Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stát sbírá intimní data o nemocných

Státní úřady sbírají pro statistické účely citlivá data o nemocných lidech včetně jejich sexuální orientace či národnosti. Způsob, jakým to dělají, nemá žádnou oporu v zákoně a není kontrolovatelný. Ministerstvo zdravotnictví navíc chystá vyhlášku, jež by měla sběr intimních dat ještě posílit. Úřad na ochranu osobních dat i vládní zmocněnec pro lidská práva hlasitě protestují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Eva

Lékaři sami diskriminující zákony a vyhlášky navrhují
To co projde českým doktorům, by v zažitých demokraciích neprošlo. Čeští lékaři nemají většinou povědomí, že existují nějaká lidská práva natož práva pacientů. Nikdo je zde k tomu nevychovává. Naši politikové chovají velkou úctu k lidem s titulem MUDr. a to i v případě když dotyční říkají hovadiny těžkého kalibru.
0/0
3.12.2002 18:01

GhorX

Re: Lékaři sami diskriminující zákony a vyhlášky navrhují
No, asi byste se měla u nějakého toho "MUDr." zastavit, pokud si myslíte, že lékaři úmyslně a svévolně vypisují a zasílají tuny papírů na statistický úřad a MZČR, kteréžto úřady se tomu, chudáčci, nemouhou bránit. Asi to dělají proto, aby se potom mohli chlubit čmáranicí místo písma (tréning). Nebo, když u toho nejsou pacienti, tak při vzývání satana a prznění sester používají jednotlivé zdravotní karty jako woodoo fetiše, aby byli pacienti víc nemocní a oni mohli být déle v práci. Evo, myslím to vážně, nechte si vyšetřit hlavinku.
0/0
3.12.2002 22:19

Kdosi

Idea
Ať si stát sbírá informace i nemocných, ať si klidně sbírá i jiné informace. V informacích je síla, ale ať je tvrdě potrestán ten, kdo to jakkoli zneužije - ať fyzická či právnická osoba, či sám stát. To, že informace budou někde shromážděny ještě přece samo o sobě problémem není - problém je nakládání s nimi...
0/0
3.12.2002 8:52

Inkvizitor1

Re: Idea
Jenže tohle jste tu měl napsat včera. Já jsem napsal něco podobného a všichni se mohli podělat. Dnes to tady napsat není už žádné hrdinství.
0/0
3.12.2002 9:30

jirka1

Re: Re: Idea
ne zpovedni,lekarske a advokatni tajemstvi je tabu ! a nikdo nema pravo ho porusovat.Nikdo na svete nedokaze zamezit uniku dat,napriklad do kriminalnich
rukou... vydirani na sebe nenecha dlouho cekat.Seznamy homosexualu poslouzili v Treti risi jako jizdenka do koncentracniho tabora.
0/0
3.12.2002 11:29

Inkvizitor1

Re: Re: Re: Idea
A informace od homosexuálů posloužily podle pramenů francouzské policii při objasnění nejednoho případu - mj. i při pokusu o atentát na de Gaulla. Jak jsem napsal - je to minorita, která je vydíratelná, jelikož je pro mnohé nepřijatelná, alespoň zatím.
Zajisté Vám tato praxe připadá odporná, ale až možná půjde o životy Vašich blízkých a budete mít alespoň naději, že se minimálně u části těchto lidí mohou najít informace o problémových živlech - jsem zvědav zda Vám ty zásady vydrží.
Ono je totiž zcela jedno, kde tu informaci seženete, důležité je, abyste jí v dobrém úmyslu použil a nezneužil. Vědět kde hledat je plus, zneužít je minus. Za zneužití náleží trest a to trest odstrašující ty další - jenže zase už slyším různé obhájce různých práv, že tresty mohou být pouze pro všechny stejné ( jakoby tady někdy byly ?) atd.
Já nemohu ovšem za to, že tato minorita se stýká s minoritami jinými, ještě problémovějšími, s problémovými skupinami jako jsou uživatelé drog atp.
Je to začarovaný kruh a mě se naštěstí zatím netýká. Ale odsuzovat stát, že shromažďuje informace mi nepřipadá správné - nesprávné by bylo, že informace zneužívá....
0/0
3.12.2002 14:29

jirka1

Re: Re: Re: Re: Idea
mluvime kazdy o necem jinem.Stat si muze opatrovat data kde chce,ale opakuji,zpovednik,lekar, a advokat musi mlcet, a nikdo ho nesmi nutit to porusit.Jak chcete hledat pripadny unik informaci,jak to chcete dokazat.
Pokud jsem neco sveril pouze lekari,farari,advokatovi a dostalo se to dal,mam zdroj uniku.
 
0/0
3.12.2002 14:49

Inkvizitor1

Re: Re: Re: Re: Re: Idea
Ano, oba máme na mysli něco jiného. Já informaci, kdo je homosexuál a tu od lékaře policie ( nebo ještě lépe nějaké speciální služby ) dostat mohou. Porovnáním se svými záznamy mohou potom ( netvrdím, že ve všech případech ) dospět ke styčným bodům - např. že někdo kromě této orientace je rovněž i uživatel drog, že potřebuje peníze k jejich opatřování, že je nezaměstnaný a že tudíž lze předpokládat jeho napojení někam dále. A od takového člověka lze potom dále získat informace o osobách hledaných a tyto informace mohou být využity pro jejich dopadení - ale ne zneužity proti tomu člověku. Tak pracují všechny policie.
Asi nikdo nepředpokládá, že takové informace lze získat od pana Fischera, který se svou jinou orientací netají ( ten jistě je finančně zajištěn a nevydíratelný ) - ovšem existuje skupina, kde lze takové informace získat. A poslouží-li tohle k záchraně lidských životů, je povinnost státu snažit se pracovat i tímto směrem.
Na straně druhé, pakliže kdokoli vynese jakékoli informace získané při této činnosti ( tedy pracovník plicie nebo té speciální služby ) - neměl by již nikdy opustit brány věznice. A tady zase slyším ochránce lidských práv.
Ono si lze vybrat - buď pořádek, ale pro všechny, či tolerovat bordel, zvýšenou kriminální činnost atd.
Tato společnost zatím prosazuje tu druhou cestu.
0/0
3.12.2002 15:45

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Idea
Vy nejste vydíratelný? Nikdy jste nesáhl na cizí majetek, nenaboural nárazník auta, parkujícího za tím vaším, nebyl jste náhodou před rokem něvěrný své ženě? Vy jste typický fašista a vůbec bych se nedivil, kdyby se ukázalo, že jste členem ČSSD nebo bývalým komunistou, či alespoň svazákem. Ostatně, nepamatuji si, že by můj doktor měl tolik drzosti a netaktnosti, že by zjišťoval mou sexuální orientaci a zvyklosti. Ten váš ano? Můžete být tisíckrát ženatý a potají se stýkat se čtrnáctiletou slečnou, koněm, nebo prostitutem a hulit při tom marjánku. Lékař není detektiv a může vyjít jen z toho, co mu řeknete. Lezte si do své postele, ne do cizích a buďte rád, že jsme vás v roce 1989 neumístili na stožár veřejného osvětlení. Naše chyba.
0/0
3.12.2002 21:13

jirka

Jak moje telefonni cislo a jmeno ziskala nejaka pani, kterou jsem v zivote nevidel.
This is true strory...
Jsem klientem Komercni Banky. Vzal jsem si pujcku. Soucasti smlouvy bylo, ze ma data se promitnou do jakehosi registru dluzniku, ktere si mezi sebou vymenuji banky. Soucasti bylo take, zda souhlasim s komercnim vyuzitim techto dat (samozrejme NE). Uvedl jsem svuj mobilni telefon kvuli kontaktu. A najednou mi vola pani z MACRA, jestli bych, kdyz jsem klientem Komercni banky nechtel sluzbu - jakasi bezhotovostni karta... podotykam, ze svoje telefonni cislo jsem uvedl pouze v tomto pripade, protoze banka je preci banka a tam je vse v bezpeci.
Mozna jsem paranoidni, ale utvrdilo me to v nazoru ze paranodini nejsem zbytecne.
 
0/0
2.12.2002 12:20

Inkvizotor1

Re: Jak moje telefonni cislo a jmeno ziskala nejaka pani, kterou jsem v zivote nevidel.
A náhodou na daňovém přiznání jste je neuvedl ? Tam bych hledal. To se zase stalo v mém případě. Obdržel jsem nabídku na zboží z oboru činnosti od firmy u níž jsem nikdy vůbec nic nepoptával.
0/0
2.12.2002 13:31

jirka

Re: Re: Jak moje telefonni cislo a jmeno ziskala nejaka pani, kterou jsem v zivote nevidel.
Neuvedl. Jsem si jist, ze k uniku doslo pres Komercni banku. Uvazoval jsem o nejake reakci, ale pravdepodobne bych se s tvrzenim ze mi nejaka pani telefonovala asi nechytil.
0/0
2.12.2002 13:44

Inkvizotor1

Re: Re: Re: Jak moje telefonni cislo a jmeno ziskala nejaka pani, kterou jsem v zivote nevidel.
To já jsem ani o žádné reakci neuvažoval. Nemá smysl bez nedostatku důkazů obvinit FU. To bych mohl špatně dopadnout.
Prostě si pouze pamatuju, že jsem tohle již kdesi slyšel a že je to asi pravda.
0/0
2.12.2002 13:49

HAVIROV DEVILS !!!

Re: Jak moje telefonni cislo a jmeno ziskala nejaka pani, kterou jsem v zivote nevidel.
urcite to bylo pres komercni banku unik, protoze MACRO nebere platebni karty,jen hotovost az na jednu vyjimku a tou je specialni chipova KARTA udelana KOMERCNI BANKOU pro spolupraci s MACREM takze to je jasny... proste to vyhmatli, je to vyhodne pro obe firmy a zkusili Vas zlakat
0/0
2.12.2002 14:50

e.w.

Neschopní novináři MFD
Proč se novináři Karla Neuwirta veřejně nezeptají, co dělal před tím, než se stal ředitelem Úřadu na ochranu osobních údajů? Minimálně M. Riebauerová to velmi dobře ví z doby aféry kolem Českého transplantu. Ostatním prozradím, že vedoucím odboru informatiky na Ministerstvu zdravotnictví! A vše se náhle jeví v zcela jiném světle!!!
0/0
2.12.2002 11:40

Koudelka

Paranoidni cim dal tim vic
Vzdyt je potreba registr, ze ktereho bude napriklad jasne, ze mezi skupinou X narusta vyskyt nemoci Y. Jinak se proti tomu neda nic delat nebo az kdyz bude hodne pozde. Jsou onemocneni, kde by to melo byt ze zakona povinne tyto informace postihnout (napr. infekcni).
Stavte si cim dal tim vyssi ploty, aby nahodou nekdo nevidel, ze mate novou sekacku na travu. Zatahujte zavesy i pres den, aby nahodou nekdo nevidel, ze jite maso casteji nez soused, nebo ze mate novou lednici. Paranoikum zdar.
0/0
2.12.2002 11:32

Koudelka

Re: Paranoidni cim dal tim vic
Jeste mala poznamka. Pokud vlastnite napr. kartu do hypermarketu nebo samoobsluhy. Prostrednictvim Vasich nakupu si o Vas zjistu tolik, ze se nebudete stacit divit. Zda-li kourite, jak moc pijete, co jite, vas zivotni styl (pojiztovny takova data milujou). Ale to prece nevadi, za tech par korun slevy to prece stoji. Ale na doktory udelame Bu Bu Bu....to je prece nase soukromi
0/0
2.12.2002 11:36

outcast

Re: Re: Paranoidni cim dal tim vic
No jo no... Někdo si plete spotřebitelské informace s informacemi o zdraví.  Už ten nejtek nerozklepávej...
0/0
2.12.2002 11:47

jirka

Re: Re: Paranoidni cim dal tim vic
Pokud si nekdo zridi takovouto kartu, musi s timto pocitat. Kazdopadne si ji zridit muze, ale nemusi. Ale v tomto pripade je BuBuBu namiste.
0/0
2.12.2002 13:47

Filosof

Re: Paranoidni cim dal tim vic
V tom případě nám všem sdělte: jméno, rodné číslo, adresu, sexuální orientaci, jak často máte pohlavní styk, tvar a velikost pohlaví, barvu ochlupení, kdy jste poprvé souložil, vaše oblíbené sexuální praktiky, náboženské vyznání, jména všech dětí (manželských a nemanželských). Všechny tyto údaje uveďte u dětí, manželce a všech osobách s kterými jste měl pohlavní styk.
0/0
2.12.2002 11:42

Inkvizotor1

Re: Re: Paranoidni cim dal tim vic
Ale no tak !
Když začnu vymýšlet proč nikoli, dospěju nakonec k názoru, že je nebezpečné mít registrovaná auta. Potom až to prosadím, budu hodně vzteklý, co je to za stát, který není schopen chránit můj majetek. Vše souvisí se vším. Je třeba pouze najít míru a definovat pravidla - nikoli zavrhnout něco třeba nepodařeného a nemít náhradní řešení. To se nyní bohužel často děje zde.
0/0
2.12.2002 11:51

Koudelka

Re: Re: Paranoidni cim dal tim vic
Pokud prijdete k doktorovi a ten zjisti, ze mate treba syfilis, kapavku a podobne fajnovustky, tak by cloveka co dane informace nechce sdelit meli zavrit.
0/0
2.12.2002 13:02

outcast

nedělejte si iluze
Poku jsou tyto citlivé informace shromažďovány, budou i zneužívány. Řeči o jakýchsi mechanismech, které zabrání jejich zneužití jsou pouze keci. Ke zneužívání těchto informací dochází i v podstaně méně profláknutých zemích, což teprve tady.  Celé databáze se celkem běžně prodávají tomu, kdo zaplatí. Zatím největší zájem, ze zřejmých důvodů, mají pojišťovny. Ale zájem má samozřejmě i "veliký bratr" stát. Už jenom proto, že informace je síla - "Víte pane Novák máte zodpovědnou pozici a teď byste potřeboval/chtěl/neudělal/nechcete nám říci - a přitom my víme, že máte silnou cukrovku/kapavku/skleněné oko atd, atd. Informace budou klidně prodávat přímo doktoři a může být, že to v budoucnu bude legální (žatím to je "šedé"). Je to problém, se kterým se perou v celém civilizovaném světě, ale nevypadá to dobře....   
0/0
2.12.2002 10:46

Júlinek šíšal

Re: nedělejte si iluze - k B nútno šíci i A
tókut púdou ňjěkteré útaje ták citlifé, púdou spírány, ni? A proč sou jakeši útaje citlifé ? Protoše některí mnosí líťci sou pelpí a nyc perou normalní fákti normalně.
0/0
2.12.2002 22:04

MARTINXI

To je svatá pravda
Takové to shromažďování informací je hrozná. Já nevěřím že se to nikam nedostane. Doktor to hned řekne doma a už to jede. Tuhle jsem byl na prohlídce a v rámci statistckého výzkumu mi moje doktorka spočítala chlupy na prdeli. Co když takové údaje někdo prozradí? Může to poznamenat celý můj život.
0/0
2.12.2002 10:36

HAVIROV DEVILS !!!

Re: To je svatá pravda
a kolik jich tam Martinxi vlastne mas??? ze bych toho treba nejak zneuzil..
0/0
2.12.2002 14:46

Inkvizotor1

Mít informace o dění
ve státě je nikoli pouze právo státu, ale i jeho povinnost.
A zejména o problémových skupinách.
0/0
2.12.2002 9:07

ManToMan :-)

Re: Mít informace o dění
a vis o tom, ze bych se ani doktorovi nesveril s tim ze sem na kluky. Mel jsem jako male decko problem s ledvinama a kdyz mi tohle vpalila moje kamoska ve 12 letech ze to vi od jedny zdravotni sestry... U nas se moc na lekarske tajemstvi nehraje!
0/0
2.12.2002 9:22

Inkvizotor1

Re: Re: Mít informace o dění
Ale to je tvůj problém s čím se svěříš nebo ne. Je to i tvé právo.
Ale stát by měl sbírat informace o problémových skupinách a tou homosexuálové nepochybně jsou, zejména s ohledem na zvýšený výskyt narkomanů v té skupině. Je mezi nimi rovněž i nejvyšší množství HIV pozitivních, lze u nich předpokládat i vyšší toleranci vůči lidem majícím problémy se zákonem atd.
Tohle vše by měl stát vědět a shromažďovat tento druh informací.
A prodej informací - neblbni ! Nikdy se ti nestalo, žes do poštovní schránky dostal nabídku na nějaké zboží ? Myslíš, že to udělal doktor ?
Kdepak myslíš, že mají o tobě veškeré informace ? No samozřejmě, přesně tam, kde odevzdáváš své daňové přiznání. Podle těch údajů si dokonce firma může vybrat cílové skupiny v závislosti na výdělku.
0/0
2.12.2002 9:32

ManToMan :-)

Re: Re: Re: Mít informace o dění
v nasem state se da koupit vse, nerikam, ze udaje prodava doktor, ten je jen sbira.
0/0
2.12.2002 9:40

jonyka

Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
nejenom u nas ,to se deje vsude ve svete, a nejenom doktor sbira ,
domovniho duvernika nahrazuje pocitacova technika a novy posluhovaci
0/0
2.12.2002 10:46

Dan(1)

Re: Re: Re: Mít informace o dění
To si asi pletete dojmy s pojmy. Je to trochu jinak - závislí narkomané provozují homosexuální prostituci, aby sehnali sehnali prostředky na drogy. HIV není v tomto státě, kde je asi 500 nemocných, žádným společenským problémem. A kdo je to Rom? Jak se pozná národnost, když zákon umožňuje si ji zvolit a podle posledního sčítání lidu tu žije Romů jen pár tisíc? V absolutních číslech jsou nejproblémovější skupinou bílí heterosexuálové, takže si dobře rozmyslete, jestli chcete údaje o vaší národnosti a sexuálních zálibách mít ve zdravotní kartě. Jednou byste mohl hořce litovat a skončit v rekreačním táboře se žlutou hvězdou nebo růžovým trojúhelníkem na mundúru...
0/0
2.12.2002 9:45

ManToMan :-)

Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
fajn nazor :-)
0/0
2.12.2002 9:50

Inkvizotor1

Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
Tohle napsal Dan(1) ?
Není to přetažené někam zcela jinam ? Údaje o problémových skupinách by stát měl shomažďovat, ale na straně druhé by měly fungovat dobře nastavené mechanismy proti jejich zneužití. Koncentrační tábory a žluté hvězdy - neujeli jsme někam ?
0/0
2.12.2002 10:03

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
Neujeli. Sběrem dat to začíná a tak, jak jsem popisoval, to končí. Kdo má právo rozhodovat, co je problémová skupina? Co to je vůbec za výraz? Co je komu do toho, spíte-li se svou manželkou nebo se svým velbloudem a jakou máte barvu vlasů, máte-li nějaké? Já jsem také stát, stát jsme my všichni, říkali nám v občanské nauce. Takže prosím o adresu, r. č., podrobný popis, jste-li europoid mediteránní či spíše nordický, máte-li židovské předky, nosíte-li brýle atd. Jednou se to může hodit (nesnáším zelenooké blonďáky s brýlemi). Žádné "nastavené mechanismy" nepomohou - zkuste jít na pivo s někým, kdo má v popisu práce mj. mlčenlivost o utajovaných skutečnostech, budete valit bulvy... Diktátor Špidla se svou Evou Braunovou alias Marií Součkovou ať už jdou do háje.
0/0
2.12.2002 10:33

Inkvizotor1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
Ale tohle nikdo nechtěl. To je extrém.
Ale druhý extrém ( a jistě horší ) je vyškolit si vlastní teroristy ve vlastních školách, vybavit je vlastními pasy, nechat je přepadnout vlastní letadla a zničit vlastní města. A nevědět nic.
A potom tiše nebo i nahlas brečet. Neshodnem se na nějakém kompromisu ??
0/0
2.12.2002 10:40

jonyka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
nemychat jabka,hrusky.. copak se nejaky terorista zpovida u doktora ?Normalni obcan ma pravo na ochranu soukromi,a nikdo o nem nema pravo cokoliv  schranovat co se necha nejak zneuzit.. na okraj opravdu problemovy jedinci,se do slavneho registru stejne nedostanou protoze ziji na okraji,nebo primo v ilegalite.
 
0/0
2.12.2002 10:53

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
Nerozumím. Budeme-li evidovat a soudit druhé podle toho, jak málo či moc jsou barevní a s kým spí, děláme něco, co by nemuselo dobře skončit. To ví každý, kdo dával v páté třídě chvíli pozor při dějepisu.
0/0
2.12.2002 10:55

Inkvizotor1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
No právě to kdo s kým spí, to bylo Dane dobrým vodítkem pro nějaká zjištění. Kde hledá kriminální skupina úkryt - samozřejmě ve skupinách na hranici zákona ?  Ale o tom se snad nemusíme dohadovat ? To náš učili ve třídě šesté v tom dějepisu - dostal jsem se trochu dál, než jsi mi přisoudil.
A bylo to tak vždy. Právě třeba z dějin, případně z historie kriminalistiky - úkryty u prostitutek, homosexuálů atp. to bylo vždy to hlavní útočiště teroristů, únosců, zlodějů a kriminálníků jako takových vůbec. To víme oba.
A ta data je třeba někde sehnat - sehnat kdekoli - čili proč ne u doktorů ?
Je pouze na státu, aby měl nastaveny takové mechanismy, aby zneužití těch dat bylo maximálně ztíženo.
Já sám nenávidím tenhle "bordel" co tu nyní vládne a klidně se vzdám, za předpokladu dodržení určitých předem daných pravidel, vzdám se rád části svých práv, pokud to přispěje k pořádku. Chápu, že to někomu vadí. Někomu kdo nemá čisté svědomí, možná to vadí i lidem zcela slušným. Ale ti by se asi měli zamyslet, zda tahle anarchie není horší.
0/0
2.12.2002 11:12

jonyka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
.. na okraj opravdu problemovy jedinci,se do slavneho registru stejne nedostanou protoze ziji na okraji,nebo primo v ilegalite... ja vim ,ze jsem doterny,ale znovu se pripominam...
homosexual,na drogach ,cizinec, se do registru nedostane ! zatimco normalobcan,bude ( je ) sacovan az do trenyrek..  pokud jste ,zazil neco za minuleho rezimu,tak musite mit tedy hodne silny zaludek.
0/0
2.12.2002 11:21

Inkvizotor1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
Je samozřejmě pravda, že se leckdo do registru nedostane - ale to pouze svědčí o nutnosti pracovat lépe, nikoli že je třeba přestat. 
Nejsem sice obhájce minulého režimu, ale ne vše, co se tam dělalo bylo špatné.
Když vidím zloděje a podvodníky jak dnes vykřikují o pronásledování ? Zlodějna za minulého režimu byla zlodějnou a je stále - a já se nenechám přesvědčit, že zloděj a vrah z minulého režimu byl vlastně disident .........
0/0
2.12.2002 11:34

jonyka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
uz jste slysel.. podotykam slysel , o jedinem kriminalnim pripade vyresenem na zaklade informaci z lekarske praxe ?  ( krome toho ,ze nejaky zubar urcil mrtvolu na zaklade zubni protesy )
0/0
2.12.2002 14:48

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
Co víme oba???!!! Mohammed Atta žil v podnájmu u starší paní. Vypadala celkem solidně, ale možná to byla zákeřná lesba... Úkryty u homosexuálů... No já zírám... Já se snad štípnu, jestli se mi to nezdá. Odmítám někoho soudit za to, jestli se vyspal s klukem nebo za to, že něčí máma se jmenuje Eržika Lakatošová a táta Ariel Silverstein. Tady se vždycky účelově vybere parta lidí, kterým se přisuzují ty nejhorší vlastnosti - tunelující odeesáci, kradoucí podnikatelé, politici en bloc... Teď tedy teplouši, poskytující úkryty únoscům a teroristům. Tak tuhle hru já hrát nebudu, Inkvizitore. Já jsem psal už před časem, že jsem ochoten vzdát se části svobod nebo soukromí, přispěje-li to dobré věci. Mohou mi monitorovat poštu nebo telefon a když systém vyhodnotí třeba větu "zítra ten barák vyhodíme do vzduchu" jako nebezpečnou, nechť dá pokyn lidské obsluze, ať to analytik posoudí. Proč ne? Do údajů o národnosti a sexuálních praktikách lékaři nic není, jsou zneužitelné, nikoli však prakticky použitelné. Leda že by si obvoďák pozval pana Nováka a prosil by ho, že mu dochází penicilin a salvarsan, tak aby následující měsíc nechodil do bordelu U třech mlsnýck kočiček. Jesli je tu lékař nebo kriminolog, ať se vyjádří, já už nemám sílu s tímhle člověkem diskutovat...
0/0
2.12.2002 11:48

Inkvizotor1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
A o co se tedy hádáme ? Já přece píšu totéž. Jsem ochoten se vzdát části svých práv, bude-li to v rámci zákonů nějak ošetřeno.
Oba si však pamatujeme, kde se ukrývali zbojníci - u prostitutek. S kým jsou ve spojení prostitutky ? S lidmi jako jsou pasáci, veksláci ( ano oba víme, že stále existují ), drogoví dealeři. To často bývá jedna osoba. A najednou máš důvod, proč sledovat prostitutky - mezi lidmi užívajícími drogy najdeš spojení na homosexuály ( alespoň podle zveřejňovaných statistik je mezi HIV pozitivními značné množství těch co užívají drogy ).
Vše má souvislost - nebylo by lepší začít spíše se snažit, aby taková data nemohla být zneužita u slušných, zákony neporušujících lidí, než se vztekat proti jejich sběru ?
0/0
2.12.2002 12:13

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
Nechme toho. O prostitutkách vím víc, než si umíte představit (na základě služebních, ne intimních kontaktů). Drogy a homosexualita? Ani bych se nedivil, kdyby si teď právě, po přečtení vašich úvah, šlehl nějaký homonarkoman "zlatou dávku". Podle posledních svodek vidím, že u Hamásu, KSČM a al-Káida je evidentní napojení na heterosexuály. Takže bacha!
0/0
2.12.2002 12:28

Inkvizotor1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mít informace o dění
Bude asi lepší, když toho opravdu necháme. Nic takového jsem nenapsal. Pouze to, že stát musí mít informace, že je jedno kde je získá a že by měl regulovat způsob jejich používání.
Na straně druhé se netajím tím, že právě homosexuálové, prostitutky a uživatelé drog jsou ti poslední , k nimž bych choval sympatie.
0/0
2.12.2002 13:13

Dan(1)

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
Moje chyba, že jsem se pustil do diskuse s xenofobem. Ztráta času.
0/0
2.12.2002 13:53

Inkvizotor1

Re: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
Ale na svou míru xenofobie jsem hrdý. Všeobjímající, všechápající, se vším smířený - to bych opravdu nechtěl. Jsou prostě věci, lidé a skupiny jejichž spolupráce a tolerance je buď vyloučena nebo jen velmi obtížná.
0/0
2.12.2002 14:04

Dan(1)

Re: Re: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
No, to máte být na co hrdý a pyšný... Já nikoho neobjímám a leccos nechápu, obzvlášť kreatury vašeho ražení. Je vidět, že jste levičácký omezenec se schematickým myšlením: hnědý=zločinec, teplý=ukrývá únosce letadel, prostitutka=ukrývá vrahy. Chudáku. Jsou opravdu lidé, ke kterým je nutná nulová tolerance, například vy.
0/0
2.12.2002 16:17

Inkvizotor1

Re: Re: Re: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
Jo díky za toho levičáckého omezence. Pokud podpora opaku znamená být pravičák - to budu levičákem rád.
Závidím těm co mají tak jednoduchý život - vše mají nalinkováno, nesouhlas znamená komunismus.
Nepils dnes náhodou něco ? Tohle přece nemůže člověk napsat střízlivý ?
0/0
2.12.2002 17:41

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.