Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministr životního prostředí je proti kanálu

Rozhodné NE zaznělo v sobotu na setkání ministra životního prostředí Libora Ambrozka v Uherském Hradišti k obnoveným snahám o prosazení výstavby vodní cesty Dunaj - Odra - Labe. Tak jako se začátkem letošního října příznivci dlouho diskutované stavby průplavu Dunaj - Odra - Labe na konferenci v Přerově obrazně řečeno poplácávali po zádech a notovali si s hejtmany moravských krajů o tom, jak by bylo toto dílo prospěšné a jak jsou všichni pro jeho realizaci, ekologové v Uherském Hradišti si stejně jednohlasně říkali, že je tato myšlenka naprosto absurdní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Honza

Co je vlastně ekologické ?
Myslel jsem si o sobě, že jsem "ekologicky smýšlející" občan, protože jsem stavbu kanálu považoval za ekologickou z důvodu snížení silniční dopravy. Nevím to zpaměti, ale zkuste si spočítat, kolik je potřeba nafty na přepravu tuny materiálu letecky, po silnici, vlakem a lodí (množství klesá v tomto pořadí). To jsem považoval za prioritu, ale je pravda, že jsem nezohledňoval to, že kanál je potřeba do terénu nějak ukotvit. Myslím, že v rámci "udržitelného rozvoje" je přípustnější vykácet kus lesa, aby bylo možné postavit stavbu, která v důsledku omezí spotřebu nafty (nebo elektřiny pro pohyb vlaku. V případě výstavby kanálu (splavnění řek) je nutné počítat i s výstavbou (vodních, a tudíž ekologických) elektrárniček na každém jezu a zdymadlu v rámci jednoho každého projektu. A protestuji proti uvedení argumentu zaměstnanosti ukrajinských stavebních dělníků. To už zavání nacionalismem a xenofobií.
0/0
24.11.2002 13:25

Pepa

Re: Co je vlastně ekologické ?
Moje řeč !
Ať mi každý z těch zelených vykladačů víry laskavě vysvětlí, proč je ekologičtější vybetonovat kus krajiny na dálnici, nebo ji zasypat štěrkem ve kterým se neudrží ani plevel, než ho změnit na řeku nebo rybník (nehodící se škrtni).  Co třeba takové, podobně lidskou rukou zničené, Třeboňsko ?
0/0
22.6.2003 0:40

Najdete na iDNES.cz