Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

O sexu se děti učí stále otevřeněji

Povinná sexuální výchova na základních školách je užitečná věc. Učitelům dává možnost dozvědět se od svých žáků často velmi zajímavé pikantnosti. Václav Nádvorník z pražské Základní školy v Londýnské ulici přiznává, že se při hodinách sexuální výchovy občas červená. Je mu přitom sedmadvacet let. Jako učitele, který má na starosti rodinnou výchovu, ho totiž žáci umějí svými otázkami přivést do rozpaků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Júlinek šíšal

...líďky !!!
...tákto tu Ef-rópú nyc-salit-níte !!! Ktyš uš mušíte učíťi rosmnošofácí tekniks f školkach na-místo api si náto při-jíťi sámi, api Fám to jáksi pílo schúri táno, toť teš jistý snak tekenerác Fášcho sfjěta, ni?
0/0
8.12.2002 6:16

hovnival

Re: ...líďky !!!
pozde bycha honiti......?!?!?!?!?!??!??!???!?!??!
0/0
8.12.2002 9:03

aligner

Re: ...líďky !!!
Zatím je to jediná normální rekce v této debatě.
0/0
8.12.2002 13:21

Petr

Re: ...líďky !!!
Julinku, ty idiote, kdyz neumis cesky tak se sem necpi! Pokazdy se me chce zvracet kdyz musim cist ten tvuj hnuj!!!!!!!
0/0
8.12.2002 21:01

Elewor

Re: Re: ...líďky !!!
Máte snad u spánku hlaveň devítky, že to musíte číst ? Žížalák Jůlinek možná je idiot (to nevím), ale i idioti mají právo na svobodu projevu - a Vy, Petře, nebudete nikomu určovat, kdo a jak se smí projevovat. Raději 100 šišlalů typu Bruno / Jůlínek (pánbů netrestej), než jednoho komoušského censora Vašeho typu.
0/0
8.12.2002 21:13

pro elevvor

Re: Re: Re: ...líďky !!!
diki za váše neohrožováne vistupovany-šléchtjennej liberalle-svobodnje vam děkuju- za oba2. možno julius teš neco doda...-vaše meno mi připomina 1 nuzneho človjeka z dedinki na hornim toku překrásnei řički vltavy-von moc toho neřek nikdá-von bil skoro bezřečnei a taky špatne slišel...a přespaval v našom senniku-naša cilka mu nosila skyvu a vdžbanku kafe-bes cukra...a von žvejkal a chlemtal tu cikorku a smal se..a prstičkem ukazoval na střibropjennou řičku a s plnou hubou halekal ...-elle vvor... a třeba 5x posobje-neš ty pltě snesla voda za meandr...a voraři mu mavali...bili to hodni chlapici-ti voraři--a teš mjeli težkou robotu...
0/0
8.12.2002 21:43

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: ...Tík!!!
0/0
8.12.2002 22:02

pro julius

Re: Re: Re: Re: ...Tík!!!
teš mam rádost-julius mílei-žijem u svvobodnei klavesnyce !!!
0/0
8.12.2002 22:06

Petr

Re: Re: Re: ...líďky !!!
Milej pane, to jste tedy mocne prestrelil, tu devitku jsem mel u spanku v roce 69!! Od te doby se toulam uz 33 let po svete. A nadavat me do komousskyho censora neni prave na miste. Na jedne strane se rozciluji lidi nad i nebo y ale tyhle Julinkovi nesmysly asi nikoho nerusi. Co je to za tvora sice nevim, ale kdyz neumi cesky tak at ty sve prispevky pise v jine reci kterou ovlada, snad?! Mejte se hezky! P.
0/0
9.12.2002 0:56

Júlinek šíšal

Re: Re: ...petr-říčku, Fi skalko je-tna při-tfrt-lá,
ták ušíjte tén kiplík, costé si tal k nocham! Inák púde nánic - šadný porno tam né-ny....
0/0
8.12.2002 22:06

pro julius

Re: Re: Re: ...petr-říčku, Fi skalko je-tna při-tfrt-lá,
teraz som sa opravdu na lekal ,že ten kiblik davaš k mojim noham--matyčko skokava--až mi bucha branica- ašecko coje v ni-musim davat vjac pozor,komu to davaš pohubje...
0/0
8.12.2002 22:28

venomak

člověk na špatným místě
na pohlavní život mají ještě čas," říká ředitelka církevní školy Nováková  Tak tady paní ředitelka usoudila, že mají dost času a navlíkání šprcky se neučí. Zřejmě si myslí že pohlavní choroby mají k těm žákům stejný vztah jako já k církvím - je lepší se jim obloukem vyhnout .  Jak může mít ředitel v 21.století takovýhle názory? Že by se narodila v tom předminulým?
 
0/0
7.12.2002 18:02

Bron

Re: člověk na špatným místě
Proti pohlavnim chorobam a take nechtenemu poceti mnohem ucinneji ochrani pohlavni zdrzenlivost jejich 15-letych zakyn nebo treba i presvedceni (mozna nejen pani reditelky ale i tech zakym, kdyz studuji na cirkevni skole), ze se sexem je nejlepsi zacit az v manzelstvi (coz by jako moznou antikoncepci mely urcite zminit i na jinych skolach). Mozna je to pro nekoho extrem v 21.stoleti, ale pujdeme-li do jineho extremu, muzeme se divit, proc se zakyne cirkevni skoly neuci plnit injekcni strikacky heroinem a sterilne je pichat do zil nebo varit pervitin, a jak se vyhnout moznym chorobam (i kdyz ne stoprocentne jako v pripade kondomu), vzdyt je 21.stoleti...
0/0
8.12.2002 1:53

Dan(1)

Re: Re: člověk na špatným místě
To je snad, velebnosti, nejhloupější, co jsem kdy četl - srovnávat sex a aplikaci drog. Člověk má dva základní instinkty: pud zachování sebe sama a pud sexuální. Proto, důstojnosti, občas jíme a souložíme. A představte si, pane katolíku, že před požitím pokrmu musíme chvíli vařit a před orgasmem chvíli souložit. Pan učitel, zmiňovaný v článku, nemusí být v rozpacích; dělá užitečnou práci. Otázka žáka, jak se dělají učité praktiky, je srovnatelná s dotazem, zda se do guláše dává kmín a kolik se tam má nasypat majoránky a papriky. Na jednu stranu hořekujeme nad sexualitou patnáctiletých, divíme se, že mají pohlavní choroby a nezletilá děvčata občas otěhotní, na stranu druhou bychom jim upírali právo na informace, protože sex a kořeněné pokrmy jsou výsadou nás, dospělých. Cesta do pekel. Kecy o zahájení sexuálního života až po svatbě si nechte na mši, buďte od té křesťanské lásky. Poznání, že si člověk vezme někoho, s kterým si neporozumí v posteli, může vést jen ke stresu, frustraci a rozvodu. Jakkoli se vám může nelíbit, že dvanáctliletí nebo šestnáctiletí souloží, je třeba to přijmout jako fakt a říci jim o rizicích, která to může přinést. Informace jsou mnohem hodnotnější a cennější, než zdrženlivost, o té ať se každý rozhodne sám a svobodně. Toť vše, svatý muži.
0/0
8.12.2002 10:57

Věra

Re: Re: Re: člověk na špatným místě
JSI TYPICKÝ VÝPLOD DNEŠNÍ DOBY. TAK ZVANÝ "HMOŤÁK". NEURAZ SE: "NAŽRAT, ZASOULOŽIT SI A LEHNOUT"... Toť tvůj příklad živata. A O SVÉ DUŠI VŮBEC NIC NEVÍŠ.... A víš, že lidé se v dnešní době a to především muži (až budeš jednou skvostně ženatý), umravňují tím, že se jim odpírají ty dvě základní hodnoty, které popisuješ? Tedy - žrádlo a sex? Aby byli poslušnější, víš, vzpomeň si někdy na tohle, co ti píši. Až budeš jednou zcela na dně, VZPOMENEŠ SI NA KVĚZE A I NA SVOU DUŠI!!!!
0/0
9.12.2002 9:13

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: člověk na špatným místě
Pokud si myslíš, milá jebtiško, že ateista nemá vnitřní život a pomýšlí jen na jídlo a soulož... Na dně jsem už byl a na kněze jsem nemyslel. Už jsem byl skoro mrtvý a myslel jsem na to, co jsem nestačil udělat, komu jsem co provedl dobrého a špatného, co jsem vytvořil. Žádného kněze jsem k tomu nepotřeboval.
0/0
9.12.2002 10:36

Jana

Re: Re: Re: Re: člověk na špatným místě
A ty zase vůbec nic nevíš o dospívajících dětech a o tom, že už třináctileté holky jsou po sexu jako divý. Prostě jsou děti trošku dřív vyspělí, než jsme byli my. Nadrženost některých dívek "pod zákonem" je do očí bijící. A sex k životu patří stejně jako jídlo a vzduch. Pročpak bychom asi měli možnost prožívat orgasmus, když by sex měl být jenom na plození dětí? A sex až po svatbě je největší ptákovina. Žít celej život s někým, kdo mi sexuálně nevyhovuje, je kravina. Stejně jako nezkusit co mi vlastně vyhovuje a co se mi líbí.
0/0
9.12.2002 10:44

GhorX

Re: Re: člověk na špatným místě
Jste omezený puritánský hlupák, pane. Ne, že byste neměl do jisté míry pravdu - nejlepší ochranou je skutečně abstinence, ale Vy zcela pomíjíte fakt, že -náctileté děti mají pohlavní život. V mém okolí naštěstí mezi rodiči převládá názor, že děti je třeba informaovat raději dříve (ve věku 9-10 let dívky, 12-13 let chlapci), než později; ten malý "šok" je totiž lepší, než AIDS, nebo syfilis. Vaše uvažování mi připomíná jedny "křesťanské" rodiče, kteří na dotaz své patnáctileté dcery "co je to antikoncepce" odpověděli: "Na to máš ještě dost času.". Otěhotněla ani ne rok potom. Až budete mít chvilku, zkuste se zamyslet, k čemu je škola: jetli k tomu, aby dítě připravila na reálný život, nebo k tomu, aby z něj udělala nepoužitelného optimistického idealistu, který v pětadvaceti spáchá sebevraždu. BTW: Srovnávat sex s aplikací drogy je idiotismus nejvyššího kalibru. Měl byste se léčit. BTW2: Narozdíl od Dana(1) rozhodně odmítám, že byste mohl mít nějakou pozici v církvi - takoví lidé mají k těmto věcem mnohem liberálnější přístup, než Vy. Podle mě jste úředník, cca 50 let, svobodný.
0/0
8.12.2002 19:11

bro

Re: Re: Re: člověk brom???
0/0
8.12.2002 19:33

Jarek

Re: člověk na špatným místě
Jiny kraj, jiny mrav. Tak si vzpominam, ze mi kamos z Australie jednou licil, ze se v devitce jeho dcera se spoluzackami ucila navlekat kondom na banany.
0/0
8.12.2002 17:05

Věra

Re: člověk na špatným místě
Jistěže se nenarodila v minulém století. Ale vyučuje děti podle církevních zákonů. A tam jak je známo se pohlavně žije v manželství a navíc tomu má předcházet citové spojení. Takže neodsuzuji paní ředitelku, myslí to ze všech nejlíp... Dnes, kdy už není povinná náboženská výchova, je mládež zkažená už od 10 let. K ničemu dobrému to nevede. Sexualita, promiskuita, smilstvo. A kde je citová - láska???? Kdo z vás jí dá přednost? Zřejmě nikdo.... Ale ty konce!!!!
0/0
9.12.2002 9:10

Dan(1)

Re: Re: člověk na špatným místě
Přestaňte už s démonizací ateistů a jinověrců, buďte tak laskava! Neseďte doma za pecí a v kostele a podívejte se do světa, všude jsou lidé laskaví, ochotni pomáhat, lidé milující a lidé špatní. Je snad v čistě katolickém Polsku či Itálii více mravnosti a menší kriminalita, než v ateistickém Česku?!? Kdo mravně kazí desetileté ministranty? Já ne. Láska, pochopení a pomoc nejsou žádnou křesťanskou výsadou!!! A tolerance už vůbec ne.
0/0
9.12.2002 10:46

richard

Re: Re: člověk na špatným místě
jenže paní Věro 1)V této zemí si smí mladí lidé vyjádřit svou lásku pod hrozbou nesmyslně přísných trestů legálními polibky, hlazením a sexem teprve až v 15 letech, oženit se smí dokonce až v 18 letech - podle církevních zákonů ovšem mohli podstatně dříve. 2) Povinná sexuální zdrženlivost je k ničemu, není kvůli komu, není kvůli čemu, není proč by si měl kdokoliv povinně schovávat panenství/panictví pro manžela/ku, proč by kdokoliv měl povinnost požadovat po partneru to samé. Jediný výsledek zdrženlivosti v sexu je, že "zdrženliví" jsou buď po celý život těžkými neurotiky neschopnými vyjádřit komukoli lásku a žárlivě střežícími "morálku těch ostatních ohrožených tou dnešní příšernou sexualitou, promiskuitou a smilstvem", nebo se ve dvaceti, třiceti letech pokoušejí dohnat to, co zameškali na základní a střední škole, začnou střídat partnery, rozvedou se a ukradnou svým dětem nejen druhého rodiče, ale i celé dětství. Sexualita není pro nikoho nijak nebezpečná - vyjma těch závistivých a nepřejícných - , na rozdíl od cigaret, chlastu, drog, terorismu a válek je to naprosto normální a přirozená součást života lidí. Kdo si hraje, nezlobí.
0/0
9.12.2002 12:47

admiral_Atvar

Re: Re: Re: člověk na špatným místě
v sve zbesile obhajobe nizkeho chtice jste zapomel na fakt, ze pokud soulozi a jsou OBA mladsi nez 15, nehrozi jim nikterake drakonicke tresty, pouze mozna prerazeni na zvlastni skolu, jak se to stalo jedne me spoluzacce v 7. tride na zakladni skole. bylo z toho pozdvizeni a sla na zvlastni. (ten jeji partner tam uz stejne byl). dnes pokud vim, dela prostitutku v italii. tak to dopadne, pokud zacne prilis brzy !
0/0
9.12.2002 16:31

.

Re: Re: Re: Re: člověk na špatným místě
Myslím, že to bylo obráceně. Nedělá prostitutku proto, že začala příliš brzy, začala příliš brzy proto, že sex byl pro ni příliš podstatný. Někdo trpí nestřídmostí v jídle, jiný v alkoholu, někdo v sexu. To nemá nic společného s katolickou nebo ateistickou výchovou ani se sexuální výchovou ve škole. Určitá potřeba sexu je prostě v nás a dobrá výchova nám jenom poradí co s tím dělat. Naopak puritánská výchova může ze člověka s přílišným sexuálním apetitem udělat psychopata. A díky za to, že mu ve škole řeknou, že to je normální a že za své "nemravné choutky" nepatří do pekla. A jenom člověk připravený na sexuální život může prožít lásku plnohodnotně, bez zbytečných vyčítek svědomí. Kdo tohle nenajde v rodině tomu musí pomoct škola, jinak je tu nebezpečí nejrůznějších nervových stresů. Zažila jsem i (naštěstí nepovedenou)sebevraždu dívky, která se bála říct ve zpovědnici, že přišla o panenství. Mimochodem, bylo jí jednadvacet. Madla
0/0
9.12.2002 16:48

Matyyysek

Re: člověk na špatným místě
Moje rec...
0/0
9.12.2002 23:26

Petr

Tak to ma byt
Jsem opravdu velmi rad,ze se deti uci o sexualni vychove. Ja jsem si nicim takovym neprosel a ted me to docela mrzi. Za komousu to byl spis vysmech nez vychova. Ne ze bych mel nedostatek zen ci pohlavniho styku, ale mrzi me takova ta jedinecnost okamziku, kterou sem si nemohl prozit a uz se nikdy nevrati, jestli teda vite co myslim...  No nic uz zase moc kecam, zkratka mam holky rad a moc si jich vazim, pokud to teda nejsou hnusny devky, ktery jdou jen po penezich. Prosim vsechny slecny, aby se zase naucili milovat - doopravdy!!! PROSIM!!!!! No nic uz podruhe zas moc kecam. Taky se neni cemu divit, mel sem dnes par piv, takze jdu uz spat. To bude lepsi. Dobrou. Jinak si myslim, ze holky sou moc fajn i kdyz me nekdy moc stvou, ale kdyz o neco slo, vzdycky me podrzeli a proto mam zenske pohlavi moc rad. Sakra ja uz jdu spat, ten patos mi nak nesedi. Mejte se vsichni fajn.
0/0
7.12.2002 1:27

danny

Re: Tak to ma byt
holky se naucily, holky mne podrzely. s tvrdym y.
ale jinak, kamaráde, mluvis mi primo z duse... Za bolsevika nebylo nic, z ceho jsme si mohli udelat alespon predstavu o cem to vlastne bude, az budem "dospelí"  a jsem rád, ze moje deti se o tom dozví nejenom ode mne, jako od táty, ale i ve škole, kde v kolektivu snad se to líp i pochopí a potom se dá i debatovat, a kdyz je neco nejasnýho, konkrétní věc, tak se děti zeptaji doma.alespon u nás to tak funguje.
btw: je mi 40 let,  mám dvě děti, tak snad i možná vím,o čem mluvím.
napis mi RE, prosím, mám pocit, že jsi mladej clovek, a jako jeden z davu jsi normální.  Kolik ti vlastně je let?
0/0
7.12.2002 2:09

Tomáš Marný

Re: Re: Tak to ma byt
jo, anebo holky mi vykouřily péro.
0/0
7.12.2002 22:44

rt

Re: Tak to ma byt
tak to ma byt,chudaci detska tady v usa,tady je to naopak,tady se uci vrazdit.no vysvetlim,kdo videl v usa tv,tak mi da zapravdu. kdyz zena je v tv v plavkach,tak uz amici zakryvaji celou obrazovku,ale pokud je nejaka drastarna,ktera je u nas po 22 h,tak ta tu bezi kolem poledne,at se deti podivaji,na ty pekne vrazdy.
0/0
7.12.2002 2:32

Radka

Re: Re: Tak to ma byt
Prosim te, kde bezej drastarny? Ja v USA - jmenovite TX - vidim TV denodenne a mam dojem, ze pres den jdou prevazne talkshow a telenovely. Vrcholem "drastaren", ktere jsem tu pres den videla, jsou Simpsonovi. Navic i v Cesku je nahota na obrazovce dovolena az po 22. hodine - celkem nedavno si to vyzrala pravem Nova za upoutavky na Pericko pred 22. hod. Takze o cem vlastne mluvis?
0/0
7.12.2002 3:55

Matyyysek

Re: Re: Re: Tak to ma byt
Je to fakt, ja jsem taky v Americe a zakryvaji tady i hudebni videoklipy, pokud ma ta baba nedejboze tanga... taky se misto kazdeho byt jen trochu sprostejsiho slova ozve jen piiip... To ja bych je za to nejradsi poslal do piiiip. A drastarny tady jsou, to je pravda!!!!!
0/0
9.12.2002 23:19

hovnival

Re: Re: Tak to ma byt
rt??? zajimalo by me , kde se divas na tv??? takovy veci jak rikas, najdes mozna na pay TV, kde si predplatis film jaky chces.. V `normalnich` televizich drastarny moc neuvidis... a nikdy jsem nevidel nikoho zakryvat televizi pokud se tam zena objevila v plavkach...  No mozna se ti to zdalo, kdyz opadavalo listi, tak zakrylo obrazovku...- Davej pozor na spadane listi na vozovce!!!!!!! Listi muze klouzat a dostanes smyk , ani nevis jak.
0/0
7.12.2002 5:28

Kubrt

Re: Re: Re: Tak to ma byt
Vrchol absurdity - v Americe se i vztyčenej prst (fucker) překryje černým proužkem . To není prdel, ale realita - stalo se v Ohio, nevim co to bylo za Tv.
0/0
7.12.2002 23:35

hovnival

Re: Re: Re: Re: Tak to ma byt
to ja vim, ze to zakrejvaj....ale nemyslim si (po zkusenostenc tady), ze by TV v US byla horsi nez v Cesku...................a takovy ty reci, ze zensky v plavkach maj problemy.........napr. v New Yorku muzou podle zakona chodit nahore bez.......po meste...samozrejme ze to n ikdo nedela..ale maj tu moznost...   jinak ..staci se podivat na cesky filmy nebo porady / plny nasili...kopiruji US..pak lidi nadavaj na Americany, ale pritom je vsichni kopirujete.Proc maj takovy uspech US filmy>??? Proc vetsina firem ma nazev v anglictine?? Ja to nechapu, prece nebudu `cool`, jenom kdyz budu mluvit anglicky............no nic, mel sem par piv tak uz tolik nepremyslim................................ahooooooooooooooj.....
0/0
8.12.2002 8:36

Delirium Tremens

Pár poznámek
ad: "... a proto mam zenske pohlavi moc rad ..."
Nejen pohlaví ! Mě se líbí celé ženské.
Ad: "...vzdycky me podrzeli..."
Asi jste šťastný člověk, protože mě sice sem tam nějaká podržela, ale rozhodně ne všechny po kterých jsem to chtěl.
 
 
0/0
7.12.2002 12:27

admiral_Atvar

Re: Tak to ma byt
romanticky ladeny prispevek, nicmene v jadru dobry. za komousu jsme byli pouceni od kamaradu. docela by me zajimalo, jak by na to prisel par lidi kterym to nerekl nikdo, napr. zijici v izolaci.
0/0
9.12.2002 16:34

Marek Kobera

Nejak jsem nepochopil prvni vetu...
0/0
7.12.2002 1:22

Najdete na iDNES.cz