Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak se stal Sládek místostarostou

Kdyby se před měsícem do sedmičlenného zastupitelstva druhé nejmenší brněnské městské části Útěchov nedostal se ziskem dvaceti procent hlasů kontroverzní republikánský šéf Miroslav Sládek, mluvilo by se o ní jen jako o rostoucím satelitním městečku s desítkami podnikatelských vilek. Minulý týden si však zastupitelé Sládka zvolili za místostarostu, poměrem hlasů čtyři ku třem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jiří Hájek

Sládek - indikátor politické vyspělosti
Je pravda, že dr. Sládek by byl jen komickou figurou, nebýt toho, že v bohatém satelitním městečku je schopno tohoto pravicového extremistu volit 20 % lidí a další zastupitelé jsou schopni ho zvolit za místostarostu. Inklinují skutečně bohatší lidé na brněnském předměstí k fašismu více, než průměrní občané? A co nutí zástupkyni za ODS za za nezávislé, aby se se Sládkem solidarizovaly?
0/0
7.5.2003 0:56

ha

Re: Sládek - indikátor politické vyspělosti
hajku-vo jakejch nezavislejch babach voni ted vedou rec?
0/0
7.5.2003 0:58

Jiří Hájek

0/0
7.5.2003 0:47

!

je trouba
0/0
7.5.2003 0:49

GhorX

Všude je někdo
Rakušáci mají svého Heidera, Francouzi Le-Penna, Slováci Mečiara... V každé komunitě se najde určité procento hlupáků, kterým stačí něco nalhat a oni půjdou za svým vůdcem až do hrobu. Čím charismatičtější osobnost, tím víc lidí se nechá oblbnout. Na Znojemsku "senátořící" Železný je pro mě podstatně nepřijatelnější, než dnes už prakticky neškodný parazit Sládek, t.č. místostarosta obvodu s cca pětisty obyvateli.
0/0
26.11.2002 23:25

Júlinek šíšal

já píti fámi
pich kósla fe ffukncí sá-chrát-nika nyc pot-cénniti. 1) Je pelpi, ále miň neš truchí (pšiklát: co ho fóliťti) ... mošna i u fás pi fí-chral. 2) Uš je-tenkrát spátl, a kuk, je tu ná-spěť ... jáko nápši-klát pán proffessor i jíní mnóchí čížšci, né? 3) Chrát uš on mýti, mošna téť púde pěsti-ti pót-chratí - a na-přšíťte púde sas ús-pjěšny.....Je to fe fás, mí mílený čížšci, nyc f něm a iných fifó-lennych kósach ....
0/0
26.11.2002 19:28

Petr

Re: já píti fámi
Bruno, už nás neser !!!
0/0
27.11.2002 8:14

met

Re: Re: já píti fámi
to nebyl bruno
0/0
7.5.2003 0:14

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: felkí práfta
Ti mýti, fákt, moc chesky kříšek, abr funus uš pyl táf-no....:-)))
0/0
7.5.2003 4:36

demokrat

Brňáci - kabrňáci
Brňáci-kabrňáci, zvolte  si do zastupitelstva ještě nějaké anarchodementy - kupř. Slačálka - Ládínka - Křovínka, ať máte při valných hromadách alespoň nějakou srandu ! Anarchodementi si vezmou na ksichty masky V.Klause a Sládek jim jejich fasády ručně upraví, hned bude na radnici veseleji. Sice nebude akceschopná, ale to by možná nebyla i tak. A možná bude Sládek prostřednictvím svých nových kolegů publikovat i na stránkách ANTINATO.CZ., blbej na na to dost !
0/0
26.11.2002 18:29

tasa

GRRRRR
"Je to znamy clovek"!!!!!!!!!! No to se fakt muze stat jenom u nas. Pustit si fasouna na radnici.  Jako ta nase mala Grebi, ale ty jsme rozvinuli rudej koberecek (jak jinak nez stylove) primo do parlamentu. A hned si ty svine kladou podminky. Zatracena degenerace.
0/0
26.11.2002 17:24

Saša

Sáňka se bral za obec?
Nebo se bral za obvod proti obci? Obcí je zde totiž Brno. Obvod není žádnou obcí.
Místostarosta obvodu, tedy zastupitel (zástupce) občanů zvolený do zastupitelstva městského obvodu má úplně stejný mandát jako starosta obvodu či primátor statutárního města. Jsou si rovni. To je nepochybně významné.
 
0/0
26.11.2002 14:09

Mana

Re: Sáňka se bral za obec?
Sašo, prostuduj si zákon o obcích č. 128/2000 Sb. v platném znění, možná přestaneš hlásat bludy.
0/0
26.11.2002 14:29

Saša

Re: Re: Sáňka se bral za obec?
Jo, tak to jsem udělal. A našel jsem v něm například tato ustanovení:
Obec, která  má alespoň 3 000 obyvatel,  je městem, pokud tak stanoví předseda Poslanecké sněmovny po vyjádření vlády.
Statutárními městy jsou  Kladno, České Budějovice, Plzeň, Karlovy Vary, Ústí nad  Labem, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Jihlava,  Brno,  Zlín,  Olomouc,  Ostrava,  Opava,  Havířov, Most, Teplice, Karviná a Mladá Boleslav.
Zvlášť zajímavý je § 20 odst. 2: 
Městský   obvod  nebo  městská   část  jsou  organizační jednotkou města.
Statutární město je samostatně spravováno zastupitelstvem města;  dalšími   orgány  statutárního města   jsou  rada  města, primátor, magistrát a zvláštní  orgány města. Městský obvod územně členěného  statutárního   města   je   spravován  zastupitelstvem městského  obvodu;  dalšími  orgány  městského obvodu  jsou  rada městského  obvodu,  starosta,  úřad  městského  obvodu  a zvláštní orgány   městského  obvodu.   Městská   část   územně   členěného statutárního  města je  spravována zastupitelstvem  městské části; dalšími orgány  městské části jsou  rada městské části,  starosta, úřad městské části a zvláštní orgány městské části.
 Městské  obvody  a  městské  části  jednají za statutární město  v záležitostech  jim svěřených zákonem a  v mezích  zákona statutem.
Usnesení zastupitelstva  města a rady  města v záležitostech, které nebyly  zákonem nebo statutem svěřeny  městskému obvodu nebo městské části, jsou pro orgány  městských obvodů a městských částí závazná.
0/0
27.11.2002 7:49

Mana

Re: Sáňka se bral za obec?
Sašo, prostuduj si zákon o obcích č. 128/2000 Sb. v platném znění, možná přestaneš hlásat bludy.
0/0
26.11.2002 14:29

Fandy

Poznámka
Chtělo by se mi k tomu říct jen Heil Sládek. Myslím, že s jeho pomocníky (viz. některé akce republikánů a republikánské mládeže) nazi-skinheady už tu bylo dost problémů. Tak pozor
0/0
26.11.2002 11:47

Mana

Za zkušenost se platí
Každý svého štěstí strůjcem. Kdo nepochopil, že Sládek je vysoce inteligentní psychopat, tak to bude muset vydržet. Schválně se podívejte na webové stránky jeho strany, jak jsou v Kadani zklamáni ti, kteří mu věřili (i když nikdy nepochopím, jak mu někdo může uvěřit). Neprůhledné hospodaření, o kterém rozhodoval jen diktátor (na druhé straně vila, auta), podepisování bianko propouštěcích listů ze strany bez data, vydírání, manipulace, nesplnitelné žvásty. Neustálá kritika všech a všeho, ale konstruktivní program nikde. Pro někoho je však zřejmě program pevné ruky neodolatelný. Je tak příjemné, moci uvěřit slibům příživníka a nemuset při tom přemýšlet.
Sládek je barevná bublina, která zase praskne. Ale ti, kteří si ho zvolili, zavařili nejen sobě, ale i všem ostatním okolo. A to je jejich zodpovědnost. Budiž jim útěchou, že nejsou poslední hlupáci, kteří mu uvěřili.
0/0
26.11.2002 11:38

Herodes

Neskutečné.
Nic jiného než kecat nesmysly neumí a tak se tlačí do veřejného života jen jak to jde.Lidé už nevědí co a tak to zkoušejí různě.Republikány rozkradl a znemožnil,teď jsou na řadě Útěchovice.
0/0
26.11.2002 11:04

Ludek.barta@wzi.com

paměť je krátká
zajímalo by mne z jakých peněz postavil p. Sládek dům, v tisku se spekulovalo, že z peněz ze stranické kasy
co má asi v úmyslu nyní, myslí to s obcí opravdu dobře?
Kolik dělá obecní rozpočet ročne 5-10 mil. Kč? Máme demokracii, takže občané jenom radu dobře kontrolujte čerpání rozpočtu obce a smlouvy uzavírané obcí.
Luděk, České Budějovice
 
 
0/0
26.11.2002 10:43

jo

vyzna se v paragrafech ...
Vyzna se hlavne v recneni. Bud lide uvidi, pokud se jeho styl prace dostane na verejnost, nebo bude mit odrazovy mustek pro to, aby otravoval v cele republice. Chudak starosta, tomu to tak otravi, ze toho asi necha. Trochu soudny clovek, ktery posloucha Sladka 8-10 minut, musi poznat, ze to jsou jenom Bleskovske tlachy.
0/0
26.11.2002 10:24

jo

Re: vyzna se v paragrafech ...
Jeste jsem zapomnel napsat, ze ho v podstate obdivuju: Zivit se jen tim, ze prevezmu kriticke reci, ktere slysim v hospode nebo v samosce. Myslim, ze je az nebezpecne chytry a uz kdysi jsem tvrdil, ze jsme za jeho plany o dve kola pozadu.    A naskocit do rozjeteho vlaku a vezt se, prezentovat uspechy cizi prace a z minuleho obdobi jako svoje. Hadejte, koho bude nejvic slyset?    Na druhou stranu je to priroda. Vyuzit svych schopnosti k preziti.
0/0
26.11.2002 10:28

Vladimír z Jbc

Tam to znám...
..mám tam "exmaminu". Hezký místo.. a U Dostálů skvěle vařej a akvaristi: mají tam i krásný akvárko!(teda byl jsem tam loni) A pan Sládek? Ti co si ho zvolili a nebylo jich málo, asi věděli proč. Je potřeba to asi zjistit pane starosto a zařídit se podle toho ne? To je život. PS.: Pěkná vesnička - dobrá práce! Zdraví, V.
0/0
26.11.2002 10:09

Věra

Re: Tam to znám...
Je tam opravdu moc hezky, chodívám tam na procházku, na výlet, jsem z Brna. Hodně se tam staví. Je to poslední autobusová zastávka před Vranovem u Brna. KAŽDÉMU DOPORUČUJI ZAJET SI TAM NA VÝLET. A POKUD TO MYSLÍ S TOUTO ČÁSTÍ BRNA DOBŘE, PROČ NE. UVIDÍ SE POZDĚJI. JENOM ČAS UKÁŽE. LIDÉ UŽ JSOU TAKOVÍ, ŽE KDO SE JIM JEDNOU ZNELÍBÍ, NIKDY U NICH NENAJDE ZALÍBENÍ, KROMĚ - KOMOUŠŮ, SAMOZŘEJMĚ, TY BUDOU VOLIT STÁLE, BYLO TO PRO DOBRÉ BYDLO A KUS ŽVANCE A ŽE NEMUSELI VLASTNĚ PRACOVAT... V EU TO TAK NEBUDE. LIDÉ BUDOU MUSET MAKAT, Ať už chtějí, nebo ne!!!!
0/0
7.5.2003 10:09

antifasos

sladek
sladej je velka  <>
0/0
26.11.2002 9:56

Zdeněk

nemocná společnost?
Před mnoha a mnoha lety měla spousta vesnic svého obecního blázna. Místní "Pepek Vyskoč" byl hájený, lidé se o něj, vzhledem k jeho handicapu starali, a pakliže byl neškodný, nechali ho nanejvýš pást kozy. Ani v tom nejdivočejším snu by je ale nenapadlo posadit si ho na radnici. Co se od té doby změnilo? Asi je dnešní společnost, v porovnání s tou, která zde byla ještě před sto lety, přece jen méně zdravá.
0/0
26.11.2002 9:54

Mike

Sládek je blbec
Sládek je podle mě vůl. A že si ho tam lidi zvolili, tak to jsou taky dobrý blbci. Teď jen lituju starostu, že bude muset dělat s blbcem, ale to já dělám taky, takže je to asi jedno....
0/0
26.11.2002 9:47

Mike

Sládek místostarostou? Řekl bych, docela špatná zpráva pro cikány, i když jich tam asi moc nežije.
0/0
26.11.2002 9:39

Walker_J.

Tak kdo?
Po přečtení názorů jenom kroutím hlavou. O čem tady kňafete? O tom, že se Sládek dostal ke korytu? No a co? Volili ho zase jenom lidi. Budeme se holt smířit s tím, že v demokratickém státu už to tak chodí. Nebo by vám víc vyhovovala jedna předurčená strana? A 99.9% účast? No,to snad ne. A kdyby tam byl Někdo jiný? Stejně by dostal nakládačku. A kdo by se vám všem líbil Někdo, kdo se radši ohne? Nebo ten, o kom není ani slyšet? Nebo někdo s tunelářů? Nějaký herec? Ale kdo je bez škraloupu? Nebo ten, co naslibuje nejvíc? Všechno je to o lidech, jejich spokojenosti, nebo nespokojenosti a o ,bohudík, svobodné volbě.
0/0
26.11.2002 9:38

Ape

Jen ho nechte, aby se projevil na lokální úrovni. Chtěl řídit stát - možnost nedostal, tak nyní může ukázat jaký je pašák. :o))
0/0
26.11.2002 9:23

Inkvizitor1

Re:
Jen aby ses nedivil.
Jak jsme již mnohokrát viděli, nikdo nemá patent na rozum a málokdo v tom parlamentu něco dokázal.....
V místních podmínkách lze někdy dělat i věci rozumné a prospěšné.
0/0
26.11.2002 9:30

David

Kdo chce kam ...
Kdy uz si proboha lide uvedomi, ze takove cenzorske pijavice jako Sladek prezivaji jenom diky jejich blbosti ? Sladek si udelal s politiky dobry job, ale asi penizky dosly, a tak to zkousi znova, ted na mene viditelne lokalni urovni. Proc mu na to brnaci skacou ? To teda opravdu nechapu.
0/0
26.11.2002 9:20

Neo

hmm
V Brne Sladek, ve Znojme Zelezny....tady je videt, co dokaze udelat medialni masaz s lopatama bez vlastniho nazoru....
0/0
26.11.2002 9:13

Boris

Jsem přesvědčen o tom, že Útěchov se v brzku bude honosit stavbou, která se bude jmenovat Sládkův útěchovický tunel.
0/0
26.11.2002 9:01

Dr. Zvěd

HAHAHAHA:-)!
V jiný diskuzi se nám nějakej brněnskej vidlák směje, jaký sme my cajzli blbci. No už mu nemusim ani vodpovídat:-)!
0/0
26.11.2002 8:59

kapitán_neo

Sláva! Velký Svatý Doktor se vrací!
Oh, Velký Doktor se vrací do veřejného života! Sláva Ti Doktore! Doktor Zachránce! Doktor prorok! Doktor nám všem přináší lepší život!  Přijde čas a Doktor stane v čele našeho bolševického státu a pozdvihne pěst proti vše nepřátelkům. Velký Svatý Doktor Forever!!!
0/0
26.11.2002 8:18

tatka

Proč to vadí?
Útěchov je dobře fungující obec to možná jo, ale ta jedna nedodělaná cesta vedoucí mezi nově postavenými domky k vile p. Sládka mu možná dopomohla k funkci. Mě by také vadilo kdybych měl ke svému domu jezdit autem za milión po tankodromu a hlas bych dal tomu kdo bude bojovat o výstavbu pořádné silnice.
0/0
26.11.2002 8:11

vm

Dobře jim tak, v Útěchově. Zvolili si ho, ne???
0/0
26.11.2002 7:59

Starver

Jak to autor píše,
kdyby to bylo sebezajímavější satelitné městečko (nebo prostě jakákoli obec), novinář z MF po něm ani neštěkne. To tam musí být v zastupitelstvu Sládek, aby se tam někdo přijel podívat. Není to průvodní znak bulváru? Nebo je snad autor obdivovatelem Sládka?
A ještě jedna poznámka, z článku mi vyznívá, že dostali tohoto mediálně známého člověka "přiděleného", ale tam si ho prostě lidi zvolili, nebo ne? V té obci neproběhly volby? Nebylo zřejmé jaký je poměr sil na obecním úřadě? Neprobíhaly povolební vyjednávání? Že je pan starosta tak upřímně zděšen... u nás na radnici se celkem rychle shodli kdo bude proti komu, to to tam muselo dopadnout pěkně, když se takováhle strana dostala do vedení obce.
0/0
26.11.2002 7:21

karber

Místní občané jsou prostě naivní volové.
Dopadne to tak, že jak říkají, jejich oblíbený starosta to nakonec raději složí a zůstane jim Sládek, který bude jen mlátit hubou. Na práci ho asi moc neužije. Dobře jim tak, čtyři roky to budou muset vydržet.
0/0
26.11.2002 6:51

jo jo

cha cha cha
historie se opakuje - Mečiar, Haider, Sládek - lidé zřejmě potřebují dostávat přes držku ............
0/0
26.11.2002 5:41

Júlinek šíšal

ták, spáfně,
chípil jésťtě k tómu, api u nás fšúte píti píli kósli sa-hrát-níki. a ja pák pudu píti pré-sent, ši? népo iný šéff?
0/0
26.11.2002 5:09

Júlinek šíšal

Re: ...a kósi púduti sá mřšíš !!!
0/0
26.11.2002 5:24

student

Tanečky kolem někoho, koho neznám!
Kdo je to ten Sládek? To je nějaký politik, či podnikatel tunelář? A kterou banku, nebo firmu  tuneloval? Nic mi to neříká.
0/0
26.11.2002 5:03

Renata

Re: Tanečky kolem někoho, koho neznám!
tak si vem lizatko a bez si hrat na piskoviste. Jsou to dvoje nebo troje volby zpatky co tak vyhoreli, rekla bych, ze jenom dvoje -> pred 5lety byl jeste poslancem. Moc dobre si vzpominam na Na vlastni oci, kde se hovorilo o tom, ze poslanci jeho strany mu odevzdavaji poslanecky plat (nebo jenom pulku?) a on sam chudacek nic nema, protoze veskery movity i nemovity majetek vlastni jeho manzelka.
0/0
26.11.2002 7:40

Konspirator

Re: Re: Tanečky kolem někoho, koho neznám!
vidim soudruzko, ze tebe taky dostaly na ty reci o platech ... uz jsi videla novy dil te mexicko-argentinsko-urugvajsko-kolumbijske telenovely ? :)
0/0
26.11.2002 7:56

Mack

Sladek???
To ho jeste nekdo neodstrelil???
0/0
26.11.2002 4:28

Najdete na iDNES.cz