Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za zbití Roma dostali policisté podmínky

Dvou osvobozujících rozsudků a tří podmíněných trestů se dočkala pětice karlovarských policistů. Podle obžaloby v květnu 2001 zbili v lázeňských lesích Roma Karla Bíllého. Soud v Chebu uznal vinnými tři útočníky, ale dal jim tresty z dolní hranice sazby. To se oběti nelíbí a uvažuje o emigraci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jendaa

takový policista by zasloužil hodinky
0/0
27.5.2004 13:45

macho77

k r a v o
..styd se.
0/0
26.5.2004 14:58

Fisher

Bezva nápad
Karel Bíllý- emigruj   do Somálska.
0/0
2.7.2003 11:26

hordubal

a je to
meli jim podekovat....
0/0
30.6.2003 11:21

ista

Re: ach ten bílej vyvolenej západoslovanskej národ
ty už jsi tady znova s těmi koulemi, blbe?
0/0
28.6.2003 9:15

Frank

Re: Re: ach ten bílej vyvolenej západoslovanskej národ
koulelose = koule lose  = bez koulí  tak se nezlob
0/0
28.6.2003 16:44

Markéta

Nejsmutnější ze smutných
Nejsmutnější příběh
Hon. Oliver Allstorm
Když bílá dívka za negra se vdá, života jejího slunce zapadá a křiklavá hříchu skvrna na svatebních šatech usedá.
Běloch a černoch hrůzou jati stojí zatímco tento výjev pozorují a šeptají:  Oni se zničí, a navzájem si duši zatratí.
Víme, že brouk dravý, masožravý do mozku se jí vloupal cestou záludnou, on uhryzal veškerou sebeúctu její a zanechal ji napůl šílenou.
Nyní hrdost na plémě všechna ji opustila k spasení návrat již je zatracen a začíná života nejsmutnější příběh, jenž byl kdy vyprávěn.
Tlak rtů černých samolibých tři dny a tři noci na rtech svých cítila a čtvrtého dne soužená duše její zděšený sten již vydala.                                                   A tak týdny a měsíce přešly, ona pak na svět dítě přivedla, pohlédly na něj slzavé oči její, a hanbou jen hlavu svěsila.
Pak ona snila o jiných dnech, sladké dny dívčích her již odešly a o bílých ztracených kamarádech a tak už jsme jen její nářek slyšeli:
Ó, kdybych to života kyvadlo zpět o několik krátkých let posunout mohla, nenesla bych dnes tento těžký kříž a ani bych horké slzy neronila.
Mé dítě by bylo bílé jako sníh a spalo by na mých prsou, tak jako malá ptáčátka, jenž ve svém hnízdě dřímou.
Zatímco teď jen fňuká celou noc  ó bože, mé dítě zparchantělé, až v probdělých snech křičím: Není bílé , ó bože, není bílé! A tak se potácím ode dne ke dni od boží lásky a milosti daleko, až nyní vím, že žádný černoch nežije, který by mohl zaujmout bílého muže místo. Míšeného plemene bude mé potomstvo, tmavá navždy již zůstane jim kůže, protože ani sám všemohoucí bůh, odstranit tu skvrnu nemůže. Prodala jsem své rodné právo za špínu, smíchala jsem svou bíle narozenou krev, s černou krví tak já hynu zde, jak človek utopený v močálu je navždy mrtev. Ačkoliv od boha mi může býti odpuštěno, nikdy se již však vrátit nemohu zpět ke své bílé lidské rase, na cestu života svých předků.
0/0
27.6.2003 18:21

macho77

Re: k r a v o
.. to patrilo tobe - styd se.
0/0
26.5.2004 14:59

Markéta

Nejsmutnější ze smutných
Tak nyní sténám:  Co mohlo být na rasu  kdybych hrdá byla, objímala bych dnes ryzí bílé dítě a napůl boží bych ho nazývala.
Pozvedla bych ho před celým světem a velebila jméno jeho otce, zatímco teď mi moji hanbu připomíná dětská tvář míšence.
Všechny zločiny mohou být prominuty, když modlidba naplní svou moc, podvodník může najít novou naději, a dokonce i vrah pomoc.
Ale ani všechny mé modlitby nemohou nikdy vyčistit mého dítěte tmavou kůži, ani udělat ho bílé jak padlý sníh a ani zbavit od hříchu mou duši.
Byla jsem mého otce naděje a budouctnost, mojí matky radost a pýcha, ale ztratila jsem se na tmavé cestě života a tam můj duch zemřel a už nedýchá.
Pošpinila jsem své ryzí bílé dědictví, nešla jsem bílého člověka cestou a teď všichni moji potomci již na věky černí budou.
Pokouším se ukrýt před  sluncem i měsícem,  před každou hvězdou co kdy na nebi vzplála, protože všechno mojí bílé rasy lidstvo zatracuje mne za to co jsem udělala.
Modlím se, ale zbytečně, třesu se a slzy mi tečou, neboť již nikdy více nebudu s mojí drahou bílou rasou.
Vody se tříští v hlubinách, a tmavá mračna nad hlavou mi plují, já zanikám neb sklízím co jsem zasela a do dna pohár hoře svého piji.
Moje matka hluboce spí ve svém hrobě, po jejím boku otec jehož zmohla života cesta, neboť oba byli zcela zdrceni, když jsem se stala negrova nevěsta.
Kdybych se ho nyní rozhodla opustit, kam už bych jíti mohla ? Pronásledovat mne bude můj život zničený, svému stínu bych neutekla. Černí cizoložci hledají svou kořist v temné džungli jenž leží přede mnou: a smrt mi stále našeptává, Já jsem tvou cestou jedinou. Tato černá a bílá, špinavá kaše, tato genocida a sebevražda rasová zákonem musí býti zakázána, nechť si člověk hrdost na svou rasu zachová! Pak už nikdy znovu, nikdy, život jako můj nebude zatracen, vždyť toto je ten nejsmutnější příběh, jenž byl kdy vyprávěn.  
0/0
27.6.2003 18:21

Jenda I

To je zase síla !!!
Cikán mající časté problémy se zákonem a policií osočí policisty, a naše soudy, které nemají na nic čas mají hned napilno. A ten chudák bude asi muset emigrovat. V tom případě prosím Sazku, konkrétně svazáka Hušáka, ať přestane budovat hokejovou halu, a postaví zlatý most pro utlačované cigoše. Já na to rád přispěji. Je až do nebe volající, co si zde kriminálníci, lháři a nemakáči dovolují. A stát jim dá zelenou a prachy k tomu. Doufám, že ten chudinka se dostane také do on-line odpovědí, jako např. zvrhlík Opočenský. Rád bych se ho na několik otázek zeptal. Třeba na to. zda ví, co to je pracovat, jinak než z doslechu.
0/0
27.6.2003 18:15

Jarabak

Ostuda
Ostuda ceske policie a justice!!! Obžalovaní měli dostat přidano týden dovolené navíc být povýšeni a dostat mimořádný příspěvek za veřejně prospěšné práce!!!!! V Chánově jich je mnogo. Ne teda Bílých, ale černých.
0/0
27.6.2003 17:06

Krystof

jindy rikam...
...ACAB, ale ted jim drzim palce!!! VIVA LA POLICE!!!!
 
Nigga I hate your face!!!!!
0/0
27.6.2003 16:56

dobrota2000

Re: Schválně, jak dlouho to tu vydrží :)))
se starejma časama, jděte se vycpat !!!   :)
0/0
27.6.2003 16:11

Danny

Profesionalita
Jsem sice rad, ze te cikan dostal po hube, protoze vim, jake delaji problemy. Jako policista bych si tohle ale nikdy nemohl dovolit (aspon ne ve sluzbe). Takze bvyt soudce, dal bych jim tvrdsi tresty (ikdyz by mi to doslova srdce trhalo)...
0/0
27.6.2003 16:07

sklena

Pět policajtů se bálo útoku jednoho Roma???
Opakované údery pěstí, bití tyčí a kopání do těla to vše bylo uznáno za věrohodné, ale věta "ty černý buzerante" už věrohodně nepůsobí, proč asi? Protože uznání této věty by změnilo právní kvalifikaci celého činu a tím i radikálně zvýšilo tresty! Těžko se zbavíme rasismu, když jsou rasisti i soudci a policajti!
0/0
27.6.2003 15:52

pinguin

Re: Pět policajtů se bálo útoku jednoho Roma???
jak to chces dokazat,kdyz to bylo 5/1 ..ze jsou rasisti se casto nedivim...
0/0
27.6.2003 16:09

sklena

Re: Re: Pět policajtů se bálo útoku jednoho Roma???
V soukromí ať si myslí, co chce, ale při výkonu funkce si veřejný činitel nesmí dovolit rasisticky zabarvený pohled!
0/0
27.6.2003 16:28

Anon

Re: Pět policajtů se bálo útoku jednoho Roma???
Ještě jsem neviděl slušnýho, pracujícího a spořádaně žijícího roma. Všechny kradou a svojím chováním jen otravujou normálním lidem život. Dostávají prachy za nic (podporu atd.), jenom aby jsme proboha nevypadali jako rasisti. Mrtvej cikán - dobrej cikán  
0/0
27.6.2003 21:53

Bob

Přiblblá redakce
Musím protestovat proti postupu redakce, když ruší příspěvky, kdy člověk použije slovo cikán namísto rom. Tomu řikám diskriminace naruby. Smutné. Ach jo. Znovu opakuji - každej rom je zároveň cikán a cikánem zůstane na věky věků. A za tim si stojim. Tečka.
0/0
27.6.2003 15:41

Gulliver

Z praxe
Vídávám často u nás cikána, přebarveného na blond. Několikrát jsem ho viděl, dolovat na několik pokusů na cizí kartu z bankomatu peníze, viděl jsem ho drátem dolovat prachy z tel.automatu, obcházet na písníku opuštěné deky s věcmi. Už mám chuť ho chytit pod krkem a dát mu do zubů. Určitě bych se dostal do novin a bylo by to novináři vylíčeno jako rasistický útok. Přitom realita je úplně jiná.
0/0
27.6.2003 15:40

Danny

Re: Z praxe
Preji Ti mnoho stesti a drzim palce...
0/0
27.6.2003 15:56

End

Re: Z praxe
Dej mu jednu do zubů, ale žádný rasistický pokřiky. Pak to bude bráno jako nějaká potyčka v hospodě :o)
0/0
27.6.2003 16:08

Krystof

Re: Re: Z praxe
aby si on nevzal na pomoc deset svych cernych kurev a ty mu nedosvedcily neco jinyho!!! to uz tady hodnekrat bylo.... jeden bilej proti deseti cernym lharum!!! AGAB!!!!
0/0
27.6.2003 16:59

Burt

to je hruza ...
Nechci se zastavat zlocincu a spiny, ale ty prispevky co ctu, to je neco strasnyho.Vypada to ze  v cechach je rasistu mnohem vic nez si myslime.Melo by se s tim (s nimi)neco delat. Jsou mnohem nebezpecnejsi nez nejakej pricmoudlik co se ti snazi vytahnout par bankovek  z kabelky.  Jsou totiz ostudou naroda!!! A to je smutne pomalu se kvuli nim zacinam stydet za to ze jsem(bilej) Cech!A tem statecnym policistum (pet na jednoho to je hrdinstvi) bych dal natvrdo a nekolik let...
 
0/0
26.5.2004 23:35

Péťa <tatramat@quick.cz>

Těžko soudit
Nikdo se přesně nedozví, jak to přesně bylo a co tomu předcházelo. Někdo by se měl více zabývat motivem "pachatelů", čím je "poškozený" zřejmě vyprovokoval, nemožností eliminace asociála běžnými legálními prostředky apod. Tresty v dolní hranici trestní sazby leccos nastiňují. Pokud budeme stavět mimo službu policisty, kteří mají zájem na veřejném pořádku, nebude to dobré.
Ještě k reklamě: Proč nemohou být všechny reklamy na iDnes tak příjemné, neblikající a nevyskakující jako třeba tenhle čtvercový banner serveru mobilka.cz vedle? Dokonce se mu nějakým zázrakem podařilo přes moje nastavení "proniknout" mezi ty bílé obdélníky s nápisy reklama, ale v tomto případě mi to vůbec nevadí, dokonce jsem si kliknul.
0/0
27.6.2003 15:37

Jan

Zrušení
Ruším články iHeute, jsou plné nenápadné podpory požadavků sudetských Němců a rovněž nepřizpůsobivých etnik na úkor pracující většiny
0/0
27.6.2003 15:35

End

Výsměch všem ....
Pečlivě jsem si přečetl všechny příspěvky a myslím, že jsem tu neviděl žádný příspěvek od nějakého romského spoluobčana. To už o něčem svědčí. Jejich gramotnost je na úrovni, která se v jejich případě dědí z generaci na generaci. Jen výjimky dokáží  pro tuto společnost něco pozitivního přinést. Ze spoustou věcí souhlasím a myslím, že částečně občanskou nesnášenlivost mají na triku samotné naše politické špičky (krom Zaorálka - "mě ti co nechtějí pracovat nezajímají"), které si naše cikány hýčkají soc. dávkami, ústupky a samotnou legislativou, která neni spravedlivá ve věci rasismu na úkor obyvetel a kultury této země. Byl jsem svědkem výběru soc.dávek jedné cikánky  a cikána na sociálce v Praze. To, aby se podepsali byl nepřekonatelnej problém, ale otevřít si držku na slečnu za okýnkem na to jsou machři (nadávky, urážky, vyhrožování .... projev primitivů). Už tohle mi přijde rasismus na občany bílé pleti. Pokud by to bylo obráceně, má dotyčný problém a proč byl tak hrubý na našeho spoluobčana může vysvětlit panu soudci. Jejich morálka a řeči o začlenění do vyspělé společnosti jsou pouze výplody fantazie a všichni dobře víme, že kdo ksindlem byl, tak jíiím je a také i zůstane. Drtí mě, když odvádím měsíčně cca 8.000,- na daních a oni prostě dělat nebudou. Pohodlnější je brát peníze od státu, občas něco ukrást a něco vydělat i "pasením" své 14 leté dcerky. Cigoši, seberte se a jeďte za lepším, ale mám pocit, že větší blbce by jen těžko ve světě hledali. Nemám vás rád.
0/0
27.6.2003 15:23

Sapa

Re: Výsměch všem ....
Tak se podívej na http://www.romea.cz chytráku.
0/0
27.6.2003 15:46

Chuligán

Re: Re: Výsměch všem ....
Fuj ... hrůza ... třásl jsem se odporem ... všude samej cikán
0/0
27.6.2003 16:03

Sapa

Re: Re: Re: Výsměch všem ....
opravdu jsi asi hodně chytrej...
0/0
27.6.2003 16:16

Sapa

Re: Výsměch všem ....
www.romea.cz
0/0
27.6.2003 15:48

End

Re: Re: Výsměch všem ....
Neříkám, že všichni, proto těm, kteří jsou k něčemu, klobouk dolů.
0/0
27.6.2003 16:12

no ne

Nikdo nic nechape
Je naprosto společensky nepřijatelné, aby policisté, jejichž úkolem je chránit bezpečnost osob a majetku, hrubým způsobem porušovali práva a svobody všech občanů. Tedy i občanů, kteří jsou romského původu nebo se v minulosti dostali do rozporu se zákonem - tusim, ze tohle polcistum pri nastupu do zamestnani zatajili.
0/0
27.6.2003 15:06

Gulliver

Re: Nikdo nic nechape
Tuším, že ty se ve práci a praxi taky z ničeho nepoučíš.
0/0
27.6.2003 15:31

hopik

Proč ?
Redakce mi zrušila příspěvek, který neobsahoval nic závadnýho, jenom poukazoval na stav dnešní společnosti, vztahy mezi Rómi a společností, a pravděpodobnou cestu vývoje. Tohle se mi vůbec nelíbí.
0/0
27.6.2003 15:03

mikeš

copak to nechápete?
Jestli může někdo dostat podmínku za to, že někoho zbil tyčí, a zároveň být veřejným činitelem, je to průser pro nás pro všechny. Je otázkou času, kdy vám dojde že se to nemusí týkat jen cigánů.
0/0
27.6.2003 15:01

Chuligán

Re: Pozor!
A proč tenhle příspěvek taky redakce nesmaže? Vždyť to hrubým způsobem znevažuje naší policii a navíc vůlgárním způsobem! Proč se mažou jen ty příspěvky, které jsou jakkoliv zaměřeny proti našim milým, váženým a přátelským rómským spoluobčanům?
0/0
27.6.2003 15:06

Petr

?????
V normálním civilizovaném světě jsou projevy rasismu trestné. Tady to vypadá, že banda zakomplexovaných idiotů, kteří se momentálně v práci opírají o "lopatu", resp. o počítač svého zaměstnavatele, si může beztrestně dávat průchod svému podprůměrnému IQ na serveru idnes. Milá redakce, není to k zamyšlení...?
0/0
27.6.2003 14:26

Jan

Re: ?????
Můžeš ten normální civilizovaný svět vyjmenovat? Abych se ti obratem vysmál?
0/0
27.6.2003 14:46

pozn.

Re: ?????
Cikáni jsou stejná rasa jako my, europoidní, tak jakýpak rasismus.
0/0
27.6.2003 14:47

Zdeno

Je obdivuhodné, kolik má tahle země idiotů! Možná víc než občanů.
0/0
27.6.2003 14:14

tomas28

mrňák...
už na vojně se choval ke svým mladým ne moc dobře, byl to nafoukanej blb , takže jestli ho někdo zmlátil tak to byl určitě on  ale teď obrátím jinak se s těma tmavýma (jen s některýma "romama" )nedá zacházet oni si všechno dovolí a vždy si myslí ,že jim to projde u soudu se to svádí, že jsou romové a že za to nemůžou --- hnus---  bohužel to byli (nebyli) policisti(ještě neprokázáno) pouliční bitka tak už se o tom nepíše
0/0
27.1.2003 7:07

lejtkin

zdá se, že někdo neví, co to je presumpce neviny
co to ten Opl mele, asi zapomněl že do vynesení rozsudku se na obžalované hledí jako na nevinné, takže jeho komentář celé události je dost nešťastný.
0/0
25.1.2003 23:19

Prazak

Policie CR je jeden velky bordel, tak kdo se tady vlastne divi? Zijete snad v cizine?
Policie CR je jeden velky bordel, tak kdo se tady vlastne divi? Zijete snad v cizine?
0/0
24.1.2003 21:54

Nasranej

To jsou věci !
"politicky korektní" iDnes zase píše o ubohém romíkovi a zlých "bad boys" bílých rasistech policistech!  óó, jaká perla investigativní novinařiny, to je na Pulitzerovu cenu ! Nestálo by ale za hřích si to v místě bydlistě trošku prověřit ? Třeba není ubohý několikrát nespravedlivě odsouzený romík takový klaďas. Třeba je to místní grázl a tímto způsobem si vyřizuje s policisty účty.  Kdo ví jak to je ? tohle není novinařina ale "společenská objednávka" hodná dříve bolševického redaktora, co psal o hrdinských budovatelích socialismu a dnes se přeorientoval na rektolezní rétoriku politicky "korektních" (pseudo)humanistů ! To bych zvracel ! Kdybych takhle dělal svou práci já, tak baráky padají jako hrušky lidem na hlavu ! Je to paskvil !
0/0
22.11.2002 9:28

Martin

Re: To jsou věci !
Napsano trefne. Proc IDNES uvadi "Před okresním soudem v Chebu stanulo pět policistů, kteří měli mučit Roma Karla Bíllého. Policisté Tomáš Mrňák, Petr Nachtigal, Pavel Holoubek a Pavel David (zleva doprava) . Konkretni jmena, konkretni tvare. Jinak se jen dozvime v jinych pripadech neco jako "Obcane tmavsi pleti" nebo "muzi s ruskym prizvukem". Nazyvat problemy pravymi jmeny ve vsech pripadech  !!!
0/0
24.11.2002 20:33

Czechexpat

Re: Re: To jsou věci !
Tak s timto plne souhlasim, zvlaste kdyz uvedou ty jmena uplne soatne.. Pave David je muj bratranec a mohu potvrdit ze na fotografii vubec neni...!?!
0/0
25.1.2003 14:34

zuzana

ještě by mě zajímalo
jaké staré účty si s ním vyřizovali. to by možná objasnilo celou záležitost lépe, než detailní výčet všech ublížení.
0/0
21.11.2002 23:19

jirka

Proc to idnes zverejnuje?
je zajimave proc si idnes vyhrazuje pravo " smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy nebo reklamu na cizí stránky nebo služby.", ale navod k rasove motivovane vrazde bez dalsiho zverejni. Policiste maji priste postupovat jinak. Nejdriv roma zmucit a pak ho zakopat poradne hluboku pod zem. Jak je to mozne? Neni to trochu postavene na hlavu? Neopravnene inzerenty nestrpime, ale rasisti, kteri by zakopali zmuceneho roma 3 metry pod zem, ti nam nevadi. To zrejme idnes povazuje za spolecensky unosne. Ja povazuji takove zneuzivani svobody slova s prispenim provozovatele idnes za zcela neakceptovatelne a zvazim podani zaloby pro poruseni tiskoveho zakona. Jiri Kucera
0/0
21.11.2002 21:56

Dan(1)

Re: Proc to idnes zverejnuje?
Máte naprostou pravdu a já na to poukazuji už delší dobu. Objeví se tady zajímavý a přínosný příspěvek někoho, kdo v nějakém duševním pohnutí napíše třeba slovo, no jak bych to řekl, raději to tedy neřeknu... a příspěvek je zrušen. Dále považuji za neúčelné a nelogické mazat odkazy na "cizí" zpravodajské zdroje, pokud chce autor svůj názor něčím doložit a nemá z toho žádný finanční prospěch. Tady někdo bezdůvodně zbil člověka a někomu nepřipadá odporné s tím vyjádřit nadšený souhlas, protože ten zbitý byl Rom. Toto je nezákonné, nikoli sprostá slova. Jak dlouho ještě potrvá, než se naučíme chovat se jako demokraté? Nebo nás někdo chce vychovávat ke kultivaci projevu? Jenže mě už 16 bylo. Dokonce dvakrát.
0/0
21.11.2002 22:16

Najdete na iDNES.cz