Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Někteří Havlovi lidé už opouštějí Hrad

Prezidentu Václavu Havlovi už zbývá necelých 60 dní v úřadě. Jeho mandát vyprší 2. února a Havel po téměř 13 letech opustí Pražský hrad. Společně s ním pravděpodobně odejde řada jeho nejbližších spolupracovníků. Už koncem listopadu Havel jmenoval šéfku legislativního odboru své kanceláře Brigitu Chrastilovou soudkyní pražského vrchního soudu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan

A vozový park
koloběžek sebou, Havlovi se nějaká bude v Národním hodit
0/0
9.12.2002 16:41

Mňačko

JAK CHUTNÁ MOC ????????
MOC
0/0
9.12.2002 16:31

Petr Horn

Havel a MY
S Havlem neodchází jen jeho věrní sluhové, ale i jedno z největších zklamání  polistopadových Čech. Kdo sledoval Havlův volný pád z podstavce morálního vzoru do bahna zkorumpovanosti mocí, lehce nabyde dojmu, že čest a pevný charakter patří již jen do historických románů. Je jednoduché šmahem odsoudit Havla za to či ono, ale Havel je jen produkt společnosti, ve které žije. Jeho nedotnutelnost za jakékoli rozhodnutí, jeho odcizení se občanům země, které prezidentuje, bylo jen odrazem toho, jak se zvyšovala nedoktnutelnost a odcizení všech námi volených zástupců lidu. Havel měl velkou šanci stát se příkladem čestného politika a tvůrcem morálních zásad na politickém poli, ale místo toho dal přednost zaměstnávání kamaradů, amnestování známých a dovolenkování ve všech koutech světa.Stejně jako naši poslanci a posléze senátoři, zcela zapoměl proč, a pro koho byl vlastně zvolen.  Ale Havlův úpadek je jen odrazem morálního úpadku celé české společnosti, a zklamání nad Havlem je spíše zklamáním nad námi samými. Protože my jsme si mysleli, že jsme čestní, féroví, poctiví a neprodejní. Opak je pravdou a bude trvat několik generací, než se objeví někdo, kdo bude mít odvahu ten chlív vyčistit. A tak, až budete chtít nadávat na Havla zkuste se zeptat sami sebe, v čem jste lepší než on.   
 
 
 
  
0/0
9.12.2002 0:38

Jana

Re: Havel a MY (Petr Horn)
Naprosto souhlasim s prispevky od Petra Horna a od "Ponga" - neni k nim co dodavat. Jsem rada, ze se svym nazorem nejsem sama.
0/0
11.12.2002 7:02

Pongo

Havel
se na sklonku svého prezidentování, zhruba tak posledních pět let, začal věnovat politikaření a intrikám a vrhl celý svůj potenciál do směšných sporů. Byl to on, kdo přišel s "blbou náladou", ale zapomněl podotknout, že sám byl jedním, a ne zrovna nejneaktivnějším, tvůrcem. Že měl své politické oblíbence by mu člověk prominul, pokud by tak veřejně a halasně netvrdil jak je nadstranický a kdyby tak často nevystupoval v jejich prospěch. Jeho zalíbení v občanských aktivitách nakonec přerostlo v to, že se dnes snaží "občanské iniciativy" kecat úplně do všeho, od jmenování ředitele TV po nominaci kandidáta z politické strany na prezidentství. Dovedeno ad absurdum bude v nějakém podniku jmenován nový ředitel, pak se sejde pár stovek lidí na náměstí a bude žádat jeho okamžité odvolání odůvodňujíc to tím, že má divný kukuč.
Co se týče udělování milostí, to by vydalo za kapitolu samo o sobě. Milosti vrahům, opilým řidičům zabíjejícím malé děti, kteří usedli za volant bez patřičného oprávnění, kamarádům, jednotlivcům naší národnostní menšiny ještě dřív než vůbec byli obviněni, atd. atd. Dle mého soudu by mělo být stanoveno zákonem, že o milost může žádat člověk až tehdy, byl-li pravomocně odsouzený.
Posledním výstřelkem našeho monarchy je předání vysokých státních vyznamenání svým kamárádům a kamarádíčkům, jak jsme měli možnost vidět v televizi. Třetina vyznamenaných prošla Chartou, což byla jejich jediná zásluha k udělení vyznamenání.
Shrnu-li, pak Havel byl dobrým prezidentem do roku 1992. Pak už začal ztrácet na glancu a doma si nedokázal udržet onu populárnost, kterou má dodnes v zahraničí. Budu zde volně parafrázovat myšlenku jiného pisatele: Tchýně je dobrá, pokud s ní nemusíte bydlet. Pokud by v zahraničí poznali jeho "domácí" tvář, pak by svůj až mýtický respekt a úctu k němu dávno ztratili. Havel měl mít dost soudnosti a odejít zavčasu nebo při prvních vážných zdravotních potížích. Jeho poslední léta ve funkci by spíše vystihovalo označení "neviditelný prezident - cizinec". Jeho časté pobyty v nemocnicích, na ozdravných pobytech a na dovolených mu znemožňují plně vykonávat zastávaný úřad. Korunu všemu nasadil svým brzkým sňatkem po smrti Olgy, otálením s návratem do země při přírodní katastrofě a nejnověji neonovou reklamou nad hradem. Pokud snad tím chtěl naznačit, že na hradě je b****l, pak se trefil. Teď odcházejí jeho věrní, kteří jsou určitě uklízeni na dobrá místa, ze kterých mohou ovlivňovat běh státu, aby Havel neztratil svůj vliv.
Havla jsem měl rád, ale zhruba od půlky 90. let mou podporu ztrácel. Byl to on, kdo se zásadně podílel na rozeštvání pravice. Byl to on, kdo se začal intenzívně stavět za nepolitickou politiku, aby nás pak z výšin káral. Dle mého mínění měl odejít již před pár lety. Udělal sice pro naší zem hodně, ale to co udělal na naší politické scéně jeho kredit degraduje. Dnes necítím žádnou lítost, že odchází. To jen jeho zaslepení stoupenci, kteří nejsou schopni se podívat na svět jinými naž Havlovými brýlemi a jeho kamarádi, případně nekritičtí obdivovatelé by rádi Havla nainstalovali div ne jako součást "prohlídky" Hradu a chtěli by ho na postu prezidenta udržet snad i po smrti.
0/0
8.12.2002 22:20

Deveroux

To je dobře.
Ale mají zpoždění 5 let. Od r. 1997 nám monarcha zcvokl a teď už zmagořil úplně. Viz ty jeho kecy o blbé náladě, mafiánském kapitalismu a milosti vrahům, zlodějům a podvodníkům.
0/0
8.12.2002 21:04

GhorX

Re: To je dobře.
Diákone Deverouxi, monarcha má v mnoha věcech pravdu. Blbá nálada tady je, to nepopřeš - viz důvěru k politikům. Mafiánský kapitalismus - tohle je na debatu u piva, rád Ti své argumenty přednesu. Zde mohu říct snad jen tolik: cokoliv lze zařídit za úplatek. Naprosto cokoliv. Milosti monarchy v to počítaje.
0/0
8.12.2002 21:22

mimi

1
Až odejdou, přijdou jiný svině nenažraný.Furt dokola
0/0
7.12.2002 21:29

Jan

Rozdávají se prebendy
Profláknuté a "zasloužilé" osoby jsou za "zásluhy" uklízeny na jiné posty, kde na ně nebude pár let vidět (sejde z očí, sejde z mysli) aby se časem vynořily zpět. Historie se stále opakuje. Tady se nic nového nevymyslí,
0/0
7.12.2002 18:40

Gustav

Je to dobre ze ta Havlova parta vypadne z hradu!!!
Presidentovi je potreba vzit vsechny pravomoce aby byl jen figurka k pokladani vencu
0/0
7.12.2002 17:47

Júlinek šíšal

Re: Je to dobre ze ta Havlova parta vypadne z hradu!!!
Gustáfe, Gustáfe - f ch-rópjě, a jěšťě káliťti fódi ? Népos mjél tich fjéncú málo?
0/0
7.12.2002 18:19

Pablo

Leonovi
Leone, priste si po sobe precti co pises a podivej se do slovniku co znamena slovo koherentni. Pak nad tim tak 15 let premyslej a potom se s tebou mozna budu bavit.
0/0
7.12.2002 12:24

Leon

Pablovi
Drahy Piccaso (čti "Pikaso"), respekt k tvému osobnímu právu vyjádřit svůj názor mi brání v tom, abych zde napsal že jsi blb. Je velmi lehké házet špínu na lidi, kteří udělali chybu(vždyť my je medělám, že jo), a zapomínat na ty kteří nám vrážejí kudlu do zad. Je lehké stavět se za názor mnoha (a vydát jej za svůj), a kritizovat a opavrhovat ostatními, jako s přisluhovači ofiiálních mocností (a co vy kteří jste ovládáni "železnými" médii, fašistickými pseudointelektuáli, rudočernými vševědy s šátky na obličeji...). Jsem rád, že jsem si zde mohl přečíst opravdu TVŮJ vlastní "názor". Zdar tvému dílu...Leon
0/0
7.12.2002 10:01

NEO

Re: Pablovi
Leone, nejsi ve skutečnosti Jan Kraus? Souhladím s tím, aby celá elitářská banda kolem Havla táhla definitivně do P...ortugalska. A to nafurt!!!
0/0
7.12.2002 13:22

NEO

Re: Pablovi
Ještě maličkost: hlavně ať tu nezapomenou Petrušku Šustrovou!
0/0
7.12.2002 13:25

Pongo

Re: Re: Pablovi
A Rupnika s Pehem...
0/0
9.12.2002 10:00

Jan

Re: Re: Re: Pablovi
a ne že tam nechají madam Chalupovou s knírem pod nosem
0/0
9.12.2002 15:40

.

Re: Re: Re: Re: Pablovi
Ten knír mi na ní vadí nejmíň. Madla
0/0
9.12.2002 16:27

Pablo

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.12.2002 7:15

Inkvizitor

Re: Havel
....to nemůže byt snad ani pravda, že jsi tak hloupoučký a přízemní. Někomu jsi zde radil, že má přemýšlet 15 let, ty raději nepřemýšlej vůbec.
0/0
7.12.2002 13:42

Bome

To je dost
At uz tahnou do pr......
0/0
7.12.2002 4:28

Najdete na iDNES.cz