Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nechce se mi veřit!

Stále probíhají diskuse o volbě presidenta a mě nejde do hlavy, že národ souhlasí s kandidáty, kteří se ani jeden na tento post nehodí. Prostě ani jeden není čistý nebo schopný tuto funkci zastávat a to se začne propírat až po volbě, takže vznikne jenom velký humbuk, třesk a jako vždycky v naší zemi se vůbec nic nestane. Sám se divím všem kandidátům, že mají tu odvahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ing. Václav Kovářík

No, no, no.
Vážený pane, který jste mne napadl osobně. Necítím se ani chudákem, ani nejsem ušlápnutý, jen jsem se - pravda - trochu rozkecal. Pravda, komunisti dětem sice ubližovali, ale nestříleli je. Jen to je odlišuje od Polpotovců. Byl jsem totiž v padesátých letech dítě - ano byl jsem "zalezlej". Rodiče se věnovali mé výchově. Tak se stalo, že na rozdíl od Vás netykám neznámým lidem, ve veřejném písemném projevu nedělám chyby, neosočuji a osobně nenapadám neznámé, že "zalezli" a proto, že za komunistického režimu vystudovali. Je to sice zajímavá, téměř konspirativní historka, ale to sem nepatří. A nyní k Vašemu doporučení: skutečně jsem se nad tím zamyslel a dospěl jsem pro Vás zřejmě k překvapivému názoru, že komunistický režim ublížil za 40 let skutečně mnohem více lidem, ba celému národu než posledních 10 - 13 let. Ostatně o morální devastaci celého národa svědčí i to, že jsou mezi námi pořád ještě lidé, kteří se neumějí v demokratické diskuzi vyjadřovat slušně. VK
0/0
10.12.2002 14:37

Glosátor

Re: No, no, no.
"... ve veřejném písemném projevu nedělám chyby, ..." ale děláš, Kovaříku, děláš: "... ba celému národu než posledních 10 -13let." nechybí ti tam náhodou čárka za tím národu?!
0/0
30.12.2002 9:55

Ing. Václav Kovářík

Pojďte to brát vážně (3) !
Takže když to sociálné demokraté, takto nezvládli mají jako kandidáta Dr. Bureše, který byl ještě 19.listopadu 1989 v KSČ. To už jsme skutečně tak otrlí ? Je až neskutečné, že si dovolíme byť jen pomyslet na to, že by měl být v naší zemi prezdentem komunista. Není vůbec rozhodujcí, kdy byl v té KSČ. Prostě do ní vstoupil a v případě všech těchto pánů (týká se i Dr. Pitharta a Ing. Zemana) velmi dobře věděl co se tady jménem této strany dělo - že komunisté popravili tolik nevinných lidí, že další padli na hranicích, že byly zničeny osudy a připraveny o majetky tisíce lidí. Morálně, ekonomicky, ekologicky zdevastovastovali tento národ.
0/0
10.12.2002 1:29

z nadhledu

Re: Pojďte to brát vážně (3) !
Chudáku kováříku ušlápnutej tebe ty komunisti nestačili zastřelit nebo popravit,když to podle tebe dělali na potkání?Tys byl někde dobře zalezlej a neměls šanci viď.Jen jsi za toho hroznýho režimu vystudoval viď?Zkus se zamyslet nad tím kolika lidem ublížil minulý režim za 40 let a kolika tento za 10.
0/0
10.12.2002 12:51

Samec

Re: Re: Pojďte to brát vážně (3) !
Dalsi komous vystrcil ruzky, ze ty bastarde nejsi na Kube.
0/0
13.12.2002 18:37

Ing. Václav Kovářík

Pojďte to brát vážně (2) !
Další, kdo se zasloužil o to, že je z toho fraška jsou sociální demokraté. Je zřejmé, že si s tím vůbec nedali žádnou práci - prostě to odflákli. Jedni i druzí. Zemanovci tím, že si nedali dříve práci s tím, aby Zemana více přesvědčovali na první volbu, že ho včera neoblékli do šatů, že si už předem nezajistili, alespoň někoho, kdo by je eventuelně podpořil. A strejda Špidla s tetinou Součkovou. To už je přece kabaret. Celé to tzv. referendum. Dokázali je jediné - nemají vůbec politický cit, vůbec nevědí jak volič myslí. Jsou prostě neschopní politici. Jen trochu zkušenějšímu pozorovateli muslo být od počátku jasné, že jednak vyhraje Zeman, jednak že účast bude minimální. Ostatně i propad Dr. Motejla se dal čekat. Když totiž necháme něco tzv. na lidech, musíme přece počítat s tím, že se nebudou dívat na na osobnost "zvnitřku", ale zvnějšku. A jak má dopadnout (při veškeré úctě k dr. Motejlovi) "uchrchlaný sípající sedmdesátiletý kuřák s krokem klauna", o kterém ostatně stejně pořádně nikdo nic neví. Z minulosti jen pár lidí ví, že obhajoval disidenty (pro veřejnost je to málo) a z nedávné minulosti jsou známy spíše jeho neúspěchy ve vládě.
0/0
10.12.2002 1:20

Ing. Václav Kovářík

Pojďte to brát vážně (1) !
Stalo se bohužel to. co bylo možné očekávat. Z volby prezidenta republiky je fraška. Zasloužili se o to jednak dlouhodobě ti, kteří volali po "nadstranickém" prezidentovi a tvdili nám, že to je v duchu naší demokratické tradice. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Masaryk a Beneš byli přece samozřejmě politici a před tím, než se stali prezidenty se přece jasně angažovali v politických stranách. A kdo to neví je buď nedovzdělanec nebo má zlý úmysl. Tolik tedy k "nadstranicksti" nebo i na téma nezávislých osobností. Jistě - můžeme uvažovat o nezávislých osobnostech, ale především je to možné jen v případě, kdy by byla přímá volba a kromě toho, kde máme vzor ? Funguje to někde ? Vždyť přece všude a vždycky je prezident tak či onak spojen s nějakou stranou. A to i ten tzv. nejnezávislejší. Prostě to tak je. A jak známo trvatr na nemožném, znamená prohrát jiné šance.
0/0
10.12.2002 1:09

Anna Sedláčková

Zeman prezidentem? Jen to ne!
Miloš Zeman si užíval svého venkovského bytu na Vysočině, když přišlo pozvání do Prahy na zasedání ČSSD, podotýkám, že očekávané. Tento politik však bohužel nevlastní osobní automobil, kterým by mohl přijet. Zřejmě na něj nemá peníze nebo by jeho plat nestačil na zaplacení benzinu. Proto se pan Zeman svezl vládní limuzínou s majáčkem a jeho cestu zaplatí daňoví poplatníci, kteří jsou dnes při neustále rostoucích cenách benzín u rádi, když mají na pohonné hmoty do vlastního auta. Limuzína absolvovala čtyři cesty, poněvadž Zeman se nechal odvézt i nazpět, asi na něj v Novém Veselí čekala nějaká důležitá práce. Doufám, že tento člověk se novým českým prezidentem nestane, protože t o bychom my, obyčejní lidé, brzy neměli ani na zimní boty.
Anna Sedláčková, Brno
 
 
0/0
9.12.2002 21:40

Najdete na iDNES.cz