD jezdí naprosto šíleně hlavně z důvodu, že ráno neprojedou zácpami osobních automobilů....
Má smysl pokračovat...?
0/0
10.12.2002 16:38

Míra

Re: Re: Re: Re: nesouhlasím
No tak to jste mě teda fakt pobavil.  Mýtné že nemá prvotní význam ve vybírání peněz? No tak si to slovo nejdříve najděte ve slovníku když nevíte, co přesně znamená. Jinak jsem pro omezení jízd autem do centra, ale nejsem si jist, že zrovna mýtné to vyřeší. Já sám propaguju MHD, ale já dojedu na Václavák z Holešovic za 20 minut, ale kamarádovi z Ďáblic (když mu zrovna ujede tramvaj) to trvá hodinu. A to už vůbec nemluvím o víkendech, kdy tam nejezdí skoro nic. Pak ho opravdu těžko přesvědčím, aby nejel autem.
0/0
11.12.2002 11:14

Maverick

Re: nesouhlasím
Pro objektivitu je take ale dobre se podivat, jak to funguje na zapad od nas. Silna protiautomobilova politika neni nic vyjimecneho, zkuste se napr. s tim vasim novym autem podivat do Svycarskych mest. Mozna se budete divit, jak velke problemy budete mit s parkovanim. Take budete muset mit znamku na dalnici, tusim, ze jedina moznost je koupit si rocni. Ve Francii a spouste evropskych zemich zas platite mytne na dalnicich, vysokou spotrebni dan na benzin... je to prece za to, ze znecistujete zivnotni prostredi, to je na Zapade drahe.
0/0
10.12.2002 20:50

Radek

To je zase prima napad
Kdyby se radeji dostavil obchvat, to by Praze pomohlo nejvic. Skoro kazdy den musim jet z Kladna na sever Prahy a musim jet pres Letnou. Jak bych rad pouzil obchvat ,ale ten bude nejdriv za 10 let. (pres Kralupy se mi to nevyplati)
0/0
10.12.2002 14:41

Re: To je zase prima napad
Máš jistě pravdu, jež však nic nemění na tématu vjezd do centra.
0/0
10.12.2002 14:49

Homer

Do roka zjisti, ze to k nicemu neni
V tyhle zemi, kde ma kazdej nejakyho znamyho nebo pseudoduvod, ktery protlaci zase pres znamyho rychle soatnou skoro vsichni nejake vyjimky a pak vyberou par korun od Fandy z Hodonina ci Vaska z Pelhrimova.
0/0
10.12.2002 14:41

jarek

Nedostatek peněz
Rád bych souhlasil, kdybych vědel, že peníze půjdou na správnou věc. Bohužel na 99,999% vím, kam peníze od nás daňových poplatníků půjdou. Sanaci bank, ČKD, Zetoru, ČD, na výhody poslanců, na 13-14 platy radních aby bylo na byty v Špindlerově mlýně atd.
0/0
10.12.2002 14:06

Re: Nedostatek peněz
Asi pravdu máš, a dobře to není. Nicméně snížení množství aut v centru stojí i za tu cenu.
0/0
10.12.2002 14:11

jarek

Re: Re: Nedostatek peněz
Až na to, že množství aut zůstane stejné, každý přece bude mít nějakou výjimku viz. povodňové povolenky vjezdu!!!!
0/0
10.12.2002 14:15

valach

Re: Re: Nedostatek peněz
a skutečně si myslíš, že se ta situace výrazně zlepší? Zdražuje se i kuřákům a benzín, a hulí se furt stejně a jezdit se taky musí.
0/0
10.12.2002 14:15

darebak

no jo!!!!
STEJNE Z TOHO BUDE VELKEEEEE HOVN*!!!!!!
0/0
10.12.2002 13:56

Jimmi

Souhlasím.
Pokud to bude do 50 Kč tak pokud musím zrovna do centra, tak zaplatím. Pokud nemusím, bude to psychologická bariéra... a nepojedu. Nesmí existovat permanentky, platit se musí za každý vjezd. Pak se může platit o to méně. To centrum by se mělo ale stále zvětšovat... Ale co s magistrálou? To nám ale bolševník zavařil
Mimochodem, v automobily přeplněných Spojených státech by si nikdo nic takového asi zavést netroufl (i když... je tam demokracie, doopravdická, takže třeba jo), ale například v centru Seattlu je MHD zdarma. Pravda zase je, že jim nezbyly peníze na dostavbu metra, takže v těch tunelech jezdí dneska trolejbusy. No fakt, nekecám
0/0
10.12.2002 13:28

Re: Souhlasím.
Prostě do dokončení obchvatu, by průjezd, ale skutečně pouze průjezd magistrálou hold zpoplatněn nebyl.
0/0
10.12.2002 13:30

kryptokomunista

Drzost nejvetsiho kalibru!!!!!!!
Jak si muze nekdo dovolit vypustit z ust takovou nehoraznost? Za chvili snad budeme platit i za to, ze muzeme dychat. Tuto drzou luzu musime povesit na prvni kandelabr!!!!!!
0/0
10.12.2002 13:28

Mr. Noname

překvapuje mě ...
že lidem nevadí, že by měli platit za něco tak přirozeného. Tady v tom státě se platí nekřesťanské daně a řekl bych, že za ně člověk moc dobré služby nedostane. To by mohli také zavést vesnice, že za průjezd se bude platit. Já být starostou vesnice, tak to udělám, a bude to naprosto to samé. A když se zavře Praha 1, tak proč bychom si mi nezavřeli Prahu6 ...důvod, taky chceme mít lepší vzduch a větší klid.....a až to udělaj všichni tak tak, jsem zvědav na co ty auta budou....
Ještě k té dálcici to je pravda, že za dálnici platím, ale mohu si vybrat. Platím za rychou dopravu, jinak můžu jet, taky po okreskách a dostanu se na dané místo taky.
Je to prostě blbost ....
 
 
0/0
10.12.2002 13:18

Jimmi

Re: překvapuje mě ...
Kdybych mohl, zakážu všem autům jezdit po Praze úplně. Vím, že to nejde. Ale představ si to... klídek, pohoda... můžeš chodit kde chceš... a dvakrát tolik tramvají a autobusů takový bordel zdaleka nenadělá. To by bylo suprměsto... brrr, teď jsem se z toho snu probudil
0/0
10.12.2002 13:31

hufv

Re: Re: překvapuje mě ...
No a teď si ještě představ jak z těch tramvají či autobusů zásobuješ obchody, vozíš nemocné, jak ti tramvají přijíždí hasiči či třeba jenom pohotovost k výtahu vysvobodit z něj lidi. To je hodně černej sen.
0/0
10.12.2002 13:53

Re: Re: Re: překvapuje mě ...
Nikoho kdo je tu pro zpoplatnění vjezdu do centra myslím ani nenapadlo, zatížit tímto poplatkem, nebo zákazem vjezdu sanitky, hasiče a podobně. A zásobování? Není problém ho regulovat určitými hodinami.
0/0
10.12.2002 14:14

hufv

Re: Re: Re: Re: překvapuje mě ...
Tak tohle technický zařízení (a jak v článku tak v komentářích se mluví o technickým zpoplatnění, od čipů až po elektronickou evidenci) bych rád viděl. Jak bude rozlišovat soukromý auto doktora, který pojede k pacientovi, od téhož, který tam pojede na nákup. Jak se bude odlišovat zásobování pickupem od návštěvy divadla - tímtéž pickupem (oboje ve večerních hodinách). A co ti, kteří tam bydlí? Jak to bude s firemními vozy? Pokud firma podniká v dané oblasti, budou mít firemní vozy taky nebo budou platit za každý vjezd? A když firemní auto používá zaměstnanec i soukromě a bydlí třeba v Kladně či Plzni?
Mimochodem, teď odpovídám přímo na Váš komentář, ale moje reakce byla na předchozí "sen" o úplném zákazu aut a povolení pouze tramvají :-)))).
 
0/0
10.12.2002 15:10

bingo

Re: Re: překvapuje mě ...
ty určitě nemáš vůz
0/0
10.12.2002 14:18

Jimmi

Re: Re: Re: překvapuje mě ...
Dva. Mám dva vozy, milý Bingo. A nejsem blázen abych sám jezdil nefunkční MHD a dýchal výfukové plyny z ostatních aut. Ale když to někdo zakáže plošně, rád to budu akceptovat. Fakt. Zvlášť pokud to povede ke zkvalitnění MHD. Ta naše je šílená, vím to, jezdil jsem s MHD i jinde, viz můj příspěvek na jiném místě...
0/0
11.12.2002 16:10

Najdete na iDNES.cz