Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lékař, který spletl ledviny, povýšil

Ani krutá chyba v zápisu do zdravotní dokumentace, v jejímž důsledku lékaři Fakultní nemocnice v Hradci Králové před dvěma lety vyoperovali pacientovi funkční ledvinu místo poškozené, nezabránila jednomu z nich v kariérním růstu. Zbyněk Veselský - lékař, který chyboval jako první, když do dokumentace při vstupním vyšetření označil druhou ledvinu - se loni v září stal zástupcem přednosty urologické kliniky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

DR.Nobody

sejmout vas smejdi
prosim vas nejdrzejsi jedince, pokud si stojite za svymi nazory, abyste uvedli sve RC. maso pro Dr. Jacksona s.r.o. ceka...tak co srabi
0/0
2.12.2002 20:24

BOB

Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Pokud je z celé situace nejdůležitější , že při operaci nesmí být nekvalifikovaná osoba , tak to přece svědčí o naprosto uměle vytvořeném argumentování něčím , co není absolutně podstatné . Co kdyby Jana Ganevová měla takovou kvalifikaci , aby nebylo možné hloupou argumentaci proti ní použít ??? Podstatné přece musí být , zda se stala chyba a nebo ne !!! Chcete páni doktoři říci , že pravda o vaší nekvalitní práci nesmí za žádných okolností spatřit světlo světa ??? Tímto jenom podporujete již nemálo špatnou pověst ( ne všech samozřejmě ) o vaší práci . Např. za smrt na pracovištích jsou vedoucí pracovníci bezpardonu odpovědní a také tvrdě trestaní i když nelze jednoznačně dokázat , že organizace za smrt nese vinu . Domnívám se , že vaše Lékařská komora je nejpokrytečtější a nejnemorálnější organizace , kterou znám . Ta VŽDY kryje jakoukoliv  lumpárnu u lékařů , bez ohledu na to , kolik lidí po jejich "léčbě" umírá . Takto se dá jednoznačně říci , že lékař není souzen za ublížení na zdraví s následkem smrti . Vaše reakce zde to tvrdě potvrzují a ministryně zdravotnictví tomu dala "korunu" !!!!!! Takže falešná solidarita bez ohledu na mrtvoly je na prvním místě !!!!! Skvělé ! Fakt možná je , že profesor Pafko zachránil V. Havlovi život , ale fakt z opačné strany je , že panu profesorovi umřelo po jeho léčbě hodně pacientů . Ale o tom se nemluví - totiž se mluvit nesmí . A tak se vkrádá otázka : páni doktoři , opravdu máte čisté svědomí ? Normální smrtelník za neschopnost v práci je propuštěn , "odeslán" na méně kvalifikovanou práci ..... a i za nepřímé zavinění smrti podřízeného soudně stíhán a obvykle tvrdě ztrestán . Vy můžete i v podstatě vraždit a nic se vám nestane a ještě halasně a trapně se dožadujete stejných platů jako v Německu v přepočtu na marky !!!!! Styďte se !!!!!!!!!!!!!!
0/0
29.11.2002 22:06

pilk

Re: Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Bobe Devitalizátore Hysteriku, jdi už konečně do háje.
0/0
29.11.2002 22:12

spiderman

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.12.2002 0:30

pilk

Re: Re: Re: Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Nic lepšího tě maminka nenaučila?
0/0
2.12.2002 22:16

GhorX

Re: Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Ano, mezi lékaři jsou taky zmetci, dokonco možná i o trochu víc, než v jiných oborech (mají ve svých rukou životy nás, nevzdělaných), ale rozhodně ne výrazně víc. A jsou mezi nimi pochopitelně taky nemehla (těch je zase méně) a jsou v jejich řadách i zloději. Tak jako všude. Bobe, každý jednou umře a dnes je u toho často lékař (jestli chápeš). V podstatě lékařům *všichni* pacienti zemřou, dříve, nebo později. Tak z nich nedělej masové vrahy. A jejich platy ? Mnoho lékařů by přestalo brát úplatky, kdyby měli dostatečné platy (mnohým se ani nedivím, že potřebují "druhý" příjem k tomu minimu, co vydělají), systém by se stabilizoval a byl by klid.
0/0
29.11.2002 22:25

BOB

Re: Re: Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Souhlasím s Vámi , že i lékaři jsou stejní lidé , jako ostatní . Proč ale mají mít nějaká zvláštní privilegia ? To , že jednoho "krásného" dne stejně umřu nikoho neopravňuje k tomu , aby mi tento den svou neschopností "určil" !!! Masové vrahy z nich nedělám . Problém je v tom , že lékaři se prezentují jako jednolitá společnost těch nejlepších a nejméně placených lidí , bez ohledu na odvedenou práci . Nedokáží mezi sebou oddělit neschopné od schopných . Takže potom nezbývá , než je díky tomuto obrazně házet do jednoho pytle . Mohou si za to sami . A že bych viděl nějakého strádajícího doktora , tak o tom opravdu nevím . Mám pocit , že nevíte s jakým ročním příjmem se dá slušně žít . Lékaři mezi málo placenou skupinu v tomto státě zaručeně nepatří . Není mi dvacet , abych neměl dobré informace o tom , jak si lékaři žijí . Vydírání pomocí pacientů je velmi jednoduché a řádně nechutné . Když vydírají železničáři , tak to snad nějak připustím , ale u lékařů by mělo být na prvním místě odpovědné léčení pacientů . A za dobrou práci jim každý rád připlatí i bez vydírání . A až potom teprve bude klid . 
0/0
30.11.2002 22:32

GhorX

Re: Re: Re: Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Vadí mi jejich způsob řešení problémů. To na úvod. Není rozhodně v pořádku, aby vystupovali jako celek na obhajobu průšvihu jednoho z nich, notabene jde-li o takovýto přehmat; lékařská komora u nás je bohužel defacto zednářskou lóží. Ale mezi lékaři jsem se pohyboval a zhruba vím, v čem je problém - pro mnoho lidí je pouhý fakt, že někdo rozhoduje o jejich zdraví, případně životě, naprosto nepřijatelný. Mají pocit, že se lékaři na ně povyšují jenom proto, že mluví "divně". Uvědomte si, že než se čerstvý doktor po šesti letech studia dostane k pacientovi jako alespoň druhý chirug po dalších nejméně šesti letech. Ještě jsem neviděl samostatného lékaře, mladšího třiceti let. Tzn. 10 - 15 let přípravy na zaměstnání. Dále má obrovskou zodpovědnost za pacienta, který mu svěří své zdraví nebo život a věřte, nebo ne, ale mnoho lékařů to takto chápe (a mnoho ne, to je jasné). Takový člověk, který navíc pracuje tvrdě fyzicky, nemůže přece souhlasit s oceněním, za které si v tom nepatrném zbytku volného času, který mu zbývá, nemůže dopřát ani slušnou dovolenou. Lékaři nesmí stávkovat ? A jak tedy mají protestovat proti naprosto idiotské politice vlády, která dlouhodobě ignoruje jejich požadavky ? Stávky železničářů mě vadí mnohem víc.
0/0
1.12.2002 2:06

BOB

Re: Re: Re: Re: Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Já znám mladé lékaře , někteří jsou lepší , někteří horší . Ono je obecně těžké pro všechny profese zastávat vedoucí pozici ihned po škole . Troufám si tvrdit , že je to dobře . Zkušenosti starších jsou většinou " k nezaplacení " . Sebevědomí   mladších je přirozené a je dobré , ale není to vše .  Především je to o znalostech , zkušenostech a odpovědnosti , která je hodně lidem nepřirozená . Každý z nás si vybral povolání , do kterého ho nikdo nenutil a ani  třeba nyní mne nikdo nenutí , přestože jsem krajně nespokojen , abych si nemohl zvolit jiné zaměstnání . Že bych šel před "Strakovku" , tak to by mne nenapadlo . Od toho jsou volby . Pokud jde o odpovědnost za pacienta , tak tu u lékařů každý pacient předpokládá , ale dost často se přesvědčujeme , že odpovědnost , díky LK a dalším odborovým organizacím lékařů , není . Odpovědnost za zákazníky obecně ( patří sem samozřejmě pacienti ) má daleko více profesí než jen lékaři !!!!! Zdá se mi neustálé deklarování této odpovědnosti už trapné . Osobně hodně cestuji po našich silnicích , ale troufám si tvrdit , že daleko větší odpovědnost za lidi mají např. řidiči hromadných dopravních prostředků . Jejich málá chyba v malém okamžiku může rázem zmařit několik životů . Lékař se na pacienta pomocí různých vyšetření připravuje , má šanci konzultací a pod. Trvám na tom , že psychické a fyzické zatížení profesionálních přepravců je daleko větší než lékařů  . O odpovědnosti a následném trestním stíhání ani nemluvě . Zážitky řidiče , pokud havarii přežije , jej poznamená na celý život . Neznám lékaře , kterému po neuspěšném léčení zemřel pacient , že by duševně strádal . Ano je to profík , který je na mrtvoly zvyklý . Zřejmě se bude snažit , aby se mu to již nestalo . Ale to je nějak málo vůči jiným . Nemáte pocit ? Na dovolené lékařů mám jiný názor . Spíš si myslím , že patří do skupiny obyvatelstva , která si dopřává dovolených nadprůměrně . Stávkování železničářů mi vadí méně proto , že zdravotníky jako celek považuji za inteligentnější skupinu . Navíc si myslím , že situaci v železnici lze řešit kardinálním řezem v první řadě v nejvyšším menežmentu . U lékařů mi ta obrovská touha po penězích opravdu nevoní . Jejich požadavky přes LK ...atd. mi zavání obrovským nemorálním vydíráním a nesoudností , jak tento stát je schopen je ohodnotit . Navíc si myslím , že odmítají připustit , že  bez práce a výrobků jiných oborů neznamenají nic . 
0/0
1.12.2002 12:09

Petr

Re: Re: Re: Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Zatím se mi nestalo, že bych se účastnil jakékoliv diskuze, ale Vaše názory, pane Bobe mě doslova nadzvedávají. Jsem lékař pracující ve fakultní nemocnici. Jako odborný asistent se 2 atestacemi, řadou publikací, včetně aglicky psaných, s oceněními z mezinárodních kongresů a lektor postgraduálních kurzů mám tarifní plat cca 11000 Kč hrubého - zdá se Vám to hodně? Nežiju si špatně vzhledem k tomu že mám 6-7 pohotovostních služeb do měsíce, dále nadúvazek v okresní nemocnici a také docházím na jednu směnu týdně do privátního zařízení. Když to sesumírujete, Vážený pane, zjistíte, že v zaměstnání jsem v průměru min. 12 hodin denně. Osobně žiji v permanentním stresu, abych se nedopustil chyby, která by poškodila pacienta. Zatím, díky Bohu se to nestalo. Pokud ale máte před sebou 50.,60.,70. nemocného pravděpodobnost chyby se rapidně zvyšuje. Myslím že dělám dobrou práci - Vy píšete: " A za dobrou práci jim každý rád připlatí i bez vydírání". Tak mi prosím přidejte, budu chodit do práce jako každý "slušný člověk" na 8,5 hodiny a nebudu se vystavovat riziku, že se ze mne stane "vrah". Díky moc.
0/0
2.12.2002 20:05

BOB

Re: Re: Re: Re: Profesor Pafko a spol.- jiné nové zajímavosti z lékařského prostředí !!!
Pane Petr . Nevztahujte na sebe moji kritiku , pokud si jste jist , že mezi takové lékaře nepatříte . Ale stejně si dovolím reagovat na některé Vaše zajímavé myšlenky . Nějak nemohu obecně u lékařů strávit vyjmenovávání dosažených atestací , různých znalostí a podobně . V žádném případě je Vám neberu a nezávidím , protože vím , že je makačka toho dosáhnout . Ale i já mám svoji makačku , ale v jiném oboru . Jak to ale chcete srovnávat ? Já mám to štěstí a nebo smůlu ( jak chcete ) , ale jsem docela slušně v blízkém kontaktu s lékaři soukromě i jako pacient . Troufám si tvrdit , že jejich profesi , ne po stránce vyloženě odborné , znám . Liším se od nich především tím , že si uvědomuji , že jsem si svoje povolání vybral vědomě dobrovolně a že si nemohu u nikoho na problémy s tím spojené stěžovat . Speciálně nevyjmenovávám čeho jsem dosáhl , kolik hodin musím ve stresu pracovat ( nepracuji jako nějaký vynikající manuální pracovník 8,5 hod. denně ani náhodou ) . Ba naopak . Ještě se starám , aby jiní měli práci . 12 hod. práce denně je základní každodenní prac. doba ( so či ne moc nesvětím ) , převážné většinou ve stresu . Taky tomuto zatížení odpovídá můj zdravotní stav . Právě nyní je mi proti srsti , že Vám tohle sděluji . Sám jsem si tuto práci vybral a pokud to bude už tak neúnosné a nebo mě to totálně zdravotně zlomí , tak to budu muset nedobrovolně  ukončit . Ale pár roků před důchodem ... radši na to nechci myslet a věřím , že to nějak vydržím . Máte i Vy nějaké vážně zdravotní potíže ze stresu ? Já se zde proti své nátuře přiznám pouze málo . Mám za sebou tři plicní embolie , o vysokém tlaku , aritmii atd. a dále se nebudu radši rozkecávat . Možná , že byste mi už ani nevěřil . Takže lékařské prostředí a práci lékařů jako pacient znám docela slušně . Po mých zdrav. problémech mohu prohlásit , že ZNÁM A UZNÁVÁM JEN JEDNOHO PANA DOKTORA . Nebudu ho jmenovat , protože nemám od něj žádné povolení jej tady jmenovat i když by si to zasloužil . Je to takový klasický hodný a skromný dědeček se stříbrnými vlasy . Dovedete pochopit , že ten léčí už tím , že vkročí do nemoc. pokoje ? A to nemluvím o tom , jak se od něj vlídně a lidsky dovíte , který orgán v těle je nemocen , který JE PŘÍČINOU nemoci a co dělat , aby se příčina nemoci odstranila . Mohu Vám říci , že celá lékařská suita při vizitě , od primaře počínaje ,  na něho nemá .  Ne že by se nesnažili , ale prostě je to rozdíl . Ještě , že jeho hlas respektují . Ani nevím , jestli ještě takto ordinuje . Je to opravdu stařeček . Takže já zastávám názor , že nezáleží na tom , kolik kdo co nastudoval a pod. , ale kolik a jak kvalitní práce po něm zůstává . Neberte to jako invektivu , ale se mnou se život nemaluje a tak zastávám tento základní a jednoduchý  názor na život obecně . Když budu dělat svou práci špatně , tak mě konkurence smete . V žádném případě si nezaložím nějakou Komoru , odbory a nepůjdu před "Strakovku" !!! Členem OHK jsem , ale k LK má OHK hodně daleko . Prostě si budu hledat jiné zaměstnání a svůj neúspěch budu přičítat zásadně sobě , přestože podnikatelské prostředí je objektivně značně zdeformované . Ale s tím rychle a jednoduše nikdo nic neudělá . Navíc není zájem . Mohu Vám odpovědně sdělit , že to co se zinvestovalo do zdravotnictví a za jakých úlev , se nezainvestovalo nikam . A toho by si zdravotníci měli považovat . Modernizaci zdrav. zařízení schvaluji . Ale nyní by se měli zmodernizovat i další obory ve státě . Doufám , že si uvědomujete , že by mělo být i v zájmu lékařů , aby tento stát nebyl státem skvěle placených lékařů ( později stejně nevím z čeho ) a nezaměstných žebráků a nemocných . LK pro mne znamená opravdu neomalenou organizaci , prosazující absolutně nemorální a nebezpečné požadavky pro všechny . Souhlasím s tím , že neplacení VZP je bor... , ale nám také smluvní partneři a zákazníci neplatí . Takže jsme na tom stejně . Prostě nemáme zaplaceno za provedenou práci a nikoho to nezajímá . Rozdíl je zásadně v tom , že nám stát výplatu z našich daní nedá , kdežto LK jde vydírat vládu s tím , že lékaři ve srovnání s Německem , mají málo . A tímto a s vlastními zkušenostmi s lékaři , u mne všichni lékaři , podporující tuto LK ztratili už dávno kredit . Znám lékaře , kteří tuto amorálnost LK odsuzují a těch si  vážím . To mi věřte . Už jsem zde nechtěl psát , protože to dobře "žere" čas , ale Váš příspěvek nebyl arogantní a tak jsem se vyhecl Vám odpovědět . Je to slušnost . Zdravím Vás a jdu pokračovat v práci . Dělám od 7:OO hod. a určitě  nyní neskončím . Co jsem ztratil tímto psaním , musím dohnat . Ale nemrzí mě to . Téma zdravotnictví mě nesmírně zajímá .
0/0
2.12.2002 22:26

zdeněk

Inu, doktoři jsou fakt kurvy
Stát se tohle v jiným oboru, tak by si to blbci odskákali.
Inu - kdo jiný než svině by si zvolili za předsedu Rátha?
0/0
29.11.2002 17:23

Kocicak

Pak se ma clovek divit,
... ze je porad dole, kdyz je poctivej. Asi budu muset zacit s nejakou kriminalitou, abych se z toho dostal.
0/0
29.11.2002 9:58

Zdenek

Odborná kvalifikace
Pan doktor, který je jmenován soudním znalcem pro obor medicíny a také pro případy omylů lékařů prokázal nejvyšší možnou kvalifikaci, protože svým omylem způsobil trvalé zdravotní problémy svého pacienta. Může snad někdo jiný lépe posoudít chyby jiných?
0/0
29.11.2002 9:32

Dr. Zvěd

Panebože, hlavně ať sme zdraví!
Tak z těhle vět mě teda mrazí: 1) Veselský, stejně jako další dva z trojice lékařů, patří podle něho k nejlepším lékařům.( to by mě zajímalo, jak svojí i dělaj ty horší:-( ) 2) Administrativní chyba, které se dopustil, není překážkou pro výkon této funkce. ( Takže to nakonec byla jenom administrativní chyba? Ty vole, hlavně ať nemusim do nemocnice! )
0/0
29.11.2002 9:18

Max

Milý Kalino,
jen doufám, že si sám nezpůsobuješ poškození třeba ledvin a pak se následně nedostaneš pod kudlu zmíněnému týmu. Nevím, jestli by jsi pak za ně takhle horoval. Ano, dělat chyby je lidské (bohužel), ale každý student medicímy ví, v čem riziko jeho práce spočívá a že mnohdy jsou jeho výkony nevratné. Především v medicíně platí - 2x měř a jednou řež. Můj bratr byl po autonehodě (nemusíš spekulovat - opravdu to nebyla jeho vina, pokud jeho vinou není to, že jel vůbec v autě, notabene ve svém pruhu a magor to do něj napálil v protisměru v zatáčce) operován a loket a stehenní kost mu byli sdrátovány. Po roce šel na další operaci a musel se opravdu zuřivě bránit a přesvědčovat personál na sále, že dráty má v druhé ruce, než kterou mu počmárali před výkonem. Oni přece vědí, co mají v papírech. Ten chudák s ledvinou už nestihnul nikoho přesvědčit.
0/0
29.11.2002 8:57

lazenak

Re: Milý Kalino,
Plně souhlasím s tím, že člověk se má vždycky radši dvakrát zeptat a pak se i bránit. Právě u té ledviny si tam musí člověka naaranžovat na to prkno tak , aby se to dalo vůbec dělat a to naaranžování se dělá ještě před narkózou. Není to prostě jako oprava spodku auta pod nějakou rampou. Prostě nám pacientům musí být některé věci podezřelé, protože přece jen své tělo nosíme dost dlouho a dost dlouho ho známe. Ono to dělení na laiky a odborníky trochu pokulhává. Lidi si už leccos přečetli a tak si určitě nemyslí že ledviny máme v hrudníku. Nikdo není dokonalý a neomylný- ani pokrývač, ani lékař.
Prostě lékaři nás musí brát jako partnery, musí s námi mluvit. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že při diskusi s mediky v nemocnici cca 50% z nich vůbec odmítlo připustit možnosti alternativní mediciny nějak se spolupodílet na léčbě resp. o tom vůbec diskutovat. Ale proč? Není kdo by je k tomu vedl, aby aspoň takovou možnost připustili a studovali- prostě stará klasika je pevně zahnízděná a v podstatě nepřipouští kombinaci metod. Úmyslně nepíšu o náhradě jednoho přístupu druhým, spíše se kloním ke kombinaci metod. Jinak pro pořádek jsem  tzv. laik a jednou jsem si ve špitále poležel.
0/0
1.12.2002 20:56

0/0
29.11.2002 8:26

Kemal

!
Je mi z vás na blití
0/0
29.11.2002 8:14

Kestrik

To jsou veci II (Kalina)
V mnohem souhlasim s Kalinou a jen dodam, pani manazeri a nekteri ministri (nebudu jmenovat....), kteri kradou jsou lepe placeni (tady jsme se zapadu dost priblizili) a kdyz uz dojde na zodpovednost tak slysite "Ja nic, ja jen podepisoval co mi podrizeni predlozili..." ! I spickovy lekar ma v porovnani se zahranicim jen almuznu ale zodpovednost stejnou. To jsou veci......
0/0
29.11.2002 7:58

Martin Horák

No jasně, jiní dělají horší chyby,
nad to je špatně placenej, tak co ty novináři rozmazávaj ňákou pitomou ledvinu, co? Těch na světě je! Mimochodem, co kdybych třeba podříznul souseda? Proti tomu, co napáchal Bin Ladin to bude maličkost a navíc jsem proti němu žebrák. Jen aby to pak ňákej blbej novinář nerozmáznul.
0/0
29.11.2002 8:53

eye

trest
Clovek by mel pykat vzdy jen jednou a ne mu neustale predhazovat tu samou chybu, nejsme stroje, jsme jen chybujici lide, bohuzel i bohudik.
0/0
29.11.2002 6:51

Dana

Re: trest
To je sice pravda, ale pokud jdu k lékaři, musím mít určitou důvěru v jeho schopnosti. Nvíc si myslím, že tohle byla velice HRUBÁ chyba.
 
 
 
0/0
29.11.2002 9:14

bun

Re: trest
že ty máš obě ledviny?
0/0
29.11.2002 13:19

Petr

To jsou věci:-(
Vítejte v Absurdistánu.
0/0
29.11.2002 2:17

Vladimír Kalina

Re: To jsou věci:-(
Absurdistán!? Omlouvám se, ale takto strohé hodnocení mě pobuřuje. Takže :
  1. Článek je úmyslně tendeční a má jediný účel - manipulovat veřejným míněním.
  2. Nelze nechat chyby bez odpovědnosti, ale předčasné soudy či námitky k zůčastněným osobám nejsou čistou hrou.
  3. Absurdnější je, že řady lidí odpovědných za mnohem hrůznější a vědomé poškození jedinců či celé společnosti v uplynulých letech žijí a dožívají s klidným vědomím beztrestnosti.
  4. Chybuje každý z nás, nicméně díl lékařské zodpovědnosti je neúměrně větší a stresovější a navíc bez patřičné kompenzace a potřebného zázemí.
  5. Diskriminující je skutečnost, že v mnohých případech nemůže lékař pochybení napravit, narozdíl od spousty jiných oborů.
  6. Lze spekulovat i o tom, že onen neštastný pacient (bez urážky) si svůj handicap zavinil vlastní vinnou a lékaři se následně pokoušeli jeho zdravotní stav zlepšit (i když to dopadlo obráceně).
  7. Asi nikdo na této planetě nechce učinit podobnou zkušenost (ani jako pacient, ani jako lékař).
  8. V případě onoho pacienta si srdečně přeji, aby následná léčba byla úspěšná.
  9. Jak by dopadaly naše spory s lékaři v případě, když by jsme části,  či celé výkony, hradili ze své vlastní peněženky? Kolik by v tom případě bylo "reklamací"?
  10. Lékař nerovná se Bůh. A přesto či proto nikdo nehodnotí, kolik úspěšných zákroků má za sebou. Ty jsou jaksi samozřejmé.
A úplně na závěr: Nejsem lékař a rozhodně této profesi nezávidím míru odpovědnosti, kterou na sebe bere Hyppokratovou přísahou.
Ing. Vladimír Kalina, Praha 2
0/0
29.11.2002 5:35

entler

Re: Re: To jsou věci:-(
Děkuji!Jsem zvědav,zda p.Riebauerová napíše o zdr.někdy něco pozitivního!
0/0
29.11.2002 7:15

Jelen

Re: Re: To jsou věci:-(
bod c. 6 je opravdova perla, spolkni prasek...
0/0
29.11.2002 8:53

Iani

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
29.11.2002 9:36

Petr

Re: Re: Re: To jsou věci:-(
Další šašek. Takže doktor zrovna tobě bude slibovat nezištnou pomoc, jo? To jako znamená, že bude pracovat zadarmo? Možná by podobnou přísahu mohl skládat i Iani a jeho kolegové dlaždiči - to by bylo keců ... Ona ta Hippokratova přísaha je totiž o něčem jiném, co ty však nikdy nemůžeš pochopit ...
0/0
29.11.2002 9:41

Motyka

Jaka to je obhajoba?
Obdivuji narocnou praci lekaru a jejich nasazeni. Bohuzel i lekar je jen clovek a pokud tedy udela chybu, tak za ni musi pykat! At je to lekar nebo pekar.
Nerozumim tomu jak je mozne, ze lekar, kteremu se stane takova vazna chyba, ma jeste odvahu a tu drzost hodnotit chyby svych kolegu. I lekar je vsak jen clovek...
0/0
29.11.2002 10:02

Graetar

Re: Re: To jsou věci:-(
Tady asi nejde o odpovědnost lékaře (k níž se ale v Hippokratově přísaze zavazuje, tudíž si v případě párových orgánů, kterých zase není tolik, má dávat veliký pozor, co do výkazu píše), ale o fakt, že člověk důvodně podezřelý z hrubého zanedbání výkonu svého povolání (ať už jsou důvody jakékoliv, bez ohledu na jeho předchozí úspěchy) byl povýšen. Což jenom potvrzuje existenci Kocourkova u nás, a vyplývá z toho i Váš bod 3.
0/0
29.11.2002 10:22

Najdete na iDNES.cz