Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kauza největší zpronevěry bloků končí

Plzeňské státní zastupitelství ukončilo vyšetřování největšího případu zpronevěry pokutových bloků u policie. Ředitelství západočeské dopravní policie počátkem roku chyběly pokutové bloky za šest a půl milionu. Kauza se naplno otevřela poté, co koncem ledna přišel na státní zastupitelství bývalý šéf krajské dopravní skupiny Petr Novák a přinesl v tašce pokutové bloky za čtyři a půl milionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

RS

P.S.
Udělá se to třeba tak, že klíčový důkaz se získá nebo zadokumentuje "nezákonným způsobem", pak se k němu nesmí přihlížet a je to. Když může policajt, který roztloukl AUDI ve 180km/h /před NATO na konci plzeňské dálnice/dostat řešení přestupku domluvou a máma s kočárkem za botičku nafasuje 1000,-, tak to ať jdou do... /nepřípustný výraz/
0/0
6.12.2002 23:20

RS

Fízl fízla myje
A co si asi tak myslíte, že jeden fízl vyšetří na jiného fízla? Dost mne dojalo, jak "se slzama v očích" vše doznával, u toho jsem se skoro udělal!
0/0
6.12.2002 23:14

vlada

neni systém!!
U policie se nedělá ( jako v normální firmě ) něco takového jako pravidelná fyzická inventura cenin?? A pokud inveturní soupisy jsou, pak by bylo docela zajímavé si poznamenat jména podepsaných....
0/0
6.12.2002 21:36

K

Re: neni systém!!
naprostý souhlas, jen trochu funkční kontrolní systém včetně namátkových kontrol pokladní hotovosti by toto musel dávno odhalit a došlo by k řešení nesrovnalostí a hlubší zpětné kontrole. Finanční orgán přebírající vybranou hotovost by si musel první všimnout, že je např. příliš podprůměrná proti jiným obdobím, že již dlouho nikdo nic neodvedl nebo jsou odvody nepravidelné atd. Ve fungující organizaci by ihned následovala mimořádná kontrola se všemi důsledky. Tento případ připomíná hospodaření komunálních podniků za dob tuhého socialismu.Formální kontroly, přecenění důvěry lidí a potom bezmezný údiv jak je to možné a poslední slovo měl soud za použití tehdejšího § 132 TZ (pro mladší - to bylo rozkrádání socialistického majetku).
0/0
7.12.2002 18:28

Najdete na iDNES.cz