Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie: Železný šidil na daních

Policie je přesvědčena, že ředitel televize Nova a senátor Vladimír Železný okradl stát na daních o padesát milionů korun. Hodlá ho proto obvinit z daňového úniku. Nejnovější vývoj ve vleklé kauze Železný vyšel najevo nyní, kdy policie požádala Senát, aby novopečeného senátora zbavil imunity. Žádost, kterou má MF DNES k dispozici, se týká nejen činů, z kterých byl Železný už obviněn, ale i těch, které mu policie teprve hodlá "nadělit".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

obcanka

at zije imunita!
At zije senator........to je ale Kocourkov....at zije imunita! Zkuste nekdo nezaplatit par tisicovek uradum  na danich...hned se ozvou...ale nekdo holt jeste navrch dostane imunitu, asi aby mohl dale skodit...to je silna kava!
0/0
8.12.2002 18:11

RomanSvitak

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.12.2002 18:00

konecne bude odsouzen a dostane palku za to jak tady 10let skodi

konecne bude odsouzen a dostane palku za to jak tady 10let skodi
konecne bude odsouzen a dostane palku za to jak tady 10let skodi
0/0
6.12.2002 23:41

Kosta

Co mě opravdu žere
Železný mě nevadí. Vadí mi víc jeho vyšetřovatel. Je to normální norek a lhář. Od Železného se to dá čekat, ale od policisty? Dál mě žerou naše "nezávislé" soudy. Když jsem se dozvěděl, že již 9 let soudí a ještě neodsoudily vraha dítěte, tak bych ty slavné soudce nejradši uškrtil. Vedle takových soudců je i Železný svatý.
0/0
6.12.2002 20:42

Honza

Vsak ono se to ucho jednou utrhne a pak bude Vovka.....
0/0
6.12.2002 14:20

jarek

Zase útok na čestného pana senátora
Jistě bude pan Železný sedět ve stejné lavici s panem Salzmannem!!! Pohovoří o obrazech, televizi, poskytnutých úvěrech atd....
0/0
6.12.2002 13:54

jarda

Je to nějaké divné
Podle toho co jsem přečetl v článku, tak Železný tyto podíly od ostatních společníků nakoupil, tudíž on nemusel v dané době podávat daňové přiznání, protože mu nevznikl žádný zisk. Naopak ostatní společníci měli podat daňová přiznání, ale jestli je podali není věcí Železného.
Celé to tedy vypadá zase na účelové obvinění Železného (např. proclení obrazů byla věc dovozce a nikoliv Železného). Článek sice není úplně přesný, takže se nelze vyjádřit k případnému daňovému úniku. Není celé toto určeno k tomu, aby Železný nemohl volit prezidenta (bude ve vazbě) stejně jako kdysi Sládek. Je známo, že přesně o chybějící hlas Sládka se stal prezidentem Havel ve 3.kole volby, ještě tentýž týden byl Sládek propuštěn z vazby a už dále nebyl ani vyšetřován.
 
0/0
6.12.2002 13:09

banánový demokrat

Re: vypadá to na spolupachatelství při trestném činu krácení daně
velkého rozsahu. Vaše konspiračni teorie je směšná. Navíc 1 hlas při volbě presidenta s 99 % pravděpodobností rozhodovat nebude.
0/0
6.12.2002 13:47

jarda

Re: Re: vypadá to na spolupachatelství při trestném činu krácení daně
 o že někdo nakoupí akcie nebo podíly nějaké obchodní společnosti nemůže v žádném případě být kvalifikováno jako spolupachatelství na trestném činu krácení daně, protože ten co nakupuje, tak nemůže odpovídat za to co provedou prodejci.
To je jako, kdybych koupil v krámu housku a prodávající nedal tento prodej do účetnictví a já šel sedět za  spolupachatelství na trestném činu krácení daně.
0/0
6.12.2002 15:57

jirka

Re: Re: Re: vypadá to na spolupachatelství při trestném činu krácení daně
Myslím, že článek je napsaný zcela srozumitelně. Trestná činnost Vladimíra Železného bude (pokud se stalo, co je v článku napsáno), jistě spočívat v popsané fintě ... Tedy v předstírání výměny akcií na místo finančního vyrovnání, ze kterého by měly být zaplaceny daně. Spolupachatelství pana Železného pak bude pravděpodobně spočívat v tom, že tento manévr zakrývající platbu umožnil. Musel podepsat smlouvu a obchod, kterým se jeho společníci vyhnuli placení daní uzavřel a přímo se na něm tedy podílel. To jestli to bude chápáno jako spolupachatelství při zkrácení daně a nebo jako trestný čin podvodu je obtížné říct... Přímý zisk asi Železný z této transakce mít nemusel. Jistě se však přímo podílel na podvodu, který zkrácení daně umožnil ....
0/0
8.12.2002 14:24

Fanda

Proč?
Proč v tomhle státě pořád někomu vadí lidé, kteří něco dokázali a mají víc než ostatní. Závist je v naší zemi nekonečná. Abychom na to jednou nedopaltili.
0/0
6.12.2002 13:01

poison

Re: Proč?
A co dokázal?? Tohle je trochu divnej argument......  Ostuda ve světě, miliony nešťastných důchodců, devalvace naší kultury a ještě to za něj zatáhne stát (my).... To jsou jen pozitivní věci .....  že??
0/0
6.12.2002 13:06

poison

Re: Proč?
Tuhle sem byl chvíli nucen se kokat ne nějakou nováckou estrádu a co tam dokázali udělat z Gotta?!?! Poskakoval tam v nějakým převleku ja kašpar. Je vidět, co sou naši umělci ochotni za peníze udělat .....  Opět platilo  NOVA VÁS BAVÍ ..... to je výstižný ......
0/0
6.12.2002 13:09

Jiří

Re: Re: Proč?
Jak dokázali. To snad ze sebe Gott udělal sám! Ne? Každej ze sebe něco dělá a záleží na tom co. Doktor Železný slušného a seriózního člověka. Holt NOVA. Je to jedna rodina (jako v Limonádovém Joeovi).
0/0
7.12.2002 1:53

Bad Boy

Re: Proč?
Víš ono nejde o to že by mu někdo něco záviděl,ale o to že porušoval žákon a teď se snaží policii házet klacky pod nohy,ale já doufám že policie bude moci práci dokončit a rozhodnout zda je má či nemá vinu.Já si ale myslím že už je to téměř jasné.
0/0
6.12.2002 13:49

rado

Re: Proč?
K...a jaká závist,jestli kradl ať jde bručet a hotovo.
0/0
6.12.2002 16:06

Bubák1

Re: Proč?
Ale proč by měli mít, úspěšní lidé, jiné postavení před zákonem.
0/0
6.12.2002 16:10

Klausův ocas

Železný je Rusák stejně jako soudruh Václav Iljič Klaus…
A Rusáci stáli vždy za h...o. Smrď Klausovi a ODS.
0/0
6.12.2002 13:00

YC

Nevěřím, že by byl schopen přítel prof. Klause takové věci
Mohu se mýlit, ale vynechal jsem jen málo "Volejte řediteli" a pan dr. Železný na mne působí nesmírně seriozním dojmem. Dojmem vážené osobnosti, které není cizí zdravé konzervativně-liberální myšlení.
0/0
6.12.2002 12:19

poison

Re: Nevěřím, že by byl schopen přítel prof. Klause takové věci
Další vypláchnutej mozek ..... promiň za to přirovnání. Nechci ti tvůj názor vyvracet, ale já Železnýmu nevěřím ani nos mezi očima. Serioznost na něm moc vidět není, spíš mi připadá jako prodejce vysavačů, který se vám snaží vnutit, že právě tohle je to, co právě musíte mít ....  Je to věc názoru ....
0/0
6.12.2002 12:37

Bad Boy

Re: Nevěřím, že by byl schopen přítel prof. Klause takové věci
Možná by jsi měl právě nějaký to Volejte Řediteli vynechat.Víte ono propaganda vymývá mozek.Je to jako sledovat politickou diskusi bez protivníka to si můžete dělat s lidmi co chcete.Když byl ale pozván do české televize na Události a komentáře nebyl schopen redaktorce odpovědět na jednoduché otázky.A o tom vašem nadpisu:asi nevíte jaké ukrutné podvody se konali za Klausovi vlády.
0/0
6.12.2002 13:54

HaHa

Re: Re: Nevěřím, že by byl schopen přítel prof. Klause takové věci
1. Myslim, ze to bylo mysleno jako ironie. Skoda ze nasemu narodu chybi smysl pro humor. Tohle se opravdu neda myslet vazne
2. Bys mel a ne by jsi mel.
3. Podvody se konaly a ne konali.
0/0
6.12.2002 14:33

HaHa

Re: Re: Nevěřím, že by byl schopen přítel prof. Klause takové věci
4. Klausovy a ne Klausovi
Uz nestiham.
 
 
0/0
6.12.2002 14:43

eiji

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.12.2002 17:10

Erich Cviertna

Re: Re: Nevěřím, že by byl schopen přítel prof. Klause takové věci
Železný je právník? To slyším prvně!
0/0
6.12.2002 17:59

Karel

Někdy se mi zdá, že cena za demokracii, kterou jsme zaplatili a ještě zaplatíme, je nějak nesmmyslně velká. A to jak materiální a finanční, tak i morální. Aniž bych chtěl někoho hájit nebo napadat, zjišťuji často, že v kauzách jako je tato, se zařazuji spíše na stranu většiny, tj. těch, kteří baží po spravedlnosti (pomstě?). Mám si to vyčítat? Asi ne, tak si mě naši demokraté za těch "pár" let, co jsou u moci, vychovali. Stihl jsem získat i osobní zkušenost se soudy, kdy se můj případ, plně podložený smlouvami, kde nebylo prakticky co řešit(?), protáhl na pouhých necelých sedm let, s výsledkem, že jsem v právu, ale jaksi mě to může jen potěšit opět morálně, protože hmatatelný výsledek po dalším roce a půl je nulový. Proto se musím shovívavě usmívat názorům, že když už se to šest roků vyšetřuje, tak by snad na něco přišli a lidumila Ž. odsoudili. A pokud je pan Ž. opravdu ten jediný spravedlivý, který se "nechal" do senátu zvolit jen proto, aby se jeho věc už konečně vyšetřila, pak potom musím jen konstatovat fakt, že takovou demokracii a spravedlnost nechci. Kdo jiný než on, se svými poctivě nabytými financemi, spoustou právníků za zády a pravdou vepsanou do tváří, ke kterému vzhlíží velká část populace a je mediálně známý, by se měl postavit tváří tvář pravdě o našem soudnictví, a kdyby ho nespravedlivě odsoudili, tak to dát snad až k mezinárodnímu soudu, a ukázat, jaká je v tomto státě špína? Na to je ale asi příliš velký demokrat, finančník a podnikatel (suma sumárum podvodník), a raději tedy volí klasickou cestu u nás úspěšných - získat beztrestnost buď za peníze, anebo díky politice, popřípadě stykům. Je mi z toho všeho špatně, a je jedno, jestli je to zrovna pan Ž., nebo X.
0/0
6.12.2002 12:03

hufv

Re:
Nevím, jestli reagujete také na mě. Pokud ano, pak se tvrdě pletete - nenapsal jsem, že by ho po šesti letech vyšetřování odsoudily (soudy), ale že by snad konečně alespoň k něčemu došli (policajti). Soud se může táhnout dalších 10 a více let, jak je v naší kotlině zvykem, ale to že po 6 letech ještě ani jedno obvinění nedošlo k soudu a jenom jsou odvolána (např. kolem právníka Rozehnala těchle tanečků bylo dost, ustaly jen co se Rozehnal spojil s jinými proti Železnému) a vzápětí se objeví další. A to jsem na 100% přesvědčen, že pokud by kohokoliv vzali pod drobnohled a 6 let prošetřovali každý krok kohokoliv, včetně Vás, tak by našli spoustu přestupků a přečinů až trestných činů počínaje rychlou jízdou v aute a konče nesprávně vyúčtovaným příspěvkem na stravu (např. když si necháte vrátit jakékoliv peníze zpět na stravenku na jídlo, tak je to majetkový příjem a máte z něj platit daň!!!).
0/0
6.12.2002 21:42

Kája

Šidí všude kam stoupne.
Ošidil nás všechny o krásný silvestrovský pořad,co si počneme když neuvidíme duchaplné ujeté pořady na Nově.Je to parchant,kterému zatím vše prochází beztrestně.
0/0
6.12.2002 11:36

bla

mnoo
Lopaty si zvolily p. Zelezneho ve Znojme za senatora. Co chteji, to maji. Pochybuji, ze by je tato kauza zajimala. Budou jenom radi, kdyz budou moci dale sjizdel Esmeraldy, Dallasy a jine podobne hovadiny. Jeste ze uz vic jak rok nevlastnim televizor a jsem usetren medialnich vylevu na nasich kanalech.
0/0
6.12.2002 11:35

Sisko

Železný rozkradl naší republiku společně Klausem a jeho Modrými ptáky !!!
Nesou morální odpovědnoast za stav naší země !!!
0/0
6.12.2002 11:26

Stealth

Re: Železný rozkradl naší republiku společně Klausem a jeho Modrými ptáky !!!
nekecej voloviny, rudá kůže a alou na terapii. Nebo dostaneš zase injekci.
0/0
6.12.2002 11:41

Biska

Re: Železný rozkradl naší republiku společně Klausem a jeho Modrými ptáky !!!
Ty modrej ptaku, kdo nese odpovednost za Tvuj zdravotni stav?
0/0
6.12.2002 14:36

pavelkajosef

Nestačím se divit!
To co se opět "roznáší" o Železném je mi opravdu k smíchu! A nad věrohodností, seriózností a "rychlostí" naší spravedlnosti  nestačím žasnout! Kdybych já ukradl stovku tak do týdne jsem odsouzen, takže o co pánům "spravedlivým" (vyšetřovatelům) jde? O to, aby byli mediálně zajímavější? Nemám Železného vůbec rád, spíše naopak, ale nad tím co se kolem něj opět rozvíjí se musím už jen smát a hlavně si přát, abych se někdy- nedej Bůh - nedostal mezi ty "mlýnské kameny" té naší nezávislé spravedlnosti!!!!!!!!!!
0/0
6.12.2002 11:12

Karlos

Potřebuju pomoc
Prosím Vás, jak se dostanu do Anglie?
0/0
6.12.2002 11:09

Fox

Re: Potřebuju pomoc
Letadlem, trajektem nebo tunelem.
0/0
6.12.2002 11:16

!!!

Re: Re: Potřebuju pomoc
Este taky muze plavat, ne?
0/0
6.12.2002 11:25

Prostý venkovan

Resty
Je krásné, ze po 6 letech se začne řešit to, co už mělo být vyřešeno, teda - pokud se Senát ustrne nad vychcáností pana Železného a vydá ho do spárů spravedlivých. Ta závratná rychlost mě svým způsobem přitahuje. Asi budu muset začít také krást - a ve velkém, protože než se to vyšetří, tak už dávno chcípnu. 
0/0
6.12.2002 10:47

vaclav hanus

hmmm-a tokovi to byli demokrate..
Je to blbe... Kdyz se verejni kritikove meciarismu zacnou dostavat do basy, vox populi si zacne dloubat v hlave zda preci v tom Meciarovi neco nebylo.. No jo, a takove mel vyhranene, nekompromisni nazory v otazce distribuce uspesnosti populace..
0/0
6.12.2002 9:57

hufv

ještě mu nikdy nikdo nic nedokázal,
tak je nevinný. Rád bych měl důkazy těch ostatních komentátorů, abych mohl taky říct, jaký je ten Železný lump. Jenomže nemám a proto je pro mě pouze více či méně úspěšný podnikatel. A pokud má policie podezření - tak ať šetří. Jenomže šetří už 6 let a zatím nic. O čempak to asi taky vypovídá? Dobře že se senátorem stal, jinak by se s tím nepohlo nikdy a všichni ti ubožáci co mu nesahají ani po kotníky by pořád jen ječeli a mohli by se ještě tou závistí zalknout.
0/0
6.12.2002 9:20

Míra B.

Re: ještě mu nikdy nikdo nic nedokázal,
To je jasný. Je stejně dobrej jako Soudek a další. To jenom Kožený trochu zazmatkoval a myslel si, že je lepší, když pláchne. Teď když pochopil, že mu od naší justice nikdy nic nehrozilo, vrátí se podnikat zpátky. Možná bude za 2 roky taky senátor.
0/0
6.12.2002 9:25

Inkvizitor1

Re: ještě mu nikdy nikdo nic nedokázal,
Neexistují nevinní lidé - pouze ti jimž zatím nic nedokázali. U těch vlivných to platí dvojnásob.
0/0
6.12.2002 9:27

!!!

Re: ještě mu nikdy nikdo nic nedokázal,
A to si myslis, ze u tech mezinarodnich soudu sedi takovi blbci jako u nas? Proc si myslis ze jej odsoudili a proc si myslis, ze budes jeho podtrhy platit, nezavistivej blbe?
0/0
6.12.2002 11:22

hufv

Re: Re: ještě mu nikdy nikdo nic nedokázal,
Protoze nejsem blb jako ty tak vím, jak to u těch mezinárodních arbirtáží (a ne soudů) probíhalo. Předpokládám, že nejsi mocen angličtiny, aby sis závěry přečetl sám. Tak jen stručně - k porušení závazků došlo z obou stran a končí vzájemným vrácením akcií, které si účastníci vyměnili. Takže žádný viník. A já za něj nic platit nebudu - další arbitráž kterou CME vede je proti ČR a ne Železnému a je kvůli ochraně investic a odvolává se na některá rozhodnutí parlamentu, ve kterém je prosadili (v zákonech) především členové tzv. mediální komise a v nich se především angažovali Svoboda a Marvanová.
Takže opět nikde nic. Nemluvím vůbec o obvinění z krácení daní atd., to se vyšetřuje a doufejme bude teď jasno. To je pro ty ubožáky, které se jen zalykají nenávistí, závistí a ubožáctvím, ale nevidí dál než na dno půllitru a nejsou schopni si přečíst ani jeden článek na internetu (v angličtině).
0/0
6.12.2002 21:27

!!!

Re: Re: Re: ještě mu nikdy nikdo nic nedokázal,
Yes and pigs can fly, specially in CR! Plechovy a jeho advokati je to naucili! A blbi jako ty mohou letat s nimi!
0/0
7.12.2002 3:40

Jiří

Re: ještě mu nikdy nikdo nic nedokázal,
Stalinovi taky nic nedokázali. A odvážit se dokázali až po jeho smrti a to ještě pár let a opatrně. To jsem zvědav co budete říkat až to praskne i na Železného. Já jsem nevěděl, já jsem neviděl, já jsem věřil?
0/0
7.12.2002 2:24

hufv

Re: Re: ještě mu nikdy nikdo nic nedokázal,
Vážený pane,
uveďte mi jeden jediný důkaz. Ne keci o tom, že někdo za něj něco bude platit. Stačí mi jeden jediný případ místo všech těch hospodských keců. U Stalina stačilo projít seznamy jeho bývalých spolupracovníků a porovnat je s úmrtními listy. Máte něco podobného? Pokud ano, klidně Vám uvěřím a nemusím čekat na soud. Jenomže zatím vidím akorát naprosto zfušovanou práci jednoho policejního opilce a pár nenávistných článků v novinách, jinak nic. Tenhle článek není výjimkou - hned nadpis je manipulační a tvrdí, že Ž. šidí na daních, pochybuji, že redaktoři mají důkazy, alespoň žádné nepředložily. A je tam odkaz na policii, ale policie alespoň na kameru v TV tvrdila, že se prověřuje podezření a nikoliv, že byl takový trestný čin spáchán, jak tvrdí titulek.
Tak prosím ještě jednou - fakta a ne pivní kecy. Díky.
0/0
7.12.2002 18:49

Boris

Ty peníze.
Ani Fedor Gál neodolal mámivé vůni peněz. Fedore, měl jsem o tobě lepší mínění.
0/0
6.12.2002 9:12

Jiří

Re: Ty peníze.
To já taky.
0/0
7.12.2002 1:57

Míra B.

senát
Co všichni máte. Pan Železný jde do senátu, aby ho zrušil.
0/0
6.12.2002 9:03

Nazdárek

Re: senát
HA HA HA . . . . Pan Železný patří k největším loupeživým liškám v ČR.  Volby do senátu si dokázal "pojistit" odstoupením ostatních nadějných protikandidátů.  Myslí-li si někdo, že šel do senátu z jiného důvodu než z důvodu získat imunitu, je blázen odtržený od reality.  Myslím, že už nyní splétá sítě, které by měly zachytit ty senátory, kteří jsou v imunitním výboru a rozhodují o jejím zbavení či ponechání.  Nástroje má pan Železný v ruce dosti silné - nezdaněné peníze v šuplíku a  TV NOVA, která mu může posloužit k politické i osobní devastaci těch, kteří mu nevyhoví a nepudou mu na ruku. Hodně bych se divil, kdyby ho senát imunity zbavil.  Za šest let už po jeho loupežích neštěkne pes . . . . . . .
0/0
6.12.2002 9:26

Najdete na iDNES.cz